Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Empoli - 23. října 2021   15:00

Salernitana
48' Ranieri (Ribéry) • 55' Ismajli(vl.) (Kastanos)
2:4
(0:4)
Empoli
2' Pinamonti  (Bandinelli) • 11' Cutrone  (Haas) • 13' S. Strandberg (vl.) (Henderson) • 45+1' Pinamonti
Salernitana
Belec – Aya (46. Zortea), S. Strandberg, Ranieri – Kišrída (46. Obi), Di Tacchio, Kastanos, Jaroszyński – Ribéry (C) – Gondo (46. Bonazzoli), Simy (67. Djurić).
Doveri – Lombardo, Moro
Stadio Arechi, Salerno
Empoli
Vicario – Marchizza, Luperto, Ismajli, Stojanović (46. Tonelli) – Henderson (73. Štulac), Ricci, Bandinelli (C) (80. Żurkowski), Haas – Pinamonti (90+3. La Mantia), Cutrone (73. N. Bajrami).
Ujkani, Hvalić – Parisi, Fiamozzi, Viti, Tonelli, Štulac, Asllani, Żurkowski, Mancuso, N. Bajrami, La Mantia.

Ce druhém poločase se zvedl výkon US Salernitana 1919 o 100%, jenže ani to na body nestačilo. Empoli FC pohodlně hlídalo svůj náskok a i když během sedmi minut snížili Ranieri a vlastencem Ismajli (při obou akcích měl v tom prsty sjvěle hrající Ribéry), náskok hostí byl přeci jen dostatečný z prvního poločasu. Empoli si tedy z jihu Itálie odváží tři body. Mějte hezký zbytek dne.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:16.
90+5'
90+4'
Ještě rohový kop stihnou rozehrát hráči Empoli.
90+3'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Andrea La Mantia.
90+2'
Rohový kop pro Salernitanu nebyl rozehrán nijak nebezpečně.
90+1'
Hlavičku Djuriće vytahoval brankář Vicario těsně za brankovou čáru, jenže jak ukázala technologie, kousek míče se dotýkal ještě brankové čáry, tudíž to není uznané jako gól.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
88'
Pinamonti z velké blízkoszti inkasoval nepříjemnou ránu do oblasti žeber balónem.
87'
Čás utíká velmi rychle, příliš času ani s natavením Salernitaně již nezbývá.
86'
Žlutou kartu dostává Riccardo Marchizza (Empoli FC) za faul.
86'
Bonazzoli se v souboji jeden proti jednomu proti Riccardo Marchizzovi nedokázal rychlostně prosadit.
84'
Joel Obi se dle sudího provinil faulem.
83'
Źurkowski místo přihrávky na spoluhráče volil sólo únik což nebylo ideální řešení.
81'
Franck Ribéry hraje s neskutečným přehledem, bohužel jeho spoluhráči ho nedokáží příliš podpořit.
80'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Szymon Żurkowski.
78'
Obi technickým míčem do pokutového území soupeře nenalezl žádného ze svých spoluhráčů.
77'
Po vzdušném souboji a špatném pádu na trávník si poranil záda Andrea Pinamonti.
76'
Žlutou kartu dostává Luca Ranieri (US Salernitana 1919).
76'
Ranieri taktický faulem poslal k zemi Nicolase Haase.
75'
Ribéry famózně uvolnil Bonazzoliho, jenže jeho přihrávka před branku Empoli nikoho v rudém dresu nenašla.
74'
Prudký centr zprava našel pouze rukavice připraveného brankáře Guglielma Vicaria.
73'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Nedim Bajrami.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Leo Štulac.
71'
Empoli FC se snaží kombinací ve středu hrací plochy otupit tlak Salernitany.
70'
Hraje se téměř výhrádně na polovině Empoli, nyní byl odpískán útočný faul Di Tacchio.
68'
Pronikajícího Ribéryho s vypětím všech sil ubránil jeho osobní strážce Samuele Ricci – rohový kop.
67'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Simy, přichází Milan Djurić.
67'
Lékařské ošetření na hrací ploše potřeboval obránce Salernitany Strandberg.
66'
Centr zprava sice našel přesně hlavu Simyho jenže ten hlavičkoval příliš nedůrazně a přímo do míst, kde stál brankář Vicario.
65'
Bonazzoli na pravé straně hřiště vybojoval pro US Salernitanu 1919 rohový kop.
64'
Vicario si s míčem nyní nepotykal a ten končí pouze v prostoru mezi oběma střídačkami.
62'
Vicario bude výkopem rozehrávat od své branky, samozřejmě nikam nespěchá s bírá cenné vteřiny.
61'
Kastanos byl ubráněn v pokutovém území jen za cenu sražení míče obráncem Empoli na rohový kop.
60'
US Salernitana dokázala během čtvrthodiny druhé půle snížit stav z 0:4 na 2:4 a rázem je opět o co hrát.
59'
Opět odpískaný ofsajd v neprospěch týmu Empoli FC.
57'
Simy velmi nehezky atakoval Lucu Bandinelliho.
55'
Salernitana právě vstřelila branku! Po rozehrání rohového kopu to byl opět Ribéry jenž uvolnil Kastanose jenž napálil míč do tyče a odražený balojn skončil po zásahu ARDIANA ISMAJLIHO končí za brankovou čárou – 2:4! Asistence: Grigoris Kastanos.
54'
Po rohovém kopu Salernitany zahraném nakrátko, po centru Ribéryho velmi nebezpečně hlavičkoval Strandberg, ale výtečně v poslední možné chvíli zasáhl Sebastiano Luperto – rohový kop!
53'
Žlutou kartu dostává Nicolas Haas (Empoli FC).
53'
Franck Ribéry byl nedovoleně příliš důrazně atakován u postranní čáry záložníkem Empoli Haasem.
53'
Ofsajd zastavil dalíš útok Empoli.
52'
Pinamonti či Cutrone zatím nedostávají tolik volného místa jako v prvním poločase.
51'
Tvrdý zásah proti hráči Empoli ve středu hrací plochy se obešel bez žluté karty.
50'
Centr Salernitany z pravé strany byl zablokován hned prvním bránícím hráčem.
48'
Salernitana právě vstřelila branku! Vše začalo tím, že Kastanos ustál silový souboj před pokutovým územím soupeře, posunul míč na Ribéryho, který ho prodloužil na LUCU RANIERIHO a ten již nezaváhal – 1:4! Asistence: Franck Ribéry.
47'
Simy nedovoleně na polovině hřiště fauloval Tonelliho.
47'
První akce Salernitany ve druhém poločase končí pouze u brankáře Vicaria.
46'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Lorenzo Tonelli.
46'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Ramzi Aya, přichází Nadir Zortea.
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Wadždí Kišrída, přichází Joel Obi.
46'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Cedric Gondo, přichází Federico Bonazzoli.
46'
Empoli již během první ho poločasu rozdrtil Salernitanu 4:0! Vše načal již ve druhé minutě Pinamonti, následně po skvělé myšlence Ribéryho vyrovnal Simy, jenže se provinil ofsajdem a tak gól nemohl platit. Vzápětí po této události během dvou minut se trefili za Empoli Cutrone a pas Hendersona si srazil do vlastní sítě obránce Strandberg. Po půlhodině hry po velmi pěkné akci nepřesně zakončoval Simy. Ke konci prvního polořčasu se dvakrátl blýskl Belec, nicméně po zásahu VAR systému přidal čtvrtý gól z penalty Pinamonti. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:05 hodin.
45+1'
45+1'
Empoli právě vstřelilo branku! Autorem branky z pokutového kopu je ANDREA PINAMONTI, který střelou doprostřed branky nedal šanci brankáři Belecovi – 0:4!
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Sudí jde ještě prozkoumat zákrok Strandberga v pokutovém území na Pinamontiho. A po shlédnutí u obrazovky došel k tomu, že se jednalo o faul – pokutový kop!
43'
Bandinelli nyní pro změnu skvěle v pokutovém území uvolnil Pinamontiho,a le ten ztroskotal na Belecovi!
42'
Skvělou výzvu od velmi kreativního Bandinelliho nedokázal pod tlakem u vzdálenější tyče do branky umístit Cutrone!
40'
Andrea Pinamonti vyslal ze střední vzdálenosti ukázkovou střelu, kterou dobrým zásahem vyrazil na rohový kop brankář Belec!
39'
Lehkovážná rozehrávka Empoli přes brankáře Vicaria nebyla i přes presink potrestána.
38'
Tvrďák Henderson ze Skotska poznává na vlastní kůži, že i italská Seria A se nehraje rozhodně v rukavičkách.
37'
Ranieri našel dlouhým autovým vhazováním v pokutovém území Gonda, ten se silově uvolnil od Stojanoviće, ale vystřelil značně nepřesně mimo branku soupeře.
36'
Po divokém gólovém úvodu se utkání velmi zlikdnilo.
35'
Ranieri ve tvrdém souboji ztratil míč ze své moci.
34'
Centr zprava přes pozornou obranu Empoli do pokutového území neprošel.
33'
Žlutou kartu dostává Petar Stojanović (Empoli FC) za tvrdý faul na Gonda.
33'
Kastanos předvedl geniální narážečku ve spolupráci s Ribérym, následně ještě skvostně uvolnil Simyho, jenže jeho zakončení končí mimo pravé tyče!
32'
Jaroszyňski pohotovým odkopem vyřešil centr zleva do pokutového území Salernitany.
31'
Ranieriho centr zleva nenašel v pokutovém území Simyho, nýbrž pouze brankáře Vicaria.
30'
Stojanović přímo před zraky rozhodčího poslal k zemi snažícího se Gonda.
29'
Ribéry byl u pravvé postranní čáry výborně ubráněn Samuele Riccim.
28'
Nákop Stojanoviće byl tentokráte odkopnut nejistou obranou Salernitany mimo pokutové území.
26'
Přímý kop pro Salernitanu ve středu hřiště.
25'
Na nedůrazném zakončení Gonda z pokutového území si lehce poradil brankář Empoli Vicario.
23'
Salernitana se není schopna dostta ani zpět na svou útočnou polovinu hřiště.
22'
Cutrone se skácel po souboji k zemi, ale velmi sportovně se zachoval Di Tacchio a zakopl míč do zámezí.
21'
Pouze zbrklost a nepřesnost předčasně ukončila další útočnou snahu Empoli.
20'
I ve vzdušném souboji vyhráli hráči Empoli.
18'
Ribéryho snaha proti zatím velmi dobře hrajícímu týmu Empoli FC nestačí.
17'
Henderson to na hranici pokutového území neustál a padá k zemi, hra pokračuje i nadále bez přerušení.
15'
Průběh utkání zatím spěje k jasnému debaklu poslední Salernitany.
13'
Empoli právě vstřelilo branku! Vzápětí přišel další rozbor obrany domácího týmu Stojanović nakrátko prodloužil Hendersenovi, ten poslal míč před branku, kde byl v souboji Cutrone se Strandbergem a právě od obránce STEFANA STRANDBERGA končí míč potřetí v síti Salernitany – 0:3! Asistence: Liam Henderson.
11'
Empoli právě vstřelilo branku! A Empoli vzápětí gólově trestá. Haas na pravé straně výborně uvolnil PATRICKA CUTRONEHO, a i když netrefil míč jak potřeboval nejistý Belec opět inkasuje – 0:2! Asistence: Nicolas Haas.
9'
Šlo o správné rozhodnutí byť simyho ofsajd byl dosti těsný.
8'
Gondo utrpěl zásah do obličeje od protihráče, Ribéry skvěle našel Simyho, ten doslova vykoupal brankáře a umístil míč do prázdné branky! Jenže gól neplatí jelikož videorozhodčí odhalil ofsajd!
8'
Bandinelliho pas na pravou stranu hřiště byl zjevně nepřesný.
7'
Dlouhý pas našel sice Gonda, ten se ocitl na zemi, nicméně sudí usoudil, že o faul nešlo.
6'
Defenzíva Salernitany v tomto momentě hry velmi dobře zapracovala.
5'
US Salernitana dlouze kombinuje ve středu hřiště s míčem na kopačkách.
3'
Obrana Empoli se pomocí rázného odkopu dostala zpoza tlaku u svého pokutového území.
2'
Empoli právě vstřelilo branku! Bandinelli výborně levačkou posunul míč za obranu nabíhajícímu ANDREA PINAMONTIMU, který se jen jemně dotkl míče a ten se po zemi došoural za brankovou čáru – 0:1! Asistence: Filippo Bandinelli.
2'
Následně však sudí Doveri odpískla jemné postrčení Ribéryho spoluhráče Simyho.
1'
Ribéry dle hlavního rozhodčího nebyl faulován, hra pokračuje dále.
1'
Salernitana bude hrát v rudých dresech, Empoli nastupuje v bílých dresech s modrým lemováním.

US Salernitana 1919: Belec – Aya, S. Strandberg, Ranieri – Kišrída, Di Tacchio, Kastanos, Jaroszyński – Ribéry (C) – Gondo, Simy.
Náhradníci: Fiorillo, Russo – Schiavone, Bonazzoli, Djurić, Zortea, Obi, Gagliolo, Delli Carri, Vergani.

Empoli FC: Vicario – Marchizza, Luperto, Ismajli, Stojanović – Henderson, Ricci, Bandinelli (C), Haas – Pinamonti, Cutrone.
Náhradníci: Ujkani – Parisi, Fiamozzi, Viti, Tonelli, Štulac, Asllani, Żurkowski, Mancuso, N. Bajrami, La Mantia.

Rozhodčí: Doveri – Lombardo, Moro.
Předpokládané absence:

US Salernitana

L. Coulibaly, M. Coulibaly Gyömbér (všichni nespecifikované zranění)
Bonazzoli (poranění nohy)
Bogdan (problémy se žaludkem)
Capezzi (poranění kolena)
Ruggeri (svalové problémy)
Veseli (nemoc)

Empoli FC

Damiani, Romagnoli (oba nespecifikované zranění)
Furlan (poranění stehna)
US Salernitana si také jako nováček vede o poznání hůře. A je žhavým kandidátem na sestup zpět do Serie B. Salernitana všechny čtyři dosavadní získané body uhrála na svém hřišti 2:2 s Veronou a 1:0 s FC Janov.
Empoli FC si jako nováček vede celkem solidně. Po dvou výhrách nad Cagliari a Bolognou přišli vzápětí dvě porážky 0:2 s AS Řím a 1:4 s Atalantou Bergamo.
Poslední US Salernitana 1919 (20) přivítá na svém hřišti soupeře ze středu ligové tabulky v podobě Empoli FC (11). Empoli zatím nahrálo o pět bodů více než soupeř.