Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Empoli - 3. října 2021   18:00

AS Řím
42' Lorenzo Pellegrini (Mchitarjan) • 48' Mchitarjan
2:0
(1:0)
AS Řím
Patrício – Karsdorp, Mancini, Smalling (90. Ibañez), Viña (84. Calafiori) – Veretout, Darboe (64. Cristante) – Zaniolo (84. El Shaarawy), Mchitarjan (90. Zalewski), Lorenzo Pellegrini (C) – T. Abraham.
Ayroldi – Berti, Di Iorio
Olympijský stadion, Řím
31 946 diváků
Empoli
Vicario – Marchizza, Viti, S. Romagnoli (C), Stojanović – Żurkowski (46. Bajrami), Ricci, Henderson (70. Štulac) – Bandinelli (46. Haas) – Pinamonti (30. Mancuso), Di Francesco (70. Cutrone).

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:15.
AS Řím vítězí díky trefě Pellegriniho a úspěšně dorážce Mchtarjana 2:0 nad snaživým Empoli. Empoli hlásí zraněného Pinamontiho, AS Řím dokonce hned dvojici hráčů Darboeho a Smallinga. Mějte hezký zbytek dne.
90+3'
90+2'
Jeden z hráčů Empoli se nestačil vrátit a tak byl zákonitě odpískán ofsajd.
90+1'
Žlutou kartu dostává Petar Stojanović (Empoli FC) za faul loktem
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Nicola Zalewski.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Chris Smalling, přichází Roger Ibañez.
89'
Smalling musel být ošetřován jelikož si natáhl sval při nepovedeném odkopu.
88'
Těžko říci zda centr Bajramiho zasáhl nabíhající Cutrone, nicméně končí pouze u Patricia.
87'
Smalling snadno a na výbornou přečetl přihrávku Empoli FC za obranu římského klubu.
86'
Přímý kop pro AS Řím ve středu hřiště.
84'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Stephan El Shaarawy.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Matías Viña, přichází Riccardo Calafiori.
84'
Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím), za zdržování hry, pomalé střídání.
83'
Romagnoli bránil nebezpečného Abrahama příliš nedovoleně.
82'
Brankář Patricio lehce stahuje míč přímo ze vzduchu a tak končí útočná snaha Empoli.
81'
Mancuso se musel otáčet při chystané střele v pokutovém území a navíc podklouzl.
80'
Hráč hostí si při zpracování balonu pomohl nedovoleně hrou rukou.
79'
AS Řím se, ale vrací zpět na útočnou polovinu hřiště.
78'
Mourinho u postranní čáry je nyní rychlejší než jeho svěřenci při bránění.
77'
Bajrami byl u levého rohového praporku ubráněn.
76'
Na centr z rohu si nejvýše vyskočil Mancini, ale mířil zcela mimo branku Empoli.
75'
Sražená přihrávka Pellegriniho obráncem Empoli končí opět pouze rohovým kopem.
73'
Cutrone dával míč za sebe, jenže tam žádný z jeho spoluhráčů nebyl.
72'
Tammy Abraham sice převzal míč zády k brance, ale jeho střelu musel likvidovat brankář Vicario na rohový kop!
71'
Obrana Empoli nechala vše na Romagnolim a nyní se keho rozehrávka pod tlakem soupeře nezdařila.
70'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Patrick Cutrone.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Leo Štulac.
70'
Pellegriniho pokus o zakončení zablokoval obětavě v pokutovém území Simone Romagnoli.
69'
Utkání má velmi poklidný charakter, jelikož karty jsou jasně rozdány.
68'
Mancuso se nedokázal prosadit dle svých představ.
67'
Empoli FC sice kombinuje na útočné polovině, ale velmi daleko od pokutového území AS Řím.
65'
Romagnolise vydal na ofenzivní výlet, jeho přihrávka neprošla až do pokutového území.
64'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Ebrima Darboe, přichází Bryan Cristante.
64'
A tento defenzivní záložník pro dnešek, pravděpodobně ze zdravotních důvodů dohrál.
63'
Na hrací ploše byl dloouhou chvíli ošetřován Ebrima Darboe.
63'
Zaniolo našel přesně svým centrem na vzdálenější tyči Pellegriniho, který však hlavičkoval mimo branku soupeře.
62'
Stojanović se nedokázal prosadit v souboji jeden na jednoho u rohového praporku proti Darboemu.
61'
Přímý kop Empoli poblíž středového kruhu byť již na útočné polovině hřiště.
60'
Byl odpískán ofsajd Empoli, José Mourinhovi se přesto nezdál pohyb jeho obránců dostatečně rychlý.
59'
Stojanovičova přihrávka byla zablokována prvním, bránícím hráčem týmu AS Řím.
57'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).
57'
Pomalejší Mancini sestřelil unikajícího Di Francesca ve středovém kruhu přímo před zraky rozhodčího.
56'
Žlutou kartu dostává Nicolas Haas (Empoli FC).
56'
Pronikajícího Zaniola stáhl k zemi nestíhající Haas. A to se neobejde bez žluté karty.
55'
Nákop Empoli FC jen prodloužil Di Francesco do území nikoho.
54'
Faulem se v osobním souboji provinil Ebrima Darboe.
53'
Centr Empoli v pokutovém území nenašel nikoho z hráčů tohoto klubu.
52'
Ránu Tammyho Abrahama výtečně vyrazil na rohový kop pohotovým zásahem brankář Vicario!
50'
AS Řím již hraje v naprosté pohodě s dostatečným náskokem v zádech.
48'
AS Řím právě vstřelil branku!
A odražený míč bez váhání do sítě napálil pohotový, dorážející hráč HENRICH MCHITARJAN a zvyšuje na 2:0! Bez asistence.
48'
Po velké chybě Hendersona ve středu hřiště se po individuální akci dostal ke střele Abraham a napálil míč do tyče!
47'
Žlutou kartu dostává Samuele Ricci (Empoli FC).
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Nicolas Haas.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Nedim Bajrami.
46'
V prvním poločase byla zřejmá převaha AS Řím, která dlouho k ničemu nevedla, až ke konci prvního poločasu Mchitarjan našel Pellegriniho a tento hráč poslal AS svou střelou do vedení – 1:0! Druhý poločas by měl začínat cca v 19:05 hodin.
45+2'
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
AS Řím byl tedy do přestávky odměněn brankou za svou větší aktivitu.
42'
Michitarjan pěkně předložil míč do středu hřiště, kde ho bez váhání přes dva obránce napálil LORENZO PELLEGRINI přesně k levé tyči – 1:0! Asistence: Henrich Mchitarjan.
41'
Přímá střela Pellegriniho z přímého kopu končí pouze nad břevnem branky Empoli.
40'
Di Francesco opět neudržel svůj velký důraz při hře na uzdě.
39'
Vzápětí u protiakce kontruje přímo Mancuso přízemní střelou pouze do míst, kde se nacházel Patricio.
38'
Nedůraznou hlavičku Pellegriniho jednoduše likviduje brankář Vicario.
36'
AS Řím má takzvaně jalovou převahu.
35'
Abrahamovu přihrávku na lépe postaveného spoluhráče, dokázal na poslední chvíli zablokovat vracející se obránce soupeře.
34'
Nicolo Zaniolo to na hranici pokutového území zkusil střelou, která se spíše hodila do ragby než do fotbalu.
33'
Hráči Empoli se provinili ofsajdem, když hledlai nabíhajícího Mancusa za obranou soupeře.
32'
AS Řím zatím marně hledá cestu k brance Empoli přes přehuštěnou obranu soupeře.
31'
Obránce Romagnoli na výtečnou ubránil uvnitř pokutového území pronikajícího Abrahama.
30'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Leonardo Mancuso.
29'
Centr Pellegriniho posílá z voleje Mchitarjan pouze mimo branku soupeře.
28'
Piamonti je v péči lékaře a vypadá to na jeho nucené stažení ze hry pro zranění.
27'
Di Francesco svým centrem zprava našel v pokutovém území spoluhráče Bandinelliho, který však v záklonu pod tlakem posílá míč vysoko nad břevno.
26'
Darboe se při útočvé snaze provinil proti pravidlům.
25'
Na hranici pokutového území se dostal ke střele Tammy Abraham, ale jeho snaha byla zablokována obranným valem hráčů Empoli.
25'
Di Francesco se opět provinil v osobním souboji nedovoleným způsobem.
24'
První u míče byl v pokutovém území brankář Vicario.
23'
Centr Karsdorpa z pravé strany opět dokázala odvrátit obrana Empoli mimo pokutové území.
22'
Dva rohové kopy Empoli v krátkém časovém sledu za sebou nic zajímavého nepřinesli.
21'
Střela Di Francesca skončila pouze v místech, kde to měl pokryté brankář Patricio.
21'
Aktivní PInamonti opět zaměstnal na plné obrátky římskou obranu a z nelehké pozice získal u koncové čáry rohový kop pro Empoli FC.
20'
Nepřipraveným a značně nepřesným zakončením mimo branku se prezentoval Ebrima Darboe.
19'
Centr Ricka Karsdorpa dokázala odvrátit empolská obrana do bezpečí mimo pokutové území.
17'
Hráči AS Řím zkouší útočnou akci po levé straně hřiště.
16'
Po rohovém kopu bez přípravy v pokutovém území zakončoval Bandinelli daleko mimo branku soupeře.
15'
Pinamontiho zakončení bylo sraženo bránícím hráčem na rohový kop pro Empoli.
14'
Marchizza nenašel svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území AS Řím, kde dominovala místní obrana..
13'
Tammy Abraham se provinil porušením fotbalového pravidla o ofsajdu.
11'
Po autovém vhazování a centru se k nepřesnému zakončení mimo branku dostal opět Andrea Pinamonti.
11'
Kombinace Empoli byla včas před pokutovým územím soupeře přerušena.
10'
Centrovaný míč na první tyč byl nadvakrát odehrán obranou Empoli do bezpečné zóny.
9'
Lorenzo Pellegrini vybojoval další rohový kop pro AS Řím.
8'
Rohový kop pro AS Řím. Ale ten obrana Empoli posléze lehce odvrátila mimo pokutové území.
8'
Pinamonti nepřesně zakončoval hlavou mimo branku soupeře.
7'
Di Francesco byl na koberečku u hlavního rozhodčí za tvrdý zákrok zezadu na Ebrima Darboeho.
6'
Pellegrini vyslal centr zleva, který končí až za koncovou čárou u reklamních bannerů.
4'
Střela Lorenza Pellegriniho uvnitř pokutového území byla zablokována.
2'
Nákop sice hledal Abrahama, ale až k němu nedoputoval.
1'
Empoli FC bude hrát v bílých dresech, AS Řím nastoupí v rudých dresech.

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Mancini, Smalling, Viña – Veretout, Darboe – Zaniolo, Mchitarjan, Lorenzo Pellegrini (C) – T. Abraham.
Náhradníci: Fuzato – Ibañez, Calafiori, Kumbulla, Cristante, Zalewski, Diawara, Villar, Šomurodov, El Shaarawy, C. Pérez, B. Mayoral.

Empoli FC: Vicario – Marchizza, Viti, S. Romagnoli (C), Stojanović – Żurkowski, Ricci, Henderson – Bandinelli – Pinamonti, Di Francesco.
Náhradníci: Ujkani – Parisi, Tonelli, Luperto, Fiamozzi, Bajrami, Asllani, Haas, Štulac, Mancuso, Cutrone, La Mantia.

Samiani (nespecifikované zranění)
AS Řím vedené trenérem Mourinhem okupuje od začátku sezóny špic tabulky a navíc se velmi dobře prezentuje v EKL, kde drtí jednoho soupeře za druhým 5:1 CSKA Sofia a 3:0 Zorju Luhansk. Do ligového ročníku vstoupilo AS třemi výhrami, poté však prohrálo na hřišti Verony 2:3 a shodným poměrem také v derby se svým rivalem Laziem.
Nováček Empoli FC se zatím slušně prezentuje v nejvyšší soutěži, byť střídá prohry s výhrami. Po dvou domácích porážkách Empoli zabralo a ze zápasů s Cagliari a Bolognou si odneslo plných šest bodů se skórem 6:2!
Sedmé kole Seria A má na programu utkání AS Řím (4), které přivítá soupeře Empoli FC (8). Favoritem je samozřejmě klub z hlavního města.