Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Sampdoria - 5. března 2022   15:00

Udinese
4' Deulofeu (Pereyra) • 12' Udogie (Deulofeu)
2:1
(2:1)
Sampdoria
13' Caputo
Udinese
Silvestri – Becao, Marí, N. Pérez – N. Molina, T. Arslan (73. Jajalo), Walace, Pereyra, Udogie – Beto (82. Pussetto), Deulofeu.
Irrati – Carbone, Valeriani
Dacia Arena (Udine)
Sampdoria
Falcone – Bereszyński, Jošida (73. A. Ferrari), O. Colley, Murru (77. Augello) – Candreva (68. Sabiri), Ekdal (68. Vieira), Rincón – Sensi (77. Giovinco), Quagliarella (C) – Caputo.

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Fauly: 20:14.
Je za námi dnešní důležitý duel 28. kola italské nejvyšší soutěže. Cenné tři body nakonec zůstávají v Udine po výhře domácích 2:1. Důležité kroky k vítězství udělali svěřenci trenéra Cioffiho hned v úvodu zápasu, kde si vytvořili rozhodující náskok. Druhá půle patři domácím, kteří si vypracovali několik slibných příležitostí, které však brankou neskončili a až do konce se muselo Udinese ztrachovat o výsledek. Nakonec však vše domácí zvládli a díky třem bodům se dokázali odtrhnout od svého dnešního soupeře a poskočit na 14. příčku tabulky!
90+4'
90+4'
Hraje se poslední minuta nastavení a daleko do domácí branky.
90+3'
Mohlo být rozhodnuto! Po další katastrofální rozehrávce se do obrovské šance dostal Deulofeu. Jeho střela však minula o několik centimetrů branku hostů!
90+2'
Další ztráta hostů. Těm se opravdu v posledních minutách moc nedaří.
90+2'
Deulofeu odvedl velký kus práce. Dokonce domácí útočník dokázal vybojovat rohový kop.
90+1'
Deulofeu ukradl balon Ferratimu a zamířil si to k rohovému praporku, kde šetří drahocenné sekundy.
90+1'
Hlavní sudí nastaví nad rámec základní hrací doby další čtyři minuty!
90'
Hra probíhá daleko od domácí branky, hosté se nemohou dostat k ohrožení Silvestriho.
90'
Další nepřesný balon hostů končí v zámezí. Silvestri bude odkopávat od své branky.
89'
Velký potlesk si za svůj skluz vysloužil Udogie, kterým dokázal zabránit centru Sabiriho dostat se do vápna.
88'
Colley faulován. Hosté mohou pokračovat v kombinaci.
87'
Žlutou kartu dostává Gerard Deulofeu (Udinese Calcio).
87'
V následném brejku se do zakončení dostal Deulofeu, který si žádal penaltu po zásahu ruky Ferratiho. Rozhodčí ale jednoznačně ukazuje, že nic takového.
86'
Dobře z obrany vystoupil Becao, který dokázal vypíchnout balon Giovincovi.
86'
Domácí nechávají hosty kombinovat na jejich polovině. Vědí, že na tomto území od Sampdorie žádné ohrožení nehrozí.
85'
Pět minut do konce základní hrací doby. Dokáží hosté s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat?
83'
Další centrovaný balon Udinese pouze prolétl hostujícím vápnem.
82'
Druhá změna na domácí straně. Hřiště opouští Beto, kterého nahrazuje Pussetto.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Beto, přichází Ignacio Pussetto.
81'
Z centrem z levé strany neměla obrana hostů žádné větší problémy a odvrací ho do bezpečí.
81'
Jeden faul za druhým. Po dalším takovém čeká volný přímý kop domácí.
80'
Deulofeu dokázal utéci Colleymu. Domácí se díky tomu dostali do přečíslení dva na jednoho. Nabídku domácího útočníka dokázal skvěle přečíst Falcone a pravou nohou zabránil přihrávce.
79'
Napadající Molina rohový kop nevybojova. Od branky bude odkopávat Falcone.
78'
Péreze dohrál tvrdě právě Giovinco, domácí rozehrají další volný přímý kop.
77'
Další dvojité střídání na straně hostů. Po návratu do Serie A se poprvé dostává na trávník Sebastian Giovinco!
77'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Sebastian Giovinco.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Tommaso Augello.
76'
Po dobrém napadání musel balon odehrát do zámezí Ferrari, domácí se tak opět můžou chopit balonu.
75'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Becao (Udinese Calcio).
75'
Domácím patří poslední minuty zápasu. Jsou výrazně aktivnější.
74'
Po nabídce Moliny pálil ve vápně Deulofeu, jeho ráně však chyběla patřičná razance.
73'
Až moc dlouho Marí otálel s rozehrávkou, za což vidí od sudího žlutou kartu.
73'
Žlutou kartu dostává Pablo Marí (Udinese Calcio).
73'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Mato Jajalo.
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Maja Jošida, přichází Alex Ferrari.
71'
Prostor si ve vápně dokázal udělat Caputo, proti jeho ráně levačkou musel Silvestri vytáhnout velmi dobrý zákrok!
70'
Celá akce Sampdorie ztroskotala na nepřesné nahrávce Sabiriho.
70'
Domácí se trochu více zatáhli, hosté obléhají defenzivní blok Udine.
69'
Začíná se nám, čím dál více žlutit. Tentokrát je napomínám obránce Sampdorie Murru.
69'
Žlutou kartu dostává Nicola Murru (UC Sampdoria).
68'
Žlutou kartu dostává Tolgay Arslan (Udinese Calcio).
68'
Dvojnásobné střídání na straně hostů. Uvidíme, jestli to přinese patřičné změny do hry.
68'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Abdelhamid Sabiri.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Ronaldo Vieira.
67'
Na centr Deulofea si naskočil Beto. Jeho pokus orazítkoval břevno hostující branky!
67'
Opět v permanenci Falcone. Tentokrát ho prověřil Walace. Hostující brankář dokázal míč odvrátit na roh.
66'
Až moc kličkování předvedl Deulofeu ve vápně, čímž si zmařil šanci k zakončení.
65'
K odraženému balonu se dostal těsně za velkým vápnem Pereyra. Jeho střela z voleje prolétla jen těsně nad brankou Sampdorie!
64'
Přehled ve svém vápně opět předvedl Falcone, který se dokázal dostat k centru z pravé strany a zabránil hlavičce Beta.
63'
Po další ztrátě uprostřed hřiště musel za ruční brzdu zatáhnout Ekdal, za což byl odměněn žlutou kartou.
63'
Žlutou kartu dostává Ekdal (UC Sampdoria).
63'
Hosté zvolili postupnou kombinaci po zemi, kterou se snaží dostat do šance.
62'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu. Oba týmy postrádají v posledních minutách přesnost v rozehrávce.
61'
Rukou si pomohl Udogie při zpracování, Sampdoria má k dispozici standardní situaci.
61'
Několik střetů uprostřed hřiště. Na hřišti se začíná objevovat více a více emocí z obou stran.
60'
Rozehrávku domácích dokázal velmi dobře přečíst Sensi, který získal balon na kopačky hostů.
59'
Hosté si žádali další faul na hranici velkého vápna, tentokrát však hlavní sudí Irrati do píšťalky nezapískal.
58'
Centr Candrevy bez problému domácí obrana odvrací do bezpečí.
57'
Quagliarella faulován na pravé straně hřiště, hosté mjaí k dispozici zajímavou standardní situaci.
56'
Udogie odvrací centr pouze na roh, jeho exekuce se na straně hostů chopí Ekdal.
55'
Další faul domácích už nezůstal bez povšimnutí hlavního sudího. Za zákrok na Sensiho vidí žlutou kartu Walace.
55'
Žlutou kartu dostává Walace (Udinese Calcio).
55'
Hra se nám v poslednách minutách přitvrdila. Po dalším tvrdém střetu zůstal na hřišti ležet Udogie, domácí mladík však bude schipen pokračovat.
54'
Vysoký bacon měl najít rozběhnutého Caputa, před ním však míč dokázal odvrátit do bezpečí Becao.
54'
Hosté po dlouhé době drží delší čas balon na svých kopačkách, s rozehrávkou nikam nespěchají.
53'
Další centr z levé strany od hráče Udine si dokázal najít ve směsici těl Falcone.
51'
Na hřišti zůstal ležet po kontaktu s Sensim Arslan. Domácí záložník si vyžádal ošetření.
51'
Po jeho rychlém rozehrání se k centru dostal Udogie, jeho přízemní centr dokázal odvrátit Jošida.
50'
Bereszyński dokázal balon odvrátit pouze na roh, jeho exekuce se chopí Deulofeu.
49'
Rozehrávky standardní situace se chopil Deulofeu, jeho centr však našel pouze hlavu Colleyho.
49'
Po faulu Jošidy zůstává ležet uprostřed hřiště Pereyra. Vypadá to však, že domácí opora bude moci pokračovat.
48'
Domácí vstoupii do druhé půle opět aktivně, téměř většinu času drží balon na svých kopačkách.
48'
Deulofeu si udělal ve vápně prostor, následně našel Arslana, který se odhodlal těsně za vápnem pro střelu. Jeho projektil však skončil vysoko nad hostující brankou.
47'
Už už to vypadalo, že se Deulofeu dostane za obranu hostů. Vše na poslední chvíli zmařil Colley, který dokázal domácímu útočníkovi vypíchnout balon.
46'
Druhá půle odstartovala rozehrávkou hostů a nákopem Ekdala, který však nedokázal najít Caputa.
46'
Oba celky se vrátí zpět na zelený trávník Dacia Areny. Za malou chvilku odstartuje druhá půle dnešní bitvy!
Ofsajdy 3:0.
Po prvním poločasu odchází do kabin spokojenější domácí, kteří skvěle vstoupili do duelu, když se dokázal prosadit Gerard Deulofeu a Destiny Udogie. Hosté však dokázali minutu po druhé inkasované brance reagovat trefou Francesca Caputa. Od té doby se skóre již nezměnilo. Postupem času přebírali iniciativu hosté, byli to právě oni, kterým patřil závěr poločasu. Ani jeden z náznaků dobré přiležitosti brankou neskončil. Ve druhé půli nás však čeká zřejmě ještě velmi zajímavá bitva o důležité body!
45+3'
45+3'
Becao dokázal odvrátit balon do bezpečí.
45+3'
Domácí se brání zuby nehty, další sražený pokus znamená další rohový kop.
45+2'
Hosté neustávají v tlaku, čeká nás další roh Sampdorie.
45+2'
Po postupné kombinaci Sampdorie se dostal k centru z levé strany Murru. Jeho nabídka však pouze prolétla domácím vápnem.
45+1'
Candreva se snažil rychle rozehrát, balon ale špatně podkopl a míč kvůli tomu skončil v zámezí.
45'
Hlavní sudí nastaví nad rámec základní hrací doby prvního poločasu tři minuty!
45'
Quagliarella nedokázal zkrotit balon po centru Sensiho, míč končí v zázemí a odkopávat bude tedy Silvestri.
44'
Za faul na Caputa vidí první žlutou kartu zápasu domácí Pereyra.
44'
Žlutou kartu dostává Roberto Pereyra (Udinese Calcio).
42'
Už to vypadalo, že Beto bude mířit tváří v tvář na Falconeho, domácí útočník však stál v ofsajdovém postavení.
42'
Becao byl napadáním hostů zahnán až odkopu, faulem se však následně provinil Murru, a tak domácí zůstanou u balonu.
41'
Řada nepřesností na obou stranách uprostřed hřiště. Míč rychle mění majitele.
40'
Až příliš vysoko byla noha Pereyra, balon na kopačkách domácím moc dlouho nevydržel.
39'
Po další rychlé kombinaci hostů se k zakončení v šestnáctce dostal Candreva, jeho prudká střela prolétla jen těsně vedle pravé tyče!
38'
Po krásné nabídce Ekdala se dostal Caputo k dalšímu zakončení. Jeho střela však mířila vysoko nad branku, za což se hostující útočník na sebě hodně zlobí.
38'
Quagliarella faulován uprostřed hřiště, hosté se dostávají opět k balonu.
36'
K balonu se dostal Falcone, který si vybírá, komu ze spoluhráčů nabídne míč.
36'
Deulofeu padá po kontaktu s jedním z hostů. Domácí útočník celému střetu přidal trochu herectví, což se nelíbilo Rincónovi, který to přišel útočníkovi Udinese od plic vysvětlit.
35'
Rohový kop nenadělal domácí obraně velké problémy.
35'
Míč končí po teči v zámezí, hráči Sampdorie si vyzkouší výhodu rohového kopu.
34'
Krásným balonem našel Candreva Sensiho, tomu však na poslední chvíli míč utekl od kopaček a z velké šance větší ohrožení domácí branky nebylo.
33'
Ofsajdem končí kombinace domácích. K držení balonu se dostává Sampdoria.
33'
Hosté se po dlouhé době trochu více zatáhli, čímž dali možnost Udine kombinovat.
32'
Další nakopnutý balon od hostů. Pár centimetrů chybělo, aby se Quagliarella dostal do zakončení.
32'
Dlouhým autem hledal Ekdal za obranou nabíhajícího Caputa, Molina však na poslední chvíli jeho nabídku dokázal odvrátit.
31'
Po rohovém kopu se téměř z hranice malého vápna dostal k zakončení Walace, jeho pokus z otočky skvělým zákrokem likviduje Falcone!
30'
Po rychle zahrané standardní situaci se dostal Udogie k dalšímu zakončení. Jeho ránu levačkou skluzem dokázal srazit na roh Bereszyński.
29'
Sensi dohrál Becaa, rozhodčí nařizuje další rozehrávku pro domácí.
28'
Centry od domácích létají v posledních minutách z obou stran. Hostující obrana si však se všemi zatím dokázala poradit.
28'
Dobrou práci dokázal odvéct Murru, který na poslední chvíli sáhl do přihrávky Arslana. Pokud by se tak nestalo, tak by Deulofeu mířil sám na hostujícího brankáře.
27'
Nakrátko rozehraný rohový kop zakončoval Walace, jeho ránu dokázal srazit do bezpečí Rincón, následuje další rohový kop.
26'
Po tečované ráně Beta končí balon na autovou čarou, následuje rohový kop.
26'
Caputo padá po kontaktu s Becaem ve středu hřiště, hosté se zlobí, přáli si totiž faul. Hlavní sudí je ale neoblomný.
25'
Deulofeu vybídnul k centru z pravé strany Molinu, jeho přízemní balon dokázal odvrátit skluzem Rincón.
25'
Hosté uklidňují hru kombinací na své polovině.
24'
Po rychlé výměně balonu ve vápně se do dobré šance dostal aktivní Pereyra, jeho střela z voleje minula branku.
24'
Domácí zatlačili svého soupeře, parádním blokem proti střele Arslana vystoupil Jošida a zhatil tak střelecký pokus.
23'
Ke střele se zpoza vápna dostal Ekdal. Pokus hostujícího záložníka neměla moc přesnosti a skončil daleko od domácí branky.
23'
Další centr z pravé strany obstaral Candreva. Jeho nabídka do vápna však ani jednoho ze spoluhráčů nenašla.
22'
Dobře do obrany zapracoval Walace, který nedovolil Sensimu dostat se do rychlého přečíslení.
21'
Pereyra našel centrem Molinu, který zkusil vystřelil z voleje. Rána mu ale vůbec nesedla a skončila daleko od hostující branky.
20'
Exekuce rohového kopu se ujal Deulofeu, centr našel stopera Péreze, který dal do své hlavičky příliš mnoho razance a skončila tak nad brankou hostů.
20'
Po delší době opět se dostali do náznaku šance domácí. Centr Moliny byl zablokován na rohový kop.
19'
Až příliš dlouho si s balonem hrál uprostřed hřiště Arslanem, čehož využili hosté a zamířili do rychlého protiútoku. Vše vygradovalo centrem Bereszyńskiho, kterým našel Quagliarellu ve vápně. Hlavička hostujícího kapitána však z dobré pozice mířila pouze do rukavic Silvestriho.
17'
Několik nepřesností uprostřed hřiště od obou celků. Oba dva týmy jsou několikaminutovou pauzou trochu rozhozeni.
15'
Celou situaci ještě prozkoumával VAR, nakonec však branka platí!
13'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Rychle máme sníženo! Becao zaváhal při dlouhém nakopnutém balonu od jednoho z hostujících stoperů, čehož dokázal využít FRANCESCO CAPUTO a přesnou střelou snižuje náskok domácích!
12'
Udinese právě vstřelilo branku!
Domácí zvyšují svůj náskok! K tečované střele Deulofeua se dostal DESTINY UDOGIE, který neměl problém balon uklidit do sítě.
11'
I domácí zatím nepůsobí v rozehrávce nějak spolehlivě. Další zaváhání tentokrát obstaral Pérez, hostující celek ho však nedokázal potrestat.
11'
Hosté se začínají pomalu osmělovat, čím dál více se dostávají k balonu a drží ho na svých kopačkách.
10'
Quagliarellu se pokoušel za domácí obranou najít Colley, jeho centrovaný balon však skončil za autovou čarou.
9'
Moc dlouho však hostům balon na kopačkách nevydržel, právě Jošida důrazně dohrál Péreze a míč se po zákroku hostujícího stoperu dostává opět na kopačky domácích.
9'
Po faulu Arslana se dostávají k balonu hosté, rozehrávat bude Jošida.
8'
Vysoké napadání domácích dělá hostům velké problémy. Hráči Sampdorie kupí v úvodu zápasu jednu chybu za druhou.
7'
Na pravé straně se k centru dostal Molina. Jeho nabídka však nepatřila mezi ty nejpřesnější. Žádný ze spoluhráčů na ní nedosáhnul.
7'
Faulem se těsně za polovinou hřiště provinil Rincón. Domácí tak mají k dispozici rozehrávku.
6'
Velké zmatky při rozehrávce Udine. Marí zahnal svého brankáře do kouta, ten ale nakonec vše dokázal vyřešit.
5'
Po kontaktu s Murruem zůstal ležet na hřišti Deulofeu, domácí si žádali volný přímý kop, rozhodčí však jednoznačně ukazuje, že se o faul nejednalo.
5'
Deulofeu posílal do vápna další centr, tentokrát z toho vážnější příležitost nebyla. Obrana hostujícího celku dokázala balon odvrátit.
4'
Domácí se ujímají rychle vedení! Na pravé straně hřiště se dokázal uvolnit Pereyra, který našel ve vápně GERARDA DEULOFEU, který byl za svoji aktivitu odměněn úvodní brankou zápasu!
3'
Kombinace zahnala hosty až zpět k Falconemu, který s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
2'
Do dobré šance se tlačil opět Deulofeu, vše však zamezil praporek pomezního, který ukazuje ofsajd domácích.
1'
Deulofeu se tlačil z levé strany do vápna, jeho narážečka s Arslanem však nebyla přesná.
1'
Hosté se rychle zmocnili balonu a pouští se do první kombinace.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří rychlým nákopem se snaží ihned dostat dopředu.
1'
Oba celky již míří na hrací plochu. Za malou chvilku půjdeme na to!

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Marí, N. Pérez – N. Molina, T. Arslan, Walace, Pereyra, Udogie – Beto, Deulofeu.
Náhradníci: Gasparini, D. Padelli – Benković, Jajalo, Makengo, Nestorovski, Pussetto, Samardžič, Soppy, Zeegelaar.
Trenér: Gabriele Cioffi

UC Sampdoria: Falcone – Bereszyński, Jošida, O. Colley, Murru – Candreva, Ekdal, Rincón – Sensi, Quagliarella (C) – Caputo.
Náhradníci: Audero, N. Ravaglia – Augello, Giovinco, A. Ferrari, Magnani, Montevago, Sabiri, Trimboli, Vieira.
Trenér: Marco Giampaolo

Rozhodčí: Irrati – Carbone, Valeriani.
Vzájemné zápasy:
Bilance vzájemných duelů jednoznačně hovoří ve prospěch Sampdorie. Ta zvítězila z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát, jednou utkání skončilo remízou. Naváže na to celek z Janova i v sobotním klání?

UC Sampdoria – Udinese Calcio 3:3
Udinese Calcio – UC Sampdoria 0:1
UC Sampdoria – Udinese Calcio 2:1
Udinese Calcio – UC Sampdoria 1:3
UC Sampdoria
Hostující Sampdoria má po sedmadvaceti odehraných duelech na svém kontě šestadvacet bodů stejně jako Udinese i Spezia. Aktuálně týmu z Janova patří 15. příčku, drží pouhý čtyřbodový náskok na záchranářskou příčku. Poslední zápasy Sampdorie jsou jako na houpačce, z posledních pěti duelů dokázal janovský celek vyhrát pouze dvakrát, oba dvě výhry však přišly na domácím hřišti.

Na venkovním trávníku se Sampdorii vůbec nedaří, patří k nejhorším celkům k soutěži. Ze třinácti duelů dokázali svěřenci trenéra Giampaola získat pouhých jedenáct bodů. Nejlepším střelcem Sampdorie je se sedmi brankami zkušený Antonio Candreva, o jednu branku méně má poté Francesco Caputo.

Kvůli žlutým kartám do zápasu nezasáhne do duelu Morten Thorsby, kvůli zranění bude chybět také Manolo Gabbiadini. Otazník visí nad startem Kristoffera Askildsena a Mikkela Damsgaarda.
Udinese Calcio
Domácí mají odehráno pouhých 25 zápasů, po kterých mají na svém kontě získaných šestadvacet bodů a okupují 14. příčku v tabulce. Z posledních pěti zápasů však Udinese prohrálo pouze jednou, na hřišti Verony 0:4. V posledních dvou zápasech svěřenci trenéra Cioffiho navíc remizovali s AC Milán i Laziem Řím, tedy dvěma celky z popředí tabulky, což jistě vlilo týmu novou sílu do žil před důležitým sobotním bojem.

Na domácím hřišti Udine dokázalo z dvanácti duelů získat patnáct bodů, což tento celek řadí v této tabulce na třináctou pozici. Nejlepším střelcem domácího celku je útočník Beto s osmi trefami.

Domácím bude v sobotní bitvě chybět holandský stoper Bram Nuytinck a italský brankář Antonio Santurro.
Krásné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám všechny u sledování velmi důležitého zápasu 28. kola nejvyšší italské soutěže mezi Udinese Calcio a týmem Sampdorie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62