Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Fiorentina - 10. ledna 2022   17:00

Torino
19' Singo (Vojvoda) • 23' Brekalo (Lukić) • 31' Brekalo  • 58' A. Sanabria (Mandragora)
4:0
(3:0)
Torino
Gemello – Djidji, Bremer, Ricardo Rodríguez – Singo (87. Zima), Lukić, Mandragora, Vojvoda – Praet (79. Pobega), Brekalo (79. Pjaca) – A. Sanabria (88. Warming).
Marinelli – Lombardi, Rossi
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Fiorentina
Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez (46. Igor), Biraghi – Bonaventura, Torreira, Castrovilli (73. Maleh) – Callejón (46. Saponara), Vlahović (73. Kokorin), N. González (78. Ikoné).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:12.
Zápas je u konce a domácí Turín v něm v poklidu dokráčel k výhře a třem bodům. Po přestávce se sice Fiorentina pustila do útočení a byla rozhodně aktivnější, jenže pokud vznikla šance, tak skončila neúspěchem. A zrovna když nápor hostů vrcholil, tak přišel protiútok, na Mandragorův centr si naběhl Antonio Sanabria a po kličce gólmanovi upravil na 4:0. Tento gól zápas definitivně rozhodl, Turín si už následné minuty hravě pohlídal a připsal si tak veledůležitou výhru. Turín má po dnešním duelu 28 bodů a je na devátém místě, Fiorentina je šestá s 32 body.
90+1'
90'
Malehův sprint levou stranou byl zakončen přihrávkou po zemi, tu jeden z domácích srazil přesně do míst, kde stál gólman Gemello.
89'
Míč doskákal ke Gemellovi, ten s rozehrou zrovna nepospíchá. Nemá ani důvod.
88'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Magnus Warming.
87'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází David Zima.
87'
Domácí tým chystá ještě dvě střídání, do hry se dostanou Zima a Warming.
86'
Důkazem je i střela z hranice vápna, která se zastavila o jednoho ze stínících obránců.
85'
Na straně Fiorentiny to už je pouze o tom, aby dali alespoň jeden gól, proti dobře zformované obraně to ale vůbec nejde.
84'
Igor pouze ztlumil prudký centr z pravého křídla a nabídl domácím střelu. Pobega namířil přesně do míst, kde stál Terracciano.
83'
Hosté pouze běhají, Turín si dovolí i kombinaci s brankářem Gemellem.
82'
Turín drží hru u pokutového území soupeře, tohle teď domácím bohatě stačí.
81'
Z levého křídla teď centroval domácí Mandragora, Igor z vápna míč bez problémů odhlavičkoval.
80'
Velká malá domů na Terracciana, ten pospíchá s rozehrávkou.
79'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Tommaso Pobega.
79'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Marko Pjaca.
78'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Jonathan Ikoné.
76'
Na pravém křídle se uvolňoval Singo, na přihrávku si však nabíhal v těsném ofsajdu.
Středem si to k vápnu namířil hostující González, jenže při střele podklouzl, upadl a vyslal pouze neškodný oblouček.
73'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Youssef Maleh.
73'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Alexandr Kokorin.
71'
Zřejmě největší šance hostů na gól. Na centr si ve vápně nejvýše naskočil González, tlačil svou hlavičku k tyči, gólman Gemello tam ale byl právě včas, aby míč vyrazil.
71'
Turín nemá kam pospíchat, proto sledujeme poklidnou kombinaci domácích u středového kruhu.
69'
Ginzález na pravé straně zkoušel střelu přes nohu, tím však Gemella vůbec nepřekvapil. Asi to ani nebyl nejvhodnější čas a hlavně stav na podobné parádičky.
68'
Roh si dali i hosté, Singo centr lehce lízl a je z toho další roh pro Fiorentinu.
66'
Na levé straně si nabíhal Brekalo a prudkou ranou z hranice vápna trefil jednoho ze stínících obránců.
65'
Roh pro Turín, domácí předvedli hned dva centry, Terracciano a jeho obránci odvrátili oba dva.
64'
Hosté kupí chybu na chybu, nyní měli velký problém se dostat z vlastní poloviny, do šance se cpal Brekalo. Ten touží po hattricku.
62'
Igorovi se zatím hra moc nedaří. Před chvílí byl u inkasované branky, nyní za ostrý skluz dostal žlutou kartu.
60'
Krátké přerušení hry, na hrací ploše probíhalo ošetřování domácího Bremera.
58'
FC Turín právě vstřelil branku!
No a už je asi definitivně rozhodnuto. Mandragora vyslal z levé strany přihrávku k vápnu, kde se od Igora odpoutal ANTONIO SANABRIA, lehce si zpracoval, udělal kličku brankáři a zakončil do prázdné branky – 4:0.
58'
Fiorentina se sice tlačí do útoku, nicméně je potřeba si dávat pozor i v obraně, kde mohou vznikat okénka.
56'
Technicky zpoza vápna to zkoušel González, jeho rána levačkou skončila vedle.
56'
Centr se kroutil na první tyč, obrana Turína odvrátila na autové vhazování.
55'
Přímý kop pro hostující tým, Mërgim Vojvoda navíc dostal žlutou kartu.
54'
Fiorentina je ve druhé půli rozhodně aktivnější, teď ještě vylepšit finální fázi.
52'
Hostující Saponara se prokličkoval do pokutového území, následná střela po zemi ale nebyla pro Gemella nebezpečná.
51'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Castrovilli, šlo to ale nad a navíc už centrovaný míč šel zpoza hrací plochy.
50'
Hosté obléhali pokutové území turínských, ale ani jednou se míč nedostal před Gemella.
48'
Trocha nepřesností na obou stranách, skoro to vypadá, že hráči obou celků jsou myšlenkami ještě v šatnách.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Riccardo Saponara.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Igor.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Je za námi první půle, která v úvodu přinesla spíše bojovnost, než technické finesy, s postupem času ale přišla smršť domácích fotbalistů. V 19. minutě se po centru z levé strany prosadil hlavou Wilfried Stephane Singo, o čtyři minuty později zakončoval z vápna Josip Brekalo a třetí branku ve 31. minutě přidal po obrovské chybě obrany Fiorentiny třetí gól opět Josip Brekalo. Fiorentina zažila poločas hrůzy, prakticky nic ji nevyšlo a má tak po pauze co dohánět. Stav je 3:0.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Fiorentině to dnes vůbec nejde, prakticky všechny akce končí ještě před vápnem.
42'
A zase trocha tvrdosti. Celá tato pasáž je zakončena odkopem od Gemellovy branky.
40'
Malá domů na Terracciana, tentokrát to bylo v pořádku a gólman Fiorentiny ihned rozehrál na pravou stranu.
39'
A když to nešlo od vápna, tak to Biraghi zkusil z dálky. Jeho rána ale letěla vysoko nad branku.
38'
Fiorentina kombinuje těsně za půlkou, ale na ohrožení Gemellovy branky to ještě rozhodně není.
36'
Zákrok na Mandragoru byl dle sudího čistý, je z toho pouze autové vhazování pro domácí.
35'
Divoká malá domu i u domácích, Gemello však byl u míče jako první a rázně jej odkopl směrem k půlce.
33'
Po pádu v pokutovém území Fiorentiny se ihned pískalo, vzájemný souboj o míč byl ale vyhodnocen jako faul hráče Turína.
31'
Už je to o tři branky! Hostující Callejón absolutně pokazil malou domů, jeho pas vystihl JOSIP BREKALO, obešel i vyběhnutého Terracciana a zakončil do prázdné branky – 3:0.
30'
Výsledkem je žlutá karta na straně Turína, od sudího si ji prohlédl Koffi Djidji.
29'
Po fotbalovějších momentech tu máme zase více tvrdosti a domácí zastavili rodící se brejk Fiorentiny.
27'
Nebezpečněji vypadala akce po pravém křídle a přihrávka do vápna. Ta se dostala k Vlahovićovi a jeho ránu z první musel na zemi krotit pohotový Gemello.
26'
Pomoci si mohli hned dvěma rohovými kopy, ale s oběma centry si obrana Turína poradila.
25'
Před Fiorentinou tak rázem stojí těžký úkol, zvrátit už hodně nepříznivý výsledek.
23'
A už je to o dvě branky! Na pravé straně se do pokutového území nebojácně probil Lukić, po zemi přihrál na nabíhajícího JOSIPA BREKALA a ten už měl snadnou práci, stačilo mu zblízka trefit poloodkrytou branku – 2:0.
22'
Turín je vedoucím gólem hodně povzbuzen a zase se tlačí před vápno soupeře.
20'
Rozhodčí si ještě nechal celou situaci překontrolovat na videu, zda se nejednalo o ofsajd, ale po krátké chvíli gól definitivně uznal.
19'
No vida a rázem je tu první gól utkání. Domácí se dostali na dostřel, první centr ještě obrana Fiorentiny odvrátila, ale ten druhý v podobě Vojvody už skončil ve vápně a WILFRIED STEPHANE SINGO hlavičkoval do protipohybu Terracciana – 1:0.
17'
Pokračuje stejný obrázek, oba celky se dostanou maximálně kousek za půlku.
15'
Zatím to není zrovna pohledný fotbal, hráči to vynahrazují někdy až přehnanou tvrdostí.
13'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Singa ji dostal hostující Lucas Martínez.
12'
Kousek za pokutovým územím si zpracoval domácí Singo, pustil si míč na pravačku, branku Fiorentiny ovšem minul o velký kus.
10'
Dlouhého trvání akce u pokutového území gólmana Gemella ale neměla, opět se pískal faul.
9'
Vhazování pro hostující tým, na levé straně čeká na nabízející se spoluhráče Cristiano Biraghi.
8'
Zatím stále čekáme na první střelu na branku, je to opravdu hlavně bojovné utkání.
7'
A zase porušení pravidel, na půlce zatáhl domácí Bremer Vlahoviće a Fiorentina rozehrává do šířky.
6'
Malá domů na Terracciana, hosté vyráží do opravdu velmi pozvolného protiútoku.
5'
Začalo se v opravdu tvrdém duchu, na obou stranách se už odehrálo několik zákroků.
4'
Domácí ještě u sudího reklamují žlutou kartu pro viníka, jenže se koná pouze míč rozhodčího.
3'
Na trávníku leží domácí Antonio Sanabria a to po úderu od NIkoly Milenkoviće ve vzdušném souboji.
2'
Hostující González nahodil raketové motory a snažil se přesprintovat obránce. Na levé straně vápna se ale do zakončení nedostal.
1'

Turín FC: Gemello – Djidji, Bremer, Ricardo Rodríguez – Singo, Lukić, Mandragora, Vojvoda – Praet, Brekalo – A. Sanabria.
Náhradníci: Beriša – Zaza, Linetty, Kone, Pjaca, Verdi, Zima, Warming, Izzo, Baselli, Pobega, Buongiorno.
Trenér: Ivan Jurić

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Lucas Martínez, Biraghi – Bonaventura, Torreira, Castrovilli – Callejón, Vlahović, N. González.
Náhradníci: Rosati, Drągowski – Maleh, Venuti, Nastasić, Kokorin, Terzić, Pulgar, Igor, Saponara, Duncan, Ikoné.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Marinelli – Lombardi, Rossi.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Posledních pět vzájemných zápasů

Fiorentina – Turín 2:1
Turín – Fiorentina 1:1
Fiorentina – Turín 1:0
Fiorentina – Turín 2:0
Turín – Fiorentina 2:1

Z posledních deseti vzájemných střetnutí, která se odehrála na hřišti Turína, jich hned polovina skončila nerozhodně. Třikrát se z výhry radoval domácí tým, dvakrát Fiorentina, v jednom případě to byl ligový a v jednom pohárový duel.
ACF Fiorentina

Hostům patří šestá pozice, poslední, která zajišťuje postup do kvalifikace o EKL. Za nimi je ale velká tlačenice, hned další dva celky mají stejný počet bodů jako oni. Mimo svůj stadion hráli fotbalisté Fiorentiny desetkrát a přivezli si třináct bodů za čtyři vítězství a jednu remízu, jedenáctkrát poslali míč do sítě, ale třináctkrát jej z té své lovili. V posledním venkovním mači zachraňovali alespoň bod ve Veroně, kde srovnávali na konečných 1:1 v 81. minutě.
S parádními šestnácti góly je nejlepším střelcem týmu, a zároveň i celé ligy, Srb Dusan Vlahović.
Turín FC

Domácím patří třinácté místo s pětadvaceti body, před sestupovými pozicemi mají celkem slušný náskok, ale i za pohárovými příčkami jsou docela pozadu. Na svém hřišti se hráčům Turína docela daří, z deseti utkání vybojovali dvacet bodů díky šesti výhrám a dvěma remízám, vstřelili devatenáct gólů a jen deset inkasovali. Ze šesti posledních zápasů před svými fanoušky jich vyhráli pět, naposledy 1:0 nad Veronou.
Ital Tommaso Pobega je s kvartetem gólů nejlepším střelcem mančaftu.
Dobrý den, jeden zápas má dnes na programu nejvyšší italská fotbalová liga. Střetnou se mužstva ze střední a vrchní části tabulky, Turín a Fiorentina. O trochu větším favoritem je druhý jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62