Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Neapol - 24. října 2021   18:00

Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Viña – Cristante, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan (65. El Shaarawy) – T. Abraham (87. Šomurodov).
Davide Massa
Stadio Olimpico (Řím)
Neapol
Ospina – Rui, Koulibaly, Rrahmani, Di Lorenzo – Ruiz, Anguissa – L. Insigne (C) (81. D. Mertens), P. Zieliński (70. Elmas), Politano (69. Lozano) – Osimhen.

Mockrát děkuji za pozornost, doufám, že se opět uvidíme u příštího kola nejvyšší italské soutěže. S přáním hezkého zbytku večera, Vojtěch Adamek.
Máme za sebou šlágr italské ligy, který skončil bez branek. Neapol i nadále v lize ještě neprohrála a domácí AS Řím získává velmi cenný bod. Hra se přelévala ze strany na stranu, moc gólových příležitostí jsme zrovna neviděli, ale byli to nejspíše hosté, kdo byl nebezpečnějším týmem. Těm se dokonce branku vstřelit povedlo, skóroval Victor Osimhen, ale sudí mu jeho radost zkazil zvednutým praporkem. Remíza je nejspíše zasloužená pro oba celky.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).
90+5'
Žlutou kartu dostává Dries Mertens (SSC Neapol).
90+5'
Žlutou kartu dostává Jordan Veretout (AS Řím).
90+4'
Žlutou kartu dostává Rick Karsdorp (AS Řím).
90+3'
Další brejk domácího celku, tentokrát byl ovšem zastaven bravurním obranným zákrokem Koulibalyho.
90+2'
Zaniola se provinil faulem na polovině soupeře, hosté tedy budou rozehrávat standartku.
90+1'
Sudí nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Fanoušci na stadioně vytvářeli po celé utkání naprosto jedinečnou atmosféru, velká škoda, že si ještě nemohli oslavit vstřelenou branku.
89'
Victor Osimhen si skvěle naskočil na centr jednoho ze svých spoluhráčů a chladnokrevně posílá míč za záda Patrícia. Zastavuje ho ovšem zvednutý praporek sudího, a proto branku není uznána.
88'
Držení míče : 41 % : 59 %
87'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Eldor Šomurodov.
86'
Z rohového kopu nakonec nebylo vůbec nic, jelikož ze všech nejvýše vyskočil Mancini, který odvrátil míč do bezpečí.
85'
Hosté mají k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
84'
Luxusně vypadající brejková situace končí u Zanioly, který zbytečně přidržel míč na svých kopačkách a zmařil tuto velkou příležitost.
83'
Nadýchaný centr Elmase pohodlně končí v rukavicích domácího brankáře.
82'
José Mourinho vidí druhou žlutou kartu a tím pádem je předčasně vykázán z trenérské lavičky.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Dries Mertens.
80'
Hra se nnyí přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků ovšem není schopen vytvořit příležitost, která by otevřela gólový účet v tomto utkání.
79'
Cristante si v souboji počínal opravdu důrazně, sudí signalizuje standartku pro hosty.
78'
Hosté nyní drží míč ve své moci, moc rádi by si vytvořili příležitost k zakončení, ale jsou to právě domácí, kdo sílí každou vteřinou.
77'
Zvednutý praporek sudího opět zastavuje hostujícího Osimhena, ten se v dnešním utkání ocitl snad pětkrát v ofsajdovém postavení.
76'
Zdá se, že kolumbijský gólman je již připraven pokračovat v utkání, v tom případě sudí opět zahajuje hru svým hivzdem.
74'
Gólman Ospina byl faulován Abrahamem, první jmenovaný nyní vyčkává na ošetření.
73'
Domácí fotbalisté teď poměrně ožili, snaží se převzít iniciativu utkání.
72'
Po nádherně zahrané standartní situaci se ocitl Gianluca Mancini v naprosté tutovce. Svou hlavičkou ovšem nedokázal usměrnit míč do branky soupeře.
71'
Domácí fotbalisté budou zahrávat standartní situaci po faulu na Zaniolu.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
69'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
68'
Hostující fotbalisté nyní zesilují tlak na branku svého soupeř, ten se brání, co mu síly stačí.
67'
Útočného faulu se provinil jeden z domácích hráčů, rozehrávat budou obránci Neapole.
66'
Stephan El Shaarawy, nebo-li faraón, jak se také přezdívá tomuto italskému útočníkovi, zaznamenal již první doteky s balónem.
65'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Stephan El Shaarawy.
64'
Dalekonosná rána Mchitarjana trefila pouze stojícího Ospinu, ten okamžitě pomáhá zakládat útočnou akci Neapole.
62'
Nebezpečná hlavička Victora Osimhena málem zaplavala do branky Patrícia, ten ovšem celou situaci měl pod kontrolou.
61'
Hosté budou mít k dispozici rohový kop.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního ukání.
59'
Velká příležitost hostujícího celku, po rychlém brejku byla situace před brankou Patrícia velmi nepřehledná, byl to právě domácí Mancini, kdo poslal míč z bezprostřední blízkosti do pravé tyče.
58'
Andre Zambo Anguissa je již opět na nohou a hra může pokračovat.
57'
Jeden z hostujících hráčů se ocitl ležet ve vápně soupeře, sudí přerušuje hru.
56'
Hosté jsou zatím daleko častěji na míči, domácí fotbalisté nejsou schopni kombinovat, byť jen na své polovině.
55'
José Mourinho na střídačce rozdává taktické pokyny svým svěřencům, brzy budeme svědky střídání.
53'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, opět se v něm objevil Osimhen
52'
Zákrok Victora Osimhena si rozhodně říkal o žlutou kartu, sudí Davide Massa ovšem zůstává naprosto v klidu.
50'
Domácí fotbalisté se teď pořádně zatáhli, samozřejmě nevíme, jaké jsou taktické pokyny od trenéra Mourinha.
49'
Hostující fotbalisté kombinují na své vlastní polovině a snaží se nalézt skulinku skrz obrannou formaci domácího AS.
48'
Zielinski fauloval unikajícího Zaniolu, může být rád, že za svůj počin nevyfasoval žlutý kartónek od sudího.
47'
Zajímavý centr Lorenza Insigneho nenašel hlavu Politana, i proto bude mít na starost odkop brankář Patrício.
46'
Domácí rozehráli úvodní výkop druhého poločasu.
46'
V prvním poločase jsme branku neviděli, je to takový klasický italský fotbal, kde budou rozhodovat maličkosti. Oba dva celky se snaží držet mít ve své moci, domácí jsou v tomhle ohledu přecejen o něco lepší, ale jsou to právě hosté, kdo působí nebezpečněji. Ani jeden z celků si zatím nedokázal připravit brankovou příležitost.
45+4'
45+3'
Útočného faulu se dopustil Tammy Abraham, ten již jednu žlitou kartu má, a proto by si měl dávat pozor.
45+2'
Victor Osimhen si nyní počínal opravdu nebezpečně, sudí mu razantě domlouvá a připomíná, že příště to bude již za žlutý kartónek.
45+1'
VAR jasně rozhodlo, že se o přestupek nejedná, a proto bude míč vykopávat gólman Patrício.
45'
Sudí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
44'
Victor Osimhen se skácel po souboji s Mancinim ve vápně soupeře, uvidíme, jak tuto situaci vyhodnotí hlavní sudí.
42'
Lorenzo Insigne svou ránou posílá míč několik metrů nad branku Patrícia.
41'
V krátkém časovém úseku se opět dostal Victor Osimhen do ofsajdové pasti, rozehrávat tedy budou domácí fotbalisté.
40'
Hostující fotbalisté rozhodně nikam nespěchají, momentálně v poklidu kombinují a čekají na zaváhání svého soupeře.
39'
Politano rozhodně tuto přihrávku nezastihne, odkop od branky bude mít na starost gólman Patrício.
38'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, konkrétně si své ofsajdové postavení nepohlídal Victor Osimhen.
37'
Nadýchaný centr, který vyslal do vápna soupeře Lorenzo Insigne, skončil u pohotového obránce Manciniho.
36'
Rohový kop plodí pouze další roh, uvidíme, jak si domácí poradí z druhé strany hřiště.
35'
Domácí fotbalisté mají k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště.
34'
Hra se přelévá ze strany na stranu, domácí sázejí na pečlivou defenzivu, zatímco hosté spoléhají na úniky Lorenza Insigneho.
33'
Zatím jsme pořád neviděli žádnou příležitost, která by nějak výrazně ohrozila branku obou brankářů.
32'
Žlutou kartu dostává Tammy Abraham (AS Řím).
31'
Tammy Abraham se svíjí v bolestech na hrací ploše, sudí dává prostor k ošetření.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání.
29'
Tammy Abraham nedokázal usměrnit míč do branky hostujícího Ospiny, ten se za touto ránou pouze ohlédl.
28'
Standartní situace se zhostil Lorenzo Pellegrini, tomu centr ovšem příliš nevyšel.
27'
Nedovolený zákrok hostujícího Politana končí standartkou pro domácí,
25'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci a snaží se proniknout skrz zahuštěný střed hřiště.
24'
Z oné akce nakonec nebylo vůbec nic, jelikož Lorenzo Insigne nedokázal obejít bránicího Veretouta.
23'
Rohový kop z pravé strany hřiště rozehráli hosté nakrátko, uvidíme, co nám předvedou za kulišárnu.
22'
Hostující fotbalisté drží míč na své polovině a snaží se konstruktivní rozehrávkou dostat do vápna svého soupeře.
21'
Politano zkusil ohrozit branku Patrícia přímou ránou, jeho střela ovšem poztrádá potřebnou přesnost.
20'
Fotbalisté Neapole budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti, faulován byl hostující Politano.
19'
José Mourinho dostává žluté napomenutí od hlavního sudího.
18'
Osimhen se dopustil útočného faulu, zkušený Davide Massa mu vysvětluje, čím se provinil.
17'
Tento centr z levé strany hravě sbírá do svých rukavic gólman Ospina a okamžitě pomáhá zakládat útočnou akci svého mužstva.
16'
Tammy Abraham nedokázal odtlačit svého protivníka Koulibaly, v dnešním utkání to bude mít opravdu těžké.
15'
Domácí fotbalisté drží míč na své vlastní polovině a snaží se pomocí postupné kombinace dostat před branku svého soupeře.
14'
Lorenzo Insigne byl vrácen zpátky k rohovému praporku, sudímu se nezdál způsobem, jakým tento mladý Ital rohový kop rozehrál.
13'
Hosté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště.
12'
Dlouhý výkop Patricía nenašel adresáta na polovině soupeře, kterým měl být nejspíše Tammy Abraham.
11'
Tento balón Lorenzo Insigne rozhodně nestihne, odkop od branky bude mít na starost Patrício.
10'
Další rohový kop, tentokrát z levé strany hřiště, již byl o něco více nebezpečný, i přes to se hosté hravě ubránili.
9'
Z rohového kopu nakonec nic nebylo, jelikož ze všech nejvýše vyskočil Koulibaly, který odklidil míčdo bezpečí.
8'
Lorenzo Pellegrini vyslal velmi zajímavou střelu, ta byla ovšem zblokována jedním z hostujících hráčů na rohový kop.
7'
Lorenzo Insigne nedokázal přejít přes bránicího obránce, míč ovšem dokázal vybojovat nazpátek.
6'
Pellegrinova přihrávka na Abrahama byla příliš dlouhá, hroťák domácího celku se dívá na svého kapitána poněkud vyčítavě.
5'
Hostující fotbalisté kombinují na své vlastní polovině a snaží se nalézt skulinku v obranných řadách svého soupeře.
4'
Precizní obranný zákrok předvádí také hostující Koulibaly, ten vystavil stopku unikajícímu Mchitarjanovi.
3'
Skvělý obranný zákrok v podání Cristanteho, ten si pohlídal urostlého Osimhena.
2'
Poskakujícího míče se velmi brzy zmocnili domácího fotbalisté, kteří okamžitě začínají s kombinací na své polovině.
1'
Hosté se ujali úvodního výkopu.
1'

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Viña – Cristante, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan – T. Abraham.
Náhradníci: Boer, Fuzato – Bove, Calafiori, Darboe, El Shaarawy, C. Pérez, Šomurodov, Tripi, Zalewski.

SSC Neapol: Ospina – Rui, Koulibaly, Rrahmani, Di Lorenzo – Ruiz, Anguissa – L. Insigne (C), P. Zieliński, Politano – Osimhen.
Náhradníci: Marfella, Meret – Demme, Elmas, Ghoulam, Juan Jesus, Lozano, D. Mertens, Lobotka, Petagna, Zanoli.

Rozhodčí: Davide Massa.
Vzájemná utkání v loňské sezóně:
SSC Neapol : AS Řím 4:0
AS ŘÍm : SSC Neapol 0:2
SSC NEAPOL
1. místo, 8 zápasů, 24 bodů, skóre 19:3

V letošní sezóně hosté ještě neztratili jediný bod a jasně vévodí ligové tabulce, se třemi inkasovanými brankami se jedná o nejlepší defenzivní tým v probíhajícím ročníku. Velký vliv na chod hostujícího celku má rozhodně trenér Luciano Spalleti, které zde působí od konce května.

Poslední utkání Neapol odehrála v Evropské lize a hravě si poradila s polskou Legiou Waršava, která zkrátka neměla nárok. Neapol svého soupeře přestřílela v poměru 28:9.

Nejvýraznější hráčem hostujícího celku je jednoznačně Lorenzo Insigne, tento 30letý maličký útočník již táhne Neapol desátou sezónu. I v té letošní se rozhodně bude jednat o rozdílového hráče, zatím má na kontě dvě branky a dvě asistence.
AS ŘÍM
4. místo, 8 zápasů, 15 bodů, skóre 16:9

Domácí celek rozhodně má ty nejvyšší ambice, prokázal to už jen tím, že se na začátku sezóny rozhodl angažovat trenéra, který vždy sázel na defenzivní fotbal, s kterým má za sebou již hodně úspěchů. Tak by se ve zkratce dal definovat José Mourinho.

AS Řím si v Konferenční lize uřízl obrovskou ostudu, když se mu podařilo podlehnout na hřišti norského Bodo/Glimt vysoce 1:6. Ostuda, potupa, byl to toho plný italský tisk. Trenér domácího celku to vysvětlil tím, že se rozhodl protočit sestavou.

Jestli se na někoho mohou domácí spolehnout, je to záložník franoucouzského původu, Jordan Veretout. Tento 28letý hráč, na kterém stojí tvorba hry římského celku, vstřelil v letošní sezóně již čtyři branky a na další dvě přihrál.
Ciao, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na šlágr 9. kola nejvyšší italské soutěže. AS Řím bude hostit SSC Neapol. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62