Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Janov - 5. února 2022   15:00

Patrício – Mancini (C), Smalling, Ibañez – Karsdorp (72. Veretout), S. Oliveira (58. El Shaarawy), Cristante, Maitland-Niles (58. Afena-Gyan) – Mchitarjan – Zaniolo, T. Abraham.
Stadio Olimpico, Řím
Janov
Sirigu – Vásquez, Bani (45+1. Östigard), Vanheusden, Hefti – Badelj, Sturaro (C) – Yeboah (57. Amiri), Portanova (71. Nikola Maksimović), Ekuban (71. Melegoni) – Destro (57. Piccoli).
Šemper – Calafiori, Galdames, Nikola Maksimović, Kallon, Melegoni, Östigard, Piccoli, Frendrup, Amiri.

Mockrát Vám děkuji za pozornost, loučím se s Vámi a doufám, že se uvidíme u dalšího kola nejvyšší italské soutěže. S přáním hezkého večera, Vojtěch Adamek
Dnes jsme byli svědky velmi vyrovnaného utkání, první poločas nám nepřinesl žádnou větší příležitost, ale ten druhý již působil o něco zajímavěji. Díky vyloučení Ostigarda mohli domácí využít svou početní nadvládu, jedinou příležitost si ovšem připravil Zaniola, jehož branka byla neuznána kvůli nedovolenému zákroku. V závěru jsme viděli spousty emocí na obou stranách, právě zmíněný Zaniola byl vyloučen po krátké slovní přestřelce s hlavním sudím. Pro domácí fotbalisty je to jednoznačně obrovská ztráta, svou reputaci mohou opět získat příští neděli na hřišti Sassuoly.
90+8'
90+7'
Domácím fotbalistům se nedaří překonat obrannou linii svého soupeře, ten si počíná velmi pozorně a nepouští svého soupeře do jakékoliv příležitosti, pomocí které by se mohl dostat do vedení.
90+6'
Tak tohle je klasický italský závěr plný emocí, nastavená hrací doba je již dávno za námi, přesto se domácí fotbalisté snaží ohrozit branku soupeře.
90+5'
Červenou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím).
90+4'
Žlutou kartu dostává Tammy Abraham (AS Řím).
90+3'
Tak to je obrovský zvrat, branka nakonec nebyla uznána kvůli nedovolenému zákroku.
90+2'
Celá situace je ještě prověrována systémem VAR, sudí se jde na celou situaci podívat do monitoru.
90+1'
Sudí nastavil 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1'
Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím).
90'
Nicolo Zaniola vzal situaci na svá bedra, neohlížel se na své spoluhráče, rozhodl se vyslat tvrdou, ale přesnou ránu, pomocí které propálil svého gólmana a poslal tak svůj celek do vedení! Celá situace ovšem bude prověřena systémem VAR.
89'
Další pokus toho italsko-egyptského faraona končí na rohovém kopu, jeho exekuce se ujme domácí Veretout.
87'
El Shaarawy vzal celou situaci na sebe, po dlouhém slalomu skrze bránicí hráče se odhodlal ke střele, která ovšem končí vysoko nad svatyní Janova.
86'
Hostující fotbalisté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
85'
Tak tohle se tedy nepovedlo, centrovaný míč, který vyslal jeden ze záložníků domácího celku, končí pouze v rukavicích hostujícího brankáře Sirigua.
84'
Na hřišti se toho momentálně moc neděje, domácí i nadále nemohou vyzrát nad pozornou obranou hostujícího celku.
82'
Domácím se nedaří využít početní výhody, hosté brání znamenitě a nepouští svého soupeře do jakékoliv šance k zakončení.
81'
Fotbalisté AS agresivně napadají rozehrávku svého soupeře, ten se snaží zachovat profesorsky a ohlídat si bezbrankovou remízu.
80'
Hostující fotbalisté se samozřejmě snaží uklidnit situaci na hrací ploše, v desíti lidech by bod pro ně znamenal znamenitý počin.
79'
Žlutou kartu dostává Johan Vásquez (Janov CFC).
78'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, snaží se pomocí konstruktivní rozehrávky proniknout do vápna svého soupeře.
77'
Další ofsajdové postavení hostujícího celku, i tentokrát svůj pohyb nedokázal zastavit Melegoni.
76'
Dnes se jedná o 100. zápas Josého Mourinha v nejvyšší italské soutěži, určitě by jej rád oslavil třemi body.
75'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, v ofsajdovém postavení se ocitl Melegoni.
73'
El Shaarawy se pokoušel obejít bránicího obránce, nakonec ovšem nad ním nevyzrál a míč ztrácí ve prospěch Nikoly Maksimoviće.
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Jordan Veretout.
71'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Manolo Portanova, přichází Nikola Maksimović.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Caleb Ekuban, přichází Filippo Melegoni.
70'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci z velmi slibné vzdálenosti pro zakončení.
69'
Červenou kartu dostává Leo Östigard (Janov CFC).
68'
Sirigu nyní drží míč ve svých rukavicích, hravě si došel pro centrovaný míč z pravé strany hřiště, který vyslal domácí Zaniola.
67'
Tammy Abraham vyslal parádní střelu do levé části svatyně Janova, na poslední chvíli tento nebezpečný pokus dokázal odvrátit hostující Hefti.
66'
Mchitarjan si na polovině soupeře počínal nedovoleně, jeho zákrok byl okamžitě odpískán zkušeným sudím, Rosariem Abissou.
65'
Centr Cristanteho byl příliš přetažený, a proto nenašel adresáta ve vápně soupeře, přesto u míče zůstávají fotbalisté AS.
64'
Čerstvě příchozí Felix Afena-Gyan se dostal do střelecké pozice a okamžitě vypálil, jeho rána ovšem končí daleko od levé tyče branky Janova.
63'
Domácí fotbalisté zesilují tlak na branku svého soupeře, tým vedený Josém Mourinhem rozhodně bude chtít získat tři body do ligové tabulky.
61'
Badelj vyslal velmi zajímavý centr do pokutového území, kde si pro míč ovšem chladnokrevně došel domácí Patrício, který jej vyboxoval do bezpečné zóny.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, i nadále jsme svědky bezbrankové remízy.
59'
Oba dva celky nyní pustily na hřiště čerstvou krev, uvidíme, který stratég bude mít šťastnější ruku při střídání.
58'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Felix Afena-Gyan.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Stephan El Shaarawy.
57'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Kelvin Yeboah, přichází Nadiem Amiri.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Roberto Piccoli.
56'
Cristante se pustil do silového souboje na půlce soupeře, nedokázal ovšem odtlačit hostujícího Ostigarda, který získal míč pro svůj celek.
55'
Po delší době se dostávají k míči také fotbalisté domácího celku, těm se ovšem nedaří překonat bránicí blok soupeře.
54'
Pomocí krátkých přihrávek se snaží hostující fotbalisté rozpohybovat obrannou linií svého soupeře, zatím se jim to ovšem příliš nedaří.
53'
Hostující fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, snaží se usídlit na polovině svého soupeře.
52'
Krásnou kombinaci hostujícího celku na poslední situaci dokázal bravurním zákrokem zastavit domácí Mchitarjan, u míče ovšem i nadále hosté.
51'
Hostující fotbalisté se nyní snaží získat míč pomocí agresivního napadání, ani to ovšem domácím fotbalistům příliš nekomplikuje život.
49'
Hostující fotbalisté drží míč na své vlastní obranné polovině, snaží se pomocí krátkých přihrávek dostat skrze zahuštěný střed hřiště.
48'
Nedovoleným zákrokem se nyní prezentoval hostující Yeboah, domácí se tak velmi snadně dostanou k míči.
47'
Fotbalisté hostujícího celku budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti, uvidíme, jak s tím naloží.
46'
Domácí fotbalisté zahájili svým výkopem druhý poločas.
46'
První poločas nám žádnou větší příležitost k zakončení nepřinesl, i proto nadále platí bezbrankový stav. Domácím fotbalistům to dnes nějak nelepí, nedaří se jim překonávat obranný blok soupeře. Fotbalisté Janova působí velmi sympaticky, přesto ani oni nejsou schopni zasadit ránu gólmanu Patríciovi, který moc práce zatím neměl.
45+2'
45+1'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mattia Bani, přichází Leo Östigard.
45+1'
Po delším ošetřování Portanovy se již opět hraje, hostující fotbalisté se snaží v samotném závěru prvního poločasu vytvořit nějakou tu kulišárnu, pomocí které by ohrozili branku soupeře.
45'
Sudí nastavuje 2 minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Po krátké chvilce se situace naprosto obrátila, rohový kop budou mít k dispozici fotbalisté hostujícího celku, kteří dokázali rychlým přechodem přejít skrze celé hrací pole.
42'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici další rohový kop, v posledních minutách zesilují tlak na branku svého soupeře.
41'
Tammy Abraham se hlásil o přihrávku, kterou ovšem nakonec nedostal, jelikož se Zaniola rozhodl vystřelit sám, ale trefil pouze boční síť branky Janova.
40'
Poměrně riskantní přihrávkou se nyní blýskl domácí Maitland-Niles, na poslední chvíli byl ovšem zastaven unikající Mchitarjan.
39'
Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků ovšem není schopen vytvořit si stálejší tlak na branku svého soupeře.
37'
Po sérii pokusů nakonec hosté nedokázali usměrnit míč za záda gólman Patrícia, ten bude mít na starost odkop od své svatyně.
36'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).
35'
Ekuban si nyní splnil své defenzivní povinnosti, když se mu povedlo zachytit prudkou přihrávku domácího Oliveiry.
34'
Centr z levé strany, který nejspíše měl nalézt adresáta ve vápně Janova, kterým měl být rozhodně Tammy Abraham, byl nakonec zblokován pozorným obráncem.
33'
Dalekonosnou ránu vyslal na branku soupeře domácí Cristante, jeho střelecký pokus ovšem končí pouze v zámezí, a proto bude následovat odkop od branky Janova.
31'
Zaniolo se snažil dostat do osamoceného úniku, včasně ovšem dokázal vystoupit gólman Sirigu, kterému se podařilo schovat míč do svých rukavic.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, zatím jsme neviděli žádnou větší brankovou příležitost.
29'
José Mourinho rozhodně není spokojen s předvedenou hrou svého celku, fotbalisté hostujícího celku jsou zatím daleko lepším týmem na hřišti.
28'
První rohový kop domácího celku skončil neúspěchem, ze všech nejvýše dokázal vyskočit Vásquez, kterému se podařilo odvráti míč do bezpečí.
27'
Dlouze připravovaná standartní situace nakonec nepřinesla tížené ovoce, střela Smallinga byla zblokovaná na rohový kop.
26'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
25'
Žlutou kartu dostává Zinho Vanheusden (Janov CFC).
23'
Smalling napodruhé dokázal zblokovat jedovatý centr z pravé strany hřiště, nakonec se mu přece jen povedlo dostat míč mimo ohrožení branky Patrícia.
22'
Nepřesná přihrávka domácího Maitlanda-Nilese vystavila stopku rozvíjející se akci domácího celku.
21'
20'
Ekuban vyslal velmi zajímavý centr do pokutového území, kde si pro míč ovšem chladnokrevně došel domácí Patrício, který jej vyboxoval do bezpečné zóny.
19'
Hostující fotbalisté se snaží usadit na polovině svého soupeře, nedaří se jim ovšem dostat míč pod naprostou kontrolu.
17'
Zaniolo se pustil do silového souboje na půlce soupeře, nedokázal ovšem odtlačit hostujícího Yeboaha, který získal míč pro svůj celek.
16'
Centr z rohového kopu nijak výrazně neohrozil branku domácího celku, u míče nyní Cristante, který se snaží uklidnit situaci na hrací ploše.
15'
Patrício nebezpečnou hlavičku soupeře vyboxoval pouze na rohový kop, toho se ujme hostující Portanova, tentokrát ovšem z pravé strany hřiště.
14'
Dalekonosný centr z pravé strany hřiště se nesl do vápna hostujícího celku, nakonec se k míči ze všech nejrychleji dostal gólman Patrício.
13'
12'
Krásnou kombinaci hostujícího celku na poslední situaci dokázal bravurním zákrokem zastavit domácí Karsdorp u míče ovšem i nadále hosté.
11'
Ekuban se pokusil ohrozit přímou střelu branku AS, jeho rána ovšem byla tečovaná, a proto to byl snadný kousek pro domácího brankáře.
10'
Mchitarjan byl nekompromisně poslán k zemi, sudí ovšem na tento zákrok nereaguje, čímž vzbudil nevoli v domácím stratégovi, Josém Mourinhovi.
9'
Hostující fotbalisté se nyní snaží získat míč pomocí agresivního napdání, ani to ovšem domácím fotbalistům příliš nekomplikuje život.
8'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
7'
5'
Smalling se po souboji s Portanovou ocitl ležet na trávníku, sudí Abisso okamžitě signalizuje standartku pro domácí.
4'
Nadýchaný centr z levé strany hřiště skončil u bránicího obránce, ten si počínal na jedničku a odvrátil míč do bezpečí.
3'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici první rohový kop v dnešním utkání.
2'
Po krátké chvíli se dostal k míči Tammy Abraham, obratem o něj přichází, jelikož si jej předkopl příliš dopředu.
1'
Hosté se ujali úvodního výkopu dnešního klání.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini (C), Smalling, Ibañez – Karsdorp, S. Oliveira, Cristante, Maitland-Niles – Mchitarjan – Zaniolo, T. Abraham.
Náhradníci: Fuzato – Afena-Gyan, Bove, Diawara, El Shaarawy, Kumbulla, C. Pérez, Šomurodov, Veretout, Viña, Zalewski.
Trenér: José Mourinho

Janov CFC: Sirigu – Vásquez, Bani, Vanheusden, Hefti – Badelj, Sturaro (C) – Yeboah, Portanova, Ekuban – Destro.
Náhradníci: Šemper – Calafiori, Galdames, Nikola Maksimović, Kallon, Melegoni, Östigard.
Trenér: Alexander Blessin

Rozhodčí: Rosario Abisso.
Vzájemná utkání v letošní sezóně:
CFC Janov : AS Řím 0:2
JANOV CFC
19. místo, 23 zápasů, 13 bodů, skóre 20:45

Hosté hrají o holé přežití, v loňském ročníku se nacházeli ve středu ligové tabulky, ale letos rozhodně nemají hráčskou kvalitu na podobný výsledek. I proto musí sbírat body všude, kde se jen dá.

V poslední ligovém utkání dokázali získat bod s Udinese (0:0), i přes velký tlak Janova se nakonec nepodařilo vstřelit branku, jelikož Marco Silvestri zamkl branku na sedm západů.

Útočník Mattia Destro je jedním z hráčů, na kterého se hosté mohou spolehnout, tento 30letý útočník italského původu, si připsal již osmou ligovou branku v letošním ročník.
AS ŘÍM
6. místo, 23 zápasů, 38 bodů, skóre 40:30

Domácí celek rozhodně má ty nejvyšší ambice, prokázal to už jen tím, že se na začátku sezóny rozhodl angažovat trenéra, který vždy sázel na defenzivní fotbal, s kterým má za sebou již hodně úspěchů. Tak by se ve zkratce dal definovat José Mourinho.

V posledním klání si domácí fotbalisté dokázali poradit s nebezpečným Empoli (4:2), dva góly Říma vstřelil teprve 24letý Tammy Abraham, útočník reprezentující Anglii.

Jestli se na někoho mohou domácí spolehnout, je to záložník franoucouzského původu, Jordan Veretout. Tento 28letý hráč, na kterém stojí tvorba hry římského celku, vstřelil v letošní sezóně již čtyři branky a na dalších šest přihrál.
Ciao, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme 24. kolo nejvyšší italské soutěže. AS Řím bude hostit Janov CFC. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62