Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : AS Řím - 8. ledna 2023   20:45

AC Milán
30' Kalulu (Tonali) • 77' Pobega (Leão)
2:2
(1:0)
AS Řím
87' Ibañez  (Lo. Pellegrini) • 90+3' Abraham
AC Milán
Tătăruşanu – Calabria /C/, Kalulu, Tomori, Hernández – Binnásir (74. Vranckx), Tonali – Saelemaekers (85. Gabbia), Díaz (70. Pobega), Leão – Giroud (85. De Ketelaere).
Nava, Mirante – Bozzolan, Dest, Thiaw, Bakayoko, Adli, Lazetić.
Massa – Lo Cicero, Di Iorio
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
72 831 diváků
AS Řím
Patrício – Mancini (89. Belotti), Smalling, Ibañez – Çelik (78. El Shaarawy), Cristante (66. Matić), Pellegrini /C/, Zalewski – Dybala, Zaniolo (66. Tahirović) – Abraham.
Svilar, Boer – Viña, Kumbulla, Camara, Spinazzola, Bove, Volpato, Majchrzak, Šomurodov, Solbakken.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 21:16.
Hodně nečekaný zvrat nabral v závěru zápas na promáčeném San Siru. Domácí prakticky celý zápas nepustili soupeře do vážnější šance, ba ani k přímé střele.
Když na Kaluluho hlavičku po rohovém kopu ze 30. minuty navázal z brejku v 77. minutě střídající Pobega, zdálo se být rozhodnuto. Hosté však nesložili zbraně a v úplném závěru ze dvou standardek dokázali urvat nečekaný bod. Po rohu hlavičkoval přesně Ibañez a po trestném kopu dorazil Matićovu hlavičku v nastaveném čase Abraham.

Pro svěřence nepřítomného Mourinha je to teprve druhý získaný bod proti AC Milán za poslední tři roky a výsledek připomněl předloňský duel, kdy Římané vyrovnávali dokonce třikrát na konečných 3:3.
90+7'
90+6'
Jedenáctá žlutá karta zápasu, sestavu napomínaných doplnil za překážení v rozehrávce Tammy Abraham (AS Řím).
90+6'
Po rozehrávce však naopak fauluje Abraham a asi poslední příležitost vzít si zpět vítězství dostávají domácí.
90+5'
Při „zidanovce“ uprostřed hřiště byl podražen Pellegrini.
90+3'
AS Řím právě vstřelil branku!
Obhájcům titulu utíká zdánlivě jasné vítězství mezi prsty. Trestný kop od postranní čáry trkl prudce hlavou Nemanja Matić, Tătăruşanu ještě dokázal na čáře instinktivně vyškrábnout, vyražený míč však vrací v pádu za jeho záda z bezprostřední blízkosti TAMMY ABRAHAM.
90+2'
Z přímého kopu hosté ještě posunuli míč dopředu, než přišel nákop do pokutového území. Tam se prosadil Abraham, hlavičkoval však obloukem daleko vedle brány.
90+1'
Nemanja Matić (AS Řím) se ohnal rukou po Pobegovi a dostává žlutou kartu. Píská se však proti domácí bráně za původní faul střelce druhé branky Milána.
89'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Andrea Belotti.
88'
Domácí zadáci dostali do bezpečí Zalewského křížný nákop. Polský reprezentant dostal ještě jednu příležitost, avšak přetáhl centr do zámezí.
87'
Prudkou hlavičkou po rohovém kopu Lorenza Pellegriniho ze sedmi metrů napnul síť ROGER IBAÑEZ a závěr zápasu dostává novou zápletku.
86'
Tătăruşanu nemusel zasahovat proti přímé střele, zato teď pěkně vystihl rychlým vyběhnutím a nadvakrát konečky prstů odvrátil kroucený centr.
85'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Matteo Gabbia,
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Charles De Ketelaere.
84'
Zalewski hledal načechraným centrem El Shaarawyho, před kterým posouvá míč hlavou do zámezí domácí Calabria.
83'
Olivier Giroud trefuje trestným kopem z přibližně 22 metrů pouze římskou zeď.
82'
Žlutá karta pro AS Řím. Roger Ibañez svým faulem navíc zavinil hodně nebezpečnou standardku pět metrů od velkého vápna.
81'
Dnešní utkání sleduje 72 831 diváků.
79'
Hosté se snaží o odpověď, jenže svou nulovou útočnou produkci nezlepšili ani po Hernándezově pokusu o centr.
78'
ze hřiště odchází Zeki Çelik, přichází Stephan El Shaarawy.
77'
Milánský odchovanec střílí za „rossoneri“ první ligový gól. Zatím sázel do sítí soupeřů jen na hostováních v La Spezii a FC Turín, jednou se trefil v Lize mistrů, ale v gól proměnil až svůj desátý start za AC Milán v Serii A po sedmi minutách na hřišti.
77'
AC Milán právě vstřelil branku!
Rychlý brejk přes celé hřiště proměňují domácí v gólovou pojistku. Rafael Leão dal finální přihrávku podél velkého vápna a TOMMASO POBEGA ji náramně trefil levačkou. Křížnou střelu ještě tečoval skluzující Smalling a možná právě jeho smůlovatý zásah zapříčinil, že Rui Patrício na míč nedosáhl.
76'
Pellegriniho ránu z dálky zablokoval Kalulu.
74'
ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Aster Vranckx.
73'
Protestovala vášnivě i milánská lavička a žlutou kartu ukazuje rozhodčí také trenérovi Stefanu Piolimu.
72'
Sandro Tonali (AC Milán) se vztekal kvůli neodpískané ruce Rogera Ibañeze a sám si vysloužil žlutou kartu. Míč se skutečně v šestnáctce otřel částečně i o paži nastřeleného obránce AS Řím, ale ten ji měl u těla a za toto se penalty nepískají.
71'
Nemanja Matić prorážel a Římané se znovu stahují. Po přestávce je jejich útočná produktivita úplně nulová.
70'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Tommaso Pobega.
69'
Abraham se vzteká na další zákrok Tomoriho, který jej přidržel za dres.
68'
Žlutá karta pro AC Milán. Poměrně zbytečně podrazil Dybalu uprostřed hřiště Fikayo Tomori.
66'
První dvojice střídání v mužstvu AS Řím:
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Benjamin Tahirović,
ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Nemanja Matić.
65'
Abraham na levém křídle vymotal Tomoriho, kterého zastoupil v šestnáctce jistým zákrokem proti střílenému centru Kalulu.
64'
Tammy Abraham se po ošetření zapojil do hry, jenže ke své smůle z ofsajdu.
62'
Žlutá karta pro AC Milán. Ismaël Binnásir skosil na zemi Abrahama.
61'
Rafael Leão poslal kolmici na kopačky protihráče, svou minelu napravil poctivým návratem a odebráním míče Zaniolovi. Poté nahrál Díazovi, který si vyměnil míč s Binnásirem a střílí z 25 metrů vedle.
60'
Pellegrini rozehrál roh s rotací ven z brány a Milánští si snadno poradili. Hosté se znovu stahují do bloku.
59'
Zalewski se hezky utrhl kolem Calabrii a získal pro AS Řím rohový kop.
56'
Leãlův centr byl pro Girouda příliš vysoký.
54'
Saelemaekers odcentroval na Kalulua, jehož hlavička míří doprostřed brány do Patríciovy náruče.
53'
Na zemi se svíjí pro změnu domácí Sandro Tonali a drží se za kotník pravé nohy.
52'
Hernándezovu jedovatou skákavou střelu zpoza šestnáctky vyráží skokem po pravici hrudníkem Rui Patrício.
51'
V obnovené hře znovu utíká míč při slalomu Dybalovi a výsledkem jeho akce je jen odkop od milánské brány.
48'
Na trávníku je ošetřován hostující Zeki Çelik.
47'
Rafael Leão převzal dlouhý křížný pas, střela z úhlu mu pak sjela po kopačce a míří vysoko nad.
46'
Obě mužstva pokračují beze změny v sestavě.
46'

Ofsajdy 0:0
Skoro půl hodiny se čekalo na deštivém San Siru na nějakou brankovou příležitost. Domácí pak udeřili z první příležitosti, přesně řečeno až z jejího dohrání po rohovém kopu, který umístil hlavou o trávník do sítě stoper Kalulu. Římané bez potrestaného trenéra Mourinha toho zatím moc nepředvedli.
45+2'
45+1'
Trestný kop vyhlavičkoval z malého vápna opět dobře postavený Chris Smalling.
45+1'
Nicolò Zaniolo (AS Řím) nedbal varování a za další nedovolený zákrok skluzem již dostává od rozhodčího Massy žlutou kartu.
45'
Zalewski zahnal nepřesnou přihrávkou spoluhráče do autu.
43'
Pellegriniho roh vyboxoval daleko ven Ciprian Tătăruşanu a odražený míč z velké dálky víceméně jen odevzdal nepřesnou střelou Mancini.
43'
Hosté pokračují v tlaku, Calabria raději před Pellegrinim uklízí míč na roh.
42'
Tak AS Řím přece jen do přestávky stihl jednou vystřelit a pokus polského reprezentanta Zalewského nebyl vůbec zlý. Po individuální akci si snadno obhodil soupeře v rohu šestnáctky a vypálil křížně metr vedle levé tyče.
40'
Hosté měli příležitost standardky, avšak míč směřoval ve vápně do míst, kde vládli milánští obránci.
39'
Domácí brzy vrátili míč do šestnáctky a Fikayo Tomori se dokonce pokusil o nůžky, Saelemaekersův zpětný nadýchaný centr však promáchl.
38'
Tentokrát se hosté podobně kopnutému rohu ubránili a vyhlavičkovali míč do bezpečí.
37'
O chvilku později se Saelemaekers rozjel po pravém křídle a Roger Ibañez mu v poslední chvíli vypíchl míč na roh.
37'
Alexis Saelemaekers zakončil akci AC Milán nepřesnou a celkem neškodnou střelou po zemi.
35'
Rozhodčí varuje faulujícího Zaniola, že příště to již bude se žlutou.
34'
Abrahamovu patičku ve vápně nezpracoval nejlépe Dybala. Snažil se nasadit jesličky Tomorimu, míč mu však utíká za čáru.
33'
Díaz vysunul Saelemaekerse, který na křídle vracel míč Binnásirovi. K tomu se přiřítil Abraham a trefil ho nedovoleně současně nohou i rukou.
31'
Žlutá karta pro AS Řím v přerušené hře. Snad za nějaké protesty proti gólu ji dostal Nicola Zalewski.
30'
Jenže předchozí zákrok nebyl Patríciovi k ničemu. V klubku hráčů si Tonaliho rohový kop našel PIERRE KALULU a v pádu dokázal skvěle hlavičkovat o zem, portugalský brankář si na míč jen sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.
29'
Před vypršením půlhodiny hry konečně přichází střela na bránu. Z 20 metrů pálil prudce pod břevno Brahim Díaz, ovšem přímo do míst, kde stál Rui Patrício, který vytěsnil míč na roh.
27'
Abraham se protlačil a odcentroval přes Kalulua, z pravého křídla však neposlal přesný centr do vápna.
26'
Žlutá karta pro AC Milán. Rafael Leão podrazil rozběhnutého Abrahama na půlce hřiště.
25'
Několik ztrát a zisků poskakujícího míče v šestnáctce nevedlo k zakončení, akci přerušil Binnásirův útočný faul.
24'
Průnik Rafaela Leãa byl zastaven jen za cenu prvního milánského rohu.
22'
GIroud si odstoupil od protihráče a hlavičkou trknul do Saelemaekersova křížného pasu z rohu šestnáctky. Jeho zakončení však rovněž hlavou vystihl bránící Smalling.
19'
AS Řím kopal první roh, výsledkem je pouze útočný faul naskakujícího Ibañeze na domácího brankáře.
17'
Nepřesné založení útoku hostů, Ciprian Tătăruşanu rozehrává na pár metrů a opakovaně si vyměňuje míč se stopery.
16'
Teď pro změnu Zeki Çelik zastavil milánský centr, Nicolò Zaniolo si postavil tělo před míč a vynutil si faul.
14'
Hosté ztratili míč před pokutovým územím Milána, Zaniolo poté sáhl na Saelemaekerse, jenž ochotně padl a žádal si žlutou kartu. Sám ale pádu hodně přidal.
13'
Olivier Giroud si drbe hlavu po příliš prudké přihrávce, která míří do zámezí. Odkop od brány si chystá Patrício.
12'
Hra je zatím podobně líbivá jako dnešní deštivé počasí. Hosté vybojovali míč, ale znovu faulují na polovině hřiště a balon se vrací na milánské kopačky.
9'
Další žlutá karta pro AS Řím, za protesty ji dostává Gianluca Mancini.
9'
Žlutá karta pro AS Řím (Zeki Çelik). Hosté sice protestují, ale nic u rozhodčího nezmůžou. Turecký krajní záložník u postranní čáry podrazil Smallinga.
7'
Centr Davideho Calabrii se stočil za bránu AS Řím.
6'
Míč si vzápětí při podobné příležitosti osahal i hostující brankář Patrício.
5'
Z hloubi pole poslal římský kapitán Pellegrini trestný kop jen do rukavic brankáře Tătăruşana.
4'
Giroudova křížná střela z 12 metrů letí daleko od brány.
3'
Sandro Tonali stačil hlavou jen líznout Leãův pěkný centr mimo bránu.
3'
Trestný kop AS Řím z půlící čáry převzal Abraham, ale čistě mu sebral míč Brahim Díaz.
1'
Domácí hrají v červenočerných dresech, hosté celí v bílém.
1'
Na lavičce hostů dnes chybí potrestaný trenér José Mourinho, kterého pro dnešní zápas zastoupí asistent Salvatore Foti. Slavný Portugalec si odpykává poslední část trestu z listopadového duelu s FC Turín.
V Miláně hustě prší, ještě před výkopem se drží minuta ticha za zesnulého bývalého italského reprezentačního útočníka Gianlucu Vialliho a srbského obránce a později úspěšného trenéra Sinišu Mihajloviće.

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria (C), Kalulu, Tomori, Hernández – Binnásir, Tonali – Saelemaekers, Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Nava, Mirante – Bozzolan, Gabbia, Dest, Thiaw, De Ketelaere, Vranckx, Bakayoko, Adli, Pobega, Lazetić.
Trenér: Pioli.

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante, Pellegrini (C), Zalewski – Dybala, Zaniolo – Abraham.
Náhradníci: Svilar, Boer – Viña, Kumbulla, Tahirović, Camara, Matić, Spinazzola, Bove, Volpato, Majchrzak, Šomurodov, El Shaarawy, Belotti, Solbakken.
Trenér: Foti.

Rozhodčí: Massa – Lo Cicero, Di Iorio.
San Siro dobyli Římané naposledy v říjnu 2017, od té doby zde bodovali pouze při atraktivní přestřelce 3:3 na podzim 2020, kdy třikrát vyrovnávali náskok domácího AC Milán. Byl to také jejich jediný zisk v posledních pěti utkáních. Loni vyhrál Milán venku 2:1 i doma 3:1.
AS Řím
Také fotbalisté z Věčného města se vrátili po MS do Serie A vítězně a stejně jako soupeř rozhodli velmi brzy. Pellegriniho proměněná penalta z 6. minuty proti Bologni zůstala jediným zářezem utkání. Z posledních sedmi ligových duelů AS Řím pouze jednou překročil jednogólovou normu, dvakrát vyšel úplně naprázdno. I kvůli slabší útočné fázi je historicky první vítěz Konferenční ligy zatím až šestý a opět to vypadá jen na některou ze dvou nižších evropských soutěží.
Natažené stehno vyřadilo kromě dlouhodobých marodů Wijnalduma a Solbakkena z tréninku také útočníka Belottiho.

Střelci: 7 – Dybala, 5 – Pellegrini, 4 – Abraham.
AC Milán
Obhájce titulu ztrácí před polovinou soutěže ze třetího místa pět bodů na vedoucí Neapol. Po reprezentační přestávce rossoneri rozhodli o svém vítězství 2:1 v Salernu dvěma góly v úvodní čtvrthodině zápasu. Tento výsledek má AC Milán ve velké oblibě, skončilo jím 7 z 11 posledních ligových duelů, z toho dva v jeho neprospěch.
Milán trápí marodka, na které je podle dostupných zpráv hned sedm hráčů (Maignan, Messias, Krunić, Rebić, Origi, Ballo-Touré a Florenzi).

Střelci: 9 – Giroud, 8 – Leão, 4 – Díaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68