Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Monza - 22. října 2022   18:00

AC Milán
16' Díaz (Tătăruşanu) • 41' Díaz (Origi) • 65' Origi (Messias) • 84' Leão (Hernández)
4:1
(2:0)
Monza
70' F. Ranocchia
AC Milán
Tătăruşanu – Dest (46. Kalulu), Kjaer (60. Gabbia), Tomori, Hernández (C) – Pobega, Binnásir – Messias, Díaz (53. De Ketelaere), Rebić (60. Leão) – Origi (78. Vranckx).
Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, Ballo-Touré, Giroud, Krunić, Thiaw, Tonali.
Marinelli – Zingarelli, Palermo
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Monza
Di Gregorio – Antov, Marí, Caldirola – Ciurria, Barberis (46. F. Ranocchia), Sensi (66. Bondo), Augusto – Pessina (C), Caprari (66. Gytkjaer) – Mota (54. Petagna).
Cragno, Al. Sorrentino – Birindelli, Colpani, A. Carboni, Donati, D'Alessandro, Machín, Marlon, S. Vignato, Valoti.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:8.
Fotbalisté AC Milán potvrdili roli velkého favorita a v roli obhájce mistrovského titulu porážejí nováčka z Monzy 4:1. Hlavní podíl na výhře měl Brahim Díaz, autor dvou branek z prvního poločasu. Po změně stran na jeho trefy navázali Divock Origi a Rafael Leao, za hosty se prosadil jen z volného kopu Filippo Ranocchia.
90+4'
90+4'
Utkání už se jen dohrává ve středu hřiště.
90+3'
Tak ještě jedna šance! Hernándezův přetažený centr vracel před branku Junior Messias a Charles De Ketelaere takřka před prázdnou brankou nečekaně míč vůbec netrefil!
90+1'
Rozhodčí Marinelli oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Ještě jedna možnost pro Rafaela Leaa, ten potáhl míč kolem Ciurrii, pak prudce pálil nad branku.
89'
Hosté rozehrávají od brankáře Di Gregoria, utkání už se ale spíše jen dohrává.
87'
Pablo Marí dohrál velmi tvrdě souboj s Binnásirem, tady měla přijít karta pro hostujícího obránce.
86'
Matteo Gabbia byl faulován u postranní čáry, domácí mohou rozehrávat.
84'
AC Milán právě vstřelil branku! Rossoneri vedou znovu o tři branky! Po ohromné chybě Antova v rozehrávce pronikl Theo Hernández po levé straně, přihrál pod sebe na RAFAELA LEAA, jenž prudkou ránou prostřelil Di Gregoria.
81'
Monza je dokonce aktivnější na střelecké pokusy, na něž vede 13:10, na bránu je to 6:6.
80'
Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil jeden z hostujících hráčů, hlavičku ale zablokoval Pobega.
79'
Filippo Ranocchia si tentokrát připravil střeleckou pozici ze hry, jeho pokus byl sražen na rohový kop.
78'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Aster Vranckx.
76'
Po další standardní situaci Monzy Pablo Marí připravil dobrou palebnou pozici pro Ciurru, jeho prudkou ránu k tyči Tatarusanu vyráží.
74'
Ranocchia tentokrát střílel do zdi, pak ještě centroval Ciurria, v těžké pozici ale míč promáchl Gytkjaer.
73'
Warren Bondo byl faulován při průniku k pokutovému území a následovat bude další nebezpečný volný kop pro Monzu.
72'
Warren Bondo fauloval De Ketealera při rychlém přechodu středu hřiště a prohlíží si žlutou kartu.
71'
Na opačné straně se do zakončení tlačil De Ketelaere, s jeho přízemním pokusem si ale poradil brankář Di Gregorio.
70'
Monza právě vstřelila branku! Sám faulovaný FILIPPO RANOCCHIA se ujal volného kopu z dobrých pětadvaceti metrů a jeho parádní ránu k tyči Tatarusanu vyrazit nedokázal!
69'
Ranocchia byl nedovoleně atakován Kalulum, hosté mohou rozehrávat na útočné polovině.
67'
Divock Origi po svalovém problému bude v pohodě a ve hře se může pokračovat.
66'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Christian Gytkjaer.
66'
ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Warren Bondo.
65'
AC Milán právě vstřelil branku! Po dosavadním útlumu ve druhém poločase přidávají domácí třetí branku! Junior Messias přihrál DIVOCKU ORIGIMU, jenž se ze střední vzdálenosti trefil parádně do šibenice, zároveň se ale při střeleckém pokusu poranil.
64'
Hernández pronikl po levém křídle, pak jeho přízemní centr před branku odkopl Pablo Marí.
63'
Rafael Leao si od rohu pokutového území navedl míč na pravačku, následná střela byla zablokována.
61'
Domácí akci do otevřenější obrany zakončil další velmi nepřesnou střelou Junior Messias.
60'
ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Rafael Leão.
60'
ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Matteo Gabbia.
59'
Divock Origi se v pokutovém území nedokázal protlačit k zakončení mezi dvěma soupeři.
59'
Také na opačné straně jsme viděli velmi nepřesnou střelu, Sensiho ztrátu míče nedokázal nijak využít Pobega.
58'
Ranocchiova střela z dálky postrádala veškerou přesnost a mířila daleko vedle branky.
57'
Pierre Kalulu byl faulován při vyvážení míče, provinil se Caprari.
55'
Další přerušení, Junior Messias a Carlos Augusto se střetli hlavami, oba hráči vyžadují ošetření.
54'
ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Andrea Petagna.
53'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
52'
Velká nepříjemnost pro domácí, autor obou branek Brahim Díaz ulehl k zemi z bolestí zadního stehenního svalu a rozhodně nebude moci v zápase pokračovat.
50'
Hosté zahrávali rohový kop, z něj se nijak prosadit nedokázali.
49'
Caprari se dostal do zajímavé pozice, ovšem do střely se mu stačil vložit Kalulu.
48'
Obrovská možnost domácích! Brahim Díaz kolmicí uvolnil v pokutovém území Rebiće, ten ale nevyzrál na brankáře Di Gregoria!
46'
ze hřiště odchází Andrea Barberis, přichází Filippo Ranocchia.
46'
ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Pierre Kalulu.
46'
Oba celky budou střídat, v hostujícím dresu přijde do hry Filippo Ranocchia, v tom domácím Pierre Kalulu nahradí Sergiňa Desta.
Rozhodčí Marinelli k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

AC Milán vede nad Monzou 2:0, když o obě branky se postaral Brahim Díaz a favorizovaní domácí mají zápas před druhým dějstvím výborně rozehraný. Monza si připravila jedinou výraznou příležitost, tou však byla vyložená tutovka Carlose Augusta, jenž trestuhodně zakončoval hlavou přímo do brankáře Tatarusana.
45'
44'
Z následného rohového kopu už domácí nijak nezahrozili.
43'
Brahim Díaz se rozběhl do otevřenější obrany Monzy, ovšem nepovedlo se mu dopravit přihrávku na Divocka Origiho.
41'
AC Milán právě vstřelil branku! Divock Origi se ve středu hřiště celkem jednoduše dostal k míči, potáhl jej na pravé křídlo, odkud přihrál do pokutového území BRAHIMU DÍAZOVI, ten se trefuje dnes už podruhé, když jeho prudká střela skončila u vzdálenější tyče hostující branky!
38'
Stefano Pioli by si za předchozí zákrok uměl představit žlutou kartu, teď se mu dostává kázání od rozhodčího Marinelliho.
37'
Ciurria si na pravém křídle nedokázal dobře zpracovat dlouhý pas, pak podrazil Hernándeze, jenž se zmocnil míče.
36'
Podobně neúspěšná byla také rychlá souhra Desta s Brahimem Díazem, míče se ujali hosté.
35'
Theo Hernández se po zisku míče rychle rozběhl po útočné polovině, pak se snažil proniknout před branku pomocí narážečky s Rebićem, jeho zpětná přihrávka si ale neproklestila cestu přes Valentina Antova.
33'
Divock Origi si mezi hostujícími zadáky našel prostor ke střeleckému zakončení, přízemní pokus se ale na branku nevešel.
31'
Belgický útočník si za předchozí zákrok prohlíží žlutou kartu.
30'
Origi vysokou nohou zasáhl Berberise do obličeje, hosté budou rozehrávat ve středu hřiště.
28'
První obrovská tutovka Monzy! Na parádní centr Ciurriy si naskočil Carlos Augusto, v pádu ale hlavičkoval přímo do Tatarusana!
26'
Hernándezův centr z levého křídla stačil ztlumit Ciurria, hosté se můžou přesunout na útočnou polovinu.
24'
Stefano Sensi potáhl míč po útočné polovině, pak napřáhl k prudké ráně levačkou, Tatarusanu ji vyráží do bezpečného prostoru na pravé straně.
23'
Origi si u pokutového území Monzy našel palebnou pozici, jeho střelu tečovanou Antovem ale dokázal zkrotit brankář Di Gregorio.
22'
Monza se na pár desítek sekund usadila na útočné polovině, hostující snahu ale zakončila nepovedená střela Ciurriy, které chyběla veškerá razance.
20'
Origi ustál souboj na pravé straně pokutového území, pak přihrál před branku Rebićovi, ten se snažil posunout míč do běhu Díazovi, tomu se ale tentokrát nepovedlo proniknout do zakončení.
20'
Po průniku Carlose Augusta po levé straně se bude jen kopat od domácí branky, byť hostující obránce nechápe rozhodnutí sudích a chtěl by rohový kop.
19'
Hernández pronikl po levém křídle, centrem před branku ale trefil jen záda bránícího Ciurriy.
18'
Domácí už zase mají míč pod svoji kontrolou a přihrávají si ve středu hřiště.
16'
AC Milán právě vstřelil branku! První gólová radost obecenstva na San Siru! Po rozehrávce brankáře Tatarusana se BRAHIM DÍAZ zmocnil míče na vlastní polovině, podnikl obrovské sólo do pokutového území, kde v pádu dokázal píchnout míč špičkou kopačky kolem brankáře Di Gregoria!
15'
Po hostujícím prohřešku proti pravidlům se rozehrávky ujme Ciprian Tatarusanu.
13'
Sergiňo Dest si na pravém křídle pomohl útočným faulem, musí se tak vrátit dozadu.
11'
Ante Rebić byl ve středu hřiště podražen Antovem, rozehrávat mohou rossoneri, dnes hrající tedy v šedých dresech.
10'
Poprvé zaútočili také hosté, Barberisův centr se ale neujal, domácí jej odkopli do zámezí.
8'
Při dalším nákopu před hostující branku byl Theo Hernández přistižen v postavení mimo hru.
7'
Hernández si vyměnil míč s Rebićem a pronikl po levém křídle, pak se neujal jeho centr před branku.
5'
Centr Brahima Díaze mířil mimo dosah nabíhajícího Pobegy, bude se kopat od branky Micheleho Di Gregoria.
4'
Junioru Messiasovi se nepovedlo zpracovat míč u postranní čáry, vhazovat mohou hosté.
3'
Nepříliš povedený centr Brahima Díaze k přední tyči odkopl Dany Mota.
2'
Domácí na pravé straně vybojovali rohový kop a poprvé se mohou nastěhovat před branku Monzy.
1'
Rozehráno! AC Milán oblékl nezvyklou šedou sadu, hosté hrají celí v červeném.
1'

AC Milán: Tătăruşanu – Dest, Kjaer, Tomori, Hernández (C) – Pobega, Binnásir – Messias, Díaz, Rebić – Origi.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, De Ketelaere, Ballo-Touré, Giroud, Gabbia, Leão, Kalulu, Krunić, Thiaw, Tonali, Vranckx.
Trenér: Stefano Pioli

AC Monza: Di Gregorio – Antov, Marí, Caldirola – Ciurria, Barberis, Sensi, Augusto – Pessina (C), Caprari – Mota.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Birindelli, Bondo, Colpani, A. Carboni, Donati, D'Alessandro, Gytkjaer, Machín, Petagna, Marlon, F. Ranocchia, S. Vignato, Valoti.
Trenér: Raffaele Palladino

Rozhodčí: Marinelli – Zingarelli, Palermo.
AC Monza

Monza v prvních čtyřech kolech po postupu do Serie A nezískala ani bod, pak po úvodní remíze v Lecce dokázala hned třikrát v řadě zvítězit bez inkasované branky! Povedlo se ji to i proti slavnému Juventusu (1:0), na Sampdorii vyhrála dokonce 3:0, pak doma 2:0 nad Spezií. Naposledy ale fotbalisté Monzy prohráli 0:1 v Empoli.

Do desátého kola tak vstupují ze čtrnácté pozice se ziskem deseti bodů a skóre 9:15. Na hřištích soupeřů má Monza z pěti zápasů čtyři body. O posledních třech zápasech v Lecce, na Sampdorii a Empoli už byla řeč, předtím prohrála hladce 0:4 v Neapoli a 0:3 na AS Řím.

Hosté se musí obejít bez suspendovaného Rovelly, ten tak bude chybět ve středu zálohy vedle hosta z Interu Milán Stefana Sensiho.
AC Milán

Rossoneri čeká v úterý naprosto zásadní zápas v Lize mistrů v Záhřebu, neboť ve velmi vyrovnané základní skupině je po čtyřech kolech až na třetím místě a případný nepostup do jarní části by pro ambiciózní celek byl velkým neúspěchem.

V Serii A Milánští v dosavadních deseti zápasech prohráli jen jednou, přihodilo se jim to v domácím utkání se zatím vedoucí Neapolí. To byla jediná dosavadní domácí ztráta, jinak tu AC Milán vyhrál všechny čtyři ligové zápasy, naposledy nad Juventusem 2:0.

Domácím se pomalu vyprazdňuje ta ještě nedávno obrovská marodka, do dnešního zápasu už mohou nastoupit Charles De Keteleare a Simon Kjaer, mimo hru zůstávají Saelemaekers, Calabria, Ibrahimovič, Florenzi a do konce kalendářního roku i brankář Maignan.
Souboj AC Milán s Monzou bude pikantní zejména kvůli hostujícímu majiteli Silviu Berlusconimu. Někdejší kontroverzní italský premiér vlastnil AC Milán dlouhých 31 let a prodal jej až v roce 2017. Nyní se poprvé vrací na San Siro jako soupeř milánského celku.

Na trávníku budou obrovskými favority domácí, kteří vstupují do zápasu ze třetí pozice, nováček soutěže je na čtrnáctém místě, když ale z posledních čtyř kol dokázal hned třikrát vyhrát.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62