Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Spezia - 7. února 2022   20:45

Salernitana
3' Verdi  • 16' Verdi
2:2
(2:2)
Spezia
12' Manaj   • 30' D. Verde
Salernitana
Sepe – Mazzocchi (81. Gyömbér), Dragusin, Fazio, Ranieri – L. Coulibaly, Radovanović, Kastanos (65. Perotti) – Verdi (65. Bohinen), Ribéry (C) (76. Mikael) – Mousset (46. Djurić).
Valeri – Raspollini, Di Giola
Stadio Arechi, Salerno
Spezia
Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca – Kiwior, Sala (68. Nguiamba) – E. Gyasi, Maggiore (C), D. Verde (68. K. Agudelo) – Manaj (76. Nzola).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:19.
Je dobojováno. Druhá půle přinesla územní převahu domácí Salernitany, jenže tlak byl pouze po hranici pokutového území a zakončení vázlo. Některým pokusům scházela přesnost, netrefili se například Ribéry, či Kastanos, Radovanović poté z dálky protáhl připraveného Provedela. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a ani oni toho v útoku mnoho nepředvedli. Druhý poločas tak byl spíše bojovný a nakonec i bez branek. Po remíze 2:2 je Slaernitana stále poslední s 11 body, Spezia je na 15. místě s 26 body.
90+4'
90+4'
Ještě jedna žlutá karta na straně hostů, za ostrý zákrok u pomezní čáry ji dostal Aurélien Nguiamba.
90+3'
Ještě jeden centr hostů, jenže Reca poslal vysoký pas pouze za Sepeho branku.
90+2'
Malá domů na Provedela, ten nikam s rozehrou nepospíchá. Spezia je očividně s bodem spokojená.
90+1'
Na trávníku leží hostující Maggiore, drží se za obličej a na nohy vůbec nepospíchá. Každopádně Ivan Radovanović dostal žlutou kartu.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Domácí reklamovali ruku Kelvina Amiana v pokutovém území, tentokrát ale byla kontrola celé situace velmi rychlá a penalta se nepískala.
88'
Žlutá karta pro hostující tým, za faul zezadu na Perottiho ji dostal Jakub Piotr Kiwior.
87'
Spezia skvěle napadá rozehru domácích, ti byli zatlačeni až prakticky před Sepeho.
86'
Domácí pospíchají, remíza je pro ně málo, vzhledem k záchranářským bojům potřebují nejlépe všechny tři.
85'
Dlouhý aut domácích, Djurić jej ještě hlavou prodloužil, NIkolaou ale byl na správném místě a zase odkopl. Spezia se ve vápně brání skutečně na výbornou.
84'
Erlić zastavil v pokutovém území snahu domácích o kombinaci středem, míč se vzápětí ocitl až někde u půlky.
83'
Salernitana se sice snaží o vytrvalý útok, finální fáze však pokulhává.
82'
Roh sice domácím moc nevyšel, ale k míči se hned vrátili, a to po faulu na Coulibalyho.
81'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Pasquale Mazzocchi, přichází Norbert Gyömbér.
81'
Domácí tým chystá před rohem další střídání.
80'
Protiakce Spezie, Fazio ale zachoval chladnou hlavu a míč, směřující na pravou stranu zastavil.
79'
Dva centr do vápna, naskakovali si Bohinen s Djurićem, oběma scházelo několik centimetrů k hlavičce.
78'
Roh pro Salernitanu.
76'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází M'bala Nzola.
76'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Mikael.
76'
A Manaj to zkoušel podobně jako Verdi, on však branku těsně přestřelil.
75'
No a pozor, je tu přímý kop pro hosty z míst, ze kterých v první půli otevřel skóre domácí Verdi.
73'
Ribéry sice nepřešel přes duo obránců, přesto se mu povedlo přiklepnout na Perottiho a ten vybojoval rohový kop.
72'
Postupná akce domácích, tohle jde do plně rozestavěné obrany soupeře.
70'
Najednou tu ale byl kontr Spezie, kousek za šestnáctkou vystřelil Manaj, jenže svou ránu poslal pouze vysoko nad břevno.
69'
Salernitana přidává na tempu, v posledních minutách začíná soupeře mačkat před vápnem.
68'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Kevin Agudelo.
68'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Aurélien Nguiamba.
66'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, oba rozehrál Ribéry, obrana Spezie zvládla oba centry odvrátit.
65'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Emil Bohinen.
65'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Diego Perotti.
64'
Kastanos mohl strhnout vedení na stranu domácích, když u levého rohu vápna docela utajil svou střelu a pokus po zemi šel těsně vedle! Bylo to však s tečí, takže bude následovat roh.
63'
Kombinace domácích u pokutového území, jenže to šlo do plných a závěrečný oblouček za obranu šel do míst, kde nikdo nestál.
61'
Centr z pravé strany srážel hlavou Djurić, jenže pouze k nohám hostujících obránců.
60'
Po delší době jsme viděli pěknou ránu, z dálky to zkusil Radovanović, mířil k pravé tyči gólmana Provedela, ten se musel hodně natahovat, aby střelu zkrotil.
58'
Verde se snažil z levého křídla nacentrovat před Sepeho, obrana domácích oba jeho pokusy srazila mimo šestnáctku.
57'
Přibylo nepřesností na obou stranách, v současné době marně čekáme na přesnou střelu na bránu.
55'
Po rychlé výměně míče vystřelil z pravé strany Ribéry, skákavá střela prolétla vedle Provedelovy branky.
54'
Hosté v protiakci, jenže centr z levé strany neklapl a poté se Reca dokonce dopustil nedovoleného zákroku.
53'
Žlutá karta na straně domácích, dostal ji Federico Fazio.
53'
Erlić hlavou odvrátil centr z pravé strany, zastavil tak další akci v těchto chvílích aktivně hrající Salernitany.
51'
Ve vápně hledal Ribéry patičkou spoluhráče, i tohle si hosté dokázali uhlídat.
49'
Po Provedelově zaváhání s rozehrávkou se dopředu tlačil Djurić, jenže přihrávku přijímal v ofsajdovém postavení.
48'
Domácí podnikli průnik pravou stranou, po přihrávce na pokutové území mohl zblízka zakončovat Kastanos, jenže trestuhodně promáchl!
46'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Lys Mousset, přichází Milan Djurić.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:52.
Je za námi první poločas, který přinesl opravdu zajímavý fotbal. Už ve třetí minutě se k přímému kopu postavil domácí Simone Verdi a svůj debut v dresu Salernitany okořenil výstavní trefou. Jenže už ve 12. minutě bylo srovnáno, sudí si nechal u videa zkontrolovat zákrok na Erliće a Rey Manaj se z penalty nemýlil. Jenže domácí dnes mají v sestavě Simone Verdiho, ten v 16. minutě opět předvedl skvělou kopací techniku a druhý jeho přímý kop znamenal druhý gól Salernitany. Ani tentokrát ale domácím vedení nevydrželo, neboť podruhé byl v akci VAR a i tentokrát zařídil pro hosty penaltu. Tentokrát to bylo za ruku a Daniele Verdi ve 30. minutě srovnal na současných 2:2.
45+5'
45+4'
Dragusin u vlastního rohového praporku skvěle ubránil výpad hostů a společně s Radovanovićem odkopl směrem k půlce.
45+3'
Teď však kousek za vápnem přenechal Kastanos míč Moussetovi a ten pohotově vystřelil po zemi. Provedel se musel vrhnout na svou pravou stranu a na brankové čáře pohotově zakročit.
45+2'
U míče je tentokrát Salernitana, i ona ale kombinuje ve velké vzdálenosti od branky. Provedel tak může být zatím v klidu.
45'
Rozhodčí bude nastavovat pět minut.
45'
Nervózní závěr poločasu, domácí Fazio u sudího reklamoval kartu pro soupeře za faul, koná se však pouze přímý kop.
43'
Provedel zahajuje akci Spezie od vlastní branky, nikam s tím ale nepospíchá.
41'
Rychlá rozehra pouze prolétla pokutovým územím, následná střela z ostrého úhlu byla sražena.
40'
Hostující Gyasi nezakončil přesně, vybojoval však pro Spezii alespoň rohový kop. Domácí sice reklamovali jeho ruku, ovšem bez úspěchu.
39'
Spezia se usadila na útočné polovině a tlačí domácí k vlastní brance. Ta odolává.
37'
Ribéry na útočné polovině vybojoval míč, jenže jeho kontr skončil hned záhy chybnou přihrávkou na střed.
35'
Rohový kop pro hosty, po centru následovalo několik vzdušných soubojů, Salernitana vše přečkala bez úhony.
34'
Až o malou chvíli později se dopředu dostal Manaj, jeho střelu z hranice šestnáctky ale zablokoval Radovanović.
32'
Hosté jsou opět u míče, tentokrát se ale nikam neženou, pouze v poklidu kombinují na vlastní polovině.
31'
Lys Mousset navíc za svou hru rukou dostal žlutou kartu.
30'
Spezia právě vstřelila branku!
V tomto případě si míč vzal DANIELE VERDE, ale i on si počkal na to, kam skočí brankář Sepe a poté poslal střelu na svou levou stranu. Opět máme srovnáno, stav je 2:2.
30'
A ano, je to druhá penalta pro hostující tým. Tribuny silně pískají, tenhle verdikt se jim vůbec nelíbí. Ale nic s tím neudělají...
29'
I v tomto případě dostal rozhodčí Valeri pokyn, ať se jde sám podívat na video, rozhodnutí se blíží.
27'
Probíhá však kontrola videa, takže tu stále je možnost druhé penalty pro Spezii.
26'
Měli jsme tu další centr hostů do vápna, ostrý pas trefil Mousseta do rukou, rozhodčí však ukázal, že penaltu sám pískat nebude.
26'
Rychlá akce Spezie, Daniele Verde však svou ranou pouze trefil stínícího Fazia.
25'
Obrana domácích se pak postarala o zbytek a je z toho poklidný odkop od Sepeho branky.
24'
Před Sepeho přilétl centr od rohového praporku, gólman Salernitany reagoval včasným vyboxováním.
22'
Po akčním úvodu se nám tempo trochu zpomalilo, i atmosféra na tribunách se uklidnila.
20'
Míč po centru proskákal na hranici šestnáctky, kde se do něj opřel Maggiore, jeho rána prolétla kus nad břevnem.
19'
Festival standardních situací pokračuje, Spezia má k dispozici rohový kop z pravé strany.
18'
Zatím se hraje opravdu tvrdě, nyní se na zemi ocitl domácí Dragusin, fauloval ho Maggiore.
16'
Salernitana právě vstřelila branku! Akvizice SIMONE VERDIHO se Salernitaně zatím opravdu vyplácí. Útočník si dnes postavil míč ke svému druhému přímému kopu, tentokrát to bylo z větší vzdálenosti, on však svůj pokus skvěle zakroutil přes zeď a trefil horní roh Provedelovy branky – 2:1.
15'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Kastanose ji dostal hostující Kelvin Amian.
14'
Spezia měla další standardku, tentokrát roh, míč se ale při centru trochu divoce zatočil za branku.
12'
A je srovnáno! Míč si na penaltový puntík postavil REY MANAJ, počkal si na gólmanův pohyb a poté střelou po zemi trefil volnou část branky – 1:1.
11'
A je to tak! Rozhodčí byl u obrazovky krátkou dobu a zjistil, že Erlić byl skutečně faulován. Spezia tak má výhodu pokutového kopu!
10'
Hlavní rozhodčí je povolán k videu a to většinou znamená, že to penalta bude.
9'
Jenže pozor! Rozhodčí čeká na kontrolu videa, zda při obranném zákroku ve vápně nedošlo k faulu a jestli se nebude pískat penalta.
8'
Ten hostům nevyšel podle představ, Salernitana se po několika odrazech definitivně ubránili.
7'
Tady přímý kop znamenal pouze trefení Ivana Radovanoviće ve zdi, od něj se míč odrazil na roh.
6'
Jenže přišla okamžitá ztráta, protiútok a Fazio se dopustil faulu kousek od šestnáctky.
5'
Kastanos se chystá k autovému vhazování na vlastní polovině, domácí rozjíždí další akci.
4'
Na stadionu okamžitě panuje skvělá atmosféra, fanoušci ženou své oblíbence do dalšího útoku.
3'
Salernitana právě vstřelila branku! No tak to je pro domácí velice povedený start. Míč si na přímý kop postavil SIMONE VERDI a z levé hranice pokutového území zakroutil střelu přesně k bližší tyči. Provedel plachtil vzduchem marně a útočník domácích si tak při svém klubovém debutu hned připisuje gól – 1:0.
2'
Hned v úvodu zápasu je tu přímý kop pro Salernitanu, u hranice pokutového území byl faulován Ribéry.
1'

US Salernitana 1919: Sepe – Mazzocchi, Dragusin, Fazio, Ranieri – L. Coulibaly, Radovanović, Kastanos – Verdi, Ribéry (C) – Mousset.
Náhradníci: Belec – Kišrída, Gyömbér, Djurić, Zortea, Obi, Jaroszyński, Gagliolo, Bohinen, Perotti, Mikael, Éderson.
Trenér: Stefano Colantuono

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca – Kiwior, Sala – E. Gyasi, Maggiore (C), D. Verde – Manaj.
Náhradníci: Zovko, Zoet – Nguiamba, Bourabia, Salcedo, K. Agudelo, Nzola, Bertola, Antiste, Ferrer, P. Hristov, Strelec.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Valeri – Raspollini, Di Giola.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Arechi začne ve 20:45, takže si nic na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Paolo Valeri, kterému budou na pomezí asistovat Edoardo Raspollini a Vittorio Di Gioia.
Spezia Calcio

Hosté jsou na tom o něco lépe, ale ani oni si nemoho nějak zvlášť vyskakovat. Na 15. místě mají 25 bodů a hrají tak se sedmibodovým polštářem na na sestupové pozice. Nicméně forma je teď výborná, Spezia vyhrála čtyři z posledních pěti duelů a mají například skalpy Neapole a AC Milán. Naposledy doma porazili brankou Verdeho Sampdorii 1:0 a dnes se výbornou sérii pokusí prodloužit.

US Salernitana 1919

Domácí jsou v tabulce na posledním místě s pouhými deseti body a na první nesestupovou pozici ztrácí už 10 bodů. Naposledy hrála Salernitana na trávníku Neapole a i když dokázal Bonazzoli reagovat na gól Juana Jesuse, tak ještě do přestávky proměnil penaltu Mertens, po návratu z kabin navýšil náskok Neapole Rrahmani a další penaltu proměnil Insigne. Neapol tak tento zápas vyhrála jasně 4:1.

Udinese – Salernitana 3:0
Salernitana – Venezia odloženo
Verona – Salernitana 1:2
Salernitana – Lazio 0:3
Neapol – Salernitana 4:1
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 24. kola mezi týmy US Salernitana 1919 a Spezia Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62