Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : AS Řím - 21. listopadu 2021   20:45

0:2
(0:0)
AS Řím
82' Afena-Gyan  (Mchitarjan) • 90+4' Afena-Gyan
Janov
Sirigu – A. Masiello, Vásquez, Sabelli (84. Ghiglione) – Biraschi (84. Bianchi), Badelj (90. Galdames), Rovella, Cambiaso – Pandev (C) (63. Hernani) – Sturaro (90. Buksa), Ekuban.
Irrati – Tegoni, Di Gioia
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
AS Řím
Patrício – Mancini, Kumbulla (87. Smalling), Ibañez – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini (C) (90+3. Bove), Veretout, El Shaarawy – Mchitarjan – Šomurodov (74. Afena-Gyan), T. Abraham.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 0:8. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:13.
Utkání je u konce a hosté nakonec potvrdili roli favorita a i když se natrápili, tak nakonec zvládli dát dva góly a vyhrát. Dlouho to ale vypadalo na dělbu bodů, neboť se AS nemohlo prosadit, pak ale trenér Mourinho prostřídal a vyplatilo se mu to. Chvíli po svém nástupu na trávník se po Mchitarjanově akci prosadil Felix Afena-Gyan a uklidnil tak hostující tým. Římští pak náskok dokázali uhlídat a v úplném závěru dal Felix Afena-Gyan svůj druhý gól a ten byl po ráně z dálky vskutku výstavní. Zápas tak skončil výsledkem 0:2, Janov je po porážce na 18. místě s devíti body, AS Řím poskočil na páté místo s 22 body.
90+4'
90+4'
AS Řím právě vstřelil branku!
Skvělá tečka na závěr zápasu! Hosté šli vpřed po levé straně, míče se tam chopil FELIX AFENA-GYAN a vyslal na branku parádní ránu z dálky. Jeho technický pokus se zakroutil mimo gólmanův dosah a skončil v síti – 0:2.
90+3'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Edoardo Bove.
90+2'
Caleb Ekuban si nabíhal na vysoký oblouček do pokutového území, u míče byl ale jako první gólman Patrício.
90+1'
Snaha domácích o srovnání končí zatím na půlce. obrana AS odvádí skvělou práci.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Pablo Galdames.
90'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Aleksander Buksa.
89'
Za zdržování hry dostal žlutou kartu hostující Felix Afena-Gyan.
88'
Velká malá domů na Patrícia, ten si dnes moc nezachytal a tak si alespoň takhle osahá míč.
87'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Maraš Kumbulla, přichází Chris Smalling.
86'
Je přerušená hra, na trávníku posedává Kumbulla a vypadá to na křeče.
85'
Hosté drťí míč na útočné polovině, tohle jim maximálně vyhovuje.
84'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Davide Biraschi, přichází Flavio Junior Bianchi.
84'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sabelli, přichází Paolo Ghiglione.
83'
Domácí musí reagovat a téměř okamžitě se chystá dvojité střídání.
82'
Ledová sprcha pro domácí. Ti dlouho drželi remízový stav, ale nyní inkasovali. Velký kus práce odvedl Mchitarjan, který potáhl akci středem, poté přihrál doprava na FELIXE AFENU-GYANA a ten křížnou ranou z první překonal Sirigua – 0:1.
81'
Afena-Gyan přistrčil Vásqueze, ten na mokrém trávníku nemohl zastavit a narazil do bariéry. Karta se za zákrok ale nekonala.
80'
Další ošetřování na straně Janova, poslední okamžiky zápasu jsou hodně rozkouskované.
79'
Ten si při zákroku sám ublížil a nyní probíhá jeho ošetření přímo na hrací ploše.
78'
Uděluje se žlutá karta, za zákrok si ji prohlédne domácí Stefano Sabelli.
77'
Římští fotbalisté jsou ve vytrvalém tlaku, schází tomu ale častější střelba, pouze z kombinace gól nepadne...
75'
Roh hostů, centr ale nakonec dopadl mimo hrací plochu, Sirigu se už chystá k odkopu.
74'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Felix Afena-Gyan.
73'
Střídání se chystá i na straně AS, do hry půjde Afena-Gyan.
71'
Akce na druhé straně a zatím největší šance Janova. Zleva odcentroval Rovella a na vápně se o sklepnutí snažil Sturaro. Byl ale dobře tísněn a nezakončil dostatečně důrazně.
70'
Z levé strany se ke střele dostal Mchitarjan, táhlý pokus prolétl kousek nad břevnem Janova.
68'
Chvíli jsme nehráli, neboť po své snaze zakončit v pádu zůstal na zemi hostující Pellegrini, ale už je zase připraven hrát.
67'
Po dlouhé době se domácí dostali do útoku a povedlo se jim i odcentrovat, míč ovšem skončil za brankou a nebude z toho ani rohový kop.
65'
Faul na El Shaarawyho, hosté budou rozehrávat od půlky.
64'
Cambiaso se nechal na pravé straně obehrát Karsdorpem a mohl si pak pouze oddechnout, že přihrávka do vápna neskončila gólem.
63'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Hernani.
61'
El Shaarawy měl na levé straně dost volného prostoru, ale také byl v akci osamocen. Proto nakonec volil pas přes šíři hřiště na Karsdorpa.
59'
Na lavičce Janova se chystají první střídání, zatím si ale hráči musí počkat.
57'
Už je tu Sabelliho rázný odkop k půlce, tam však nebyl žádný jeho spoluhráč. A AS Řím jde do dalšího výpadu.
57'
Centr od rohového praporku pouze přelétl pokutové území, bude se ale konat repete, jen z opačné strany.
56'
Hosté posílají před Sirigua jeden centr za druhým, obrana Janova má co dělat, aby to zvládla odvracet.
54'
Další žlutá karta, tentokrát na straně domácích, dostal ji Milan Badelj.
52'
Pellegrini nacentroval na bližší tyč, tam zase zasáhla obrana Janova. A míč je už u půlky.
51'
Opět tu byl výpad hostů, centr na Šomurodova domácí obrana musela odvracet na rohový kop.
51'
Na pravé straně zvládl odcentroval Abraham, přihrávkou našel Mchitarjana, ten si míč navedl na střed, poté ale z hranice vápna vystřelil nad.
49'
Žlutá karta pro lavičku AS Řím, dostal ji trenér José Mourinho za své protesty.
48'
Další pas před branku Janova, Masiello před Abrahamem odvrátil pohotovým skluzem.
46'
První akci měli na svědomí hosté, přihrávku do běhu dostal Šomurodov, ale pak svou ranou trefil pouze vracejícího se obránce.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém byli hosté tím aktivnějším celkem a hrálo se převážně před Siriguem. Hráči Říma dali dokonce i jeden gól, ten však neplatil pro lehkou teč rukou v podání Tammyho Abrahama. Další šanci měl Šomurodov, z dobré pozice ale branku překopl. No a jelikož domácí tým nebezpečný nebyl, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Závěrečné okamžiky první půle se nese v poklidném tempu, ani jeden tým nechce udělat chybu.
43'
Hosté rozehráli rohový kop, odražený míč se dostal k Mchitarjanovi, tomu ale střela vůbec nesedla a skončila několik metrů nad brankou Janova.
41'
Následoval centr do pokutového území, kde se míč několikrát odrazil, aby se nakonec pískal ofsajd janovských.
40'
Žlutá karta na straně hostujícího celku, za ostrý zákrok ji dostal Jordan Veretout a bude v následujícím utkání chybět.
39'
Domácím nevyšel ani rohový kop, lehce přetažený centr byl odvrácen pryč z pokutového území.
38'
Centr do pokutového území se vůbec nevydařil, AS Řím se v naprosté pohodě osvobodil.
38'
Přímý kop tentokrát pro domácí celek, na pravé straně je k rozehrávce připraven Rovella.
36'
El Shaarawy se opět střetl se Sabellim a domácí hráč si zase poležel. Tentokrát se ale ani nepískalo.
34'
Centr na Abrahama, ten ale v pokutovém území nebyl u míče jako první, tím byl gólman Sirigu.
33'
Hosté to pojali jako signál, do zakončení se dostával Veretout, jenže trefil hned prvního bránícího hráče...
32'
Další standardka pro AS Řím z pravé strany a tentokrát se udělovala i karta. Dostal ji Andrea Cambiaso.
30'
Zase nehrajeme, neboť na trávníku leží domácí Sabelli. Ten schytal od El Shaarawyho nepříjemný zásah kolíky na lýtko. Sudímu to však uniklo a karta se neudělovala.
29'
Velká šance AS na první gól. Po levé straně unikl El Shaarawy, nadvakrát se mu povedlo přihrát do vápna na volného Šomurodova, jenže ten z dobré pozice branku překopl!
28'
Centr před Patrícia, ten ale zasahovat nemusel, vše za něj zvládla jeho obrana.
27'
Domácí měli trochu prostoru na levé straně, dopředu mohl jít Rovella, už ale kousek za půlkou narazil na odpor a akce byla pozastavena.
25'
Centr primárně mířil na Abrahama, nakonec byl ale nejblíž hlavičce Roger Ibañez. Nakonec je z toho pouze odkop od branky Janova.
23'
Teď se ale bude rozehrávat nebezpečný přímý kop ze strany hostů, Sirigu si už koordinuje obranu.
21'
Po akčním úvodu si dávají hosté menší oddych a jelikož ani domácí se nemohou dostat na dostřel, sledujeme hru u půlky.
19'
Badelj zachyboval v rozehrávce, hostům ale přechod do kontru nevyšel a vše nakonec ukončil Sirigu svým odkopem.
17'
Po další akci přišel centr z pravého křídla, Šomurodov to ale měl na dlouhou nohu a lehké sklepnutí nemohlo Sirigua ohrozit.
16'
AS Řím ale i nadále pokračuje v náporu, Janov se ještě prakticky nedostal k vápnu soupeře.
14'
Hosté se prakticky z první střely na branku dočkali branky, ale radost trvala pouze několik okamžiků. Po centru z pravé strany zakončoval prudkou střelou Mchitarjan, jenže jeho pumelici tečoval rukou Abraham a gól tak nebyl správně uznán. Stále tak platí stav 0:0.
12'
Máme tu přerušení hry, neboť na hrací ploše leží domácí Vásquez a hostující Pellegrini. Oba jsou v péči týmových lékařů.
10'
Tentokrát se po uvolnění na levé straně centroval El Shaarawy, hledal Abrahama, ale ani on nebyl se svou přihrávkou přesný.
9'
Až moc vysoký centr na El Shaarawyho, hosté poté hlavou odklidili míč na autové vhazování.
8'
Poměrně ostrý zákrok na domácího Panděva zůstal bez odezvy, k nelibosti domácích se pokračuje ve hře.
7'
Zatím je to fotbal jen o jednom týmu, hosté janovské zatlačili na jejich polovinu.
6'
Hned dva centry letěly před Sirigua, po druhém, tom přetaženém, musel El Shaarawy hrát do druhé vlny na Mchitarjana.
5'
A máme tu první rohový kop utkání, z trvajícího tlaku si jej vybojovali hráči AS.
4'
Akce hostů pokračovala a zprava přilétl pas na malé vápno, kde se do vzduchu zavěsil Šomurodov, jenže hlavičkoval vysoko nad branku.
3'
Přetažený centr římských fotbalistů, Karsdorp měl co dělat, aby míč zachytil na hrací ploše.
2'
Hosté kombinovali u středového kruhu, nepřesná přihrávka na levou stranu ale vše zhatila. Janov vhazuje.
1'

Janov CFC: Sirigu – A. Masiello, Vásquez, Sabelli – Biraschi, Badelj, Rovella, Cambiaso – Pandev (C) – Sturaro, Ekuban.
Náhradníci: Šemper, Marchetti – Behrami, Portanova, Bianchi, Galdames, Hernani, Serpe, Buksa, A. Touré, Ghiglione, Vanheusden.

AS Řím: Patrício – Mancini, Kumbulla, Ibañez – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini (C), Veretout, El Shaarawy – Mchitarjan – Šomurodov, T. Abraham.
Náhradníci: Fuzato – C. Pérez, Darboe, Reynolds, B. Mayoral, Bove, Zaniolo, Tripi, Diawara, Afena-Gyan, Zalewski, Smalling.

Rozhodčí: Irrati – Tegoni, Di Gioia.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Comunale Luigi Ferraris začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Massimiliano Irrati, kterému budou na pomezí asistovat Alberto Tegoni a Vittorio Di Gioia.
AS Řím

Hosté jsou na tom v tabulce lépe, na osmém místě mají 19 bodů a na sedmý Juventus ztrácí pouhé dva body. Ale ani u AS není forma zrovna nejlepší, poslední dva zápasy totiž klub ztratil. Nejprve doma prohrál 1:2 s AC Milán a před reprezentační přestávkou Řím padl i na trávníku Venezie. AS sice dokázalo góly Šomurodova a Abrahama otočit skóre po brance domácího Caldary, ale po pauze nejprve srovnal Aramu a v 74. minutě zařídil výhru domácích Okereke.

Janov CFC

Domácí tým nemá zrovna nejlepší formu, je totiž až na 17. místě tabulky se ziskem pouhých devíti bodů. Na výhru čeká už devět zápasů, v nich ale pouze třikrát prohrál. Je tak remízovým králem, dělbou bodů skončily v tuto chvíli tři zápasy v řadě! Naposledy se tak stalo na trávníku Empoli, kde Janov vedl po proměněné penaltě Criscita, aby pak Di Francesco a Żurkowski výsledek otočili. Už to vypadalo, že hosté odjedou s prázdnou, když v 89. minutě srovnal a pro Janov vybojoval jeden bod Bianchi.

Janov – Sassuolo 2:2
Turín – Janov 3:2
Spezia – Janov 1:1
Janov – Venezia 0:0
Empoli – Janov 2:2
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 13. kola mezi týmy Janov CFC a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62