Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Janov - 28. listopadu 2021   12:30

0:0
(0:0)
Udinese
Silvestri – Becao, Nuytinck (C) (46. Samardžič), Samir – N. Molina (56. N. Pérez), T. Arslan (56. Makengo), Walace, Udogie – Pereyra (15. Pussetto), Deulofeu (85. Success) – Beto.
Meraviglia – Scatragli, Muto
Dacia Arena (Udine)
Janov
Sirigu – Biraschi, A. Masiello, Vásquez – Sabelli (58. Ghiglione), Sturaro (C) (90. A. Touré), Badelj (73. Hernani), Rovella, Cambiaso – Ekuban, Bianchi (73. Pandev).

Janov po remíze v Udine natáhl šňůru bez výhry na jedenáct zápasů

V prvním dějství se oba týmy se snažily minimalizovat riziko hrou ze zajištěné obrany. Kromě několika propagačních střel byla k vidění jediná šance, tu měl krátce před přestávkou hostující Ekuban, jenž zamířil těsně vedle tyče.

Po změně stran už hrozili jen fotbalisté Udinese. Udogie v dobré pozici minul a Betovy plány na poslední chvíli překazil Cambiaso, jenž nebezpečnou střelu vykopl špičkou kopačky. V nastaveném čase sice skóroval Udogie, jenže jeho trefu zneplatnil jednoznačný ofsajd. A tak se oba soupeři stejně jako na jaře rozešli smírně.
Držení míče: 42% : 58%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:4.
Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:11.
90+6'
90+5'
Jeden z posledních útoků, ne-li poslední, vedl Ignacio Pussetto. Na kraji hřiště zvedl oči a odcentroval před branku. V houfu hráčů nejvýše vyskočil stoper Masiello, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
90+3'
Destiny Udogie jásá zbytečně! Po sražené střele sice dorazil míč do branky, ale nacházel se při tom v ofsajdu.
90+1'
Žlutou kartu dostává Nicolo Rovella (Janov).

Střední záložník pyká za podražení.
90'
Kvůli samým zdržovačkám zapříčiněným poleháváním hráčů a jejich následným ošetřením nastavil sudí Meraviglia šest minut nad rámec řádné hrací doby.
90'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Abdoulaye Touré.
88'
Janov ubránil v krátkém časovém sledu dva rohy a jeden dlouhý aut. Z brejku ale neuspěl.
86'
Žluté karty dostávají Ignacio Pussetto (Udinese) a Paolo Ghiglione (Janov).

Ghiglione nechtěl Pussettovi přenechat míč, ačkoliv ho sudí přisoudil jemu (respektive jeho týmu). Následná strkanice už byla jen dohrou celé situace.
85'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Isaac Success.
84'
Luca Gotti chystá páté střídání, u postranní čáry už netrpělivě přešlapává Isaac Success.
82'
Z něj už domácí tým nezahrozil.
81'
Beto si doběhl pro průnikovou přihrávku a z úhlu zakončil na vzdálenější tyč. Vracející se Andrea Cambiaso mu tam stihl strčit nohu a špičkou kopačky odvrátil hrozící nebezpečí na roh.
79'
Na hřišti leží další hráč. Caleb Ekuban se mimo souboj o míč srazil se Samirem a drží se za hlavu. I teď je to jen chvilková indispozice.
78'
Faulovaný Hernani se nechává ošetřit.
77'
Ani při souboji o míč Nehuén Pérez neobstál. Při snaze hrát balon totiž kopl Hernaniho a v kontextu posledních událostí je nejzbytečnějším hráčem na hřišti.
76'
Držení míče: 40% : 60%.
75'
Tohle si Nehuén Pérez za rámeček nedá, svůj centr totiž hodně přetáhl. Dlouho jsem neviděl horší kop.
73'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Hernani.
73'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Flavio Junior Bianchi, přichází Goran Pandev.
71'
I dvacet minut před koncem zůstává stav bezbrankový. Změnit to chce Andrej Ševčenko, jenž má připraveno dvojnásobné střídání.
69'
Udinese přitlačilo a z další akce vytěžilo roh. Odvrácený centr si našel Walace a tvrdou ranou z vápna vyprášil rukavice janovského gólmana.
67'
Konečně nějaký rozruch! Po dlouhé době ho vzbudil Iyenoma Udogie. Ten se po spoluhráčově přiťuknutí šajtlí dostal před vápnem do střelecké pozice. První střelu zablokoval obránce, ale ještě přišla dorážka. Za tou se Salvatore Sirigu jen ohlédl, míč nabral špatnou faleš.
65'
Poslední dvě minuty se hraje poblíž středového kruhu s častým střídáním majitelů míče.
63'
Tu hráči Udinese uměli odvrátit a potom sami zaútočili. U pravé lajny zvedl hlavu Ghiglione a přes obránce odcentroval na zadní tyč. Tam Andrea Cambiaso vracel hlavou do ohně, situaci ale dostal pod kontrolu gólman Silvestri.
62'
Caleb Ekuban tu bolest rozchodil a už spoluhráčům pomáhá s rozvojem další akce.
61'
Držení míče: 37% : 63%.
60'
Ou, Nehuén Pérez se podrážkou svezl po nártu Caleba Ekubana a k němu teď chvátá tým lékařů. Za podobné fauly už jsem viděl žlutou kartu, tentokrát se však rozhodčí rozhodl netrestat.
58'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sabelli, přichází Paolo Ghiglione.
56'
Žlutou kartu dostává Jean-Victor Makengo (Udinese).

Nově příchozí hráč strávil na hřišti jen několik vteřin, když na půlící čáře podkopl Badelje. Že by přemotivovanost?
56'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Jean-Victor Makengo.
56'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Nehuén Pérez.
55'
Aktivitu domácí vyvinuli až s postupem soků hlouběji do pole. Po zisku míče obdržel na levé straně vápna přihrávku Gerard Deulofeu, vylepšil si pozici, ale nastřelil jen obránce.
53'
Fotbalisté Udinese nečinně přihlížejí kombinaci soupeře v blízkosti středového kruhu.
51'
V úvodu druhé půle se více fauluje, než hraje. Své o tom ví Ignacio Pussetto, který zavinil přerušení zákrokem na Badelje.
50'
Naštěstí šlo jen o krátkou indispozici, ošetřený Rovella už zase běhá po hřišti.
49'
I když to ze strany hostujících hráčů vyvolalo silnou nevoli, Francesco Meraviglia ponechal žlutou kartu v kapse.
48'
Nepříjemné chvíle teď prožívá Nicolo Rovella. Janovského záložníka srazil k zemi Molina, jenž ho v přímém střetu nakopl do holenní kosti.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Lazar Samardžič.
46'
V prvním poločase jsme gól neviděli. Oba týmy se snažily minimalizovat riziko hrou ze zajištěné obrany. Kromě několika propagačních střel byla k vidění jen jedna šance, tu měl krátce před přestávkou hostující Ekuban, jenž zamířil těsně vedle tyče.
Držení míče: 35% : 65%.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:3.
Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:4.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Nahuel Molina (Udinese).

Pravý záložník brnkl o nohu Cambiasa, čímž přivodil jeho pád.
45'
Udinese zahrávalo roh. Deulofeův centr Sirigu vyboxoval k Arslanovi, který jeho branku z první vysoko překopl.
44'
Žlutou kartu dostává Stefano Sabelli (Janov).

Pravý křídelník je potrestán za podražení.
43'
Caleb Ekuban se v souboji jeden na jednoho přetlačoval se Samirem a najednou měl otevřený výhled na bránu. Situaci dobře vyhodnotil Marco Silvestri, proti střelci vyběhl a tím ho přinutil k rychlému zakončení, které zamířilo kolem vzdálenější tyče. Kromě gólmana si pochvalu zaslouží i Samir, ten se střelcem do poslední chvíle držel krok a nejspíš ho tím rozhodil.
42'
Gerard Deulofeu našel výborným diagonálním pasem na pravé straně Arslana. Ten honem spěchal do vápna, ale Davide Biraschi ho tam nepustil.
40'
Žlutou kartu dostává Johan Vásquez (Janov).

Krajní bek při souboji o míč nechtěně zasáhl Deulofeua dlaní do tváře.
38'
Netrvalo to dlouho a k míči se probojoval soupeř, který navíc získal roh. S jeho rozehrávkou ale ještě musí kvůli zdravotním trablům Becaa počkat.
36'
Udinese rozvíjí akci od vlastního území.
35'
Hra se přestěhovala do středu hřiště, kde probíhaly usilovné bitvy o míč. Rodrigo Becao pak doběhl Sturara a ten svého soka po ztrátě míče fauloval.
33'
Stefano Sturaro po přiťuknutí spoluhráče protáhl Silvestriho střelou ze střední vzdálenosti. Tenhle zákrok za letu nepatří mezi jednoduché.
32'
Naproti střídačkám se rozeběhl Ignacio Pussetto. Už vymýšlel dlouhý pas, když ho stihl dostoupit Johan Vásquez a balon srazil za autovou čáru.
31'
30'
Po něm vznikl solidní zmatek, který hosté ukončili odkopem za šestnáctku. Tam napřáhl Rodrigo Becao, ale gólman Sirigu měl na jeho pokus ideální výhled.
29'
Hráči Udinese podnikli další útok a po Arslanově sražené střele by si měli kopnout roh.
28'
Walace si u pravého rohu vápna vyměnil balon s Betem a potom ho pohotově vyslal na přední tyč. Tu bezodkladně zavřel Salvatore Sirigu.
27'
O chvíli později si zaútočili i hosté. Byl to Flavio Bianchi, kdo se dostal k centru. Marco Silvestri se na to skvěle připravil a z brány vyšel včas.
25'
Podobně dopadl Iyenoma Udogie, jemuž zatarasil cestu Davide Biraschi. Útočný výlet Udinese skončil odkopem.
23'
V dresu Udinese se do vnitra šestnáctky vydal Nahuel Molina. V pokutovém území se dlouho přetahoval s Vásquezem, který ho nakonec přemohl.
22'
Hosté podnikli výpad po levém křídle, odkud Johan Vásquez našel jenom brankáře Silvestriho.
21'
Ani po dvaceti minutách neevidujeme střelu mezi tyče. Na střely mimo je to zatím 0:2.
19'
Molinovi zabránil v centru Davide Biraschi pouze za cenu rohového kopu. Po něm si odvrácený balon našel Tolgay Arslan a z otočky ho napálil vysoko nad branku.
18'
Z nějakých dvaceti metrů to Nicolo Rovella zkusil napřímo. Razance tam byla, přesnost ne.
17'
Po Nuytinckově faulu na Rovellu mají fotbalisté janovského celku k dispozici standardku.
16'
Držení míče: 34% : 66%.
15'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Ignacio Pussetto.
14'
Poté, co se hosté ubránili rohovému kopu Gerarda Deulofeua, ohlásil kouč Luca Gotti střídání.
13'
Při tomhle kontru se navíc zranil Roberto Pereyra a nevypadá to s ním vůbec dobře. Domácí hráč odchází v doprovodu týmových lékařů za postranní čáru a zápas s největší pravděpodobností nedohraje.
12'
Beto po úžasném průniku připravoval ideální palebnou pozici pro Gerarda Deulofeua, těsně před ním ale stoper Masiello odvrátil míč skluzem.
11'
Nakonec standardkou Janova. Pro centr z ní si bez problémů došel brankář Marco Silvestri.
10'
Tradiční oťukávaná je za námi. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se zápas bude dál odvíjet.
9'
Stejně dopadl na druhé straně Beto, jehož převálcoval Masiello. Domácí útočník se ihned dožadoval odpískání přímého kopu, nicméně podle rozhodčího byl zákrok janovského stopera křišťálově čistý.
8'
Flavio Bianchi se pustil do souboje muž proti muži a bohužel pro Janov z něj vyšel jako poražený.
6'
Po výkopu domácího brankáře hráči přenesli hru na opačnou stranu. U levého kraje vápna svedl Gerard Deulofeu souboj s Biraschim, který nakonec vyzněl ve prospěch janovského obránce.
5'
Jenže ji nenašli a zrodil se kontr. Své motory na levém křídle nastartoval Nicolo Rovella, jeho centr skončil v Silvestriho rukavicích.
4'
Ve vlastním území kombinující hráči Udinese trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
3'
Hosté nakonec zpřesnili hru a hned z toho vytěžili první střelu v zápase, po nahrávce proti noze pálil Milan Badelj metr vedle levé tyče.
2'
Odehrála se sotva minuta a janovským fotbalistům už dvakrát zmizel balon do zámezí.
1'
Výkop provedl hostující Janov, který se pokusí vzepřít roli outsidera.
1'
Domácí budou hrát na jednoho útočníka a tím je Portugalec Beto, ten má letos na svém kontě zatím čtyři přesné zásahy. Přidá dnes další?
Janov postrádá své dva nejlepší střelce. Jak útočníka Mattiu Destra, tak obránce Domenica Criscita trápí svalové zranění. Místo nich mají defenzivě Udinese znepříjemňovat život 21letý Flavio Bianchi a o šest roků starší Ghaňan Caleb Ekuban.

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Nuytinck (C), Samir – N. Molina, T. Arslan, Walace, Udogie – Pereyra, Deulofeu – Beto.
Náhradníci: Carnelos, D. Padelli – De Maio, Jajalo, Makengo, Forestieri, Nestorovski, N. Pérez, Pussetto, Success, Soppy, Samardžič.
Trenér: Luca Gotti

Janov CFC: Sirigu – Biraschi, A. Masiello, Vásquez – Sabelli, Sturaro (C), Badelj, Rovella, Cambiaso – Ekuban, Bianchi.
Náhradníci: Marchetti, Šemper – Bani, Behrami, Buksa, Galdames, Ghiglione, Hernani, Pandev, Vanheusden, Portanova, A. Touré.
Trenér: Andrej Ševčenko

Rozhodčí: Meraviglia – Scatragli, Muto.
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Udinese – Janov. V Dacia Areně už probíhá rozcvička, a to je ten správný čas odtajnit vám sestavy. Které hráče vyšlou Luca Gotti a Andrej Ševčenko do boje?
Plichta se zrodila i v poslední vzájemné konfrontaci na jaře letošního roku. Tehdy domácí Janov poslal do vedení makedonský veterán Goran Pandav, na jeho trefu ještě v poločase odpověděl penaltou Rodrigo De Paul.
Janov chce využít možnost útěku z červené zóny. Aby se tak stalo, musí se dohromady sejít dvě věci: výhra v Udinese a neprohra Boloni na hřišti Spezie. Právě vítězství Janov potřebuje jako sůl, naposledy bral tři body před dvěma a půl měsíci. Od té doby tým z regionu Ligurie nevyhrál desetkrát v řadě a po šesti nerozhodných výsledcích se z něj stal remízový král.
Udinese je v tabulce výše postavené, na Janov má náskok pěti bodů. Mezi ně se vklínila sedmnáctá Spezia, která za Udinese zaostává o tři body. Aby se tým Luca Gottiho vzdálil sestupovému pásmu, musí bezpodmínečně vyhrát. To nedokázal před týdnem na hřišti turínského FC, kde v souboji "o šest bodů" prohrál 1:2. Předtím si před svými fanoušky poradil se Sassuolem a právě na domácí prostředí spoléhá i teď.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Tento přenos nás zavede do Serie A, v suterénu tabulky se uskuteční souboj mezi Udinese a Janovem. Podle bookmakerů je mírným favoritem domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62