Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Udinese - 24. října 2021   12:30

Atalanta
56' Malinovskyj (Pašalić)
1:1
(0:0)
Udinese
90+4' Beto  (Samardžič)
Atalanta
Musso – de Roon, Palomino, Lovato – Zappacosta, Pašalić (74. Koopmeiners), Freuler, Gi. Pezzella – Malinovskyj (86. Scalvini) – Iličić (64. Al. Mirančuk), D. Zapata (64. Muriel).
Sportiello, F. Rossi – Demiral, Koopmeiners, Al. Mirančuk, Piccoli, Scalvini, Muriel.
Marinelli – Liberti, Di Gioia
Gewiss Stadium (Bergamo)
Udinese
Silvestri – Becao, Nuytinck (82. Forestieri), Samir – Larsen (76. Soppy), N. Molina (64. Success), Walace, Makengo (64. T. Arslan), Udogie – Beto, Pussetto (76. Samardžič).
D. Padelli, Santurro – De Maio, Jajalo, Forestieri, Nestorovski, N. Pérez, Samardžič, Soppy, T. Arslan, Success, Zeegelaar.

Atalanta přišla o vítězství v nastaveném čase

Výrazná územní převaha na straně Atalanty, dobře organizovaná obrana a brejky na straně Udinese. Takhle vypadal ve zkratce první poločas, který skončil bez gólů. Atalanta dlouho nemohla přijít na způsob, jak projít do zakončení. Recept našli až v závěru poločasu Josip Iličić s Davidem Zappacostou. Prvně jmenovaný trefil tyč, druhý brankáře. Ještě předtím hosté několikrát vystřelili ze zmiňovaných kontrů, žádný z pokusů se však neujal.

V 56. minutě rozjásal fanoušky Ruslan Malinovskyj, ukrajinský záložník překvapil brankáře střelou z levé strany. Atalanta těsný náskok pohodlně držela, ale s blížícím se koncem měla čím dál větší starosti. Nejprve si sama málem dala vlastňáka a potom byl po řečech vykázán na tribunu její trenér Gasperini. Veliký šok nastal ve čtvrté nastavené minutě, kdy po rohovém kopu Beto hlavou srovnal na konečných 1:1.

Po porážce v Lize mistrů s Manchesterem United, kde neudržela dvougólový náskok, pokazila Atalanta další dobře rozehraný zápas. To musí být k vzteku!
Držení míče: 67% : 33%.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:5.
Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:15.
90+5'
90+4'
Udinese právě vstřelilo branku!
Na tribunách nastalo hrobové ticho! Samardžičův centr od rohového praporku přilétl na přední tyč, tam všechny přehlavičkoval portugalský dlouhán BETO a zajistil svému týmu bod.
90+3'
Roh pro Udinese.
90+2'
Trenér Gian Piero Gasperini (Atalanta) dostává červenou kartu za nesportovní chování a jejím prostřednictvím je vykázán na tribunu!
90+1'
Livio Marinelli nastavuje 5 minut.
90'
Následný roh už neplechu nenadělal.
89'
Po ztrátě míče na soupeřově polovině se domácí museli rychle vracet. Nebezpečnou přihrávku tečoval José Luis Palomino nešťastně na vlastní branku a Juan Musso na poslední chvíli uchránil Atalantu od pohromy!
88'
Hosté si nutně potřebují vytvořit tlak, zatím to však na žádný nápor z jejich strany nevypadá.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Giorgio Scalvini.
85'
Teď nastal čas k jeho odchodu. Fotbalového mága nahradí Giorgio Scalvini, ten už netrpělivě přešlapává za autovou čárou.
84'
Ruslan Malinovskyj všem ukázal, že si s míčem rozumí. U postranní čáry ho vedl tam a zpět, přičemž na zádech celou dobu držel Brandona Soppyho.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Fernando Forestieri.
81'
Na druhé straně se do balonu z voleje opřel Walace a všichni napjatě sledovali, kam míč poletí. Razanci měl, přesnost ne a prolétl vysoko nad břevnem.
80'
Zappacosta vybojoval pro Bergamo roh. Centr Malinovského obránci dopravili do bezpečí.
79'
Žlutou kartu dostává Giuseppe Pezzella (Atalanta).

Po levém obránci vidí žlutou kartu i levý záložník. Tudy by to Udinese mohlo ve zbytku zápasu zkoušet, jelikož hrozba vyloučení nedovolí těmto hráčům chodit do soubojů naplno.
77'
Luca Gotti dává jasně najevo, že po svých svěřencích vyžaduje větší pohyb. Na hřiště totiž poslal dva teprve devatenáctileté mladíky.
76'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Brandon Soppy.
76'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Lazar Samardžič.
76'
Žlutou kartu dostává Matteo Lovato (Atalanta).

Krajní bek se provinil faulem u postranní čáry.
75'
Držení míče: 73% : 27%.
74'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Teun Koopmeiners.
73'
Na střídačce Atalanty spatřuji nějaký pohyb. Vypadá to, že naskočit do hry je připraven Teun Koopmeiners. Pravděpodobně se čeká jen na přerušení.
71'
Možnost navýšit ho měl Alexej Mirančuk, jenže z hranice vápna trefil vlastního spoluhráče.
70'
Poslední desítky vteřin se odehrávají v blízkosti středového kruhu, což samozřejmě vyhovuje Atalantě. Domácí tým dvacet minut před koncem drží těsný náskok.
68'
Ruslan Malinovskyj hledal na opačné straně Maria Pašaliće, ten v plné rychlosti selhal při zpracování, když si nechal míč odskočit od nohy.
66'
Beto se pustil do odvážného souboje jeden na jednoho, bohužel pro Udinese z něj vyšel jako poražený.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Tolgay Arslan.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Isaac Success.
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Alexej Mirančuk.
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Luis Muriel.
63'
V přerušené hře nás čeká několikanásobné střídání. Jak na straně Atalanty, tak na straně Udinese. Škatulata, hejbejte se!
61'
Walace vymyslel přihrávku za obranu. Juan Musso jeho úmysl přečetl a včas vyběhl z branky.
60'
Držení míče: 75% : 25%.
58'
Žlutou kartu dostává Ignacio Pussetto (Udinese).

Karta je udělena za nesportovní chování.
56'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta otevírá skóre! Mario Pašalić táhl míč středem hřiště, aby ho několik metrů před šestnáctkou předal spoluhráči. RUSLAN MALINOVSKYJ pak z levé strany nečekaně vypálil po zemi na zadní tyč, kam Silvestri nedosáhl.
55'
Absenci jednoho muže chtěl využít Josip Iličić, jenže jeho přihrávka za obranu neprošla. Ošetřený hráč Udinese se mezitím vrátil zpátky do hry.
53'
Jeden z hráčů Udinese je evidentně otřesený a v doprovodu lékařů odchází za postranní čáru. Těžko takhle odhadovat, co špatného se mu přihodilo. Žádný opakovaný záznam nám režie nenabídla.
51'
Z malého vápna odhlavičkoval Bram Nuytinck, slaboučkou střelu zpoza vápna pak pohodlně chytil Marco Silvestri.
50'
Atalanta opět v útoku, po Lovatově sražené přihrávce rozehraje roh. Houf hráčů už čeká ve vápně na centr, který tam za malou chvíli přistane.
48'
Po sólu svého spoluhráče dostal před hranicí vápna přihrávku Duván Zapata. Elegantní patou nabil Iličićovi a ten nechal míč prosvištět kolem levé tyče.
47'
Betova snaha o přihrávku do uličky ztroskotala na pozorném domácím stoperovi Palominovi.
46'
Žádná změna v sestavě. Gian Piero Gasperini i Luca Gotti poslali na hřiště stejné hráče, které zapsali do kolonek pro základní jedenáctku.
46'
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 1:4.
Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:8.
45+1'
45'
K pětačtyřiceti minutám přidal hlavní rozhodčí šedesát sekund.
44'
Nyní se děj odehrává ve středu hřiště, takže ho má Livio Marinelli jako na dlani.
42'
Myšlenka dobrá, ale co to provedení? Ruslan Malinovskyj sestrojil příliš dlouhou průnikovou přihrávku.
40'
Defenziva Udinese už není tak neprostupná, jako tomu bylo dřív. Mezi obránci ladně protančil Davide Zappacosta a střelou po zemi připravil Silvestrimu první a hned velmi důležitý zákrok!
39'
Teď stáli při Udinese všichni svatí! Po autu do vnitra pokutového území nahrál Duván Zapata pod sebe, Iličić stihl dát svou levou nohu před obránce a vnější částí kopačky trefil pravou tyč!
38'
Hosté dokázali odvrátit i dva rohové kopy, jejichž exekutorem byl Ruslan Malinovskyj.
36'
Teprve první střela Atalanty v zápase. Na svědomí ji má Duván Zapata, který uvnitř vápna trefil před sebou postaveného obránce. Je opravdu neuvěřitelné, s jakou lehkostí Udinese brání.
35'
Atalanta opět neuhlídala rychlý kontr, na jehož konci vypálil Nahuel Molina na zadní tyč. Juan Musso se pro jistotu proletěl vzduchem.
33'
Navíc je pískán Iličićův útočný faul, což se nelíbí fanouškům. Těm se nezdálo, že by domácí hráč fauloval. Ale rozhodčí měl na celou věc jiný pohled.
32'
Teď už je domácí tým kompletní a plné síle se vydal na území Udinese. Do šestnáctky to má ale ještě pořád daleko.
31'
Atalanta se chvíli musela obejít bez Davideho Zappacosty. Ten při jednom ze soubojů u postranní čáry narazil do reklamního banneru a musel být lehce ošetřen.
30'
Držení míče: 76% : 34%.
29'
Střelecký prostor nenašel ani Duván Zapata, který byl na hranici vápna v obležení. I proto hlavou nedokázal balon zpracovat a prodloužil ho jen za sebe.
28'
Dobře organizovaná obrana Udinese nepouští kombinující Atalantu do zakončení. Domácí to zkouší zleva, ze středu i zprava. Není ale kudy.
26'
A ono tomu tak skutečně bylo. Po Larsenově centru se do vzduchu pověsil Jean-Victor Makengo, který hlavičkoval do přesného středu branky. Její strážce Juan Musso tak měl usnadněnou práci.
25'
A po rohovém kopu může přidat další.
23'
Zatímco Atalanta ještě nevystřelila, Udinese má na svém kontě už tři střelecké pokusy.
22'
Udinese spoléhá na brejky a zatím to vychází. Při jednom z nich si na zadní tyč naběhl Nahuel Molina, který ve skluzu rozvlnil jen boční síť.
21'
Atalanta presuje. Rodrigo Becao si nekomplikoval život a raději odkopl míč do zámezí.
20'
Po sérii přihrávek na útočné polovině zkoušel odcentrovat Remo Freuler. Myslel to dobře, ale před bránou neměl nikoho. Míč tak pohodlně schoval do rukavic Marco Silvestri.
18'
Proti pravidlům se provinil i José Luis Palomino, jenž přidržením těla fauloval Makenga.
17'
Žlutou kartu dostává Samir (Udinese).

Levý bek uštědřil svému protihráči koňara.
16'
Navzdory menšímu procentu držení míče mají hosté už druhou střelu. Tentokrát to zkusil hlavou Iyenoma Udogie, ale branku přestřelil.
15'
13'
A teď se navíc musela bránit, protože se Jens Stryger Larsen odhodlal k centru ze strany. Míč ven z šestnáctky vyhlavičkoval stoper Palomino.
11'
V úvodních deseti minutách jsme byli svědky jedné střely Udinese. Atalanta se do zakončení nedostala.
10'
U lajny byl tvrdě atakován Josip Iličić. Domácí hráč se zlobí, že rozhodčí nevytáhl žlutou kartu.
8'
Centr z něj hosté hravě odvrátili a spěchali do brejku. Ve střední vzdálenosti napřáhl Ignacio Pussetto a přinutil tím Juana Mussa k zákroku na zemi.
7'
Po Samirově faulu měla Atalanta k dispozici standardku. Ta byla řešena přihrávkou na pravou stranu a následným nízkým centrem na přední tyč, kterou gólman Silvestri zavřel jen za cenu rohového kopu.
5'
Podobně dopadla samostatná akce Giuseppeho Pezzelly, který při svém průniku narazil do Nuytincka.
4'
Duván Zapata se prohnal po levém křídle s úmyslem projít do vnitra pokutového území, jenže proti němu stihl vystoupit Rodrigo Becao.
3'
Při souboji u vzdálenější lajny si Ignacio Pussetto počínal v rozporu s pravidly. Míč má k dispozici Atalanta.
2'
Sledujeme tradiční oťukávanou. Po pravé straně chtěl postupovat vpřed Jens Stryger Larsen, ale hráči Atalanty mu cestu zavřeli.
1'
Výkopu se ujala Atalanta.
1'
Hlavní protagonisté přicházejí na hřiště. Odložte příbory, zápas mezi Atalantou a Udinese za okamžik začne!
V dresu Udinese se střelecky probudil Beto. Portugalec, který do týmu Luca Gottiho přišel před sezonou z Portimonense, skóroval v posledních dvou utkáních.
Nejvýraznější postavou je Duván Zapata. Kolumbijský zabiják se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími střelci soutěže. Letos dal v šesti zápasech čtyři góly.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Zappacosta, Lovato, Palomino, Maehle – de Roon, Freuler – Malinovskyj, Pašalić, Muriel – D. Zapata.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Demiral, Iličić, Koopmeiners, Al. Mirančuk, Gi. Pezzella, Piccoli, Scalvini.

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Nuytinck, Samir – N. Molina, T. Arslan, Walace, Makengo, Larsen – Pussetto, Beto.
Náhradníci: D. Padelli, Santurro – De Maio, Jajalo, Forestieri, Nestorovski, N. Pérez, Samardžič, Soppy, Udogie, Success, Zeegelaar.

Rozhodčí: Marinelli – Liberti, Di Gioia.
Dobré odpoledne! V Bergamu panuje klasické podzimní počasí. Je oblačno a fouká mírný vítr, rtuť teploměru ukazuje 13°C. Ideální podmínky pro fotbal.
Udinese mělo sezonu velmi dobře rozehranou, když z prvních tří zápasů vytěžilo sedm bodů (v prvním kole dokonce obralo o body Juventus – 2:2). Jenže pak nastalo období bez vstřeleného gólu, které mělo za následek sérii tří porážek. Tu fotbalisté Udinese částečně odčinili v posledních dvou kolech, když remizovali na hřišti Sampdorie Janov a doma s Boloňou. Celý druhý poločas přitom hráli bez vyloučeného Roberta Pereyry, který má kvůli červené kartě na dnešní zápas stopku.
Atalanta si bude chtít spravit chuť po zklamání z posledního zápasu Ligy mistrů. Klub z Bergama měl duel na Old Trafford velmi dobře rozehraný, když po prvním poločase vedl o dvě branky. Manchester sice krátce po přestávce snížil, ale pak dlouho nedokázal vyrovnat. O těsný náskok Atalanta přišla až v 75. minutě. Zdrcující šok jí potom připravil Cristiano Ronaldo, když deset minut před koncem dokonal obrat. Atalanta nakonec prohrála s United 2:3 a přenechala mu vedoucí místo ve skupině F, kde jí ještě dělá společnost Villarreal a Young Boys Bern.

V lize patří Atalaně šestá příčka s bilancí 4-2-2 a skóre 14:10. Na domcí scéně se naposledy objevila přesně před týdnem a z Empoli si odvezla přesvědčivé vítězství (4:1). Na něm se dvěma góly podílel Josip Iličič, a to ještě neproměnil penaltu.
Vítejte u textové on-line reportáže z utkání Atalanta – Udinese, které se odehraje v rámci 9. kola Serie A v neděli od 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62