Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Venezia - 11. září 2021   15:00

89' Bajrami
1:2
(0:1)
Venezia
13' Henry  (Aramu) • 68' Okereke
Empoli
Vicario – Stojanović (83. Henderson), Ismajli (46. Tonelli), Luperto, Marchizza – Haas, Ricci (62. Štulac), Bandinelli (46. Di Francesco) – Bajrami – Mancuso (C) (62. Pinamonti), Cutrone.
Rapuano – Paganessi, Muto
Stadio Carlo Castellani (Empoli)
Venezia
Lezzerini (46. Mäenpää) – Mazzocchi, Caldara, Ceccaroni (C), Schnegg (46. Molinaro) – Fiordilino (54. Črnigoj), Vacca (67. Okereke), Busio – Aramu (33. Heymans), Henry, Johnsen.

Ligový nováček slaví první výhru, Venezia uspěla v Empoli

Už ve 13. minutě poslal klub z Benátek do vedení Thomas Henry a to nebylo od nováčka ani zdaleka vše. Stejný hráč totiž mohl přidat i gól hlavou, jenže z těžké pozice přestřelil. Dobrou příležitost měl i jeho spoluhráč Dennis Johnsen, toho ale vychytal Guglielmo Vicario. Jeho tým si za celých pětačtyřicet minut nevytvořil žádnou větší šanci a trenér Aurelio Andreazzoli tak měl pořádný důvod k zamyšlení.

Ještě hůře to s Empoli vypadalo v 68. minutě. Čerstvě střídající David Okereke přesprintoval půlku hřiště a na konci svého sóla vyrobil z protihráčů tréninkové kužely. Domácí se dlouho nemohli dostat k ničemu pořádnému, až v samotném závěru je vzkřísila penalta. Gól Nedima Bajramiho byl však pouze čestný.

Empoli se tak po skalpu Juventusu muselo poklonit před nováčkem soutěže Venezií, která se na něj bodově dotáhla.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:6.
Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:21.
90+7'
90+6'
Do podobných míst jako předtím Bajrami mířil na opačné straně Henry. Nutno ale doplnit, že jeho pokus byl o poznání vyšší.
90+5'
Nedim Bajrami ještě zahrozil ze standardky! Podle očekávání vyslal přímou střelu, kterou nechal proletět jen těsně nad břevnem. V hledišti to jenom zahučelo...
90+3'
Jenže náběh útočících hráčů hosté zachytili a po důrazném odkopu získali čas na znovu zformování se.
90+2'
Radost může přijít už po rohovém kopu, k němuž se staví Nedim Bajrami.
90'
Na případné vyrovnání mají hráči Empoli 7 minut.
89'
Empoli právě vstřelilo branku!
Ještě nás čeká drama! Nařízenou penaltu proměnil v kontaktní gól NEDIM BAJRAMI. Albánec zamířil k pravé tyči, kdežto Mäenpää skočil ze svého pohledu taky doprava a neměl tedy nárok.
88'
Žlutou kartu dostává Niki Mäenpää (Venezia).
88'
Liam Henderson obdržel průnikovou přihrávku a vyběhnuvší Mäenpää mu skočil pod nohy. Empoli bude v závěru kopat penaltu!
87'
Z ofsajdu vybíhající Andrea Pinamonti se přichomýtl k míči po předchozí hlavičce. Toho si okamžitě všiml chlápek s praporkem a signalizoval to hlavnímu.
86'
Žlutou kartu dostává Daan Heymans (Venezia).

První karta ve druhé půli je za šlapák.
85'
Ten hráčům Empoli tiká neúprosně rychle. Do konce utkání zbývá 5 minut + očekávané nastavení.
84'
Po dlouhé době se Venezia podívala na území Empoli, kde Pasquale Mazzocchi šetří cenný čas.
83'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Liam Henderson.
82'
Nedim Bajrami znovu absolvoval souboj s Mazzocchim. Tentokrát přes něj dokázal odcentrovat, ale k bráně míč nepustil další obránce.
81'
Domácí zůstávají na útočné polovině. Riccardo Marchizza tam během několika vteřin vhodil dva auty, kombinace ale kulhá.
80'
Že ji našel, si myslel Nedim Bajrami. A ono to tak zpočátku vážně vypadalo. Jenže u koncové čáry ho dostihl Mazzocchi, a i když riskantním, tak velice účelným skluzem mu míč ukopl.
78'
Pokutové území obléhající fotbalisté Empoli hledají další skulinu v defenzivě soupeře.
77'
Kolmou přihrávku z pravé strany převzal na čáře ohraničující velký čtverec Patrick Cutrone. Následovala střela do středu branky, kterou Niki Mäenpää hravě zneškodnil.
75'
Držení míče: 56% : 44%.
74'
Zatímco hráči Empoli s blížícím se koncem působí nervózně, fotbalisté Venezie hrají v optimální pohodě.
72'
Na programu je pauza na pití.
71'
Do něj vložil Nedim Bajrami až moc energie, takže jeho centr prolétl vysoko nad hlavama všech hráčů.
70'
Bajramiho snaha o snížení se nesetkala s úspěchem, Empoli má k dispozici aspoň roh.
68'
Venezia právě vstřelila branku!
Přišel, viděl, skóroval! Ale jak?! DAVID OKEREKE si při samostatné akci vedl míč přes celou polovinu hřiště, před hranicí vápna pak zamotal nohy několika obráncům a vše završil přesnou levačkou k pravé tyči, kam Guglielmo Vicario nedosáhl – 0:2. Fantastický gól, po kterém se jeho autor přišel o radost podělit i s fanoušky.
67'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Antonio Junior Vacca, přichází David Okereke.
66'
Zranění v předchozím souboji utrpěl Antonio Vacca a nevypadá to s ním vůbec dobře. Podle gestikulace je potřeba střídání.
64'
Trenérovu prosbu vyslyšel Sebastiano Luperto. I když jenom částečně, poněvadž centrovaný balon nenašel adresáta.
63'
Aurelio Andreazzoli si je dobře vědom toho, že se něco musí změnit. Svoje svěřence tak nabádá k větší aktivitě podpořené dvojnásobným střídáním.
62'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Leo Štulac.
62'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Leonardo Mancuso, přichází Andrea Pinamonti.
61'
Ve druhém poločase se spíše nehraje než hraje. To samozřejmě vyhovuje hostům, kteří půl hodiny před koncem stále drží těsný náskok ze 13. minuty.
60'
59'
Lorenzo Tonelli v konfliktu s Johnsenem, který mu bránil ve vhazování. Domácí hráč se nenechal vyprovokovat, i když je na něm vidět, že toho má už plné zuby.
57'
A tak to domácí museli zkusit jinak. Třeba chytrou prostrkávačkou Stojanoviće, které ale nikdo z jeho spoluhráčů nerozuměl.
56'
Patrick Cutrone v přetlačované s Ceccaronim upadl a okamžitě poté se dožadoval penalty. Reklamovat ji dokonce přišel až k pomeznímu sudímu, ten však jeho žádost zamítl.
54'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Luca Fiordilino, přichází Domen Črnigoj.
53'
Nařízený přímák přišel zahrát Gianluca Busio. Jeho krátký centr doplachtil jen před hranici vápna, kde stáli připravení beci Empoli.
51'
Nekázeň ale pokračuje. Nicolas Haas si teď u lajny došlápl na Antonia Vaccu, a pokud sudí nechce, aby se mu zápas vymkl kontrole, měl by podobné zákroky začít okamžitě trestat.
50'
Dobrá zpráva. Oba ošetřovaní fotbalisté jsou naštěstí v pořádku a schopni pokračovat ve hře.
48'
Od návratu z kabin hrají oba týmy ostře. Na vlastní kůži to pocítili Sebastiano Luperto nebo Luca Fiordilino.
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Ardian Ismajli, přichází Lorenzo Tonelli.
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Federico Di Francesco.
46'
Odstoupit musel nečekaně i brankář Luca Lezzerini. Těžko říct, jaké zranění je příčinou jeho předčasného odchodu.
46'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Luca Lezzerini, přichází Niki Mäenpää.
46'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází David Schnegg, přichází Cristian Molinaro.
46'
Druhá půle začne mnohonásobným střídáním.
46'
Venezia zatím příjemně překvapuje. Ve 13. minutě poslal klub z Benátek do vedení Thomas Henry a to nebylo od nováčka soutěže ani zdaleka vše. Stejný hráč totiž mohl přidat i gól hlavou, jenže z těžké pozice přestřelil. Dobrou příležitost měl i jeho spoluhráč Dennis Johnsen, toho ale vychytal Guglielmo Vicario. Právě na něm dost možná bude záviset dnešní úspěch Empoli, které si za celých pětačtyřicet minut nevytvořilo žádnou větší šanci. Trenér Aurelio Andreazzoli tak má důvod k zamyšlení.
Držení míče: 57% : 43%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:5.
Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:10.
45+4'
45+4'
V samotném závěru poločasu kopali fotbalisté Empoli roh. Vyrovnání do šaten však nepřišlo a tak budou muset stále dotahovat.
45+2'
Žlutou kartu dostává Dennis Johnsen (Venezia).

Za tímto trestem stojí útočný faul.
45+1'
V první ze čtyř nastavených minut kontrolují balon hosté. Dopředu ho podél lajny dovezl Daan Heymans, robustní obránce ho však donutil zařadit zpátečku.
44'
Žlutou kartu dostává Nicolas Haas (Empoli).

Au, to muselo bolet! Nicolas Haas nepříjemně dohrál Fiordilina a srovnal počet žlutých karet na 2:2.
43'
Podle očekávaní to byl centr do ohně. Obránci Empoli měli situaci pod kontrolou a vše horké uhasili.
42'
Další útok na sebe nenechal dlouho čekat. Empoli ho odvrátilo jen za cenu rohového kopu. A k němu už se staví Gianluca Busio.
40'
Na opačné straně byl Dennis Johnsen při náběhu v ofsajdové pozici, což přinutilo pomezního zdvihnout praporek.
39'
Nedim Bajrami ještě jednou a tentokrát ne jako centrující, nýbrž jako střelec. Lezzerinimu způsobil starosti dělovkou letící doprostřed jeho branky.
37'
Následoval roh. Jeho exekutor Nedim Bajrami hledal modré dresy, našel ale pouze hlavu bránícího Caldary.
36'
O vyrovnání usilující Leonardo Mancuso měl nabito uvnitř pokutového území. Okamžitě k němu ale přistoupil obránce a do prudké rány se obětavě položil.
35'
Žlutou kartu dostává Luca Lezzerini (Venezia).

Tak dlouho brankář Lezzerini otálel s výkopem, až mu Antonio Rapuano ukázal žlutou kartu.
33'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Mattia Aramu, přichází Daan Heymans.
32'
Hosté jsou v tomhle utkání nečekaně často nebezpeční! Dennis Johnsen po geniální přihrávce předběhl vracejícího se Ismajliho a z boku postupoval sám na gólmana. Ten zmenšil střelci úhel včasným výběhem, ale stihl to jen tak tak.
31'
Venezia ubránila roh.
30'
Držení míče: 55% : 45%.
29'
V jednom ostřejším souboji to schytal David Schnegg a lékaři Venezie jsou v pohotovosti.
28'
Po obnovení hry měl před šestnáctkou spoustu času Filippo Bandinelli. Nic mu tak nezabránilo vypustit důraznou střelu k tyči, pro kterou gólman musel rychle na zem.
26'
Hned poté rozhodčí nařídil přestávku na pití.
25'
V pokračující akci se Riccardo Marchizza odhodlal k centru od postranní čáry. Jenže do kopu dal více síly než by bývalo bylo zdrávo a podle toho to taky dopadlo.
24'
Při jeho exekuci si lépe počínala defenziva Venezie, která dopravila balon do bezpečí.
23'
Na druhé straně budeme svědky rohového kopu.
22'
Venezia zůstává aktivní. Pozici pro střelu si na pravé straně vápna připravil Pasquale Mazzocchi, jeho pokus pak proletěl kolem bližší tyče.
20'
S Empoli mohlo být ještě hůře, kdyby Thomas Henry nepřehlavičkoval poloprázdnou branku! Pravda ale je, že centr na zadní tyči byl o malinko vyšší a zakončení obtížné.
19'
Ofsajd a v něm Nicolas Haas (Empoli).
18'
Domácí získali míč a po rychlé akci si ho uvnitř vápna našel Patrick Cutrone. Jeho hlavička směřující doprostřed branky Lezzerinimu nenadělala větší problémy.
17'
I teď visela žlutá karta ve vzduchu. Obával se jí Gianluca Busio, který dosti nešetrně skolil soupeře. Antonio Rapuano tentokrát hráče napomenul pouze slovně.
15'
Žlutou kartu dostává Mattia Aramu (Venezia).

Druhým potrestaným hráčem je Mattia Aramu. Jak vidno, rozhodčí Rapuano je na podražení háklivý.
13'
Překvapení v Empoli! Na levé straně rozběhnutý Aramu poslal před branku nízký pas, na ten si naběhl THOMAS HENRY a ve skluzu s vracejícím se Lupertem v zádech poslal outsidera do vedení.
12'
Patrick Cutrone opět v zakončení. Tentokrát mu balon sklepl Leonardo Mancuso, ale ani v tomto případě nebyla střela přesná.
11'
Domácí roztáhli hru doleva, odkud odcentroval Filippo Bandinelli. Na jeho pas si naskočil Patrick Cutrone, ale míč netrefil ideálně.
10'
Držení míče: 50% : 50%.
9'
Antonio Rapuano nepřehlédl ani faul, kterým se před jeho zraky provinil Pasquale Mazzocchi z Venezie.
7'
Žlutou kartu dostává Ardian Ismajli (Empoli).

Pravý stoper Empoli si v dalším průběhu bude muset dávat majzla, potrestán je za podražení.
7'
Z rychlé akce vytěžili hosté roh. Mattia Aramu z něj točil balon směrem k brance, kde nejvýše vyskočil jeden ze stoperů.
6'
A když pak Samuele Ricci při snaze získat balon zpátky fauloval, museli hráči Empoli útočnou polovinu hřiště opustit.
5'
Domácí kontrovali útokem po pravé straně. Tam výborným skluzem zabojoval Petar Stojanović, ale David Schnegg ho přesto obral o míč.
3'
Lepší vstup do utkání má ale právě Venezia. Dennis Johnsen si navedl míč před hranici vápna na střelu, kterou nasměroval dobré dva metry od zadní šibenice.
2'
Výkop provedli v modrých dresech hrající fotbalisté Empoli. Hosté oblékli bílou sadu.
1'
Fotbalisté čekají v útrobách stadionu na pokyn ke vstupu na hřiště, kam je za okamžik povede Antonio Rapuano. 36letý arbitr naposledy pískal duel Bologna – Salernitana, v němž rozdal hned tři červené karty a k tomu písknul penaltu. Uvidíme, jaký scénář bude mít zápas, který zanedlouho začne.

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Marchizza – Haas, Ricci, Bandinelli – Bajrami – Mancuso (C), Cutrone.
Náhradníci: Furlan, Ujkani – Baldanzi, Di Francesco, Henderson, La Mantia, Pinamonti, S. Romagnoli, Tonelli, Štulac, Viti, Żurkowski.

Venezia FC: Lezzerini – Mazzocchi, Caldara, Ceccaroni (C), Schnegg – Fiordilino, Vacca, Busio – Aramu, Henry, Johnsen.
Náhradníci: Mäenpää – Črnigoj, Ebuehi, Forte, Haps, Heymans, Kiyine, Molinaro, Modolo, Okereke, Svoboda, Tessmann.

Rozhodčí: Rapuano – Paganessi, Muto.
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování zápasu Empoli – Venezia, který se odehraje v rámci 3. kola Serie A. Hráči už mají za sebou rozcvičku a tak je nejvyšší čas představit vám je.
Venezia

Nováček soutěže začal sezonu dvakrát venku a v Neapoli i v Udine prohrál. Daleko horší však pro něj je, že nula nesvítí jen na jeho bodovém kontu, ale taky v kolonce vstřelených branek. Přitom v Neapoli hrála Venezia přes hodinu v přesile, natrápila se však v koncovce a se skóre 0:5 je úplně poslední.

1) Neapol – Venezia 2:0 (0:0)
Branky:
62. L. Insigne (pen.), 73. Elmas.
ČK: 23. Osimhen (Neapol).

Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:4.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:22.

2) Udinese – Venezia 3:0 (1:0)
Branky:
29. Pussetto, 70. Deulofeu, 90+4. N. Molina.

Držení míče: 44% : 56%.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:8.
Empoli

Tým z Empoli dostal na úvod dva těžké kalibry – Lazio a Juventus. A zatímco s římským celkem si ani přes snový úvod neporadil, v Turíně zaskočil nejednoho experta. Po dvou kolech tak má na svém kontě tři body, které jsou vzhledem k síle obou jeho soupeřů příjemným odrazovým můstkem do dalších kol.

1) Empoli – Lazio Řím 1:3 (1:3)
Branky:
4. Bandinelli – 6. S. Milinković-Savić, 31. Lazzari, 41. Immobile (pen.).

Držení míče: 42% : 58%.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:2.
Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:10.

2) Juventus Turín – Empoli 0:1(0:1)
Branka:
21. Mancuso.

Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 11:3.
Rohy: 8:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:6.
Třetí kolo Serie A bude zahájeno v Empoli, kam se chystá nováček nejvyšší italské soutěže Venezia. Sobotní duel můžete sledovat od 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62