Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Udinese - 2. prosince 2021   20:45

Lazio
34' Immobile  • 51' Pedro  • 56' S. Milinković-Savić  • 79' Acerbi (Bašić)
4:4
(1:3)
Udinese
17' Beto  (Jajalo) • 32' Beto  (Success) • 44' N. Molina  (Deulofeu) • 90+9' T. Arslan  (Forestieri)
Lazio
Reina – Lazzari, Patric, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić, Cataldi (78. Zaccagni), Luis Alberto (64. Bašić) – Pedro, Immobile (C), Felipe Anderson (59. S. Radu).
Piccinini – Pagliardini, Rossi
Stadio Olimpico, Řím
Udinese
Silvestri – Becao (75. Nuytinck), N. Pérez, Samir (C) (86. Forestieri) – N. Molina, Jajalo (63. T. Arslan), Walace, Udogie – Success (63. Pussetto), Deulofeu (75. Soppy) – Beto.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:11.
Utkání je u konce a tohle byla divočina do posledního okamžiku. Domácí Lazio i přes dvoubrankovou ztrátu nic nevzdalo a už v 56. minutě bylo srovnáno po gólech Pedra a Sergeje Milinkoviće-Saviće. Římští i nadále pokračovali v tlaku a v 79. minutě se dočkali obratu ve skóre, to se po přímém kopu prosadil hlavou Francesco Acerbi. Už to vypadalo, že Lazio těsný náskok udrží, jenže v dlouhém nastavení rozehráli standardku i hosté a Tolgay Arslan po signálu zamířil přesně. Zápas tak skončil 4:4 a po této divácky atraktivní remíze má Lazio na devátém místě 22 bodů, 14. Udinese jich má 16.
90+11'
90+10'
Po vstřelené brance se na půlce strhla potyčka, rozhodčí museli vše uklidňovat a červenou kartu nakonec dostal hostující Walace.
90+9'
Udinese právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají! Tohle je tedy neskutečný zápas se zápletkou až do úplného závěru. Přímý kop rozehrál Forestieri, hrál do druhé vlny na TOLGAYE ARSLANA a ten ran ou z první trefil prostor u levé Reinovy tyče – 4:4.
90+8'
A dostal ji i jeho spoluhráč Iyenoma Destiny Udogie.
90+8'
Hosté ještě reklamovali, že zákrok byl uvnitř vápna, jediným výsledkem ale byla žlutá karta pro Brandona Soppyho.
90+7'
Hosté rychle rozehráli a u hranice šestnactky byl faulován Soppy. Takže tohle bude poslední šance Udinese srovnat.
90+6'
Přímý kop pro hosty, už se dá čekat ostrý pas do vápna.
90+5'
Foerestieri nacentroval na hranici malého vápna, tam se ale nejlépe zorientoval Acerbi a odhlavičkoval.
90+4'
Ještě jeden rohový kop pro Udinese.
90+3'
Velká malá domů na Reinu, ten má dostatek času na poklidnou rozehrávku.
90+2'
Pojistku na výhru mohl dát Immobile, dostal se za obranu a prostřelil Silvestriho, bylo to však z ofsajdového postavení.
90+1'
Stejně jako na konci první půle, tak i teď se v Římě mohutně rozpršelo.
90'
Bude se nastavovat sedm minut.
90'
Odkop od Reinovy branky, ten s tím samozřejmě nepospíchá.
89'
Zblokovaná střela, Bašić byl opravdu dobře postavený.
88'
Udinese musí pospíchat, v závěrečných minutách se dají očekávat dlouhé pasy k pokutovému území.
86'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Samir, přichází Fernando Forestieri.
86'
Mezitím hosté chystají ještě jedno střídání, do hry se dostane Forestieri.
85'
Marco Silvestri má pod okem pěkný šrám, ale bude moci pokračovat.
84'
Protiútok Lazia. Na pravé straně zasprintoval Lazzari, po střetu s obráncem ale ztratil rovnováhu a na zemi se srazil se Silvestrim. Brankář Udinese utrpěl nepříjemný úder do hlavy a je nyní v péči lékařů.
83'
Pokus hostů o prostrčení míče za obranu Lazia, u něj byl ale jako první brankář Reina.
82'
Tak je definitivně rozhodnuto, gól platí a na stadionu propuká obrovská radost.
81'
Kontrola stále probíhá, tady budou rozhodovat centimetry.
80'
Téměř okamžitě ale vylétl praporek pomezního vzhůru, pískal se ofsajd a bude se rozhodně kontrolovat video.
79'
Lazio právě vstřelilo branku!
Neskutečné, Lazio už vede! Na centr z přímého kopu si naskočil FRANCESCO ACERBI a svou hlavičku dokonale uklidil mimo Silvestriho dosah. Lazio tak už vede 4:3!
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Mattia Zaccagni.
77'
Obrat ve výsledku mohl zařídit Pedro, jeho křížné ráně z pravé strany ale scházelo více přesnosti. Stadionem to jen zahučelo.
75'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Brandon Soppy.
75'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo Becao, přichází Bram Nuytinck.
73'
Na trávníku probíhá ošetřování, křeče má Becao.
72'
Domácí reklamovali hru rukou v pokutovém území, Pérez ji měl ale u hrudi a nikterak tím nezískal výhodu, takže tohle penalta nebyla.
71'
Radu centroval z levé strany, chtělo to ale poslat přihrávku trochu výše, takhle ji obrana odvrátila.
69'
I hosté budou dohrávat v deseti, neboť Nahuel Molina ve výskoku zbytečně vystrčil loket, trefil soupeře, dostal za to žlutou kartu a jelikož i on už jednu měl, tak po té druhé musel do sprch.
68'
Dlouhé přípravy, ale provedení bylo špatné – míč zastavila bytelná zeď.
66'
Faul domácích na Arslana u hranice pokutového území, tohle bude opravdu nebezpečný přímý kop!
64'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.
63'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Mato Jajalo, přichází Tolgay Arslan.
63'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Ignacio Pussetto.
62'
Protiútok Lazia, zleva se do pokutového území probíjel Immobile, předvedl dobrou snahu, ale byl nakonec v úhlu zablokován.
61'
Po delší době se do útoku dostávali hosté, pokus o oblouček za obranu ale nebyl vůbec přesný a Reina předvedl snadný zákrok.
60'
I v deseti se Lazio dere kupředu, Pedro však svou individuální akci ke střele nedovedl.
59'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Stefan Radu.
57'
Vzápětí je tu ale velká potíž pro domácí tým, neboť Patric zachytil unikajícího Successe, za svůj zákrok dostal žlutou kartu a jelikož byla dnes jeho druhá, tak následovala i ta červená.
56'
Máme srovnáno a to opravdu skvostným gólem! U pravé hranice pokutového území si míč na levačku hostil SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ a jeho technická rána se zakroutila tak dokonale, že se od tyče odrazila za brankovou čáru. Silvestri byl bez šance a stav je 3:3.
54'
Pepe Reina zabránil dalšímu gólu za svými zády, když vykryl Beta. Ten se parádně dostal za obranu, nicméně svou střelu z úhlu mu brankář Lazia vykryl a ve zbytku akce mu pomohla obrana.
53'
Žlutou kartu za faul u půlky dostal hostující Nahuel Molina.
52'
Dlouhý pas na vápno hostů, v něm upadl Immobile, o faul se však dle sudího nejednalo.
51'
Je sníženo! Hysaj se nejprve v pokutovém území uvolnil, když soupeři nasadil jesličky, ale ke střele se nedostal. Nepovedlo se to ani Immobillemu, nicméně k odraženému míči se dostal PEDRO a zakroutil svou střelu mimo Silvestriho dosah – 2:3.
50'
Snadno odvrácený centr na malé vápno, obrannou hlavičku předvedl Becao.
49'
Immobile se k hlavičce nedostal, je tu ale rohový kop pro Lazio.
49'
Lazio se hned od úvodu druhého poločasu pouští do tlaku, ale pokračuje styl z té první – kombinace do plných.
47'
Na hranici pokutového území se k míči dostal Immobile, rychle se s ním otočil, jenže napálil pouze stínícího Becaa.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi první poločas, který přinesl hodně překvapivý průběh. Hosté pracovali velice dobře v obraně a hrozili z opravdu smrtících brejků. V 17. minutě se po krátké obléhání vápna trefil hlavičkou Beto a dostal Udinese do vedení. Beto pak dal i druhý gól a to po svém dlouhém sprintu od půlky. Až poté se ke slovu dostali i domácí, když bleskově na druhý inkasovaný gól zareagoval Ciro Immobile, poslední slovo měli ale hosté a po dalším bleskovém přechodu na útočnou polovinu skóroval nepokrytý Nahuel Molina. Stav je tedy 1:2 a domácí tým vyprovodil do kabin silný pískot tribun.
45+2'
45+2'
Reina musel vyběhnout mimo své vápno a rázným odkopem do autu uhasit rodící se požár v podobě dalšího brejku.
45'
Rozhodčí přidá dvě minuty.
45'
V Římě začalo opravdu hustě pršet, i tohle může ovlivnit kvalitu hry a hlavně střely z dálky.
44'
Lazio ale doslova hoří v obraně a hostům se daří rychlé přechody do útoku. Po akci pravou stranou přihrál Deulofeu do pokutového území, kde byl zcela volný NAHUEL MOLINA a ten zblízka po zemi překonal Reinu – 1:3.
42'
Lazio u míče, sledujeme ale dlouhou kombinaci do šířky bez momentu překvapení.
40'
Do protiútoku se dostával Ciro Immobile, v pokutovém území se ale dopustil faulu a v souvislosti s následnými protesty dostal žlutou kartu.
38'
Rohový kop pro Udinese, hosté s rozehrou nikam nepospíchali a navíc se jim centr vůbec nepovedl.
37'
Žlutá karta pro domácí tým, za stažení protihráče byl od rozhodčího potrestán Patric.
35'
Hraje se teď hodně útočný fotbal z obou stran, tohle se musí divákům líbit. Trenérům už ale asi méně...
34'
Domácí rychle reagují a snižují! Na pravé straně dostal prostor pro sprint a centr Alberto, míč se přes dvě teče dostal k nepokrytému CIRO IMMOBILEMU a ten zblízka sklepl do sítě – 1:2.
33'
No, domácí tým už má docela problém, ztráta dvou branek není to, co se čekalo.
32'
Je tu druhý gól hostujícího celku! Success vybojoval na vlastní polovině míč, vyslal do brejku BETA, ten dokázal na zádech udržet vracející se soupeře, ve vápně udělal kličku brankáři a i když si dal míč docela daleko od nohy, dokázal trefit odkrytou branku a upravit na 0:2.
29'
Hostující Becao se poté pustil do hádky se sudím, tvrdil, že byl faulován, ale jediné, čeho dosáhl, byla žlutá karta pro svou osobu.
28'
Ou, tohle volalo po gólu! Na pravé straně se k centru dostal Milinković-Savić, našel Alberta a jeho dělovka z voleje prosvištěla kousek nad břevnem!
26'
Po delší době se ke slovu dostali i hosté, Molinově střele ale scházelo úplně vše, hlavně tedy přesnost.
24'
Neuspěl ani Immobile, když se vrhl po centru z levé strany, ale i kdyby dal gól, tak by neplatil pro těsný ofsajd.
23'
Pokračuje nápor Lazia, které se snaží co nejdříve srovnat. Zatím tomu ale schází více klidu v koncovce.
22'
Po rozehrávce nakrátko přilétl centr na malé vápno, kde naskakovali Immobile a Acerbi a druhý jmenovaný hlavičkoval kousek nad.
21'
Z levé strany zasprintoval Pedro a snažil se o centr. Hostující obrana mu to srazila na rohový kop.
19'
Z dálky to zkusil domácí Alberto, jeho prudká rána se ale stočila mimo branku.
17'
Akce ale pokračovala, hosté se udrželi u vápna, Jajalo skvělým centrem našel BETA a ten neméně povedenou hlavičkou uklidil míč k levé Reinově tyči – 0:1.
16'
Walace se dostával do prostoru, odkud už mohl zakončovat, rozhodl se ale ještě přihrávat a tím celou akci zbrzdil.
14'
Zleva se do vápna chtěl probít Ciro Immobile, Becao jej ale na hranici šestnáctky čistě zastavil.
12'
Po krátkém obléhání pokutového území Udinese si zprava na střed naběhl Lazzari, jenže svou ránu levačkou poslal vysoko nad branku.
10'
Centr mířil na malé vápno, tam ale celou situaci ovládl Samir a obrannou hlavičkou odvrátil nebezpečí.
9'
První rohový kop pro Lazio, před Silvestrim je pěkná houština hráčů obou celků.
8'
Beto se nejprve prosmýkl mezi obránci Lazia a už se cpal do zakončení, v tom rozhodujícím okamžiku ale fauloval.
7'
Malá domů na Reinu, ten neváhal a ihned poslal příhru na levou stranu. Lazio jde do protiútoku.
6'
Samir při rozehrávce trochu zariskoval kličkou u pokutového území, nakonec ale zvládl poslat míč k půlce.
5'
Lazzari dostal přihrávku do běhu, v plné rychlosti však odcentroval pouze za hostující branku.
4'
Poprvé se do útoku dostali i hosté, centr z pravé strany mířil na Deulofea, ten se však při výskoku dopustil útočného faulu.
3'
Dlouhý nákop k šestnáctce Udinese, gólman Silvestri ale vyběhl právě včas a u hranice vápna byl u míče jako první.
2'
Lazio se dle očekávání hned od úvodu tlačí dopředu k pokutovému území. První akce mířila na Andersona, ten se ovšem provinil proti pravidlům.
1'

S. S. Lazio: Reina – Lazzari, Patric, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić, Cataldi, Luis Alberto – Pedro, Immobile (C), Felipe Anderson.
Náhradníci: Adamonis, Strakoša – Vavro, Muriqi, S. Radu, Zaccagni, Akpa-Akpro, Marušić, Moro, Bašić, Escalante.
Trenér: Maurizio Sarri

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, N. Pérez, Samir (C) – N. Molina, Jajalo, Walace, Udogie – Success, Deulofeu – Beto.
Náhradníci: D. Padelli, Carnelos – Nestorovski, T. Arslan, De Maio, Makengo, Soppy, Forestieri, Zeegelaar, Nuytinck, Pussetto, Samardžič.
Trenér: Luca Gotti

Rozhodčí: Piccinini – Pagliardini, Rossi.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Olimpico začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto zápasu bude Marco Piccinini, kterému budou na pomezí asistovat Niccolo Pagliardini a Christian Rossi.
Udinese Calcio

Hosté jsou na tom rozhodně hůře, na 14. místě mají 15 bodů a musí se už dívat i pod sebe, neboť na osmnáctý Janov mají pouze pětibodový náskok. V posledních dvou utkáních se navíc Udinese trochu pralo s formou, po venkovní porážce 1:2 na trávníku Turína přišla domácí bezbranková remíza s Janovem. Naposledy se klub radoval z výhry 7. listopadu, tehdy zdolal doma Sassuolo 3:2.

S. S. Lazio

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě tabulky se ziskem 21 bodů. Na městského rivala z AS, který je na pátém místě, tak ztrácí čtyři body. Naposledy se Lazio představilo na půdě Neapole a skončilo to debaklem. Za domácí skórovali Zieliński, dvakrát Mertens a v závěru i Ruiz a duel skončil výsledkem 4:0. Po dvou porážkách bude chtít římský klub zabrat a posunout se výše v tabulce.

Lazio – Fiorentina 1:0
Atalanta – Lazio 2:2
Lazio – Salernitana 3:0
Lazio – Juventus 0:2
Neapol – Lazio 4:0
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 15. kola mezi týmy S. S. Lazio a Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62