Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Fiorentina - 6. listopadu 2021   18:00

Juventus
90+1' J. Cuadrado (Locatelli)
1:0
(0:0)
Juventus
Perin – Danilo, de Ligt, Rugani, Sandro (46. Pellegrini) – Chiesa, McKennie, Locatelli, Rabiot (79. J. Cuadrado) – Dybala (90+3. Bentancur), Morata (88. Kaio Jorge).
Sozza – Alassio, Mondin
Fiorentina
Terracciano – Odriozola Arzallus, Lucas Martínez, Milenković, Biraghi – Bonaventura (78. Duncan), Torreira (64. S. Amrabat), Castrovilli (78. Nastasić) – Callejón (75. Igor), Vlahović, Saponara (74. Sottil).

Děkuji za pozornost a příště na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:15.
Je hotovo. Juventus po dvou porážkách v řadě mířil před nespokojeným publikem k bezbrankové remíze s Fiorentinou, dvacet minut před koncem se ale nechal vyloučit hostující obránce Nikola Milenković a domácí přesilovku nakonec využili. Chiesa napálil břevno, Morata se trefil z ofsajdu, až bývalý hráč Fiorentiny Juan Cuadrado v nastavení rozjásal tribuny!
90+6'
90+5'
Federico Chiesa se po levém křídle vydal do protiútoku, prokousal se až do pokutového území a vypálil, ale Pietro Terracciano dokázal nohou zakročit.
90+4'
Svěřenci Vincenza Italiana už nemají síly na vyrovnání, hraje se dál na útočné polovině Juventusu...
90+3'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Rodrigo Bentancur.
90+1'
Juventus právě vstřelil branku!
To jsou věci! Bezzubý Juventus mířil k bezbrankové remíze, ale v nastavení to vzal na sebe bývalý hráč Fiorentiny JUAN CUADRADO, zbavil se Biraghiho a z ostrého úhlu překonal zaskočeného Terraciana.
90'
Nad rámec druhého poločasu sudí Sozza nastavil čtyři minuty!
89'
Po dalším centru střídajícího Juana Cuadrada skončil míč v náruči Pietra Terracciana, který s odkopem od své branky vyčkává. Fiorentina už se jen brání.
88'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Kaio Jorge.
88'
Daniele Rugani vidí za podkopnutí Vlahoviće žlutou kartu.
86'
Hostující gólman je v permanenci, Pietro Terracciano teď ve výskoku vyboxoval Cuadradův centr z pravé strany.
85'
Federico Chiesa je v závěru utkání při chuti, další střelu italského reprzentanta po centru Cuadrada ale Pietro Terracciano snadno vyrazil!
84'
Po nepovedené akci Juventusu je míč v zámezí, Pietro Terracciano s odkopem od své branky vůbec nespěchá.
83'
Před Terraccianem vznikl další obrovský závar, střela Moraty z nějakých pěti metrů ale byla zblokována a Juventusu byl poté odpískán útočný faul!
81'
Matija Nastasić za svůj zákrok u postrannní čáry zpětně vidí žlutou kartu.
81'
Po jasném faulu Nastasiće nechal sudí domácím výhodu a Álvaro Morata nakonec dopravil míč do sítě, jenže z ofsajdu!
80'
Weston McKennie poslal do šestnáctky další dalekonosný aut, po němž se míč odrazil na kopačku Chiesy, který se ale tentokrát ukopl a ze střední vzdálenosti vysoko přestřelil.
79'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Juan Cuadrado.
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Matija Nastasić.
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Alfred Duncan.
77'
Federico Chiesa si vyměnil míč s Locatellim a z ostrého úhlu napálil balon do břevna!
76'
Hostující trenér Italiano po vyloučení Milenkoviće výrazně "zdefenzivnil" svou sestavu. Hosté v obranném rozpoložení začali dobře, Rabiotův křižný nákop obrana Fiorentiny zblokovala.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Igor.
74'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Riccardo Sottil.
73'
Fiorentina bude dohrávat v deseti! Nikola Milenković pár minut po své žluté kartě dalším nedovoleným zákrokem poslal k zemi Chiesu a po druhé žluté míří pod sprchy!
71'
Gaetano Castrovilli na hranici pokutového území přenechal míč Biraghimu, jehož následný centr byl ale zblokován.
70'
Tu ale hned v jejím zárodku zastavil Matthijs de Ligt, ovšem faulem na Dušana Vlahoviće.
69'
Luca Pellegrini se na levé straně neprokousal přes Callejóna, fotbalisté Fiorentiny už zakládají další protiakci.
68'
Fotbalisté Fiorentiny souvisle kombinují na útočné polovině, z tribun turínské Allianz Areny se ozývá souvislý pískot.
67'
Luca Pellegrini se pokusil nacentrovat míč do pokutového území, tam ale nebyl nikdo v černo-bílém dresu. Pietro Terracciano mohl zůstat v klidu.
66'
Nikola Milenković ostře zajel do McKenniho – jasná žlutá karta.
64'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Sufján Amrabat.
63'
Exekuce rohového kopu se tentokrát ujal Dušan Vlahović, jehož přetažený centr skončil na vzdáleném konci šestnáctky.
61'
Centr od rohového praporku odvrátil Álvaro Morata, hosté ale následně snadno vybojovali další rohový kop.
60'
Daniele Rugani zblokoval další Saponarův centr z levé strany do zámezí, Fiorentina bude mít k dispozici rohový kop.
59'
Álvaro Odriozola Arzallus teď po pravém křídle zavezl míč na útočnou polovinu, vzápětí ale o míč přišel.
58'
Ani po změně stran to není ze strany Juventusu žádná hitparáda, hvězdy turínského velkoklubu se plahočí po trávníku a jejich hra je zcela bez nápadu.
56'
Exekuce nařízeného rohového kopu se ujal Paulo Dybala, po jehož centru vznikl před brankou ACF nepřehledný závar, Álvaro Odriozola Arzallus ale nakonec odkopl balon do bezpečí.
55'
Dalekonosná střela Adriena Rabiota byla tečovaná bránícím Milenkovićem, míč poté jen těsně minul branku Fiorentiny.
54'
Riccardo Saponara poslal z levé strany zajímavý centr do pokutového území, Mattia Perin však vyskočil ze všech nejvýš a vyboxoval balon do bezpečí.
53'
Chiesova tečovaná kolmice našla rozběhnutého Dybalu, jehož průnik po pravém křídle ale čistě zastavil Lucas Martínez.
52'
Právě Morata se teď provinil zbytečným útočným faulem na Odriozolu.
51'
Álvaro Morata napřáhl zpoza hranice pokutového území, jeho střela jen těsně minula branku Fiorentiny!
50'
Americký legionář Weston McKennie poslal další dalekonosný aut až do šestnáctky, balon ale poté skončil v zámezí a Pietro Terracciano si ho chystá k dalšímu odkopu.
49'
Právě Nikola Milenković teď zastavil průnik Dybaly do pokutového území, následovat bude odkop od Terraccianovy svatyně.
48'
Domácí se nakonec zmohli jen na nepřesný nákop na Moratu, zkušený Španěl navíc po ztrátě míče strčil k zemi Nikolu Milenkoviće.
47'
Svěřenci Massimiliana Allegriho kombinují poblíž vlastní šestnáctky, dál je zatím aktivně napadající fialky nepouštějí.
46'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aléx Sandro, přichází Luca Pellegrini.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
První poločas je za námi a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Žádná kdovíjaká podívaná to zatím nebyla. Hosté v prvním poločase vyslali více střeleckých pokusů a působili živějším dojmem, na svěřencích Massimiliana Allegriho byla znát deka plynoucí z výsledkové krize Juventusu. Šancí ale bylo opravdu jako šafránu.
45+3'
45+2'
Danilo ještě v samotném závěru poločasu vidí žlutou kartu.
45+2'
Riccardo Saponara se uvolnil pěknou kličkou na ose hřiště, následně ale o balon přišel.
45+1'
Už se rozběhlo dvouminutové nastavení, po nepovedené kolmici McKennieho na Danila skončil míč až u brankáře Terracciana.
45'
Paulo Dybala byl v probíhající poslední minutě poločasu faulován na pravé straně hřiště, turínští fotbalisté nyní v poklidu rozehrávají.
44'
Weston McKennie dalekonosným autovým vhazováním našel hlavu de Ligta, od níž se míč odrazil vysoko nad břevno branky Fiorentiny.
43'
Po faulu Nikoly Milenkoviće zahrávali domácí přímý kop z levé strany, centr v podání Paula Dybaly ale nikoho v černo-bílém dresu nenašel.
42'
Zatím je to z pohledu příznivců Staré dámy velké trápení, z ne zcela zaplněných tribun turínského stadionu se začíná ozývat pískot.
41'
Álvaro Odriozola Arzallus se vydal kupředu po pravém křídle, jeho následný pokus o centr do předbrankového prostoru zblokoval Matthijs de Ligt do zámezí.
40'
Z rohového kopu nakonec nic nebylo, nicméně hosté aktivním napadáním obrali Juvenus o míč.
37'
Dybala s Moratou se teď nedomluvili a o míč na levé straně hřiště přišli, po nepovedené rozehrávce Fiorentiny ale může hrát opět Juventus.
36'
Z této standardní situace ale svěřenci kouče Italiana nezahrozili, Mattia Perin mohl zůstat zcela v klidu.
35'
Biraghiho centr do pokutového území obrana Juventusu zblokovala do zámezí, Fiorentina bude zahrávat roh.
33'
Álvaro Morata to přehnal s agresivitou v souboji na polovině hřiště, hosté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
32'
Na opačné straně se dostal ke střele Riccardo Saponara, který z hranice šestnáctky nasměroval svou dělovku těsně nad břevno!
31'
Dybalovu kolmici si Álvaro Morata ještě stačil zpracovat, vyběhnuvší Pietro Terracciano mu ale míč uzmul.
29'
Hostující brankář Pietro Terracciano stále není zcela v pořádku, nyní si nechává aplikovat kapky do očí.
28'
Exekuce nařízeného přímého kopu pro Fiorentinu se ujal José María Callejón, jemuž ale střela vůbec nesedla a Mattia Perin mohl zůstat v klidu.
27'
Žlutými odstíny se vybarvil i tento zákrok Matthijse de Ligta, sudí Sozza ale tentokrát do náprsní kapsičky nesáhl.
26'
Lucas Martínez vidí za zbytečný faul poblíž půlící čáry žlutou kartu.
24'
Na konci protiakce Fiorentiny stál Giacomo Bonaventura, jehož centr z levé strany obrana Bianconeri dopravila do bezpečí.
23'
Svěřenci Massimiliana Allegriho postupně přebírají iniciativu, nákop Danila ale v pokutovém území Fiorentiny nikoho v černo-bílém nenašel.
21'
Dalekonosný nákop Paula Dybaly žádné nebezpečí pro Terracciana nezpůsobil, obrana florentského celku si bez potíží poradila.
20'
Po dalším faulu Fiorentiny – tentokrát v podání Bonaventury – si budou moci domácí rozehrávku v klidu zopakovat.
19'
Fauly na obou stranách se začínají kupit, v krátkém časovém sledu si teď nedovoleně počínali Nikola Milenković a Dušan Vlahović.
17'
Terraciano se po krátkém ošetření zdá být v pořádku, hra tak bude pokračovat odkopem od jeho branky.
16'
Hostující gólman Pietro Terracciano zůstal po vzdušném souboji s Ruganim ležet v bolestech na trávníku, hra zůstává přerušena.
14'
Domácí kapitán Paulo Dybala se teď prokličkoval až do pokutového území, svou akci ale překombinoval a vystřelit se mu už nepodařilo.
13'
Právě Torreira nyní u postranní čáry zbytečně zajel do Dybaly a hra je znovu přerušena.
12'
Manuel Locatelli po přetaženém centru ještě zachránil míč ve hře, krátce poté o něj ale Juventus přišel a Lucas Torreira už zakládá protiútok.
11'
Z něj sice domácí fotbalisté nezahrozili, roh si ale budou moci nyní z levé strany zopakovat.
9'
Chiesův dalekonosný nákop Álvaro Odriozola Arzallus raději usměrnil do zámezí, Stará dáma bude zahrávat roh.
8'
Weston McKennie hledal nákopem na osu hřiště Moratu, k němu ale včas přistoupil vracející se Nikola Milenković a odvrátil míč do bezpečí.
7'
Cristiano Biraghi poslal z levé strany centr na bližší tyč, který obrana Juventusu odvrátila. Fialky jsou ale v úvodu jasně lepší!
6'
Mattia Perin musel jít na zem po hlavičce Bonaventury, brankář Bianconeri si ale připsal zákrok z kategorie těch snadných.
4'
Svěřenci Vincenza Italiana jsou v úvodu aktivnějším týmem, po nepřesném centru Giacoma Bonaventury z levé strany ale o balon přišli.
3'
Riccardo Saponara se vydal kupředu po levé straně, přes dvojici bránících hráčů Juventusu se ale nakonec nedostal.
2'
Po nákopu Álvara Moraty vznikl před brankářem Fiorentiny první závar, Pietro Terracciano ale ukryl míč ve své náruči.
1'

Juventus FC: Perin – Danilo, de Ligt, Rugani, Sandro – Chiesa, McKennie, Locatelli, Rabiot – Dybala, Morata.
Náhradníci: Pinsoglio, Israel – Arthur, Bentancur, Bernardeschi, Bonucci, J. Cuadrado, Kaio Jorge, Kulusevski, Pellegrini, Ramsey.

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola Arzallus, Lucas Martínez, Milenković, Biraghi – Bonaventura, Torreira, Castrovilli – Callejón, Vlahović, Saponara.
Náhradníci: Cerofolini, Rosati – S. Amrabat, Benassi, Duncan, Igor, Maleh, Nastasić, Sottil, Terzić, Venuti, Egharevba.

Rozhodčí: Sozza – Alassio, Mondin.
ACF FIORENTINA

Také Fialky v posledních letech poněkud zvadly, tradiční klub se v rozmezí posledních tří let propadl do spodní poloviny tabulky a postupně v Serii A skončil šestnáctý, desátý a třináctý. Letos to má toskánský celek rozehrané o poznání lépe, Fiorentina je totiž sedmá s minimální ztrátou na pohárové příčky. V minulém kole florentský klub přejel La Spezii 3:0, na což se pokusí navázat dnes na hřišti trápícího se Juventusu.
JUVENTUS FC

Juventus v nedávné minulosti ovládl Serii A devětkrát v řadě, loni ale skončil až čtvrtý a v této sezóně se tradiční hegemon trápí ještě více. Svěřenci Massimiliana Allegriho jsou aktuálně na desátém místě, byť se ztrátou pouze čtyř bodů na klíčové čtvrté místo zajišťující postup do Ligy mistrů. Vedoucí tandem Neapol – AC Milán už ale utekl Juventusu na rozdíl 16 bodů. Stará dáma navíc nezvládla dva poslední ligové duely, v nichž podlehla Sassuolu a Veroně.
Hezký den. Srdečně vítám všechny fotbalové fanoušky u sledování textového přenosu z utkání 12. kola italské Serie A, ve kterém Juventus FC přivítá ACF Fiorentina. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62