Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Juventus - 11. září 2021   18:00

Neapol
57' Politano (L. Insigne) • 85' Koulibaly
2:1
(0:1)
Juventus
10' Morata
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Rui – Ruiz (90. Malcuit), Anguissa, Elmas (46. Únás) – Politano (72. Lozano), Osimhen (90. Petagna), L. Insigne (C) (73. P. Zieliński).
Irrati – Passeri, Costanzo
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Pellegrini (58. de Ligt) – McKennie (73. Ramsey), Locatelli, Rabiot – Bernardeschi, Morata (82. Kean), Kulusevski.
Perin, Pinsoglio – De Winter, Ramsey, Kean, Miretti, de Ligt, Rugani, Soulé.

Juventus nyní čeká první zápas základní skupiny Ligy mistrů proti švédskému Malmö, kde by si měla zvednout sebevědomí, protože v Serii A zatím hodně tápe. Po třech kolech je bez výhry a disponuje pouze dvěma body. Navíc v příštím kole jede na San Siro proti AC Milán, což není zrovna dvakrát snadný soupeř.
Neapol zaslouženě otočila utkání s Juventusem a vyhrála 2:1. Prakticky celé utkání byla lepším týmem. Především ve druhém poločase si hosté v útočné fázi nevytvořili absolutně nic a je zkrátka poznat, že už za něj nehraje jistý fotbalista, který dnes skóroval za Manchester United. Neapol nejprve srovnala dorážkou Politana, když Sczcesnymu vypadla Insigneho střela z levé strany na vzdálenější tyč. V 85. minutě hlavičkoval při rohu střídající Kean proti vlastnímu brankáři, ten levačkou vyrazil balón letící do sítě, ovšem jen před hrdinu Koulibalyho, jenž zajistil Neapoli tři body. Domácí může mrzet, že se při zahrání rohového kopu ozvalo Insignemu koleno a otázkou zůstává, jak dlouho bude Neapol bez svého kapitána.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:16.
90+5'
90+5'
Leonardo Bonucci posílá nečistý centr z pravé strany na vzdálenější tyč, kde je Ospina a jeho rukavice.
90+5'
Kalidou Koulibaly vystoupil zleva na Keana a ve skluzu posunul balón do autu, Federico Bernardeschi nechá aut de Ligtovi.
90+4'
Ospina šetří čas, kartu zatím nedostal.
90+3'
Ospina nakopával na pravou stranu do ofsajdu, hosté rychle rozehráli na Bernardeschiho a ten proti Malcuitovi zasáhl balón jako poslední nohou.
90+3'
Neapol je na balonu na své útočné polovině a tohle hostům opravdu psychicky nepřidá.
90+2'
Mattia De Sciglio sice vyhrál souboj s Lozanem a nechal balón doputovat za branku, ale hosté musí spěchat.
90+1'
Adrien Rabiot fauloval na levé straně Di Lorenza, což je to poslední, co Juventus momentálně potřebuje.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90+1'
Ospina si počkal u zadní tyče na centr z levé strany a fanoušci se radují.
90'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Andrea Petagna.
90'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Kévin Malcuit.
89'
Victor Osimhen je ošetřován kvůli křečím a hrát se tak chvíli nebude.
88'
Hirving Lozano zachytával na levé straně rozběhnutého Chielliniho jen podražením a žlutou kartou.
88'
Fabián Ruiz rozjel rychlý brejk a v jeho závěru nahrál křížem do pravé poloviny vápna, kde zakončoval Osimhen vysoko nad branku. Domácího útočníka poté braly křeče, ale hraje se dál.
88'
Victor Osimhen a André Anguissa vystoupili na přední tyči a Osimhen poté ve skluzu v prostoru mimo vápno získal balón.
87'
Federico Bernardeschi zahraje roh z levé strany.
85'
Neapol právě vstřelila branku!
Při Zielinskiho centru z levé strany hlavičkoval střídající Kean na vlastního brankáře Sczesnyho, ten ještě levačkou vyškrábl balón směřující do sítě, ale přímo na nohu KALIDOUA KOULIBALYHO, který skoro z brankové čáry napálil balón do brány.
85'
Piotr Zieliński centroval z levé strany a když by nezasáhl pravačkou Chielinni, tak na zadní tyči by podle všeho Anguissa uklízel do prázdné brány.
84'
Piotr Zieliński a Lozano zaútočili a naservírovali balón zleva k přední tyči, kde držel Anguissa míč zády k bráně a chtěl sklepávat pod sebe, Juventus se ubránil bez pomoci brankáře.
83'
Adam Únás fauluje, což se Neapoli úplně nehodí, protože působí dojmem, že vzhledem k obrazu celého zápasu, je pro ni případný bod evidentně ztrátou.
82'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Moise Kean.
82'
Lozano měl proti sobě dva hráče na levé straně, i tak zakončil pravačkou vedle vzdálenější tyče.
81'
Manuel Locatelli pokazil přechod do útoku, domácí disponují autem z pravé strany na polovině hřiště.
81'
André Anguissa odchází v doprovodu dvou členů realizačního týmu z hrací plochy. Tam se podle všeho vrátí.
79'
André Anguissa dostal křeče po souboji s Locatellim, ještě k tomu mu rozhodčí odpískal podražení.
78'
Federico Bernardeschi se pomazlil s balónem, krásně ho podržel na pravé straně na kopačce, až měl člověk pocit, že snad musel absolvovat nějakou futsalovou průpravu, když tak viděl tu techniku. Jakože Itálie se může pochlubit jednou z nejlepších evropských futsalových soutěží.
77'
Dejan Kulusevski hraje výborný zápas, nyní to myslel dobře pasem z pravé strany za obránce na přední tyči na Moratu, ale poslal až moc dlouhou přihrávku, vykopávat bude nakrátko Ospina.
76'
Lozano propadl v rychlostním souboji s Kulusevským a mohl poděkovat spoluhráčům, že po přenesení hry na levou stranu znemožnili soupeři zakončit dobře odstartovaný kontr.
75'
Wojciech Szczęsny si zakřičel při centru a vyboxoval před Anguissou, odražený balón poslal Ruiz z voleje nad branku. Za polského brankáře už byli připraveni zaskakovat dva, nebo tři spoluhráči na čáře.
74'
Ramsey začíná svůj pobyt na place faulem na Anguissu na levé straně, konkrétně podražením.
73'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Piotr Zieliński.
73'
Piotr Zieliński už dostává pokyny a za chvíli půjde na věc.
73'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Aaron Ramsey.
72'
Insigne si ublížil při rohu z levé strany na bližší tyč. Vypadá to na problém s pravým kolem a zdá se, že pracovní směna pro domácího kapitána právě skončila.
72'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
71'
Fabián Ruiz táhl útok, díky němu zvládla Neapol přechod do útoku a Osimhen tlačil míč na pravačku z levé strany na zadní tyč. Bonucci srazil balón na roh.
70'
Za pískotu hosté kombinují na polovině hřiště.
69'
Federico Bernardeschi čelil presinku Ruie a ten vybojoval aut z levé strany.
68'
Po faulu na Insigneho drží domácí balón u středového kruhu.
67'
Dejan Kulusevski se otočil na levé straně kolem Koulibalyho a minul vzdálenější horní roh brány.
67'
Álvaro Morata si došel pro faul na levé straně. V jednu chvíli byl dokonce ztrojen. Neapol chtěla nepřímý kop za hru na zemi.
66'
Ruiz vypíchl balón Bernadeschimu, ale křížem zleva trefil za vápnem jen svého spoluhráče.
65'
Lorenzo Insigne nastavil tělo na pravé straně před rozběhnutého Kulusevského a hosté se nedostali na svou útočnou polovinu.
64'
Jinak dobře myšlenou narážečku a zpětnou nahrávku na Insigneho odehrál do bezpečí Locatelli.
63'
Juventus si poměrně koleduje o to, že Wojciech Szczęsny bude podruhé lovit balón ze své sítě.
62'
Osimhen začal útok na pravé straně a vyzařoval z něj tlak na branku. Následně posunul Insignemu a ten připravil míč na levou stranu na rozběhnutého Ruize, jenž netrefil dobře střelu vedle kratší tyče.
62'
Série krátkých nahrávek z prvního doteku u hostujícího vápna skončila volejem Únase z levé strany vysoko nad branku.
61'
Nabuzená Neapol chce přidat další branku, Juventus nadále v útočné fázi tápe.
60'
Hosté odvrátili balón z výskoku Bernardeschim, jenž do levé poloviny šestnáctky, pokusu Isigneho na přední tyč chyběla razance a Wojciech Szczęsny zasáhl rukama.
59'
Kulusevski mohl využít hrubky v rozehrávce a nahrál McKennimu na pravou stranu, ten vyslal hezkou střelu přes beka na zadní tyč a chybělo málo, aby si spravil chuť po vyřazení z americké reprezentace!
58'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Matthijs de Ligt.
57'
Ruiz předložil míč zleva za vápno Insignemu, ten vystřelil pravačkou na zadní tyč z dvaceti metrů, kde vyrážel Wojciech Szczęsny rukama a MATTEO POLITANO byl u míče dříve než bránící Rabiot, načež po zemi křížem srovnal.
56'
Pellegriniho berou křeče poté, co trošku přidal na důrazu vystupující Di Lorenzi. Hostující bek byl hned rychle uschopněn někým z domácích hráčů.
55'
Koulibaly si naběhl na Bernardeschiho, šel si možná pro penaltu, místo toho fauloval.
54'
Giovanni Di Lorenzo se otáčel na rozhodčího a byl skutečně pískaný faul na něj u pravé lajny.
53'
Insigne trefil zeď. Pak přišel centr Politana, při kterém nastala ne úplně ideální kombinace hostujícího brankáře s obránci, ale balón doskákal vedle protější tyče.
52'
Politano si dobrou kličkou na pravé straně v souboji proti Rabiotovi vynutil stažení francouzského reprezentanta.
52'
Ruiz nacentroval z levé strany a Osimhen se při souboji s Bonuccim na bližší tyči dožadoval penalty.
51'
Ruiz vypíchl nahrávku de Sciglia na Bernardeschiho na pravé straně a ještě byl faulován zezadu.
50'
Victor Osimhen snad ani nemohl prostřelit před sebou stojící dva hráče na levé straně vápna.
49'
Victor Osimhen nedosáhl na pořádně nebezpečný skákavý centr z pravé strany na bližší tyči.
48'
Kalidou Koulibaly vyvinul tlak při rohu Politana zprava u přední tyče, Osimhen se poté ještě tlačil do zakončení, ale nepovedlo se ohrozit branku.
47'
Ruizův nečistě trefený centr z levé strany končí v náruči brankáře. Wojciech Szczęsny poté k nelibosti diváků dlouho otálí s rozehrávkou.
46'
Álvaro Morata byl jakožto první hráč v tomto duelu přistižen v ofsajdu na pravé straně.
46'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Adam Únás.
46'
Neapol byla v prvním poločase lepší. Nicméně hraje se na góly a těch vstřelil Juventus více. Konkrétně jeden, když Morata využil velké hrubice Manolase a prostřelil Ospinu na zadní tyč. Byla to víceméně při střela Juventusu na bránu. Hosté zprvu čelili skvělému nástupu Neapole a před Sczcesnyho lítal jeden centr za druhým. Politano kopal několik rohů. Inkasovaný gól následně trošku zamával s Neapolí a ta mohla dostat i další. Domácí mají totiž zatím problémy se zachytáváním přihrávek do druhé vlny a velkou příležitost měl Kulesevski při sklepnutí Moraty. Chyběly vzápětí centimetry, aby dosáhl na dorážku z bezprostřední blízkosti, a tím by podle všeho vystavil Ospinu do role diváka. V závěrečných minutách posléze Neapol svírala Juventus a snažila se (bez úspěchu) o gól do šatny.
Rohy – 8:0
45+2'
45+1'
Elmas se nedostal k centru z levé strany na přední tyči. Následně přišla ještě střela pravačkou Anguissy do náruče vyskakujícího gólmana.
45+1'
Nastavuje se minuta!
45'
Manuel Locatelli fasuje žlutý trest za ostrý skluz z levé strany a nemůže namítat absolutně nic.
45'
Už ne, protože Manolas objal zezadu Moratu a poslal ho na trávník. Neapol nevěří tomu, že se jedná o zákrok z kategorie nedovolených.
44'
Domácí nyní tlačí hosty u jejich vápna.
43'
Dejan Kulusevski svedl souboj s Ospinou po nepřesném sklepnutí jednoho z domácích hráčů hlavou pod sebe. Ke štěstí Neapole byl Ospina u balónu rukama dřív a zároveň nefauloval.
43'
Weston McKennie se tlačil do zakončení z pravé strany, ale nakonec se na bližší tyči Neapol ubránila.
42'
Rui si ublížil na levé straně a nevypadá to vůbec dobře, hned se držel za nohu a je momentálně ošetřovaný mimo hrací plochu, Neapol hraje o desíti.
41'
Za ostrý šlapák Osimhena zprava na Locatelliho nařizuje sudí nepřímý kop. Těžko říci proč, protože tohle nepřišlo člověku jako hra vysokou nohou.
41'
Juventus přerušil rychlý kontr a pak absolutně nenašla společnou řeč na pravé straně dvojice Politano – Insigne.
40'
Centr z levé strany směřoval na střed mezi malé vápno a penaltu a Koulibaly byl pozdě u Moraty, který hlavičkoval nad branku.
40'
Tento zákrok se ale vůbec řešit nebude, Irrati podle všeho ani nekomunikoval s kolegou u VAR.
39'
Politano docela zbytečně ztratil balón v souboji jeden na jednoho na pravé straně, poté se držel za obličej, protože jej Rabiot zasáhl pravým loktem do obličeje. Otázkou zůstává, s jakou intenzitou. Na obranu Irratiho, tohle bylo za hrou a italský sud to prostě vidět nemohl.
38'
Neapol je nyní nastěhovaná na své útočné polovině.
37'
Elmas trkl hlavou do křižného centru u přední tyče. Na hraně malého vápna mohl ještě prodlužovat Insigne, ale byl v ofsajdu, a tak balón dopadl do náruče brankáře.
37'
Politano centroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde byla jen hlava jednoho z představitelů Staré dámy.
36'
Pod tlakem se Rui zbavil přehozením míče na pravačku na levé straně De Sciglia, ale s jeho centrem si věděla obrana rady.
35'
Politano faulován, poté zastaven faulem i Di Lorenzo na pravé straně, teď se hra hodně kouskuje.
34'
Teď už nerozpažil, protože Politano skočil na zasekávačku Locatelliho a podrážel.
33'
Při převzetí míče na levé straně šestnáctky byl Chiellini důrazný proti Osimhenovi, hlavní rozhodčí rozpažil a asi netřeba vysvětlovat, co to znamená.
32'
A teď se role obrátily v případě Kulusevského, protože najednou byl v poziic nikoliv faulovaného, ale faulujícího hráče, když po odehrání balónu Anguissou poslal protihráče na zem, Neapoli by se líbilo, aby Irrati oplácel stejnou mincí. To se ale nestane.
31'
Velkými zápasy ostřílený mezinárodní rozhodčí Irrati vytahuje žlutou kartu pro Elmase, který na polovině hřiště ve skluzu fauloval zatím skvěle hrajícího Kulusevského. Insigne ještě debatuje, ale už nic nezmění.
30'
Kulusevski získal míč a s Rabiotem mohl zaútočit přes levou stranu, nicméně jejich narážečka skončila za brankou.
29'
Victor Osimhen poslal až moc dlouhou přihrávku zpět na levou stranu, ale hosté byli na míči tak maximálně tři sekundy.
29'
Lorenzo Insigne našel jen hlavu Moraty na přední tyči, Di Lorenzo ještě vhazuje z pravé strany.
28'
Giorgio Chiellini nemůže uvěřit, že se dopustil faulu zezadu a levé strany na Elmase.
27'
Domácí si nyní vyměňují balón a snaží se přelstít obranu Juventusu.
26'
Rabiot nahrával placírkou na pravou stranu a Bernardeschi to měl možná i na střelu ze střední vzdálenosti, jenže neodhodlal se.
25'
Hosté už nejsou tolik sevření v posledních minutách a Koulibaly je momentálně v permanenci.
24'
Zase si domácí vůbec nepohlídali nahrávku na levé straně do druhé vlny a Ospina měl, co dělat, aby vyrazil loženku Kulusevského. Následně scházely centimetry, aby dosáhl Ukrajinec na dorážku z bezprostřední blízkosti a v tom případě by (asi) nebylo o čem!
23'
Federico Bernardeschi se zbavil Ruie a poté byl u pravé lajny podkopnut Elmasem, hosté rozehráli nakrátko.
23'
Weston McKennie seběhl na pravou stranu a mířil proti bráně soupeře. O ofsajd se nejednalo ani náhodou, načež proti střílenému balónu na zadní tyč před prázdnou branku se na poslední chvíli položil na trávník Ospina.
22'
Elmas vracel balón na levou nohu Politana, ten byl zablokovaný. Následně ještě domácí presovali, ovšem bez úspěchu a vhazovat může Pellegrini.
21'
Politano se narážečkou s Anguissou dostal z tlaku bránících hráčů, ale poté z osy hřiště a střední vzdálenosti levačkou překopl bránu. Bylo to ovešm s tečí někoho z hostů.
20'
Wojciech Szczęsny si zakřičel v malém vápně a nastavil rukavice pro letící balón, rozehrávku Juventusu poté doprovází (zase) pískot.
20'
Ve složité situaci trefuje Politano záměrně z pravé strany soupeře a bude kopat roh.
19'
Kulusevski si moc předkopl míč z prvního doteku, ale stačil před dostujícím hráčem roztáhnout hru delším křížem na pravou stranu. Tam udělal Bernardeschi zasekávačku na levačku a vystřelil mezi Ruiem a Koulibalym na bližší tyč do náruče Ospiny.
18'
Sérií několika nahrávek na své útočné polovině potvrzují domácí, že mají převahu na držení balónu.
17'
Di Lorenzo faulován na pravé straně, krátký centr Politana odvrácen bez větších problémů.
16'
Neapol je zatím lepší, Juventus ovšem jednou vystřelil na branku a dokonale využil chyby Manolase.
15'
Federico Bernardeschi byl pokryt z levé strany vystupujícím Koulibalym, ten zpracoval nahrávku soupeře hrudí.
14'
Insigne sebral balón a rozeběhem na levé straně začal útok. Juventus se vrátil a centr Anguissy odpálil z jedničky ze své šestnáctky.
13'
André Anguissa debutující v barvách Neapole hlavičkoval na přední tyči do koše brankáře, a tak nadále platí, že domácí rohové kopy jsou pořádně nebezpečné.
12'
Matteo Politano nahrál na pravou stranu Di Lorenzovi, ten získal roh pro svého zmiňovaného spoluhráče.
10'
Juventus právě vstřelil branku!
Di Lorenzo vhodil aut zprava pod sebe a Manolas chtěl hrát z otočky a druhého doteku s Ospinou. Tento úmysl ovšem vystihl ÁLVARO MORATA a sám proti (možná) i trošku dezorientovanému a špatně postavenému brankáři zakončil do volného místa na vzdálenější tyči.
10'
Za pískotu fanoušků Neapole útočil Juventus, všechno skončilo vysokým pasem na levou stranu, kde marně vyskakoval Pellegrini.
9'
Weston McKennie si naběhl k přední tyči na centr Locatelliho z levé strany a nataženou nohou poslal balón vedle brány.
9'
Politano namazal hostům nedůrazným pasem zleva pod sebe a Morata zasekl prvnímu hráči, druhý jej překřížil a hrál do náruče Ospiny, o malou domů se ovšem nejednalo.
8'
André Anguissa se odpoutal od beka při nástřelu Politana na bližší tyč, ale minul branku.
7'
Elmas dostal nahrávku zleva pod sebe proti noze a do rány severomakedonského reprezentanta se vrhl Locatelli skoro jako v hokeji.
6'
Mattia De Sciglio zaváhal při nahrávce do běhu na levou stranu, kam nabíhal Osimhen. Vypadalo to, že zprvu má hostující obránce situaci pod kontrolou, to se změnilo a Juventus čelí rohu.
6'
Di Lorenzo pokazil delší kombinaci nepřesnou nahrávkou z prvního doteku na pravé straně a navíc Anguissa zezadu fauloval.
5'
Neapol kombinuje na polovině hřiště a Juventus tak běhá hlavně bez balónu.
4'
Neapol vlétla na Juventus, hraje hodně přes levou stranu, kde zlobí Osimhen.
3'
Tentokráte přetažený míč na vzdálenější tyč, domácí si v šestnáctce vůbec nerozuměli, ale hned se vrátili do obrany a dostihli McKennieho.
2'
Dobrý centr na přední tyč posazený na hlavu Di Lorenza, Politano zahraje identickou standardku, akorát z druhé strany.
2'
Giorgio Chiellini uklízel na roh před Osimhenem.
1'
Perfektní centr pravačkou Insigneho z levé strany prodlužoval Politano hlavou nad branku. Politana pozdě navázal Pellegrini!
1'

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Rui – Ruiz, Anguissa, Elmas – Politano, Osimhen, L. Insigne (C).
Náhradníci: Idasiak, Marfella – Juan Jesus, Lozano, Zanoli, Rrahmani, Únás, Petagna, P. Zieliński, Malcuit.

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Pellegrini – McKennie, Locatelli, Rabiot – Bernardeschi, Morata, Kulusevski.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – De Winter, Ramsey, Kean, Miretti, de Ligt, Rugani, Soulé.

Rozhodčí: Irrati – Passeri, Costanzo.
Juventus FC
Nálada v hostujícím mužstvu má (asi) k ideálu hodně daleko. Na jaře hosté nezískali jubilejní desátý ligový titul v řadě za sebou. O tom, že se do doslova do posledních minut strachovali o to, aby si zajistili účast v Lize mistrů, už byla řeč. Juventus následně v úvodu nové sezony ani jednou nevyhrál. V prvním kole vedl na půdě Udinese 2:0, přesto se body dělily. Posléze prohrál doma s Empoli poměrem 0:1 a trefou Mancusa ze 21. minuty.

Když porovnáme duely s Udinese a Empoli, tak za zmínku stojí jeden podstatný rozdíl. Zatímco proti Udinese odehrál střídající jistý Portugalec 30 minut, tak v souboji s mistrem uplynulého ročníku Serie B, už na lavičce scházel. Přestoupil totiž do Manchesteru United, ačkoliv se spekulovalo, že se bude hrát pod koučem Guardiolou v dresu úhlavního městského rivala.

Inu, trenér Allegri má zatím ke spokojenosti hodně daleko. Na střídačce celku z Turína už seděl v letech 2014-2019 a pokaždé vybojoval titul, čtyřikrát Coppa Italia a dvakrát došel se svými podřízenými do finále Ligy mistrů, ačkoliv se v brance s nejmenovanou gólmanskou ikonou italské kopané neradoval ani jednou.

Na závěr ještě můžeme přidat jednu interesantní záležitost spjatou s americkým záložníkem Juventusu Westonem McKenniem. Server Sport.cz přinesl informaci, že v tomto týdnu porušil McKennie covidová nařízení v rámci srazu národního týmu. Jeho vedení bylo naprosto nekompromisní a vyřadilo jej z reprezentace. Zmiňovaný web ještě dodává, že to není poprvé, kdy McKennie nedbal na dodržování koronavirových restrikcí. V průběhu loňské sezony uspořádal se spoluhráči večírek. Tou dobou platil v Itálii zákaz nočního vycházení. Juventus svého hráče nesuspendoval. McKennieho potrestal pouze finančně a hráč nenastoupil do turínského derby.
SSC Neapol
Neapol nemá na Juventus úplně příjemné vzpomínky. V loňské sezoně bojovala na dálku se svým dnešním soupeřem o konečnou čtvrtou pozici, která zaručuje postup do základní skupiny Ligy mistrů. Neapoli stačilo doma zvítězit proti Hellasu Verona. Tomu už o nic nešlo. Hellas věděl, že skončí v poklidném středu tabulky. Nicméně zatímco Neapolští jen remizovali 1:1, tak Juventus vyhrál na hřišti Boloni 4:1. Tím pádem si v letošní sezoně zahraje Neapol jen Evropskou ligu.

Každopádně Neapol, na rozdíl od Juventusu, zvládla vstup do tohoto ročníku nejvyšší italské soutěže. Nejprve urvala tři body proti Venezii, nováčkovi Serie A. Drtivou část hrála o desíti, protože přímou červenou kartu vyfasoval Osimhen. Neapol se dokázala vzpamatovat i z druhé rány, kterou přinesla neproměněná penalta Insigneho. Ten své zaváhání napravil vítězným gólem. Další trefu ještě přidal severomakedonský záložník Elmas.

Co se týče změn v neapolském kádru před letošní sezonou, tak fanoušci Maradonova města se mohou opět těšit na Mattea Politana. Ten při ročním angažmá v Interu Milán získal titul. Trenér Spalletti má i nadále k dispozici Slováka Stanislava Lobotku.
Vzájemné zápasy
Dnes bude třetí vzájemné utkání Neapole a Juventusu v kalendářním roce 2021. V loňské sezoně vyhrál oba ligové duely pokaždé tým s výhodou domácího prostředí. Neapol vyhrála 1:0 díky proměněné penaltě Insigneho ze 31. minuty. Juventus následně zvítězil 2:1, když po gólech Ronalda a Dybaly snižoval zmiňovaný neapolský kapitán (opět) ze značky pokutového kopu. Nechme se tedy překvapit, jestli Neapol vstřelí Juventusu branku ze hry. Jelikož v loňském italském Superpoháru se radoval Juventus po výhře 2:0 a finále Coppa Italia opanovala Neapol na penalty po bezbrankové normální hrací době, tak naposledy Neapol udeřila ze hry proti Juventusu 26. ledna 2020. Domácí střetnutí zvládla poměrem 2:1 (63. Zielinski, 86. Insigne – 90. Ronaldo).
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Neapol a Juventus. Začínáme v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62