Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Fiorentina - 13. listopadu 2022   18:00

AC Milán
3' Leão (Giroud) • 90+2' Milenković(vl.)
2:1
(1:1)
Fiorentina
29' Barák
AC Milán
Tătăruşanu – Kalulu, Thiaw (56. Dest), Tomori, Hernández – Binnásir, Tonali (87. Rebić) – Krunić (78. Vranckx), Díaz (56. Origi), Leão – Giroud.
Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, De Ketelaere, Ballo-Touré, Kjaer, Pobega.
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô (18. Venuti), Milenković, Igor, Biraghi – Amrábat, Mandragora (67. Duncan) – Ikoné, Barák (76. Terzić), Saponara (76. Kouamé) – Cabral (67. Jović).
Cerofolini, Gollini – Bonaventura, Bianco, Maleh, Lu. Martínez, Ranieri.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:11.
Je konec! Domácí AC Milán nakonec zvládlo duel s Fiorentinou a vítězí 2:1. Domácí celek do něj vstoupil lépe a už ve třetí minutě otevřel skóre Rafael Leao. Na jeho zásah ale po půlhodině hry odpověděl Antonín Barák. Po změně stran chyboval Kalulu a jeho malá domů jen se štěstím minula branku. V 90. minutě pak Kouamého ránu vykopl obránce z brankové čáry. Následně přišel trest pro Fiorentinu, když si nešťastně srazil míč do sítě Nikola Milenković.
90+6'
90+5'
Hosté se hnali vpřed, ale vysoký nákop stáhl ze vzduchu do rukavic Ciprian Tătăruşanu.
90+3'
Branku ještě zkoumal VAR, ale sudí nenašli žádný přestupek proti pravidlům.
90+2'
AC Milán právě vstřelil branku! Domácí celek v nastavení rozhoduje o svém vítězství! Aster Vranckx odcentroval z pravé strany do pokutového území a NIKOLA MILENKOVIČ si z malého vápna srazil míč do sítě!
90'
Hosté mohli v závěru rozhodnout! Kouamé střílel z pravé strany pokutového území, ale jeho ránu vykopl obránce na brankové čáře!
89'
Fikayo Tomori potáhl míč vpřed středem hřiště, jenže jeho přihrávka neoslovila nikoho v černočerveném dresu AC Milán.
88'
Fiorentina se vydala vpřed po pravé straně, ale z další nadějně vypadající akce vytěžili hosté jen rohový kop.
87'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Ante Rebić.
86'
Kouamé dostal přihrávku na levou stranu, jenže neměl rychlost, aby vlétl za obranu AC Milán. Hosté už se vpřed ve vysokém počtu zrovna neženou.
85'
Ismaël Binnásir poslal nákop za obranu Fiorentiny, nicméně tam se k balónu nedostal nikdo v červenočerném dresu AC Milán.
84'
AC zahrávalo rohový kop. Centr přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zasáhl obránce Nikola Milenković.
83'
Fiorentina se dostala vpřed dlouhým nákopem, ale nikdo v bílém se k pobídce nedostal. AC brání skvěle.
82'
Domácí celek se dostal na polovinu Fiorentiny středem hřiště, jenže Vranckx nenašel pasem Oliviera Girouda.
81'
Jonathan Ikoné na levé straně udržel míč ve hře, posunul si jej vpřed, ale nepřihrál přesně. Sledujeme velký boj.
80'
Divock Origi se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho projektil pravou nohou skončil vedle branky.
79'
Domácí brankář vyrazil až na hranici velkého vápna a zapojil se do rozehrávky AC. Domácí celek už vrhá všechny síly do útoku.
78'
ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Aster Vranckx.
77'
Domácí celek se vydal vpřed nákopem po levé straně, nicméně na dloubou pobídku si nikdo v červenočerném dresu nenaběhl.
76'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Aleksa Terzić,
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Christian Kouamé.
75'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Luka Jović).
74'
Sandro Tonali poslal přihrávku do pokutového území, jenže na jeho průnikovou pobídku si nikdo v bílém dresu nenaběhl.
73'
Na opačné straně se o akrobatické zakončení pokoušel Giroud, jenže francouzský útočník nedokázal zakončit mezi tři tyče.
72'
Luka Jovič napadal rozehrávku AC na jeho polovině. Obrana domácího celku tentokrát stačila rychle přenést těžiště hry.
71'
Domácí nyní měli i kus štěstí! Pierre Kalulu ve snaze zastavit přihrávku trefil míč tak nešťastně, že si míč málem usměrnil do vlastní branky!
70'
Dvacet minut před koncem poslal Tonali z levé strany centr na značku pokutového kopu, ale tam neměl nikoho v černočerveném dresu.
69'
Domácí Dest si zasekl míč kolem napadajícího soupeře, ale nedokázal přesně přihrát. Obrana Fiorentiny je teď velmi důrazná.
68'
Rafael Leao prošel po levém křídle do blízkosti velkého vápna, jenže vnějším nártem neprocedil míč na nikoho v červenočerném dresu.
67'
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović,
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Alfred Duncan.
66'
AC se dostalo na polovinu Fiorentiny, ale kombinace domácího celku je hodně kostrbatá. Obrana hostujícího celku se skvěle pohybuje.
65'
AC zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Exekuce se ujal právě Tonali, nicméně jeho vysoký centr bez problémů odhlavičkoval Cristiano Biraghi.
64'
Olivier Giroud se rozběhl a chtěl přihrávku mezi obránce, jenže Tonali jeho směrem vyslal nechytatelnou pobídku.
63'
Hosté zahrávali další roh. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na přední tyč, ale Riccardo Saponara nezakončil ani patičkou.
62'
Fiorentina zahrávala rohový kop. Centr přiletěl na malé vápno, ale domácí obraně pomohl důrazný Krunič.
61'
Předchozí situaci zkoumal také VAR, nicméně dospěl k závěru, že se nejednalo o nedovolený zákrok.
60'
Hosté chtěli po průniku Ikoného pokutový kop, ale sudí zatím ukazuje jen na roh.
59'
Na přihrávku mezi obránce si sice naběhl Cabral, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu.
58'
Antonín Barák tentokrát v hlavičkovém souboji sklepl míč na Saponaru. Druhý jmenovaný nedokázal přesně přihrát zpět.
57'
Antonín Barák je zatím velmi aktivní i po přestávce. Autor vyrovnávací branky napadal rozehrávku AC Milán, ale míč nevybojoval.
56'
ze hřiště odchází Malick Thiaw, přichází Sergiño Dest,
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Divock Origi.
55'
Kalulu vhazoval na pravé straně, nicméně na jeho pobídku si naběhl jen Brahim Díaz, který si musel pomoci rozehrávkou do zadních řad.
54'
Tonali zahrával další rohový kop domácího celku. Jeho centr přiletěl na malé vápno, ale Rafael Leao se k hlavičce nedostal.
53'
Na hřišti se začínají projevovat emoce. Po další potyčce musel sudí uklidňovat domácího Binnásíra.
52'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Riccardo Saponara).
51'
Krunič poslal přihrávku na pravou stranu, odkud do vápna odcentroval Pierre Kalulu, ale Leao jeho centr vnějším nártem neuklidil do sítě.
50'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Antonín Barák).
49'
Sandro Tonali si dal pozor na dloubák do pokutového území, zpracoval si míč a následně jej k zemi poslal Barák.
48'
Ismaël Binnásir zůstává ležet na trávníku po souboji s obráncem, ale podle rozhodčího se o faul nejednalo. Pokračuje se ve hře.
47'
Sandro Tonali se stáhl na hranici velkého vápna, kde se dostal k volnému míči, ale vnějším nártem jej neodkopl mimo dosah hráčů v bílém.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. AC se ihned vydalo vpřed, ale Fiorentina si první nákop pohlídala.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavé utkání. Domácí celek do něj vstoupil lépe a už ve třetí minutě otevřel skóre Rafael Leao. Na jeho zásah ale po půlhodině hry odpověděl Antonín Barák. Do kabin se proto odchází za stavu 1:1.
45+3'
45+3'
Barák zkoušel procedit míč za obranu AC Milán, jenže důrazný Tomori stál na správném místě a odkopl míč do autu.
45+2'
Domácí celek už v nastavení zahrával další roh. Prudký centr směřoval k přední tyči, ale obrana Fiorentiny si opět věděla rady.
45'
Domácí zahrávali rohový kop, jenže vysoký centr se snesl jen do míst, kde dominovala obrana Fiorentiny.
44'
Giroud v souboji s obráncem fauloval. Francouzský útočník ale nebyl s verdiktem spokojen a naznačil sudímu, že zadák Fiorentiny pádu hodně přidal.
43'
Ciprian Tătăruşanu se musel zapojit do rozehrávky AC Milán. Domácí brankář si míč skvěle zpracoval a rozehrál nákopem na Kruniče.
42'
Arthur Cabral dostal přihrávku na levou stranu, otočil se kolem obránce, jenže centrem vnějším nártem trefil jen obránce.
41'
Sudí se pustil do debaty s Biraghim, kterému něco vysvětlil hodně důrazně. Rozehrávku má k dispozici domácí AC.
40'
Milenkovič si pohlídal Giroudův náběh, získal odražený míč a rozehrál vpřed. Jeho nákop si ale pohlídal domácí brankář Ciprian Tătăruşanu.
39'
Zranění také na domácí straně. Na trávníku zůstává s bolestivou grimasou Theo Hernández.
37'
Saponara na levé straně udržel míč pro Fiorentinu, jenže místo centru do velkého vápna zvolil rozehrávku do zadních řad.
36'
Penalta se po předchozím souboji pískat nebude. Biraghi zatím v doprovodu zdravotníků odešel za postranní čáru.
35'
Biraghi stále leží na trávníku a bude potřebovat ošetření.
34'
Fiorentina se dostala vpřed po levé straně. Biraghi se následně ocitl ve vápně na zemi, ale píšťalka sudího zatím mlčí.
33'
Domácí celek zahrával přímý kop. Jeho rozehrávky se ujal Sandro Tonali, jehož centr hostující brankář vyboxoval.
32'
Nikola Milenković z pravé strany odcentroval na malé vápno, ale tam kraloval ve vzdušném prostoru domácí obránce Tomori.
31'
Tomori vybojoval odražený míč na hranici vlastního pokutového území a levačkou nakopl míč vpřed. Jeho pobídku ale zadáci Fiorentiny získali pro sebe.
29'
Fiorentina právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Fiorentina je odměněna za svou aktivitu! Po nedůrazu domácích zadáků se v pokutovém území dostal k míči ANTONÍN BARÁK a z otočky se štěstím překonal brankáře!
28'
Kalulu poslal dlouhý aut za obranu Fiorentiny, jenže tam znovu neměl nikoho v černočerveném dresu domácího AC Milán.
27'
Mandragora táhl akci Fiorentiny po levé straně, ale aktivní Díaz se s ním stačil vrátit a odehrál míč do zámezí.
26'
Po následném rohovém kopu odhalil hlavní rozhodčí v pokutovém území faul jednoho z hráčů Fiorentiny.
25'
Jonathan Ikoné se zpoza vápna opřel do skákavého míče, ale jeho přízemní pokus brankář Ciprian Tătăruşanu vyrazil na roh.
24'
Sudí nyní musel krotit emoce poblíž rohového praporku. Důrazná domluva se ale obešla bez karetního trestu.
23'
Fiorentina zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Ismaël Binnásir hlavou zakončit nedokázal.
22'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Brahim Díaz).
21'
Ismaël Binnásir si nechtěl komplikovat život a před rozběhnutým Giroudem napálil míč vysoko na tribunu.
20'
Pierre Kalulu si pohlídal napadajícího Antonína Baráka a před českým fotbalistou odehrál míč pryč z vlastní poloviny.
19'
Ismaël Binnásir zahrával rohový kop domácího celku. Jeho cnetr přiletěl na malé vápno, ale hráči v tmavých dresech si překáželi.
18'
ze hřiště odchází Dodô, přichází Lorenzo Venuti.
17'
Leao se při návratu na vlastní polovinu dopustil nedovoleného zákroku. Hráči Fiorentiny jsou hodně aktivní, ale nedostávají se k volným míčům.
16'
Arthur Cabral hlavičkoval z hodně velké vzdálenosti, ale jeho oblouček si brankář Ciprian Tătăruşanu pohlídal.
15'
Olivier Giroud si v hlavičkovém souboji s obráncem Fiorentiny pomohl nedovoleným způsobem, což neuniklo zraku hlavního arbitra.
14'
Brahim Díaz se hnal za nákopem na pravou stranu, nicméně důrazný soupeř jej čistým způsobem poslal k zemi.
13'
Fiorentina se usadila na polovině soupeře, nicméně hráči v bílém se daleko nedostali. Obrana AC Milán pokračuje v urputné defenzivě.
12'
Cristiano Biraghi zahrával rohový kop Fiorentiny. Jeho centr se stáčel do branky, ale pozorný Ciprian Tătăruşanu míč vyboxoval.
11'
Dodô dostal přihrávku na pravou stranu, zakombinoval s Ikoném, ale akce Fiorentiny neměla dlouhého trvání.
10'
Saponara vybojoval volný míč na polovině hřiště a potáhl jej na polovinu AC Milán. Na jeho pobídku na levé straně nestačil spoluhráč zareagovat.
9'
Mohlo být vyrovnáno! Antonín Barák si navedl míč na hranici velkého vápna, jenže levačkou orazítkoval tyč!
8'
Leao rozkmital své hbité nohy po pravém křídle, dral se vpřed, ale nedokázal obejít ani prvního soupeře v bílém dresu.
7'
Saponara uspěl v souboji na polovině hrací plochy, jenže následnou rozehrávkou poslal míč až do autu. Vhazovat bude domácí AC.
6'
Fiorentina se po obdržení rychlé branky dostala do ofenzivy a prakticky nepouští domácí celek za půlící čáru. AC ale zatím brání v pevném bloku.
5'
Fiorentina se rovněž vydala vpřed, jenže první centr z levé strany odkopl mimo nebezpečný prostor dobře postavený Sandro Tonali.
3'
AC Milán právě vstřelil branku! Domácí celek se hned v úvodu utkání dostává do vedení! RAFAEL LEAO si naběhl na přihrávku za obranu, utekl soupeřům a obstřelil hostujícího brankáře!
2'
Kalulu vhazoval v blízkosti velkého vápna. Jeho pobídka směřovala na Girouda, ale francouzský útočník se k zakončení hlavou neprobil.
1'
Domácí AC Milán obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Favorizovaný celek potřebuje vyhrát, aby se před zimní pauzou přiblížil vedoucí Neapoli.
1'

AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Thiaw, Tomori, Hernández – Binnásir, Tonali – Krunić, Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, De Ketelaere, Ballo-Touré, Dest, Kjaer, Origi, Pobega, Rebić, Vranckx.

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Milenković, Igor, Biraghi – Amrábat, Mandragora – Ikoné, Bonaventura, Saponara – Cabral.
Náhradníci: Cerofolini, Gollini – Barák, Bianco, Duncan, Jović, Maleh, Kouamé, Lu. Martínez, Terzić, Ranieri, Venuti.
AC Milán

Obhájce titulu to letos bude mít těžké. Po čtrnácti odehraných duelech má na kontě třicet bodů a zatím drží třetí pozici. Za druhým Laziem zaostává AC jen o skóre, jenže vedoucí Neapol má na tuto dvojici k dobru už jedenáct bodů. AC letos ztrácí zejména na hřištích soupeřů. Po porážce na půdě Turína remizovalo bez branek na hřišti Cremonese. V posledním domácím duelu ale přehrálo 2:1 Speziu.
ACF Fiorentina

Hostující Fiorentina nemůže být s průběhem letošního ročníku Serie A spokojená. Před sezónou měl celek z Florencie velké ambice, ale zatím se je nepodařilo naplnit. Po čtrnácti kolech má Fiorentina na kontě devatenáct bodů a patří jí desátá pozice. Na pohárovou Evropu ale ztrácí už osm bodů. Venku navíc nedokáže pravidelně bodovat. V posledním kole doma přehrála 2:1 Salernitanu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62