Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Sampdoria - 30. listopadu 2021   18:30

Fiorentina
24' Callejón (Sottil) • 32' Vlahović (Bonaventura) • 45' Sottil (Bonaventura)
3:1
(3:1)
Sampdoria
15' Gabbiadini  (Candreva)
Fiorentina
Terracciano – Venuti, Lucas Martínez, Igor, Biraghi (C), Bonaventura, Torreira, Duncan (79. Maleh), Callejón (90. Di Stefano), Vlahović (90. Kokorin), Sottil (68. Saponara).
Dionisi – Lommbardo, Schirru – Volpi.
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Sampdoria
Audero – Bereszyński (C) (72. Dragusin), A. Ferrari (84. Chabot), Colley, Murru (54. Augello), Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Verre (54. Ciervo), Caputo (54. Quagliarella), Gabbiadini.

Utkání je u konce za stavu 3:1 pro domácí naprosto zasloueženě. Celým zápasem dominovali a připisují si tedy důležité tři body do tabulky, naopak hosté opět ztrácí po velmi špatném výkonu.

V dalším kole bude hrát Fiorentina půdě Bologny, Sampdorie se představí do proti Laziu.

Bylo mi ctí vás pro vést dnešním přenosem a doufám, že se sejdeme opět někdy příště.

Napočtenou.
90+4'
90+3'
Utkání se již dohrává, domácí si připíší důležité tři body.
90+2'
Obrovská šance pro hosty v závěru utkání na snížení. Po centru od Thorsbyho byl v dobré pozici Antonio Candreva, ovšem trefil pouze připraveného Terracciana.
90+1'
Postranní rozhodčí signalizuje na světelné tabuli nastavení tří minut.
90'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Filippo Di Stefano.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Alexandr Kokorin.
89'
Hosté jsou stále velmi vysoko napadání. Domácí předvádí, že herní styl je v letošní sezóně výjimečný.
88'
Rychlou rozehrávku domácích svým výběhem zastavuje brankář Terracciano, což znamená další kombinaci pro domácí.
87'
Střela od Sapponara letěla tam, kam to určitě tento italský hráč namířeno neměl tedy mimo branku hostí.
86'
Domácí absolutně udávají tempo hry.
85'
Faul Thorsbyho znamená volný kop pro domácí.
84'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Julian Chabot.
84'
Po centru Maleha hlavičkoval Vlahovič pouze do jednoho z bránících hráčů.
83'
Jasným faulem se teď činil Alex Ferrari po zákroku na Vlahoviče a dostává tedy zaslouženou žlutou kartu.
82'
Domácí brankář Terracciano v klidu zklidňuje hru a opět dodává domácím díky výběhu míč ke kontrole.
81'
Domácí dtále drží míč. Utkání je ve druhém poločase velmi neatraktivní především z důvodu naprosté dominance Fiorentiny.
80'
Střela Antonia Candrevy zamířila těsně nad svatyni Terracciana.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Youssef Maleh.
78'
Centr od Sapponara byl zblkován. U míče jsou po delší době hráči Sampdorie.
77'
Domácí opět budou rozehrávat aut. Obrovské trápení hostů dovršují zbytečné odevzdávání míčů v obranné fázi.
76'
Domácí opět v klidu kombinují. Šance hostí jsou čím dál tím více menší.
75'
Přímý volný kop zahraný Vlahovičem byl zablokovaný jedním ze clonících hráčů.
74'
Po úniku Vlahoviče dostává za faul ze zadu naprosto zaslouženou žllutou kartu Omar Colley.
74'
Domácí mají zápas absolutně pod kontrolou. Hostům nedávají absolutní příležitost se dostat do hry či vůbec ke kontaktní brance.
73'
Dobrá přihrávka od Sapponary na Vlahoviče byla za pět minut dvanáct zneškodněna Colleym do zámezí.
72'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Radu Dragusin.
71'
Centr na Vlahoviče pouze proletěl vápnem hostí.
70'
Domácí opět drží míč na svých kopačkách. Především tomu zapříčiňuje skvělý pohyb ve středu pole.
69'
Hosté teď drží míč, ovšem jsou pod velkým tlakem díky napadání domácích.
68'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Riccardo Saponara.
67'
Na trávníku se teď svíjí v křečích Sottil. Je pravděpodobné, že uvidíme střídaní. Na hrací plochu by se měl podívat Sapponara.
67'
Střela Thorsbyho zamířila nad svatyni domácích.
66'
Je v obraně i v útoku. Tak by se dalo mluvit o odvrácení hrozícího nebezpečí Vlahovičem, který předvedl důležitou obranou hlavičku.
66'
Rychlý protiútok domácích byl ražen na rohový kop po střele Quagliarelly.
65'
Domácí se opět zmocňují míče a nechávají hosty pouze běhat při klidně kombinaci.
64'
Rychlý kontr domácích byl znemožněn po ztrátě Vlahoviče. Hosté budou rozehrávat autové vhazování u vlastní branky.
63'
Následný roh byl zneškodněn brankářem Terracianem mimo hrací plochu.
62'
Po velmi nečekaném odehráním jsme mále byli svědky vlastní branky od Igora, ovšem jedná se pouze o roh.
61'
Po tečování míče od Duncana budou hosté zahrávat rohový kop.
60'
U míče jsou opět domácí a nikam nespěchají.
59'
Obrovskou šanci teď spálil Sottil! Po troufalém průniku mířil tváři v tvář brankáři Auderovi, ovšem zamířil mimo branku.
58'
Pěkná šance pro Gabbidadiniho byla zneškodněna na Terracianem do zámezí.
57'
Dusan Vlahovič se teď drží za pravou achylovku, vypadá to ale v pořádku, srbský útočník bude v utkání pokračovat.
57'
Hosté si teď neporozuměli ve středu pole a darovali tak míč domácím, kteří budou vhazovat z poloviny hřiště.
56'
Odkop Audera nebyl vůbec povedený, jelikož zamířil až do hlediště stadionu.
55'
Domácí stále v klidu kombinují. Čas na nějaký bodový zisk pro hosty začíná plynout velmi rychle.
54'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Tommaso Augello.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Riccardo Ciervo.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Fabio Quagliarella.
53'
Výborný zákrok předvedl Terracciano proti úniku Caputa! Tento výběh byl velmi důležitý pro domácí.
53'
Střela Bonnaventury volejem mířila pouze do rukavic Audera.
52'
Na druhé straně se ke střele dostal Callejón, ovšem opět to byl spíše pokus do těch, na které všichni zapomenou. Jediné pozitivum je vybojovaný rohový kop.
51'
Rychlý kontr domácích zastavil obranným zákrokem Colley, který tedy získal míč pro hosty.
50'
Střela Gabbiadiniho mířila pouze do boční sítě. Takto si to útočník z Itálie určitě nepředstavoval.
49'
Domácí si teď přihrávají rychlými kombinacemi na vlastní polovině. Obrázek hry je zatím velmi podobný první půli.
48'
Rohový kop byl i po menších neshodách v obraně hostí odvrácen mimo nebezpečí.
47'
Velmi chytrá nahrávka na Venutiho byla sražena. Následovat bude rohový kop pro domácí.
46'
Faul od Adriena Silvy bude znamenat standartní situaci pro domácí z nadějné pozice pro skórování.
46'
Hostí se ihned dostávají dlouhým míčem dopředu.
46'
Hráči obou týmů se již scházejí v útrobách stadionu. Druhý poločas bude začínat za pár minut.
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
V první půli jsme byli svědky bitvy Davida s Goliášem. Domácí zaslouženě vedou a to i přesto, že po brance Gabbiadiniho prohrávali. Následně ale domácí spasilo útočné trio Callejón, Vlahovič a Sottil, kteří tedy zajištují prozatím jasný průběh utkání. Uvidíme, jak trenéři obou celků zamíchají do druhé půle s taktikou či s provedením nějakého střídání.
45+1'
45'
Fiorentina právě vstřelila branku!

Po rohu, jenž byl rozehrán na hranici vápna se k míči po centru dostal Bonnaventura, který ještě poslal nahrávku do odkryté svatyně na RICCARDA SOTTILA., což bylo velmi dobé rozhodnutí, protože posledně zmiňovaný se nemýlil. Stav utkání 3:1.
44'
Thorsby odvrátil centr Callejóna pouze na rohový kop.
44'
Domácí aktuálně velmi dobře kombinují na útočné polovině nikam tedy zbytečně nespěchají.
43'
Na centr Venutiho si rychle naskočil brankář Audero, jenž následně zakládá protiútok hostí.
42'
Po jasném faulu na Sottila dostává žlutou kartu hráč hostí Manolo Gabbiadini.
41'
Caputo teď byl dobře pokrytý bránícím Martínezem, pro tento míč si posléze došel brankář Terracciano.
40'
Ostrá střela Bonnaventury mířila pouze do koše hostujícího brankáře Audera.
39'
Střela mířená do levého horního rohu z kopaček Caputa zamířil těsně nad tuto pozici.
38'
Velkou šanci teď spálili domácí! Zblkovaná střela Bonnaventury se odrazila k Vlahovičovi, jenž ale teď nepotvrdil roli střelce do vápna a zamířil tedy pouze do bránícího Colleyho. Obrovská škoda pro domácí!
37'
Hosté stále nemohou přijít na recept proti útočným hráčům domácích.
36'
Na centr Josého Callejóna si počkal brankář Audero a v klidu tedy rozehraje od branky.
35'
ACF je již na míči, rychlým měněním těžiště hry dostávají domácí opět do rozpaků.
34'
Domácí teď pouze napadají a nedávají hostům příležitosti k založení rychlého kontru.
33'
Hosté teĎ msí úplně změnit taktiku, uvidíme tedy jak se s tím vypořádají.
32'

Náramná akce domácích končí vedoucí brankou! Po ose Callejón-Bonaventura se druhý zmiňovaný dostal k centru, kterým našel aktuálně nejlepšího střelce Serie A DUSANA VLAHOVIČE, jenž se z malého vápna nemýlil. Stav utkání 2:1.
32'
Jasným faulem se teď činil Ferrari, může být ale velmi rád, že to bude bez žlutého ocenění.
31'
Centr Venutiho zamířil až za branku hostí, rozehrávat tedy bude brankář Audero.
30'
Domácí teď spíše vyčkávají na nějakou skulinku v obraně domácích.
29'
Centr mířený na Vlahoviče byl na poslední chvíli odehrán mimo nebezpečí zásluhou Ferrariho.
28'
Domácí opět vysoko napadají a dělají tedy hostům velké problémy při rozehrávce.
27'
Callejón teď ukázal, že je aktuálně svátečním střelcem, jeho střela zpoza vápna zamířila úplně jinam, než by tento hráč než by tento španělský hráč chtěl.
26'
Centr Callejóna pouze prodloužil Audero do zámezí. Vhazovat budou domácí.
25'
Domácí jsou ihned na útočné polovině. Hostům se začíná dosavadní pasivita vymykat z pod kontroly.
24'

A máme tu z ničeho nic vyrovnání! Střílený centr Sottila si na zadní tyči našel José Callejón, který si připisuje jeden z nejlehčích branek ve své kariéře a zároveň tedy dostává svůj tým zpátky do hry. Stav utkání 1:1.
23'
Ztráta Vlahoviče bohužel pro domácí znamenala zbytečnou ztrátu míče ve nadějné příležitosti.
22'
Nahrávka Duncana byla sražena do autu. Domácí tedy budou mít k dispozici vhazování.
21'
Domácí jsou velmi aktivní v napadání, což je zatím hlavním důvodem obrovské herní převahy.
20'
Ovšem opět se zmocňují balónu domácí, podnikají postupný útok na pravé straně.
20'
Hosté si i s trochou štěstí dostávají k míči, uvidíme tedy co vymyslí.
19'
Domácí dokázali vybojovat míč zásluhou Igora, aktuálně kombinují na vlastní polovině.
18'
Následná střela zamířila pouze nad svatyni hostí.
17'
Po faulu, který spáchal Ferrari bude domácí útočník Vlahovič zahrávat přímý volný kop zpoza vápna.
16'
Domácí jsou opět rychle na útočné polovině. Pravděpodobně budeme svědky dalšího drtivějšího tlaku.
15'
Sampdoria právě vstřelila branku!

I přesto, že hosté prozatím tahali za kratší konec ujímají se vedení! Po rozehraném autovém vhazovaní poslal Candreva velmi dobrý centr přímo na hlavu MANOLA GABBIADINIHO a ten nedal Terraccianovi nejmenší šanci na zákrok. Stav utkání 0:1.
15'
Rohový kop byl ztečován do zámezí, hosté budou vhazovat.
14'
Budeme svědky rohového kopu pro hosty, jehož se ujme Antonio Candreva.
13'
Hosté se teď sami připravili o dobrou šanci, díky špatné nahrávce od Candrevy.
12'
Na trávníku se aktuálně svíjí hostující Verre, který schytal tvrdý zákrok od Torreiry. Uvidíme, zda-li bude poškozený pokračovat v utkání.
11'
Do otevřené obrany hostů se řítilo hned několik hráčů domácích. Z tohoto kontru ale nebezpečí nebude, jelikož centr od Venuti pohotově odhlavičkoval stoper Ferrari.
10'
Střela Vlahoviče měla velkou razanci, ovšem špatné zamíření. Bezproblémový zákrok má na kontě též brankář Audero.
9'
Několik nahrávek a rychlý pohyb dělá hostům problémy. Není tedy divu, že domácí jsou zatím jednoznačně lepším týmem.
8'
Domácí jsou stále na míči, hosté pouze běhají.
7'
Střela Gabbiadiniho nijak více neohrozila brankáře Terraccina, který si tedy připisuje velmi lehký zákrok.
6'
Hosté jsou teď ustáleni v hlubokém bloku, pouze čekají na to, co domácí vymyslí.
6'
Domácí jsou stále na míči, hostům zatím nedávají ani trochu času na práci s míčem.
5'
Volný kop z kopačky Biraghiho zamířil těsně nad pravou tyč Audeovi svatyně.
4'
Prudký centr musel brankář Audero pouze pohotově vyrazit, následně byl na hranici vápna zfaulován Torreira. Domácí tedy budou rozehrávat přímý volný kop, dočkáme se první branky?
3'
Následný centr zamířil pouze na bránícího Ferrariho, jenž míč odklidil do zámezí.
2'
Aktuálně budeme svědky standartní situaci domácích z velmi dobré pozice.
2'
Colley si teď počínal v souboji proti Vlahovičovi nedovoleně, a tak budou rozehrávat domácí.
1'
Domácí se ihned dostávají až k brankáři, odkud podniknou postupný útok směrem dopředu.
1'
Na úvodní los byli úspěšnější domácí a ujmou se tedy výkopu.
Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu, utkání započne za okamžik.

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Lucas Martínez, Igor, Biraghi (C), Bonaventura, Torreira, Duncan, Callejón, Vlahović, Sottil.
Náhradníci: Rosati – S. Amrabat, Benassi, Di Stefano, Frison, N. González, Milenković, Kokorin, Maleh, Odriozola Arzallus, Terzić, Saponara.
Trenér: Vincenzo Italiano

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński (C), A. Ferrari, Colley, Murru, Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Verre, Caputo, Gabbiadini.
Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Askildsen, Augello, Ciervo, Dragusin, Chabot, Quagliarella, Trimboli, Yepes, Jošida.
Trenér: Roberto D´Aversa

Rozhodčí: Dionisi – Lommbardo, Schirru – Volpi.
Sestavy z minulého kola

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi – Bonaventura (78. Maleh), Torreira (84. S. Amrabat), Duncan (46. Castrovilli) – Callejón, Vlahović, Saponara (58. N. González).

Náhradníci: Cerofolini, Rosati – S. Amrabat, Benassi, Igor, N. González, Maleh, Kokorin, Terzić, Castrovilli.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, A. Ferrari (36. Jošida), Colley, Augello (87. Murru) – Candreva, Thorsby, Ekdal, Verre (67. Adrien Silva) – Quagliarella (C) (87. Gabbiadini), Caputo (87. Dragusin).

Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Askildsen, Ciervo, Dragusin, Chabot, Gabbiadini, Murru, Adrien Silva, Trimboli, Yepes, Jošida.

Vzájemná utkání

Z posledních pěti mají kladnou bilanci hráči z Fiorentiny s třemi výhrami, remízou a prohrou.

UC Sampdoria 2:1 ACF Fiorentina
ACF Fiorentina 1:2 UC Sampdoria
UC Sampdoria 1:5 ACF Fiorentina
ACF Fiorentina 2:1 UC Sampdoria
ACF Fiorentina 3:3 UC Sampdoria

UC Sampdoria

Dosavadní průběh sezóny si hosté takto určitě nepředstavovali. Aktuální 15. příčka je velkým zklamáním a moc na to nemění ani poslední dvě výhry. Mohli bychom vypíchnout například domácí prohru s Bolognou či ostudný výsledek 3:0 na půdě Turínu FC. Hlavním problémem je především velmi špatná defenzivní práce, jež patří v počtu obdržených branek k jedním z nejhorších klubů celé Serie A.

Jasným vůdcem produktivity je Antonio Candreva, bývlý hráč Juventusu, Lazia či Interu Milán, též vítěz Konfederační poháru z roku 2013. Jasnou jedničkou v brance je čtyřiadvacetiletý Emil Audero, bývalý kmenový hráč Juventusu.

Většina fanoušků si pravděpodobně pokládá otázku, zda budou hráči z Janova schopni v dnešním zápasu konkurovat svou sokovi. Ovšem nutno předem podoktnout, že hosté určitě nemají co ztratit a mohou tedy pouze překvapit.

ACF Fiorentina

Domácí jsou sice v letošní sezóně prozatím překvapením, ovšem i přesto to mohlo vypadat ještě lépe. Přeci jen musíme zmínit zbytečné prohry s Empoli či Benátky. Fiorentinští se v dosavadním ročníku mohou opřít o ofenzívu, oproti defenzívně která není vždy úplně tou nejlepší.

Produktivitě zcela jednoznačně vévodí aktuálně nejlepší střelec Serie A Dusan Vlahovič, který již v jednadvaceti letech začíná naplňovat svůj potencionál. Prozatimní jedničkou v brance je jednatřicetiletý Pietro Terraciano, jež je v této pozici v klubu poprvé.

Uvidíme, jak si domácí v utkání povedou v roli favorita. Důležité bude především mentální nastavení a semknutí celého kádru. Můžeme tedy pouze polemizovat, jak utkání dopadne.

1. Dusan Vlahovič (11+2)
2. Andrea Pinamonti (5+0)
3. Nicolas Gonzalez (2+2)

Empoli FC 2:1 ACF Fiorentina
ACF Fiorentina 4:3 AC Milán
Juventus FC 1:0 ACF Fiorentina
Vítám všechny příznivce Italské Serie A. V dnešním utkání budeme svědky souboje mezi domácími ACF Fiorentina a hosty UC Sampdoria. Začátek zápasu je naplánován na 18:30 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62