Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Sampdoria - 20. května 2023   20:45

AC Milán
9:00' Leão (Díaz) • 23' Giroud (Díaz) • 29' Giroud  • 63' Díaz (Tonali) • 68' Giroud
5:1
(3:1)
Sampdoria
20' Quagliarella
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Thiaw, Tomori (82. Kjaer), Hernández (82. Ballo-Touré) – Krunić, Tonali (81. Pobega) – Messias (60. Saelemaekers), Díaz (70. De Ketelaere), Leão – Giroud.
Tătăruşanu, Mirante – Adli, Bakayoko, Gabbia, Kalulu.
Fourneau – Berti, Scartagli
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Sampdoria
N. Ravaglia – Zanoli, Günter, Nuytinck (70. Amione), Augello – Winks, Rincón (82. Paoletti) – Léris, Gabbiadini (70. Lammers), Djuričić – Quagliarella (C) (70. Oikonomou).
Tantalocchi, Türk – De Luca, İlkhan, Murillo, J. Rodríguez, Murru, Segovia.

Je dobojováno. Zápas skončil dle očekávání a AC Milán vítězí vysoko 5:1. Ve druhém poločase zvyšoval na 4:1 Díaz do poloprázdné branky. Tolik toužebný třetí gól a zkompletování hattricku se nakonec podařilo Giroudovi, který tak zakončil gólový účet dnešního střetnutí.
Milánští zůstávají na pátém místě zaručující Evropskou ligu, budou mít ještě naději na Ligu mistrů. Sampdoria opět ztratila a čekají ji poslední 2 zápasy mezi italskou elitou na minimálně jeden rok.
To je ode mě vše, Petr Martínek vám přeje příjemný zbytek sobotního večera.
90'
89'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Marios Oikonomou).
88'
Míč vyrazil Maignan daleko před sebe, žádné ohrožení nevzniklo.
87'
Rohový kop zahrávají hosté.
82'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Flavio Paoletti.
82'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Fodé Ballo-Touré.
82'
ze hřiště odchází Fikayo Tomori, přichází Simon Kjaer.
81'
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tommaso Pobega.
80'
Rohový kop nepřinesl hostujícímu týmu žádné velké ohrožení.
79'
Saelemaekers měl pěknou příležitost. Jeho střela měla teč a bude se kopat roh.
77'
Giroud nemá dost. Po centru Leao byl blízko čtvrté brance.
75'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Theo Hernández).
70'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
70'
ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Marios Oikonomou,
ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Bruno Amione,
ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Sam Lammers.
68'
AC Milán právě vstřelil branku!
OLIVIER GIROUD má hattrick. Hostující Nuytinck držel svého soupeře, i tak nezabránil pátému gólu svého týmu.
66'
Boj o míč ve středu trávníku, který drží hosté v bílých dresech.
65'
U rozhodčích bylo podezření na ofsajd, situace ale zkoumáním vůbec neprošla.
63'
Tonali našel Diaze v běhu a ten zakončoval do odkryté branky. AC vede už o 3 branky.
61'
Calabria centrem do vápna našel Girouda, jeho pokus zneškodnil gólman hostujícího celku pohotově.
60'
ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Alexis Saelemaekers.
59'
Průnik domácích skončil neúspěchem a akci zakládá Sampdoria.
58'
Diaz nadějným centrem nabídl možnost ke střele, Leao na míč ideálně nedosáhl.
56'
Dobíhající Hernandéz už nestihl si zpracovat míč a tak po chycení do rukou rozehrál Ravaglia.
55'
Giroud na Messiase posunul balón do pokutového území, ten v měl v patách dotahujícího obránce hostů a neprovedl akci tak, jak ji zamýšlel.
52'
Leris po dostání centrovaného míče vzal situaci na sebe, mířil však vedle.
50'
Tonali rozehrával standartní situaci, zeď hostů v bílém neprostřelil.
49'
Calabria faulovaný Rinconem.
48'
Střelce jediné branky hostů fauloval ve středu hřiště Leao.
47'
Leao se pokusil využít centr do vápna, nebyl však úspěšný.
46'
45+1'
AC Milán vede po prvních 4ř minutách o dvě branky 3:1 a jeho výkon v dnešním utkání je jedním z nejlepších za poslední dobu. Do vedení po pohledné akci poslal domácí hráče Leao, děkovat může Diazovi, jenž se dobře zorientoval v prostoru. O 11 minut srovnal Quagliarella ranou po zemi. Jen 3 minuty trval srovnaný stav, vedení vrátil AC Giroud. Francouzský útočník v 29. minutě stanovil současné skóre proměněnou penaltou.
41'
Diaz poslal míč do pokutového území, kde jeho centr chtěl využít Messias, míč mířil vysoko nad brankou.
39'
Leao chtěl zužitkovat dalekou rozehrávku valstního gólmana, sám přitom fauloval. Sudí nakonec zákrok nikterak nepotrestali.
38'
Chyba od Ravaglia, kterou mohl potrestat Diaz, gólman hostů nakonec svou chybu odčinil.
37'
Nepřesná přihrávka Janova končí v zámezí a rozehrávky se ujali milánští.
35'
Rohový kop nenabídl z pohledu hostů náznak na ohrožení brankoviště.
34'
Centr Sampdorie, který odvrátili domácí.
33'
Velký pokus domácího AC, Tonali poslal míč do šestnáctky, kde hlavičkující Giroud mohl zaznamenat hattrick.
29'
AC Milán právě vstřelil branku! Francouzský útočník podruhé v sezoně proměňuje penaltový pokus proti Sampdorii. Ravaglia padal na opačnou stranu, než na kterou OLIVIER GIROUD mířil svůj pokus.
27'
Leao faulován v pokutovém území, bude se kopat penalta.
26'
Rozehrávky po faulu se ujali hosté, o míč v zápětí přichází.
23'
Diaz po opakovaném rohu z druhé strany nabídl míč do hloučku, kde nejvýš vyskočil OLIVIER GIROUD a bleskově vrací vedení AC Milán.
22'
Tonali se staví k rohovému praporku.
20'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Autorem branky je FABIO QUAGLIARELLA, jenž dostal krásnou nahrávku do pokutového území a svůj pokus zamířil doprostřed branky.
20'
Míče se zmocnili hosté.
18'
Diazův pokus o posunutí hry do pokutového území ztroskotal na zákrocích obrany Sampdorie.
16'
Hru stále kontrulují více domácí, hra se stále více drží na jejich polovině.
14'
Centr Calabrii měl pěkné parametry, nikdo v pokutovém území nezužitkoval kapitánovu nabídku k vytvoření šance.
12:44'
Daleký pokus Milána si v poklidu pohlídal Ravaglia a rozehrává.
9:00'
Díaz nakopl balón na Leã, který si v úniku poradil a rozjásal ochozy San Sira.
8'
VAR penaltu neodhalil, hraje se dál.
8'
Hernandéz byl podražen v pokutovém území, rozhodčí penaltu neodpískali, vše bude řešit VAR.
7'
Maignan rozehrál, po menších potížích je míč v moci domácího celku.
4'
Tonali rozehrával rohový kop. Chvíli se spekulovalo o offsidu, nakonec tomu tak nebylo.
3'
S rozehrávkou dopředu zatím má Sampdoria potíže, začíná se tak znova od Ravaglia.
2'
Při průchodu dopředu ztrácí domácí balón a hosté se snaží založit akci.
1'
Míč je středu hřiště v držení milánských.
1'

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Thiaw, Tomori, Hernández – Krunić, Tonali – Messias, Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Tătăruşanu, Mirante – Adli, Bakayoko, Ballo-Touré, De Ketelaere, Gabbia, Kalulu, Kjaer, Saelemaekers, Pobega.

UC Sampdoria: N. Ravaglia – Zanoli, Günter, Nuytinck, Augello – Winks, Rincón – Léris, Gabbiadini, Djuričić – Quagliarella (C).
Náhradníci: Tantalocchi, Türk – Amione, De Luca, İlkhan, Murillo, Lammers, J. Rodríguez, Murru, Oikonomou, Paoletti, Segovia.
UC Sampdoria

Sampdoria ukončila své jedenáctileté působení v nejvyšší soutěži, když prohra 0:2 v Udine před necelými dvěma týdny ji definitivně odsoudila k sestupu do druhého patra italské kopané. Momentálně je janovský celek beznadějně poslední, když na devatenácté Cremonese ztrácí tři kola před koncem šest bodů, na další celky pak dvanáct.

Sampdorii se letos povedlo vyhrát jen tři zápasy, dva z nich na hřištích soupeřů. V říjnu uspěla na trávníku Cremonese, zkraje nového roku pak na hřišti Sassuola a jedinou domácí výhru tohoto ligového ročníku zaznamenala v březnu proti Veroně, celkově to je na záchranu samozřejmě extrémně málo. Od výhry nad Veronou v následných osmi kolech nasbírala jen tři remízy a s nejvyšší soutěží se tedy loučí.
AC Milán

AC Milán se letos sice dostalo do semifinále Ligy mistrů, v něm ale výrazně zaostal za městským rivalem Interem, jemuž nevstřelil ani branku a po prohrách 0:2 a 0:1 byl ze soutěže vyřazen.

K obhajobě účasti mezi evropskou elitou Rossoneri momentálně ztrácejí tři kola před koncem soutěže čtyři body, když minulý týden selhali na hřišti těžce se zachraňující Spezie 0:2, což si museli razantně vyříkat s tvrdým jádrem svých příznivců.

V posledních dvou kolech pak na AC Milán čeká těžký zápas na Juventusu a domácí duel s Veronou, rovněž těžce namočenou v boji o udržení prvoligové příslušnosti.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 36. kola italské Serie A, AC Milán přivítá Sampdorii Janov a domácí musí naprosto bezpodmínečně zvítězit, aby mohli ještě toužit po účasti v Lize mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62