Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Spezia - 17. ledna 2022   18:30

AC Milán
45+1' Leão
1:2
(1:0)
Spezia
64' K. Agudelo  (D. Verde) • 90+6' E. Gyasi  (Kovalenko)
AC Milán
Maignan – Florenzi (70. Calabria), Kalulu, Gabbia, Hernández (C) – Krunić, Bakayoko – Saelemaekers (57. Messias), B. Díaz (70. Giroud), Leão (84. Rebić) – Ibrahimović.
Tătăruşanu, Mirante – Calabria, Giroud, Stanga, Maldini, Rebić, Castillejo, Messias, Di Gesù.
Serra – Cipressa, Grossi
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Spezia
Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca (77. Ferrer) – Maggiore (C) (80. Kovalenko), Kiwior, Bastoni – D. Verde, Manaj (58. K. Agudelo), E. Gyasi.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:17.
AC Milán po velké převaze vedl po prvním poločase jen 1:0 a koledoval si o problémy, které skutečně přišly po změně stran. Spezia byla výrazně nebezpečnější a dokázala nejdříve vyrovnat brankou Agudela, v 96. minutě pak o šokující výhře hostů rozhodl Emmanuel Gyasi.

Vítězné brance předcházel ohromný nápor domácích, kterým nejdříve zabránil ve skórování obrovskou chybou rozhodčí Serra, když jim nepochopitelně neponechal výhodu, pak Zlatana Ibrahimoviće dvakrát bravurně vychytal Ivan Provedel a hosté pak z ojedinělého protiútoku dokázali rozhodnout o naprosto senzační výhře!
Už jsem chtěl zmínit, že Spezia získá první historický bod proti AC Milán, ohromným zázrakem to ale jsou body rovnou tři!
90+6'
90+6'
Spezia právě vstřelila branku!
Neuvěřitelný zázrak na San Siru! Hosté vyrazili do protiútoku, Viktor Kovalenko přihrál napříč pokutovým územím na EMMANUELA GYASIHO, jenž prostřelil brankáře Maignana a rozhoduje o hostující výhře!
90+5'
Neskutečně dramatický finiš už se blíží ke svému vyvrcholení.
90+4'
Po rohu se k hlavičce dostal Ibrahimović a Provedel na brankové čáře bravurně vyráží jeho pokus na tyč!
90+4'
Zlatan Ibrahimović ránou z volného kopu pořádně protáhl Provedela, ten vyrazil míč nad břevno!
90+3'
Dimitris Nikolaou dostává žlutou kartu.
90+3'
Domácí se hromadně zlobí na rozhodčího Serru! Ten odpískal faul Nikolaua na Rebiće, místo aby ponechal výhodu Júnioru Messiasovi, ten se parádně trefil do horního rohu, ovšem už krátce po odpískání!
90+2'
Po přihrávce Rebiće byla zablokována střela Girouda, domácí marně reklamovali údajnou ruku Martina Erliće.
90+1'
Rozhodčí Serra k dnešním devadesáti přidává pět nastavených minut, což je až dost vzhledem k průběhu druhého poločasu.
90'
Po souhře Girouda s Rebićem se ke střele z otočky dostal Zlatan Ibrahimović, střelou z otočky doprostřed branky ale Provedela moc neprověřil.
90'
Messiasův centr se odrážel v pokutovém území, pak Kovalenko odkopl míč do středu hřiště.
89'
Júnior Messias byl nedovoleně atakován u postranní čáry, následovat bude další standardní situace pro rossoneri.
89'
Hostující defenziva si poradila i s centrem Anteho Rebiće, domácím teď ale schází velké šance.
87'
Po Krunićově centru ke vzdálenější tyči Olivier Giroud nedovoleně atakoval brankáře Provedela.
86'
Messiasovi nevyšla narážečka s Ibrahimovićem, ke zpětné přihrávce Švéda se dříve dostal Bastoni, jehož Júnior Messias fauloval.
84'
Júnior Messias zahrával další dva rohy v rychlém sledu, hosté se znovu ubránili.
84'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Ante Rebić.
83'
Tentokrát už Agudelo připravil střeleckou pozici pro Kovalenka, Ukrajincovu střelu nadvakrát likviduje Mike Maignan.
82'
Agudelo pronikl po pravém křídle, před branku mu nabíhal Viktor Kovalenko, Agudelo ale nasměroval finální přihrávku za svého spoluhráče! Před Kovalenkem by jinak zívala prázdná branka.
81'
Sedmý rohový kop zahrával Hernández, znovu ale bez šance.
81'
Calabriova střela zpoza pokutového území byla přizvednuta za branku, následovat bude další roh Milánských.
80'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Viktor Kovalenko.
79'
Následný oblouček Thea Hernándeze do pokutového území mířil mimo dosah nabíhajících spoluhráčů.
78'
Tiémoué Bakayoko po zákroku Agudela přišel o kopačku, domácí se marně dožadovali žluté karty pro střelce vyrovnávající branky.
77'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Salva Ferrer.
76'
Nakonec Reca odchází po svých, do hry už se ale pomalu chystá Salva Ferrer.
76'
Do akce dokonce musí i nosítka.
75'
Po jednom z těch tvrdších soubojů s Júniorem Messiasem zůstává na trávníku ležet Arkadiusz Reca, toho trápí potíže s ramenem či klíční kostí.
75'
Rozhodčí Serra teď pustil několik tvrdších soubojů, píská až po Bastoniho stažení Kalulua, což si i mohlo říkat o žlutou kartu, ta tentokrát zůstává v kapse hlavního arbitra.
73'
Domácí zahrávali rohový kop, před brankou Spezie ale kraloval polský záložník Jakub Kiwior.
72'
Neúspěšný výpad Bastoniho po pravém křídle, hostující záložník svoji individuální akci zakončil centrem za branku. Přesto je sympatické, že oba týmy se jednoznačně snaží tento zápas vyhrát.
71'
Olivier Giroud dobře vkročil do tohoto zápasu, když vybojoval míč v hloubi útočné poloviny a připravil zajímavou možnost pro Messiase, ten se ale ošklivě ukopl, pak byly sraženy střely Ibrahimoviće i Calabrii.
70'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Davide Calabria.
70'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Olivier Giroud.
70'
Leaův vysoký centr našel v pokutovém území Messiase, ten ale vysoko přestřeluje branku.
68'
A další střelecké zakončení Amiana, tomu teď ale střela z dálky vůbec nesedla a mířila výrazně mimo branku.
67'
Spezia je při chuti! Gyasi pronikl po pravém křídle, pak přihrál na Amiana, jenž z druhé vlny střílel po zemi k tyči, jeho pokusu ale chyběla potřebná razance, aby výrazněji zaměstnala Maignana.
66'
Rafael Leao se protáhl po ose hřiště, pak si ale neporozuměl s Messiasem, jemuž přihrál na paty.
65'
Giulio Maggiore u postranní čáry podrazil Thea Hernándeze a ze souboje kapitánů vyvázl se žlutou kartou.
64'
Znovu hosté zaútočili po levé straně a je vyrovnáno! Na střílený centr Danieleho Verdeho si před branku naběhl KEVIN AGUDELO a kolumbijský náhradník zblízka vyrovnal!
63'
A další zajímavá možnost hostů! Arkadiusz Reca se probil po levém křídle k centru, pak našel před brankou svého parťáka z obrany Martina Erliće, ten hlavou přestřelil branku.
62'
I druhý z domácích stoperů bude pokračovat se žlutou kartou, Matteo Gabbia prohrál souboj s Aguedelem, pak jej složil k zemi.
60'
Na opačné straně se do zakončení dostal Júnior Messias, hostující branku ale zpoza pokutového území přestřelil.
60'
Z rohu se pak hosté prosadit nedokázali.
59'
A šance hostů! Aguedelo výbornou přihrávkou našel v pokutovém území Gyasiho, jehož ránu Maignan vyráží na rohový kop!
58'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází Kevin Agudelo.
57'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Junior Messias.
56'
Famózní Provedel nadále drží Spezii ve hře! Rafael Leao se prohnal po levém křídle, pak připravil skvělou možnost pro Saelemaekerse, jeho ránu k tyči ale dalším skvostným zákrokem vykopl hostující brankář a sám Saelemaekers jej přišel poplácat!
55'
Zlatan Ibrahimović se otočil s míčem v pokutovém území Spezie, pak minul vzdálenější tyč hostující branky.
53'
Theo Hernández byl při průniku podél levé postranní čáry atakován Gyasim a podezřele se díval na hlavního rozhodčího, neboť Gyasi už má žlutou kartu.
51'
Hostující defenziva si poradila také s centrem Rafaela Leaa, už se hraje ve středu hřiště.
49'
Centru Alessandra Florenziho se hosté snadno ubránili díky hlavičce kapitána Maggioreho.
48'
Po hostující ztrátě míče mohl protiútok podniknout Brahim Díaz, následně ale Ibrahimović neprotlačil svoji přihrávku z levé strany před branku.
47'
Daniele Verdi vyhrál hlavičkový souboj pro nabíhajícího Manaje, blíže k míči ale měl brankář Maignan, Reyovi Manajovi je navíc máván ofsajd.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Je za námi velmi zajímavý první poločas, v němž měli domácí obrovskou převahu. Poté, co zahodili celou řadu šancí, tak v samém závěru poločasu měli možnost kopat penaltu, i tou však pohrdl Theo Hernández, v nastaveném čase ale přeci jen otevřel skóre Rafael Leao.
45+2'
45+1'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jen ujímají vedení! Nákop z hloubi pole promáchl Dimitris Nikolaou, RAFAEL LEAO se pak dostal do úniku a elegantně přehodil Ivana Provedela!
45+1'
Rozhodčí Serra k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Theo Hernández to ale vůbec nezvládl a penaltu přízemní střelou nasměroval vedle branky!
45'
Míč si na penaltový bod postavil domácí kapitán Theo Hernández.
44'
Ivan Provedel je navíc napomenut žlutou kartou.
44'
Rozhodčí Serra si tuto situaci prohlédl u videa a nařizuje pokutový kop!
43'
Situace se ale ještě prověřuje u videa, neboť Leao netrefil brankáře Provedela, ten naopak zasáhl brazilského fotbalistu a dost možná se bude kopat penalta!
42'
Provedel teď výrazně zaváhal při zpracování malé domů a nepříjemným šlapákem jej atakoval Rafael Leao, oba hráči zůstávají ležet na trávníku.
42'
Z následného rohového kopu se domácí neprosadili.
41'
Ivan Provedel si připisuje další důležitý zákrok, když konečky prstů vytáhl nepříjemnou ránu Alexise Saelemaekerse!
40'
Verdeho centr Gyasi zády k brance sklepl pro Maggioreho, tomu ale vůbec nesedla rána bez přípravy.
39'
Provedel adresoval zajímavý nákop za domácí obranu, jeho protějšek Maignan ale vyběhl ze své branky včas a byl u míče dříve než sprintující Gyasi.
37'
Po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat hosté na útočné polovině.
35'
Hernándezův centr od rohového praporku doletěl jen do rukavic Ivana Provedela.
34'
Rafael Leao se mezi dvěma soupeři dostal k dlouhému nákopu z hloubi pole, proti početní přesile vybojoval alespoň rohový kop.
33'
Po centru Florenziho ze standardní situace se k hlavičkovému zakončení nedostal Ibrahimović.
32'
Jakub Kiwior přidržel Zlatana Ibrahimoviće a také tato letní polská posila Spezie ze Žiliny inkasuje žlutou kartu.
30'
Zatím se hraje atraktivní zápas, dalekonosná rána Ibrahimoviće mířila vedle branky.
29'
První zajímavější možnost měli také hosté! Gyasi výborně načasoval svoji přihrávku na volného Manaje, ten si zprvu nezpracoval míč ideálně, přesto ale měl brankář Maignan plné ruce práce, aby vyrazil jeho střelu.
27'
Do další zajímavé příležitosti se protlačil Zlatan Ibrahimović, jeho střelu Provedel vykopl.
26'
Při útočném výpadu se do pokutového území dral Theo Hernández, nepovedlo se mu ale zpracovat míč, který se odrazil k Provedelovi.
24'
Další šance Rafaela Leaa! Ten si výborně naběhl na zpětnou přihrávku od Saelemaekerse, v dobré pozici ale ránu bez přípravy nasměroval nad břevno.
23'
Nepříjemnost pro domácí, stoper Pierre Kalulu dostává žlutou kartu za nesmírně zbytečné zatažení za dres Manaje ve středu hřiště.
21'
Další velká šance domácích! Saelemaekers se prokličkoval do pokutového území, pak se jeho střela odrazila k Ibrahimovićovi, jenž přestřeluje branku.
19'
Gyasi po ztrátě míče ve středu hřiště viditelně přidržel Bakayoka, za což si prohlíží žlutou kartu.
18'
Další neúspěšný útočný výpad hostů, Daniele Verde si nenačasoval dobře náběh do pokutového území a je přistižen v ofsajdu.
17'
Z následného rohového kopu už domácí nezahrozili.
16'
První tutovka zápasu! Rafael Leao si na levém křídle doslova povodil Kelvina Amiana, pak jeho střelu ke vzdálenější tyči skvělým zákrokem vykopl brankář Ivan Provedel!
15'
Ibrahimović se snažil posunout míč na Díaze nejdříve patičkou, potom hlavou, nevyšel mu ale ani jeden pokus.
14'
Hosté se na chvíli usadili na útočné polovině, jejich snaha ale skončila nepřesným nákopem do pokutového území.
12'
Na centr Florenziho si naskočil Matteo Gabbia, v tísni ale hlavičkoval mimo branku.
11'
Domácí vybojovali první rohový kop a jejich hlavičkáři už míří před Provedela.
10'
Alexis Saelemaekers se protlačil z pravého křídla do pokutového území, pak byla jeho střela zablokována.
9'
Hosté zaútočili po pravé straně, Emmanuel Gyasi ale příliš přetáhl svůj centr.
7'
Spezia zahrávala svoji první standardní situaci, pro centr od postranní čáry si s jistotou došel Mike Maignan.
6'
Neúspěšný útočný výpad Rafaela Leaa po levém křídle, míč mu odskočil k brankáři Provedelovi.
4'
Hernándezův centr propadl před brankou Spezie, Brahimu Díazovi se ale nepovedlo zpracovat skákavý balón.
2'
Do prvního zakončení se dostal Rafael Leao, od rohu pokutového území ale namířil svůj technický obstřel za vzdálenější tyč hostující branky.
1'
AC Milán oblékl tradiční červeno-černou sadu, hosté hrají celí v bílém.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté a je rozehráno!
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

AC Milán: Maignan – Florenzi, Kalulu, Gabbia, Hernández – Krunić, Bakayoko – Saelemaekers, B. Díaz, Leão – Ibrahimović.
Náhradníci: Tătăruşanu, Mirante – Calabria, Di Gesú, Giroud, Stanga, Maldini, Rebić, Castillejo, Messias.
Trenér: Stefano Pioli

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca – Maggiore, Kiwior, Bastoni – D. Verde, Manaj, E. Gyasi.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Nzola, K. Agudelo, Ferrer, Strelec, Kovalenko, Sala, Antiste, Sher, P. Hristov, Bertola.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Serra – Cipressa, Grossi.
Spezia Calcio

Po historickém postupu do Serie A Spezia loni vybojovala pěkné patnácté místo a s něčím takovým by jistě byli spokojeni i ve své druhé sezóně mezi italskou elitou. Zatím na tom Spezia není úplně špatně, když je šestnáctá, pomohlo ji zejména důležité vítězství v Janově minulý týden, což stálo trenérské místo v týmu soupeře milánskou legendu Andreje Ševčenka. Aktuálně Spezia disponuje tříbodovým náskokem na pásmo sestupu.

Hosté jsou v personálně výrazně lepší pozici, když jim kvůli Africkému poháru národů chybí pouze Ebrima Colley z Gambie a zraněn je jen Brazilec Leo Sena.
AC Milán

AC Milán má za sebou neúspěšné období v polovině prosince, kdy po remíze v Udine podlehl doma Neapoli 0:1, od té doby ale Milánští třikrát bez problémů vyhráli a díky několika zaváháním soupeřů si upevnili druhé místo, navíc stáhli ztrátu na vedoucí Inter na rozdíl dvou bodů.

Trenéra Pioliho ale trápí velké množství absencí, neboť na africkém šampionátu jsou Ballo-Touré, Binnásir a Kessie, Romagnoli měl pozitivní test na covid, mezi zraněnými jsou stopeři Kjaer s Tomorim a Sandro Tonali chybí kvůli trestu za žluté karty.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 22. kola italské Serie A, AC Milán na San Siru přivítá Speziu, která proti slavnému milánskému celku zatím čeká na první bodový zisk v klubové historii.

V prvním letošním vzájemném zápase k tomu nebyla daleko, neboť v domácím prostředí dokázala v 80. minutě vyrovnat na 1:1, v 86. minutě ale o vítězství rossoneri rozhodl Brahim Díaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62