Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Venezia : Sampdoria - 20. března 2022   12:30

0:2
(0:2)
Sampdoria
24' Caputo  (Sabiri) • 38' Caputo
Venezia
Mäenpää – Ebuehi (80. Črnigoj), Caldara, Ceccaroni (C), Haps – Ampadu, Fiordilino (56. Nsamé) – Okereke (56. Busio), Aramu, Nani (68. Kiyine) – Henry.
D. Orsato – A. Costanzo, M. Passeri
Stadio Pierluigi Penzo, Benátky
Sampdoria
Audero – Bereszyński, O. Colley (90. Jošida), A. Ferrari, Murru (84. Vieira) – Ekdal (C) (84. Augello), Thorsby, Sensi (71. Rincón) – Candreva (72. Quagliarella), Sabiri – Caputo.

Díky za pozornost, mějte hezký den.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 28:17.
Druhá půle už gól nepřinesla, domácí se marně snažili zdramatizovat utkání, ale nebylo jim přáno, v závěru navíc dohrávali o deseti, čímž definitivně ztratili možnost zabojovat o bodový zisk, nebyl jim dopřán ani čestný úspěch, ke kterému byli blízko v nastavení. Rozhodli dvě hrubé chyby v první půli, které dokázala Sampdoria využít a poté už svůj náskok víceméně jen bránila.
90+6'
90+5'
A góly opravdu nebylo daleko, Pietro Ceccaroni se dostal před brankářem do zakončení, ale neměl už místo, kam by balón poslal. Emil Audero jej tak stačil vyrazit.
90+5'
Jedna z posledních možností pro domácí vstřelit aspoň čestný úspěch. Venezia rozehraje standardku.
90+3'
Francesco Caputo mohl završit hattrick, sám před brankářem na levé straně však poslal balón pouze nad jeho bránu.
90+1'
Bartosz Bereszyński si vynutil faul na pravém křídle, odkud bude jeho tým rozehrávat.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut.
90'
Nedorozumění domácí obrany málem vedlo ke třetí brance, hosté šance využít nedokázali, ovšem mrzet je to zřejmě nemusí.
90'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Omar Colley, přichází Maja Jošida.
89'
Chystá se střídání na straně Sampdorie, ale ještě předtím je jeden z hráčů ošetřován. Je jasné, že je to už jen zdržovací taktika.
86'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Thomas Henry (Venezia FC). Domácí kouč byl na svého svěřence pořádně nazlobený a to jsem ještě slušný.
85'
Ethan Ampadu hodně dalekým autem poslal míč až do šestnáctky soupeře, kde se jeho spoluhráči provinili nedovoleným zákrokem. Zbytečně tak přichází o možnost zahrozit.
84'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Ronaldo Vieira.
84'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Tommaso Augello.
82'
Hráči Sampdorie šetří čas a s rozehrávkou rohového kopu vůbec nepospíchají.
80'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Tyronne Ebuehi, přichází Domen Črnigoj.
80'
Ani tato šance není využita. Ridgeciano Haps ovšem trefil míče levačkou hodně špatně a odehrál jej nad břevno.
78'
Jean-Pierre Nsamé si v pokutovém území nedokázal centr dobře zpracovat a do zakončení se tak nedostal.
77'
Jeden z hráčů v bílém dresu střílel tvrdě v pokutovém území, trefil ale pouze obránce, takže Niki Mäenpää zasahovat nemusel.
74'
Domácím se nedaří vsítit kontaktní gól, přízemní přihrávka před bránu soupeře byla zblokována do bezpečí.
72'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Fabio Quagliarella.
71'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Tomás Rincón.
70'
Tyronne Ebuehi dobře odcentroval před bránu, kde hlavičkoval Jean-Pierre Nsamé, ovšem nepřesně mimo tři tyče.
68'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Nani, přichází Sofian Kiyine.
67'
Do šance se málem opět dostali hráči hostujícího mužstva, ale špatně si přihráli a poté je zastavil faul.
64'
Emil Audero celkem snadno schoval míč do rukavic a s rozehrávkou nepospíchá.
63'
Žlutou kartu dostává Gianluca Busio (Venezia FC).
61'
Tvrdá střela jednoho z nich letí vysoko nad bránu.
60'
Hosté drží míč v útoku, rozehrávat budou roh.
59'
Mattia Caldara se ke střele ve velkém vápně nedostal, navíc se provinil faulem.
56'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází David Okereke, přichází Gianluca Busio.
56'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Luca Fiordilino, přichází Jean-Pierre Nsamé.
55'
Hosté si vynutili faul na útočné polovině, chystají se první střídání.
52'
Okereke ještě chvíli zůstal ležet na trávníku, ale už je zpátky na nohách.
50'
David Okereke se v pokutovém území dostal před brankáře, ale nestačil už zakončit. Domácí se dožadovali faulu, ale hlavní arbitr zůstává v klidu.
49'
Mattia Aramu se postaral o rozehrávku, jeho tvrdou ránu levačkou však zastavila dobře postavená zeď.
48'
Z něj sice bránu Sampdorie neohrozili, ale krátce na to si vynutili faul a následovat bude přímý kop.
47'
Rohový kop pro domácí tým.
46'
Kvalita hry odpovídá tabulkovému postavení dnešních soupeřů. Hosté nejsou lepším týmem, ale využili dvou velkých chyb soupeře, první gól byl doslova na zlatém podnose. Domácí jsou tak v těžké pozici, ale před sebou mají celý druhý poločas.
45+2'
45+1'
Hlavička jednoho z hráčů Venezie končí vedle vzdálenější tyče.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta, domácí rozehrají rohový kop.
44'
Žlutou kartu dostává David Okereke (Venezia FC) za hodně tvrdý skluz, po kterém zůstává Stefano Sensi ležet na trávníku.
44'
Nebezpečný centr před bránu Venezie dokázala její obrana odvrátit do bezpečí.
42'
Domácí faulovali kousek za středovou lajnou, odkud bude protivník rozehrávat.
41'
Žlutou kartu dostává Thomas Henry (Venezia FC).
40'
Hosté jsou u míče i nadále, ale jejich další akce šancí nekončí.
38'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí prohrávají už o dva góly a znovu za to mohla velká hrubka, tentokrát v rozehrávce. Stefano Sensi se zmocnil míče, poté jeho tým velmi hezky zakombinoval a jeden z hráčů se dostal ke střele, kterou Niki Mäenpää bravurně vyrazil na pravou stranu, ovšem zcela volný FRANCESCO CAPUTO zblízka dorazil balón do odkryté brány. Tady domácí brankář nemohl nic dělat.
38'
Niki Mäenpää vyběhl z brány a volný míč rychle uklidil do náruče. Nyní už zřejmě riskovat moc nebude.
35'
Žlutou kartu dostává Ridgeciano Haps (Venezia FC).
Žlutou kartu dostává Abdelhamid Sabiri (UC Sampdoria).
32'
Thomas Henry se dostal před bránou Sampdorie do zakončení hlavou, mířil ale vysoko nad.
30'
Hosté dokázali centrovaný míč odvrátit, Alex Ferrari byl tím, kdo jej odhlavičkoval ven z vápna, jeden z domácích hráčů se ještě mohl dostat ke střele, ale byl pískán útočný faul.
29'
Domácí mají možnost ohrozit hostující svatyni díky standardce, rozehrávat ji budou z levého křídla.
27'
Domácí chtěli rychle odpovědět, jenže o míč přišli a hosté pokračují v aktivitě.
24'
Tak tento gól si Niki Mäenpää za rámeček rozhodně nedá. Strážce svatyně mohl po malé domů míč odehrát do bezpečí, ale příliš dlouho a hlavně zbytečně jej držel u své pravé kopačky, Sabiri mu jej skluzem vypíchl, k balónu se díky tomu dostal FRANCESCO CAPUTO a snadno jej usměrnil do prázdné brány.
23'
Thomas Henry a David Okereke si nabíhali na centr z pravého křídla, ani jeden z nich se ale k míči nedostal.
21'
Znovu se hraje převážně u středového kruhu, daleko od obou branek.
18'
Thomas Henry střílel ve velkém vápně z otočky pouze do protihráče, poté zahrál jasně rukou, což pozornosti sudího neušlo.
17'
Jeho tým rozehrával standardku na útočné polovině, následoval centr do pokutového území, kde ovšem hlavní arbitr viděl útočný faul a z šance tak není nic.
16'
Na trávě leží jeden z hostů, hra je přerušena.
14'
Antonio Candreva se postaral o první střelecký pokus utkání, z pravé strany ale trefil záda protihráče, od nichž se míč odrazil do zámezí.
13'
Mattia Aramu bojoval proti přesile a neměl šanci dostat se do nějakého zakončení.
11'
Hráči Sampdorie získali míč, ale akci pozdrželi a jen si přihrávají u středové čáry.
9'
Nyní útočí domácí tým, ale také bez jakéhokoliv úspěchu. Zatím se na nějakou šanci čeká.
6'
Následoval centr do pokutového území, jenž byl ovšem odvrácen do bezpečí.
6'
Po faulu rozehraje hostující tým standardku z pravé strany.
3'
Hosté kombinují na útočné polovině a snaží se dostat ke střele, zatím se jim to nedaří.
1'

Venezia FC: Mäenpää – Ebuehi, Caldara, Ceccaroni (C), Haps – Ampadu, Fiordilino – Okereke, Aramu, Nani – Henry.
Náhradníci: Lazar – Ullmann, Svoboda, Matějů, Vacca, Sigurdsson, Tessmann, Črnigoj, Busio, Dor Peretz, Kiyine, Nsamé.
Trenér: P. Zanetti.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, O. Colley, A. Ferrari, Murru – Ekdal (C), Thorsby, Sensi – Candreva, Sabiri – Caputo.
Náhradníci: N. Ravaglia, Falcone – Augello, Conti, Jošida, Magnani, Vieira, Askildsen, Trimboli, Rincón, Giovinco, Quagliarella.
Trenér: M. Giampaolo.

Rozhodčí: D. Orsato – A. Costanzo, M. Passeri.
Posledních pět vzájemných zápasů

Sampdoria – Venezia 1:1
Venezia – Sampdoria 3:1
Sampdoria – Venezia 4:0
Sampdoria – Venezia 4:1
Venezia – Sampdoria 2:2

Venezia na svém hřišti se Sampdorií ještě neprohrála, dva ze tří zápasů skončily nerozhodně a v tom zatím poslední zvítězil domácí tým 3:1.
UC Sampdoria

Hosté, jak už bylo naznačeno, jsou mimo sestupové pozice, ovšem náskok před nimi není příliš velký. Venku se jim navíc příliš nedaří, ze čtrnácti utkání si přivezli pouze jedenáct bodů díky třem vítězstvím a dvěma remízám, k tomu přidali čtrnáct vstřelených a hned třiadvacet inkasovaných gólů. V tuto chvíli drží opravdu nelichotivou bilanci pěti venkovních porážek za sebou a pokud bychom počítali i Italský pohár, bylo by to ještě o jednu prohru horší.
O místo nejlepšího kanonýra mančaftu se se sedmi zásahy dělí dva veteráni a krajané z Apeninského poloostrova, a sice Antonio Candreva a Francesco Caputo.
Venezia FC

Domácí tým drží první sestupovou pozici, na kontě má stejný počet bodů jako předposlední Janov, ale na sedmnácté Cagliari ztrácí tři body. Na svém hřišti se Venezii moc nedaří, ze čtrnácti klání si její hráči odnesli pouze deset bodů díky dvěma výhrám a čtyřem nerozhodným stavům, skórovali jen patnáctkrát, zato osmadvacet branek inkasovali. Před svými fanoušky prohráli ve třech z posledních pěti zápasů.
Se šesti góly vede tabulku střelců týmu francouzský útočník Thomas Henry.
Krásný den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Nejvyšší italská fotbalová soutěž pokračuje pěti zápasy 30. kola, jako první uvidíme souboj týmů ze spodní části tabulky, které bojují o setrvání v Serii A. Jsou to Venezia a Sampdoria. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62