Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Janov - 5. listopadu 2021   20:45

Empoli
62' Di Francesco (Żurkowski) • 72' Żurkowski (Parisi)
2:2
(0:1)
Janov
13' Criscito   • 89' Bianchi  (F. Caicedo)
Empoli
Vicario – Fiamozzi (78. Ismajli), Tonelli, Viti, Marchizza (59. Parisi) – Štulac (59. Ricci), Haas (59. Żurkowski), Bandinelli (46. Cutrone) – Henderson – Di Francesco, Pinamonti.
Pairetto – Grossi, De Meo
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Janov
Sirigu – A. Masiello, Vásquez, Criscito – Cambiaso (78. Melegoni), Badelj, Sturaro (69. Behrami), Rovella (69. Kallon) – Biraschi (74. Ghiglione) – Galdames (74. Bianchi), F. Caicedo.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:21.
Utkání je u konce a vítěze jsme nepoznali. Po přestávce se domácí tým pustil za snahou otočit výsledek a byl úspěšný. V 62. minutě srovnal prudkou střelou z vápna Federico Di Francesco a v 72. minutě se parádní ranou z dálky trefil Szymon Żurkowski. Už to vypadalo, že se Empoli dočká výhry, jenže se až moc stáhlo do obrany a hosté to potrestali v 89. minutě, kdy po průniku do pokutového území srovnal křížnou střelou Flavio Junior Bianchi. Zápas tak skončil výsledkem 2:2, Empoli je na osmém místě se 16 body, Janovu patří po tomto výsledku 17. místo s devíti body.
90+4'
90+3'
Domácí mohli ještě zahrozit přímým kopem, ale ani dva centry hráčům Empoli k ohrožení vápna nepomohly.
90+2'
Ofsajd domácích, v něm byl zachycen Cutrone. Brankář Sirigu s odkopem vůbec nikam nepospíchá.
90+1'
Empoli se nikam nežene, jenže pasivita je stála i ztrátu těsného náskoku.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Janov právě vstřelil branku!
O malou chvíli později se ale hosté dostali zase k míči, Melegoni přihrávkou po zemi s lehkým Caicedovým sklepnutím vysunul do vápna FLAVIA JUNIORA BIANCHIHO, ten nekompromisní křížnou ranou překonal Vicaria a zaznamenal tak svou vůbec první prvoligovou branku – 2:2.
88'
Ghiglioneho centr pouze prolétl pokutovým územím domácích, tohle bylo hodně nepřesné a docela na náhodu.
87'
Kallonova střela po seběhnutí si blíže středu se zastavila o nohy bránících hráčů, Bianchiho pokus o dorážku už letěl zcela mimo.
86'
Ne však, když se bude pískal proti nim, provinil se Viti.
85'
Další faul hostujícího celku, rozkouskované tempo bude Empoli v závěru hodně vyhovovat.
84'
Empoli to zkusilo signálem, přihrávku po zemi však hosté zvládli přečíst a soupeře nepustit do zakončení.
83'
Johan Vásquez fauloval Ismajliho a za zákrok u pravého rohu vápna byl potrestán žlutou kartou.
82'
Domácí se teď nikam neženou, v poklidu kombinuje u středu.
81'
Je to teď trochu nervózní závěr, rozhodčí musí řešit větší množství tvrdých zákroků.
80'
Vicario vytáhl povedený zákrok proti Melegonimu. Ten si seběhl na střed a pravačkou vyslal nepříjemně skákavou střelu. Tu gólman Empoli vyrazil před sebe.
78'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Ricardo Fiamozzi, přichází Ardian Ismajli.
78'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Filippo Melegoni.
76'
Cutrone prostrkával míč do šestnáctky, Sirigu si s tím dokázal poradit.
75'
Hosté teď v rozehře hodně chybují, Empoli tak má dost prostoru pro své útočné rejdy.
74'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Pablo Galdames, přichází Flavio Junior Bianchi.
74'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Davide Biraschi, přichází Paolo Ghiglione.
74'
Žlutou kartu za přidržení soupeře dostal hostující Andrea Masiello.
72'
Empoli právě vstřelilo branku! Domácí otáčí skóre a to opravdu výstavní ranou! Domácí se dostali na útočnou polovinu, SZYMON ŻURKOWSKI měl okolo sebe dost prostoru a rozhodl se pro střelu. Ta mu sedla na výbornou, míč se navíc lehce zatočil k tyči a Sirigu neměl nárok – 2:1.
70'
Přímý kop pro domácí tým, nedovoleně byl atakován Szymon Żurkowski.
69'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Yayah Kallon.
69'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Valon Behrami.
68'
Vše se bleskově přesunulo do druhé šestnáctky, tam si ale nedovoleně počínal Sturaro a akce tak byla ukončena.
67'
Další akce Empoli skončila ofsajdem, Sirigu může v klidu rozehrát.
66'
Z levé strany chtěl centroval Cutrone a nakonec z toho byl míč, který skončil těsně vedle branky. Pas totiž propouštěl Vásquez s tím, že si poradí gólman, no a ten byl asi rád, že míč prolétl vedle...
64'
Žlutá karta pro hostující tým, za faul si ji prohlédl Stefano Sturaro.
62'
Empoli právě vstřelilo branku! No vida, hned první akce, která skončila střelou na branku, znamenala gól! Po rychlém průniku pravou stranou přišla nízká přihrávka do pokutového území, kde si zpracoval FEDERICO DI FRANCESCO a využil volného prostoru k prudké střele k tyči – 1:1.
61'
Empoli se stále snaží o případné vyrovnání skóre, jenže útočí do plných a zatím je to bez střely na branku.
59'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Riccardo Marchizza, přichází Fabiano Parisi.
59'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Nicolas Haas, přichází Szymon Żurkowski.
59'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Leo Štulac, přichází Samuele Ricci.
58'
Domácí chystají další změny a budou dokonce tři. Ještě se ale se střídáním musí chvíli počkat.
57'
Cutrone se dokázal odpoutat od obránce a už byl i před branku, jenže míč netrefil a Sirigu jej skryl v rukavicích.
55'
Na trávníku sedí hostující Masiello a má problém z pravou nohou. Už ale míří mimo hrací plochu k ošetření.
54'
Přihrávku do běhu dostal hostující Sturaro, před střelou se ještě chtěl zbavit Vitiho, jenže to už bylo nad jeho síly. A tak jsme se zakončení nedočkali, Vicario byl bez práce.
52'
Rohový kop i pro Empoli, ten rozehrál Štulac, jenže pas byl odvrácen hned u první tyče.
50'
Míč propadl do pokutového území a po několika odrazech skončil u domácích. A následoval rázný odkop.
50'
A je tu rohový kop pro Janov, před Vicariem je docela živo.
48'
Janov je v úvodních minutách druhé půle tím aktivnějším celkem, soupeře zatím nepouští za půlku.
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Patrick Cutrone.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:52.
Je za námi první poločas, který v úvodu přinesl aktivní fotbal z obou stran. No a v této fázi jsme se dočkali i zatím jediného gólu, když po dlouhé kontrole u videa byla odpískána penalta pro hosty a tu Domenico Criscito s jistotou proměnil. Poté hra upadla lehce do průměru a na obou stranách se odehrálo jen několik náznaků šancí. Už ale bez branek a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Závěr poločasu se nese v poklidném tempu, ani jeden tým už nechce udělat chybu.
45'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
44'
Sirigu musel ze svého vápna, aby byl u míče jako první, a jeho výlet se mu vydařil. Míč odkopl až k půlce.
43'
Stále nehrajeme, Caicedo nyní odkulhal za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetřování.
41'
Fiamozzi trefil kopačkou Caiceda, faul se ale nepískal! Hosté protestují, není jim to ale nic platné.
40'
Centr z levé strany skončil u Sirigua, ten si připsal další snadný zákrok a už posílá míč k půlce.
39'
Jeden z domácích hráčů leží na hrací ploše, hra ale zatím pokračuje bez přerušení.
37'
Fiamozzi centroval z pravé strany, celá akce však záhy skončila útočným faulem v pokutovém území.
36'
Další dlouhý pas na Pinamontiho, tentokrát ale zcela nepovedený, Sirigu se už chystá k odkopu.
35'
Na levé straně přijal dlouhou přihrávku Pinamonti, jeho centr byl ale sražen a Sirigu se u své pravé tyče postaral o zbytek.
34'
Další tvrdé souboje o míč, nyní sledujeme spíše sérii nelítostných soubojů, než snahu o technický fotbal.
32'
Faul na Bandinelliho, ten je v posledních minutách docela okopávaný a teď se mu na nohy zrovna nechtělo.
31'
Hostující Cambiaso nezvládl u rohového praporku proti přesile obránců, o míč přišel, a dopředu už pospíchá Empoli.
29'
Jeden z janovských hráčů tečoval přihrávku, tím pádem tak vymazal ofsajdové postavení Bandinelliho a ten měl možnost vystřelit z levé strany. Mířil nad branku...
27'
Protiútok Empoli byl zastaven nedovoleným zákrokem a Nicolo Rovella byl za faul potrestán žlutou kartou.
27'
Davide Biraschi se snažil ukličkovat domácího Riccarda Marchizzu, u pravé pomezní čáry ale neuspěl.
25'
O něco podobného se pokusili i hosté, dlouhý pas na Galgamese byl ale odvrácen na hranici šestnáctky.
24'
Pas za obranu Janova, tohle ale bylo příliš dlouhé a tím pádem snadná práce pro Sirigua.
22'
Viti nepřesně rozehrával z vlastní poloviny, míč se ale k hráčům Empoli zase bleskově vrátil. Mají tak další možnost rozehrávky.
20'
Po akčním úvodu tu máme menší útlum tempa, sledujeme spíše kombinace uprostřed hrací plochy.
18'
Di Francesco prodlužoval centr hlavou na zadní tyč, tam se ale nenašel nikdo, kdo by míč sklepl na Siriguovu branku.
18'
Už se zase hrálo na druhé straně, centr z pravého křídla byl sražen a tak Empoli bude kopat roh.
17'
Vicario sice nezpracoval vysoký centr z pravé strany, mohl si ale oddechnout, neboť při svém zákroku byl faulován.
15'
Video se kontroluje i na opačné straně, zde se ale o hru rukou nejednalo, míč trefil hráče do břicha.
13'
Míč si po dlouhém čekání Postavil na penaltový puntík DOMENICO CRISCITO, svou ránu levou nohu tlačil na ze svého pohledu levou tyč a i když se Vicario natahoval seč mohl, tak celá situace skončila gólem – 0:1.
12'
No a penalta je po dlouhém přezkoumávání potvrzena, hosté budou mít velkou šanci jít rychle do vedení.
10'
Rozhodčí odpískal po sraženém centru pokutový kop za hru rukou, situace se ale kontroluje na videu. O ruce není pochyb, teď jde jen o to, jestli se celá situace neodehrála mimo vápno.
9'
Roh bude rozehrávat i Janov, Cambiasovu střelu Vicario vyškrábl vedle své pravé tyče.
8'
Centr skončil u první tyče, hosté jej odvrátili. Další pokus už mířil do ofsajdu, Sirigu bude odkopávat.
7'
Pinamontiho centr z levého křídla byl sražen, konat se bude druhý rohový kop domácího celku.
6'
Akce Empoli skončila na útočné polovině mimo hrací plochu, hosté se chystají vhazovat.
5'
A zase na jsme byli u Vicaria a z levé strany se jej snažil překvapit Caicedo. Gólman v této zkoušce obstál a střelu z úhlu lapil.
5'
Zatím sledujeme celkem útočně vedené úvodní minuty, dopředu šli zase domácí a na centr si naskakoval Henderson. Neúspěšně.
4'
Hosté se po pravé straně dostalo do protiútoku, přihrávka pak šla do vápna, kde si zpracoval Caicedo, jenže z velice dobré pozice vystřelil o velký kus vedle.
3'
Centr se moc nepovedl, přihrávku vzduchem obrana Janova hravě odvrátila ven z vápna.
2'
Empoli se poprvé vydalo na útočnou polovinu a hned si vybojovalo rohový kop.
1'

Empoli FC: Vicario – Fiamozzi, Tonelli, Viti, Marchizza – Štulac, Haas, Bandinelli – Henderson – Di Francesco, Pinamonti.
Náhradníci: Ujkani, Furlan – Ricci, Cutrone, Mancuso, Ismajli, La Mantia, N. Bajrami, Żurkowski, Asllani, Parisi, Luperto.

Janov CFC: Sirigu – A. Masiello, Vásquez, Criscito – Cambiaso, Badelj, Sturaro, Rovella – Biraschi – Galdames, F. Caicedo.
Náhradníci: Marchetti, Šemper – Bianchi, A. Touré, Buksa, Pandev, Melegoni, Kallon, Sabelli, Behrami, Ekuban, Ghiglione.

Rozhodčí: Pairetto – Grossi, De Meo.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Carlo Castellani začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Jako hlavní sudí bude zápas řídit Luca Pairetto, kterému budou na pomezí asistovat Michelle Grossi a Pasquale De Meo.
Janov CFC

Hosté jsou na tom v tabulce hůře, na 17. místě mají osm bodů, což je stejně jako má osmnáctá Spezia, která je už na sestupové pozici. Janov v této sezóně vyhrál pouze jednou a na zopakování čeká už osm zápasů. Naposledy hrálo mužstvo doma s Venezií, diváci se gólu nedočkali a Janov tak vybojoval alespoň jeden bod.

Empoli FC

Domácí tým je v tuto chvíli na 11. místě s 15 body a hraje tak momentálně velice vyrovnaný střed. Mužstvo momentálně předvádí výkony jako na houpačce, porážku střídá výhra. Naposledy platila ta lepší varianta, Empoli hrálo na půdě Sassuola a i když po půli prohrávalo po vlastním gólu Tonelliho, tak závěr patřil hostům, v 83. minutě srovnal Pinamonti a ve druhé minutě nastavení výsledek otočil Żurkowski.

AS Řím – Empoli 2:0
Empoli – Atalanta 1:4
Salernitana – Empoli 2:4
Empoli – Inter Milán 0:2
Sassuolo – Empoli 1:2
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 12. kola mezi týmy Empoli FC a Janov CFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62