Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Cagliari - 6. února 2022   12:30

Atalanta
64' Palomino
1:2
(0:0)
Cagliari
50' Pereiro  (Dalbert) • 68' Pereiro  (Bellanova)
Atalanta
Musso – Zappacosta, Palomino, Djimsiti, Gi. Pezzella (46. Maehle) – Koopmeiners, Freuler (C) – Malinovskyj, Pessina (58. Boga), Pašalić (54. F. Rossi) – Muriel (58. D. Zapata, 72. Mihăilă).
F. Rossi, Sportiello – Tolói, Maehle, Demiral, Hateboer, Scalvini, de Roon, D. Zapata, Mihăilă, Boga.
A. Prontera – A. Tolfo, M. Scatragli
Gewiss Stadium (Bergamo).
Cagliari
Cragno (C) – Bellanova (87. Ceppitelli), Goldaniga, Lovato, Obert (87. Carboni), Lykogiannis – Deiola (90. Kourfalidis), Marin, Grassi, Dalbert (78. Baselli) – Pereiro.
S. Aresti, B. Radunović – Ceppitelli, Iovu, Kourfalidis, Gagliano, Carboni, Baselli, Desogus, Luvumbo.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:14.
Druhý poločas už góly přinesl a nebyla nouze o zajímavé šance. Hosté se dostali nejprve do vedení, krátce na to byl vyloučen domácí brankář a domácí dohrávali o deseti. Přesto se jim povedlo vyrovnat, avšak vzápětí inkasovali podruhé a tentokrát už odpověď najít nedokázali. Cagliari si tak připisuje velmi cenné a důležité vítězství v honbě za udržením, naopak Atalantu může v boji o pohárové příčky tato ztráta ještě hodně mrzet.
90+9'
90+8'
Domácí zakládají poslední útočnou akci.
90+7'
A balón letí ke Cragnovi, který jej drží u kopačky a s rozehrávkou nepospíchá.
90+6'
Hosté naběhli do otevřené obrany Atalanty, střela jednoho z nich ale končí daleko v zámezí.
90+5'
Brankář hostů si vyběhl k hranici velkého vápna pro míč a se štěstím jej chytl ještě v povolném území. Nechybělo moc a dostal by se s balónem ven a to by následoval červený trest.
90+4'
Nepřesný centr domácích proletěl velkým vápnem a skončil v zámezí. Cragno s rozehrávkou nepospíchá, ale měl by si dávat pozor, neboť už jednu žlutou na kontě má.
90+2'
Kouč hostů Mazzarri inkasuje žlutou kartu za protesty. Zřejmě se mu také nelíbilo, kolik se nastavuje minut.
90+2'
Žlutou kartu dostává Edoardo Goldaniga (Cagliari Calcio).
90+1'
Nastavuje se ještě neuvěřitelných osm minut a upřímně řečeno nevím, z jakého důvodu.
90'
Žlutou kartu dostává Alessio Cragno (Cagliari Calcio) za zdržování hry.
90'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Christos Kourfalidis.
88'
Další špatný centr Atalanty, která dává soupeři možnost šetřit čas.
87'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Adam Obert, přichází Andrea Carboni.
87'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Luca Ceppitelli.
86'
Přetažený balón po centru domácích z pravé strany letí daleko do zámezí. Takto to jistě nepůjde.
85'
Další odkopnutý míč končí až u brankáře Atalanty, který rychle rozehrává.
84'
Domácím nechybí snaha, ale hosté velmi dobře brání. Připomínám, že hrají přesilovku.
81'
Na trávníku leží jeden z hráčů Cagliari, jenž si stěžuje na křeč v noze.
79'
Hosté si před velkým vápnem špatně přihráli, o míč přišli, ale protože soupeř předtím fauloval, budou rozehrávat standardku.
78'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Dalbert, přichází Daniele Baselli.
75'
Poměrně hluchá část zápasu, k vidění jsou velké nepřesnosti na obou stranách, což vyhovuje více hostům.
72'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Valentin Mihăilă. Prvně jmenovaný byl na hřišti zhruba čtvrt hodiny.
71'
Domácí si vynutili faul na útočné polovině, mohou tak zkusit zahrozit.
68'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Domácí tým se z vyrovnání příliš dlouho neradoval. Bellanova doběhl míč na pravé hranici pokutového území, přihrál na druhou stranu, kam naběhl volný GASTÓN PEREIRO, který střelou bez přípravy do protipohybu brankáře poslal míč do vzdálenějšího rohu brány.
66'
Špatná přihrávka domácích do volného prostoru na soupeřově straně, ten nikam nepospíchá.
64'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Domácí vyrovnávají i v oslabení. Duván Zapata po přihrávce do velkého vápna střílel velmi dobře vzduchem na vzdálenější tyč, fantasticky zasáhl gólman hostů, který míč levačkou vyrazil, avšak k dorážce hlavou se dostal JOSÉ LUIS PALOMINO a míč poslal do volné části brány. Jeden z hostů se ještě snažil na čáře balón odehrát do bezpečí, ale nepovedlo se mu to.
63'
Žlutou kartu dostává Alessandro Deiola (Cagliari Calcio). Domácí rozehrají standardku z levé strany.
62'
Zcela jasný ofsajd Cagliari ve velkém vápně, domácí tak mohou v klidu rozehrávat.
61'
Žlutou kartu dostává Davide Zappacosta (Atalanta Bergamasca Calcio).
60'
Dlouhý míč doplachtil přímo do rukavic hostujícího gólmana.
58'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.
58'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Jeremie Boga.
56'
Zblokovaný míč šel do protipohybu brankáře, ale nakonec skončil v zámezí. Následuje roh.
55'
Přímý kop pro hosty z hodně nadějné pozice.
54'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Francesco Rossi.
53'
Červenou kartu dostává Juan Musso (Atalanta Bergamasca Calcio).
53'
Gastón Pereiro se hnal sám na brankáře, ten jej mimo pokutové území fauloval a bude to karta, ta nejvyšší.
52'
Hlavní sudí se ještě radil s VAR, zda nebylo zahráno rukou, ale gól je uznán.
50'
Dalbert křižnou přihrávkou poslal míč přes pokutové území na pravou stranu, kam naběhl nepokrytý GASTÓN PEREIRO a míč poslal přes brankáře do vzdálenějšího dolního rohu brány. Domácí hrají, ale góly dává soupeř.
48'
Babis Lykogiannis obětavě padl do střely protihráče, čímž zabránil možná i gólu. Následuje roh.
46'
Mario Pašalić o kousek nedosáhl na přihrávku před bránu. Kdyby se mu to povedlo, dostal by se do velké šance.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Joakim Maehle.
46'
První půle branku nepřinesla, aktivnějším týmem byli jistě domácí, ale příliš šancí si nevypracovali a to málo, co se jim povedlo, neproměnili. Hosté toho směrem dopředu předvedli ještě méně, Juan Musso nemusel řešit prakticky žádnou velkou šanci.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Teun Koopmeiners poslal svůj prudký pokus pouze do dobře postavené zdi, hosté následně míč odkopávají do bezpečí.
43'
Na druhé straně se už faul píská, Adam Obert dle mínění hlavního arbitra fauloval a jeho tým bude čelit přímému kopu.
42'
Jeden z domácích fotbalistů zakončoval z pravého úhlu z v pádu, mířil ale vedle vzdálenější tyče.
41'
Alberto Grassi byl faulován před pokutovým územím Atalanty, přesto rozhodčí nařizuje jen odkop od brány domácích. Tohle měl být přímý kop.
40'
Hráči Cagliari si dlouho přihrávají mezi sebou a dopředu se jim příliš nechce.
37'
Stejný hráč o chvíli později střílel z dálky, Juan Musso však moc práce neměl, slabý pokus včas lapil do rukou.
37'
Gastón Pereiro špatnou přihrávkou žádného ze spoluhráčů nenašel.
35'
Žlutou kartu dostává Alberto Grassi (Cagliari Calcio).
33'
Dalbert se v souboji o míč lehce zranil někde v oblasti kolene, odchází za lajnu, aby mohla hra pokračovat.
30'
Hodně nepřesný centr hostů letí za bránu Atalanty.
28'
Parádní prudkou ránou se v pokutovém území prezentoval Ruslan Malinovskyj, jenž mířil pod břevno, avšak Alessio Cragno fantastickým zásahem dokázal balón vyrazit. Výborná práce gólmana hostů.
26'
Náznak šance Cagliari, avšak finální přihrávka v pokutovém území byla velmi nepřesná.
24'
Žlutou kartu dostává Dalbert (Cagliari Calcio).
23'
Davide Zappacosta centroval z pravé strany, žádného ze spoluhráčů nenašel.
22'
Domácí kombinují před pokutovým územím, ale to je zatím tak vše.
20'
Matteo Pessina nabíhal na centr na pravou stranu, míč stihl odhlavičkovat jeden z obránců do zámezí.
19'
Faul hostů znamená menší potíže, soupeř rozehraje standardku.
18'
Kombinace na jeden dotek Atalantě vůbec nevyšla, Cagliari bere míč do své moci.
16'
Babis Lykogiannis se málem dostal do šance, ale z levé strany míč špatně trefil a domácí brankář tak neměl problém zasáhnout.
15'
Po velmi nepřesné přihrávce končí balón mimo hřiště a hosté rozehrávají.
14'
Domácí pokračují kombinací u středového kruhu a čekají na příležitost.
11'
Matteo Pessina se po pěkné kombinaci dostal sám před brankáře, skluzem adresoval míč do břevna, avšak i kdyby skóroval, branka by pro těsný ofsajd neplatila.
10'
Alessio Cragno rychle vyběhl z brány, sklouzl se po trávníku a míč sebral do náruče.
7'
Teun Koopmeiners střílel levačkou z dobré pozice, ale mířil příliš mimo bránu.
7'
Faul si před velkým vápnem nevynutili, třebaže odpískán nejspíš být měl.
6'
Domácí kombinují u středové čáry, dál se zatím dostat nemohou.
3'
Babis Lykogiannis zahrál u postranní čáry rukou, míč tak musí odevzdat.
2'
Nepřesná kombinace domácích končí balónem v zámezí, rozehrávat bude hostující brankář.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Zappacosta, Palomino, Djimsiti, Gi. Pezzella – Koopmeiners, Freuler (C) – Malinovskyj, Pessina, Pašalić – Muriel.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Tolói, Maehle, Demiral, Hateboer, Scalvini, de Roon, D. Zapata.

Cagliari Calcio: Cragno (C) – Bellanova, Goldaniga, Lovato, Obert, Lykogiannis – Deiola, Marin, Grassi, Dalbert – Pereiro.
Náhradníci: S. Aresti, B. Radunović – Ceppitelli, Iovu, Kourfalidis, Gagliano, Carboni.

Rozhodčí: A. Prontera – A. Tolfo, M. Scatragli.
Posledních pět vzájemných zápasů

Cagliari – Atalanta 1:2
Cagliari – Atalanta 0:1
Atalanta – Cagliari 3:1 (Pohár)
Atalanta – Cagliari 5:2

Cagliari se z výhry nad Atalantou radovalo naposledy 3. listopadu 2019, kdy zvítězilo na hřišti svého protivníka 2:0.
Cagliari

Hosté jsou ve zcela jiné situaci, nachází se na osmnáctém místě, prvním sestupovém, na sedmnáctou Venezii ztrácí bod, ale ta má odehráno o zápas méně. Cagliari se mimo svůj stadion vůbec nedaří, v pomyslné tabulce mu patří až poslední místo, když z jedenácti utkání vybojovalo pouhých šest bodů za jediné vítězství a tři remízy, vstřelilo pouze sedm golů, nejméně ze všech mužstev, zato třiadvacet jich dostalo. V posledním venkovním mači hrálo statečně na hřišti AS Řím, domácí zvítězili 1:0 díky proměněné penaltě.
Nejlepším kanonýrem mančaftu je s deseti zásahy italský hráč Joao Pedro.
Atalanta

Domácímu týmu patří čtvrtá pozice s 43 body, na třetí Neapol ztrácí bodů šest, spíš se musí ohlížet za sebe, neboť pátý Juventus je jen o bod horší. Atalantě se doma navíc moc nedaří, z deseti utkání získali její hráči pouze třináct bodů díky třem výhrám a čtyřem remízám, vstřelili osmnáct gólů a o tři méně inkasovali. Naposledy hrála Atalanta doma bez branek s vedoucím Interem.
Tabulku střelců týmu vede s devíti góly Kolumbijec Duvan Zapata.
Dobrý den, šesti zápasy dnes pokračuje 24. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako první přijde na řadu duel týmů z vrchní a spodní části tabulky, jsou to Atalanta a Cagliari. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62