Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Sampdoria - 7. května 2022   20:45

Lazio
41' Patric (Alberto) • 59' Alberto (Lazzari)
2:0
(1:0)
Lazio
Strakoša – Lazzari (78. Hysaj), Patric, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi (65. Leiva), Alberto (77. Bašić) – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni (83. L. Romero).
Adamonis, Reina – Akpa-Akpro, J. Cabral, Kamenović, Felipe, S. Radu.
Massa – Bottegoni, Vono
Stadio Olimpico, Řím
Sampdoria
Audero – Bereszyński (C), A. Ferrari, O. Colley, Augello – Vieira (86. Trimboli) – Candreva, Rincón, Thorsby (78. Askildsen), Sabiri (68. Damsgaard) – Caputo (68. Quagliarella).
Falcone, Ravaglia – Conti, Ekdal, Magnani, Murru, Suprjaha, Jošida.

Lazio potvrdilo roli favorita a na domácím stadiónu vybojovalo proti Sampdorii tři body, janovský celek porazilo výsledkem 2:0.

Důležitý první gól vstřelil v závěru prvního poločasu Patric, pro nějž se navíc jednalo o premiérovou trefu v nejvyšší italské soutěži při jeho 123. zápase. V 59. minutě náskok navýšil Luis Alberto, jenž pěknou kličkou obelstil gólmana a střelou mezi nohy vyzrál i na brankové čáře stojícího Ferrariho. Hosté mohli závěr střetnutí zdramatizovat, avšak Quagliarella ve velké šanci pálil jenom do tyče, zbývající minuty si již římské mužstvo pohlídalo bez problémů.

Svěřenci kouče Sarriho se díky vítězství vrátili na pátou příčku před svého městského rivala AS. Sampdoria zůstává šestnáctá, náskok na sestupem ohrožený Janov čítá pět bodů, záchrana tedy nadále není jistotou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:9.
90+4'
90+4'
Luka Romero ještě vyzval k rychlostnímu souboji Tommasa Augella. Zadák Sampdorie se zaskočit nenechal, protihráče udržel na zádech, a dokonce na svou osobu vybojoval faul.
90+3'
Domácí hrají v závěru střetnutí zkušeně. Kontrolují balón na svých kopačkách, nebojí se vyměňovat míč na vlastní polovině. O vítězi je rozhodnuto.
90+2'
Kontaktní gól chtěl vsítit rovněž Mikkel Damsgaard. Tomas Strakoša letěl vzduchem zbytečně, práci za něj odvedl blokující Francesco Acerbi.
90'
Nechybělo moc, aby byl závěr zápasu ještě pořádně dramatický! Bartosz Bereszyński vyslal zprava milimetrově přesný pas do vápna na Fabia Quagliarellu, ten vypálil v pádu jenom do pravé tyče!
89'
Z dvaceti metrů natáhl k zajímavé střele Toma Bašić. Hostující gólman Emil Audero šel k zemi včas a levou rukou zabránil třetímu míči ve své síti.
88'
Volnějšího prostoru na levé strany využil Luka Romero téměř až k proniknutí do pokutového území. Následná klička proti Colleymu mu ovšem vůbec nevyšla.
87'
Felipe Anderson v pravý čas posunul míč po pravé straně na Elseida Hysaje, jenž přesprintoval Augella a vracel za sebe na Andersona. Brazilci však míč poslal proti noze, takže k zakončení nedošlo.
86'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Ronaldo Vieira, přichází Simone Trimboli.
85'
Po nahrávce Ronalda Vieiry se Fabio Quagliarella vracel z ofsajdového postavení. Tato skutečnost pomeznímu neunikla, správně odmával postavení mimo hru.
84'
Tommaso Augello byl Elseidem Hysajem vyzván k souboji jeden na jednoho. a poradil si na jedničku. Soka vystál a čistým způsobem mu míč vypíchl z pod kopaček.
83'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Luka Romero.
82'
Nohama si zahrál rovněž hostující gólman Emil Audero. Ten řešil výrazně konstruktivnější řešení. Míč si zastavil, zvedl hlavu a u levé lajny oslovil osamoceného Colleyho.
81'
Přestože je na trávníku teprve tři minuty, tak už stihl získat žlutou kartu. Elseid Hysaj nerozmýšlel a unikajícího Askildsena zezadu prostě sekl přes nohy.
80'
S malou domů od Francesca Acerbiho si Tomas Strakoša nedělal těžkou hlavu. Balón nezpracovával, rovnou jej z první odpálil na útočnou polovinu.
79'
Kartónek žluté barvy si pěkně zblízka prohlédl Ronaldo Vieira. Na polovině hřiště skluzem tvrdě zajel do Mattii Zaccagniho, křídelník zůstává v bolestech ležet na zemi.
78'
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Elseid Hysaj.
78'
ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Kristoffer Askildsen.
77'
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.
76'
Sergej Milinković-Savić zariskoval a přes tři protihráče vyzkoušel oblouček na Cira Immobileho. Před italským útočníkem zasáhl Morten Thorsby.
75'
Po vzdušném souboji zůstal na trávníku ležet Fabio Quagliarella. Opakované záběry ukázaly, že od Lucase Leivy inkasoval nepříjemný úder loktem do tváře, arbitr Massa správně nařídil volný přímý kop ve prospěch hostů.
74'
A znovu Omar Colley. Tentokráte správně očekával, že Felipe Anderson zprava zkusí oslovit z druhé vlny nabíhajícího Immobileho, nataženou pravou nohou kulatý nesmysl posunul k Rincónovi.
73'
Omar Colley sice pohlídal Luse Alberta, ale pak mu nezbylo nic jiného, než balón odkopnout do zámezí, protože marně hledal volného spoluhráče.
72'
Sampdoria na balónu dlouho nezůstala. Ronaldo Vieira hledal čerstvého Fabia Quagliarellu, zkušený forvard prohrál v rychlostním souboji s Patricem.
71'
Defenzivní práci si Tommaso Augello odvedl na jedničku. Nejenže pokryl Felipeho Andersona, ale ještě o něj míč dokázal otřít, takže pro svůj celek získal aut.
70'
Definitivní razítko na vítězství Lazia mohl dát Ciro Immobile. Obdržel průnikovou nahrávku za obranu, avšak mezi střelce se nezapsal. Pod tlakem Colleyho střílel zprava po zemi na zadní tyč, Audero zasáhl pravou rukou.
68'
ze hřiště odchází Abdelhamid Sabiri, přichází Mikkel Damsgaard.
68'
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Fabio Quagliarella.
68'
S dlouhým nákopem Adama Marušiće si věděl rady Tommaso Augello. Udržel za zády Cira Immobileho, dokonce zvládl balón nakopnout směrem k volnému spoluhráči.
67'
Nově příchozí Lucas Leiva se okamžitě stal součástí římské kombinace. Vyslal těžký balón k pravé lajně na Lazzariho, ten těžké zpracování zvládl a zpětným pasem oslovil Acerbiho.
66'
Dobré krytí balónu ukázal Luis Alberto. Moc dobře věděl, že má za sebou Abdelhamida Sabiriho, před nějž dal tělo a nechal se jím faulovat.
65'
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
64'
Zkušený Ital Antonio Candreva chytře posunul míč na pravé straně za sebe, de za jeho záda nabíhal Bartosz Bereszyński, střílený centr odvrátil do bezpečí Francesco Acerbi.
63'
Luis Alberto chtěl ke gólu přidat i druhou asistenci. Posunul míč za obranu na Cira Immobileho, rána z velkého úhlu rozvlnila jenom boční síť.
62'
Lazio nenechává nic náhodě a pokračuje v trpělivé kombinační hře. Soupeře pochopil, že mu teče do bot, ale ani vysunutější presink nepřináší kýžené ovoce.
61'
Sarriho družina druhým gólem udělala další důležitý krok směrem k důležitým třem bodům. Sampdoria zatím směrem do ofenzivy nepředvedla prakticky nic, aktuálně lze jen těžko očekávat, že by se jí povedlo vstřelit hned dva góly.
59'
Lazio právě vstřelilo branku!
Tak to byla fotbalová lahůdka. LUIS ALBERTO si naběhl na nahrávku Lazzariho, načež kličkou po své levé ruce obešel vyběhnuvšího gólmana Emila Audera. Chladnou hlavu zachoval i vzápětí, kdy proti němu vystoupil Alex Ferrari, španělský fotbalista poslal míč do sítě mezi jeho nohama.
59'
Felipe Anderson si vyměnil hrací předmět s Cataldim, aby si vzápětí hodil míč na dlouhou nohu, do bezpečí mu jej před nosem odpálil Tommaso Augello.
58'
O pár vteřin později už se Ciro Immobile k balónu dostal, když šikovně předskočil Ferrariho. Patičkou pak zkusil zapojit do hry Andersona, oslovil jenom hráče v červeném, jmenovitě Bartosze Bereszyńského.
57'
Autor dosud jediného gólu Patric si na svém tradičním postu stopera nekomplikoval situaci a pod menším tlakem hrál na Strakošu, ten přenesl hru na volného Lazzariho.
56'
Dobý balón Alberta za obranu, ale ještě lepší obranný skluz Omara Colleyho, kvůli němuž čekal rozběhnutý Ciro Immobile na míč bez úspěchu.
55'
Do prostoru brány mířil rovněž Ciro Immobile. S jeho slabým pokusem do středu brány ovšem Emil Audero neměl skoro žádnou práci, hrací předmět zalehnul.
54'
Zákrok ve druhé půli už má na kontě i Emil Audero. Očekával, že Zaccagni bude kroutit míč zleva na zadní tyč, kulatý nesmysl udržel před brankovou čárou.
53'
Mattia Zaccagni na sebe natáhl dva protihráče, načež posunul míč mezi nimi na Alberta. Akce pokračovala na Luise Alberta, jehož pas na Immobileho zastavil Augello.
52'
Práce pro Tomase Strakošu. Albánský gólman si hravě poradil s dalekonosným projektilem Sabiriho, technický pokus rukama vyrazil před sebe ke spoluhráči.
51'
Naznačil přenesení hry, aby Luis Alberto nakonec hrál středem po zemi, čímž překvapil i vlastní spoluhráče, jak Ciro Immobile, ta Felipe Anderson, zůstali stát.
50'
Ciro Immobile si zkusil Mortena Thorsbyho obhodit z jedné a oběhnout ho z druhé strany. To se mu málem podařilo, leč balón dostihl až mimo hrací plochu.
49'
S přetaženým centrem si hostující defenziva poradila. Jmenovitě Bartosz Bereszyński, který v poslední chvíli přizvedl balón mimo dosah Acerbiho.
48'
Levou stranou se zkusil až do pokutového území probít Manuel Lazzari. Stopku mu vystavil Alex Ferrari, akce Lazia pokračuje rohovým kopem.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Lazio míří za důležitými třemi body, po prvním poločase na domácím stadiónu vede nad janovskou Sampdorií nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Poměrně nudný průběh úvodního dějství narušil ve 41. minutě Patric, jenž si v malém vápně naskočil na centr Alberta a hlavou zakončil neomylně k levé tyči, vstřelil zároveň svůj premiérový gól v nejvyšší italské soutěži. Domácí jsou na míči aktivnější, ale soupeř po většinu času velmi dobře bránil, nicméně pokud chtějí hosté pomýšlet na body, budou muset ve druhé půli hru více otevřít.
45+1'
45+1'
Francesco Acerbi věděl dlouho dopředu, že si Abdelhamid Sabiri zkusí narazit s Francescem Caputem. Vystoupil proti zpětnému pasu a míč bez problémů uzmul pro sebe.
44'
Sampdoria u balónu dlouho nezůstala a rychlý protiútok založil Sergej Milinković-Savić. Průnikovou přihrávkou hledal Felipeho Andersona, toho postrážil Morten Thorsby.
43'
Na polovině hřiště došlo k nebezpečnému střetu mezi Lazzarim a Sabirim. Arbitr Massa chvíli váhal, aby nakonec přisoudil míč hostujícímu celku.
41'
Augellův faul potrestaný, Lazio se ujímá vedení! Luis Alberto zakroutil balón na hlavu PATRICA, jenž z malého vápna zakončil hlavičkou o zem nechytatelně k levé tyči, Audero natahoval ruku spíše jen aby se neřeklo. Římský stoper střílí ve svém 123. soutěžním utkání Serie A svůj premiérový gól!
40'
Už to vypadalo, že Manuel Lazzari bude znovu centrovat. V poslední chvíli tomuto momentu zabránil Tommaso Augello, když do protihráče nedovoleně zajel skluzem a mohl poděkovat Massovi, že vyvázl bez žlutého trestu.
39'
K centru došlo pro změnu od pravé lajny. Manuel Lazzari oslovil Mattiu Zaccagniho, slabou hlavičku Emil Audero bezpečně lapil do rukavic.
38'
Z hranice velkého pokutového území vystřelil svou silnější pravačkou Luis Alberto. Emil Audero nemusel zasahovat, balón nechal proletět nad břevnem.
37'
Alex Ferrari je ve vzduchu nekompromisní. Opět v tomto prostoru zabránil nebezpečnému centru Marušiće, opět hlavou nasměroval míč pryč z vápna.
36'
Na penaltě Felipe Anderson nestřílel z první, volil odvážné zpracování. To zvládl, následným zakončením ale napálil jenom před sebou stojícího Augella.
35'
Zleva centroval levačkou Adam Marušić. Alex Ferrari skvěle odhadl, kam zhruba by míč mohl směřovat a hlavou jej odpravil mimo bezprostřední nebezpečí.
34'
Parádní nahrávku za obranu obdržel Felipe Anderson. V plném sprintu však nezvládl zpracování, hrudí hrací předmět posunul jenom k bránícímu protihráči.
33'
V posledních minutách je hodně vidět Sergej Milinković-Savić. Na poslední chvíli si na hranici šestnáctky rozmyslel zakončení, pas na Alberta pokazil.
32'
Do vzduchu se pověsil Morten Thorsby a nedal Felipemu Andersonovi žádnou šanci pomýšlet na míč, dokonce ho zvládl i sklepnout do nohy spoluhráči Colleymu.
31'
Luis Alberto prostrčil míč do šestnáctky soupeře na Cira Immobileho, který se ovšem na malém prostoru nedokázal vymotat mezi třemi protihráči.
30'
Svižnou akci Sampdorie zastavil zdviženým praporkem pomezním rozhodčím, jenž si správně všiml, že Antonio Candreva už dostával kulatý nesmysl do ofsajdového postavení.
29'
Narážečka mezi Francescem Caputem a Abdelhamidem Sabirim vyšla na jedničku. První jmenovaný pak zkusil oblouček za obranu na Vieiru, v defenzivě si ovšem svou práci na jedničku odvedl Patric.
28'
Z úctyhodné vzdálenosti vypálil Sergej Milinković-Savić. Balón ve vzduchu nepříjemně zaplaval, což Emila Audera vůbec nerozhodila, nadvakrát jej udržel v rukavicích.
27'
A nakonec to byl právě Luis Alberto, kdo stál na konci celé akce. Z osmnácti metrů si připravil balón na střelu, technicky jej zakroutil jenom na horní síť.
26'
Milinković-Savić opět v roli nahrávajícího, když na středu poslal míč po své levici Luisi Albertovi, Španěl rozvinul útočnou kombinaci pasem k lajně na Zaccagniho.
25'
Středopolař Sergej Milinković-Savić mohl centrovat, ale ještě volil posunutí po lajně na Felipeho Andersona, střílený pas na střed úspěšně zblokoval Sabiri.
24'
Manuel Lazzari není spokojený s výrokem rozhodčího, ale kousek za polovinou hřiště skutečně fauloval. Pozdě přiběhl ke Caputovi, a než trefil míč, tak vzal protihráče přes kotníky.
23'
Ani čtvrtý rohový kop Lazia neskončil úspěchem. Luis Alberto přihrál Felipe Andersonovi, proti jeho polovysokému míči skočil rybičku Bartosz Bereszyński.
22'
Od pravé lajny si Felipe Anderson naběhl až do vnitra pokutového území. Opět zkoušel střílet na zadní tyč, tečující Tommaso Augello vychýlil balón mimo bránu.
21'
Patric neměl na koho hrát, proto volil malou domů na Tomase Strakošu. Albánský reprezentační gólman pak dlouhým odkopem posunul hru na útočnou polovinu.
20'
Po pravé lajně se uvolnil Tomás Rincón. V pravou chvíli zvedl hlavu a stříleným pasem pod sebe našel Thorsbyho, ten vypálil z první nad břevno.
19'
Brazilský fotbalista Felipe Anderson má střeleckou náladu. Zprava střílel křižně po zemi a kousek za šestnáctkou, Audero znovu udržel míč v rukavicích.
18'
Francesco Caputo se zachoval příliš zbrkle a po převzetí míče naslepo přenášel hru k pravé lajně, kde však nebyl žádný z hostujících ani domácích hráčů.
17'
Útočným faulem se prezentoval Abdelhamid Sabiri. Tak dlouho okopával pod tlakem hrajícího Patrica, až rozhodčího donutil přerušit hru.
16'
Pohybem si řekl o přetažený centr k levé tyči Ciro Immobile. Centrující Felipe Anderson dal balónu moc velkou výšku, spoluhráč tedy na míč neměl šanci doskočit.
15'
Jako nůž máslem mezi dvěma protihráči proklouzl Luis Alberto. Na zakončení jako kdyby mu však nezbývaly síly, vypálil slabě, navíc nepřesně.
14'
Svěřenci kouče Sarriho zkouší zklidnit hru, kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou. Hosté presinku mnoho nedávají, nechtějí zbytečně plýtvat silami.
13'
Premiérový zákrok má na kontě Emil Audero. Ránou ze střední vzdálenosti jej prověřil Felipe Anderson, míč směřující lehce k pravé tyči udržel v rukavicích.
12'
Ronaldo Vieira neváhal a po zisku balónu okamžitě nakopával za obranu na Colleyho, jehož pohlídal Adam Marušić a hlavou hrál do rukavic brankáře.
11'
Tlak hostujícího mužstva pokračuje. Zprava centroval Antonio Candreva a Manuel Lazzari měl co dělat, aby kulatý nesmysl přizvedl před Vieirou.
10'
Po zajímavé rozehrávce na krátkou vzdálenost centroval Abdelhamid Sabiri. Patric pokryl Caputa a hrací předmět odklidil mimo pokutové území.
9'
Proti pravidlům hrál Mattia Zaccagni. Nezachytil pohyb Bartosze Bereszyńského, jehož podrazil zezadu bez zjevné snahy hrát míč.
8'
Kličkovaná Felipe Andersona neměla dlouhého trvání. Brazilec si na závěr akce zkusil míč přehodit přes Vieiru, ten se nachytat nenechal.
7'
Tentokráte Emil Audero vystartoval mimo pokutové území, aby zabránil v úniku Ciru Immobilemu. Poradil si na jedničku, před nejlepším střelcem ligy kulatý nesmysl odkopl do zámezí.
6'
Taktéž druhé rohový kop přestála Sampdoria bez úhony. I na druhý pokus šel míč na bránu, s čímž gólman Audero počítal a kulatý nesmysl schoval v rukavicích.
5'
Tradiční exekutor standardek Lazia Luis Alberto kroutil balón zajímavě do brány a Emil Audero měl co dělat, aby míč vyboxoval nad břevno.
4'
Znovu v hlavní roli Manuel Lazzari, i v tomto případě hledal Zaccagniho. Výborně ovšem zapracoval Tommaso Augello, hlavou míč odvrátil na roh.
3'
Jako první zahrozili hráči Lazia, kteří jsou velkým favoritem. Manuel Lazzari ovšem na přetažený centr Mattii Zaccagniho naskakoval marně.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních světle modrých dresech. Fotbalisté Sampdorie pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy červené.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari, Patric, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi, Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Reina – Akpa-Akpro, Bašić, J. Cabral, Hysaj, Kamenović, Leiva, Felipe, S. Radu, L. Romero.
Trenér: Maurizio Sarri

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński (C), A. Ferrari, O. Colley, Augello – Vieira – Candreva, Rincón, Thorsby, Sabiri – Caputo.
Náhradníci: Falcone, Ravaglia – Askildsen, Conti, Damsgaard, Ekdal, Magnani, Murru, Quagliarella, Suprjaha, Trimboli, Jošida.
Trenér: Marco Giampaolo

Rozhodčí: Massa – Bottegoni, Vono.
UC Sampdoria

Sampdoria ještě nemá jistou záchranu, každopádně je jí velmi blízko. Do konce sezóny zbývají tři kola, ve hře je tedy devět bodů a náskok z patnácté pozice na osmnáctou Salernitanu je sedmibodový. Mužstvo z Janova je navíc posilněno těsným vítězstvím 1:0 v janovském derby, v němž ukončilo čtyři klání trvající čekání na tříbodový zisk, během této doby Giampaolova družina urvala alespoň bod s Veronou. Týmové produktivitě vévodí Francesco Caputo s jedenácti góly.
S. S. Lazio

Fotbalisté Lazia čeká ještě tvrdá bitva v boji o účast v příštím ročníku Evropské ligy. Momentálně mají nakročeno slibně, když okupují šestou pozici, avšak náskok na sedmou Fiorentinu i osmou Atalantu čítá pouhé tři body. Ve hře je ovšem i posun směrem dopředu, protože za římským rivalem AS zaostává jen z důvodu horší vzájemné bilance. Svěřenci kouče Sarriho v předešlých pěti střetnutích třikrát zvítězili, jednou remizovali i prohráli, naposledy v divoké přestřelce urvali tři body za výhru 4:3 na půdě Spezie. Nejlepším střelcem týmu s 32 góly Ciro Immobile, s 27 góly zároveň vévodí střelecké produktivitě celé ligy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 36. kola italské Serie A, u zápasu mezi Laziem a Sampdorií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62