Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Lazio - 6. listopadu 2022   18:00

0:1
(0:1)
Lazio
29' F. Anderson
AS Řím
Patrício – Mancini (46. Çelik), Smalling, Ibañez – Karsdorp (63. El Shaarawy), Camara (73. Matić), Cristante, Zalewski (73. Belotti) – Zaniolo, Lo. Pellegrini (53. Volpato) – Abraham.
Boer, Svilar – Bove, Kumbulla, Šomurodov, Tripi, Viña.
D. Orsato – F. Meli, G. Peretti
Stadio Olimpico (Roma).
Lazio
Provedel – Lazzari (69. Hysaj), Casale, Romagnoli, Marušić – Vecino, Cataldi, Alberto (71. Bašić) – Pedro (68. Cancellieri), F. Anderson, Zaccagni (85. Romero).
Adamonis, Maximiano – Antônio, Gila, Immobile, Kamenović, S. Radu, Patric.

Hosté oslavují, jakoby vyhráli celou ligu, těsný náskok se jim se štěstím podařilo uhájit až do závěrečného hvizdu. Moc pěkný fotbal k vidění opravdu nebyl, domácím se nedařilo najít správnou taktiku v cestě za vyrovnáním, Lazio se uzavřelo v obraně, vyráželo do brejků a v závěru už jen balóny nakopávalo.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a příště na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:0. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 18:14.
90+10'
90+9'
Tammy Abraham se snažil hlavičkovat, ale balón k němu nedorazil.
90+9'
Hostující tým už používá pouze tuto taktiku, balón ihned odehrát, jak nejdál to jde.
90+8'
Laziu se znovu daří odkopnout balón do bezpečné vzdálenosti.
90+7'
Tammy Abraham byl faulován před středovou lajnou, odtud bude jeho tým rozehrávat a postará se o to Rui Patrício.
90+6'
Znovu bude brankář hostů rozehrávat a je jasné, že nikam nespěchá.
90+4'
Zeki Çelik svým centrem levačkou nenašel žádného ze spoluhráčů v pokutovém území. Hosté balón odvrací.
90+3'
Po pauze se může pokračovat, je tak jisté, že nastavení se ještě protáhne.
90+1'
Andrea Belotti se svíjí v bolestech v pokutovém území, inkasoval ránu od Provedela, který vyboxovával míč do bezpečí.
90'
Další těsný ofsajd domácích, Provedel nikam nepospíchá.
88'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Stefan Radu). Hráč hostů, který celou situaci vyprovokoval, obdržel kartu mimo hřiště, ale měl být jediným potrestaným.
87'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Rui Patrício).
87'
Velké emoce planou v závěru zápasu. Po nesportovním chování hostů, kteří nechtěli odevzdat míč soupeři, následovala strkanice a bude se žlutit.
86'
Cristian Volpato hledal přihrávkou volného Abrahama, k tomu ale přihrávala nedorazila.
86'
Ivan Provedel si vyběhl pro míč a skluzem po trávníku se jej zmocnil.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Luka Romero.
84'
Příliš dlouhý míč na Tammyho Abrahama, který se balónu ve finále sice dotkl, ale stačil jej už jen tečovat do zámezí.
83'
Zeki Çelik centroval z pravé strany, ovšem zabránil mu v tom jeden z protihráčů.
82'
Hlavičkový souboj na straně AS vyzněl lépe pro domácí tým, kterému se však krátí čas.
80'
Andrea Belotti hlavou vracel míč od postranní čáry na úroveň penalty, kam si sbíhal Nicolò Zaniolo, ovšem zakončit se mu nepovedlo.
78'
Útočný faul připravuje domácí mužstvo o jakoukoliv možnost. Ivan Provedel s rozehrávkou pospíchat nebude.
78'
Zeki Çelik si prudký míč nedokázal zpracovat, ten tak končí za postranní čárou.
76'
Stephan El Shaarawy upadl v pokutovém území, ovšem tohle faul rozhodně nebyl, jeho tým se rozčiluje zbytečně.
76'
Tammy Abraham se snažil dostat do šance, ale v útoku byl sám a přes obránce projít nedokázal.
73'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Mady Camara, přichází Nemanja Matić.
73'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Andrea Belotti.
72'
Felipe Anderson mohl zvýšit náskok svého celku, což by byla pro domácí hodně tvrdá rána, jeho střelu pod břevno však fantasticky vyrazil Rui Patrício.
72'
Centrovaný míč se stáčel ke vzdálenější tyči brány Lazia, tam ale nakonec nedoletěl.
71'
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.
70'
Luis Alberto sedí na trávníku, drží se za koleno a není vyloučeno, že bude nucen střídat.
69'
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Elseid Hysaj.
68'
ze hřiště odchází Pedro, přichází Matteo Cancellieri.
68'
Domácí střídačka se hodně rozčilovala poté, co hlavní arbitr odpískal faul ve prospěch soupeře.
66'
Stále stejný scénář, domácí se snaží útočit, ale přes obranný val se jim nedaří projít.
63'
ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Stephan El Shaarawy.
62'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí, diváci se musí docela nudit.
59'
Danilo Cataldi hodně tvrdě fauloval Abrahama, kartu za svůj prohřešek ale nevidí.
57'
Felipe Anderson čekal na přihrávku v pokutovém území marně, přihrávka na něj byla zblokována.
56'
Matías Vecino střílel pravačkou před hranicí vápna, hradbu těl před sebou ale neprostřelil.
54'
Domácí teď protestovali u arbitra, který rozhodl, že to bude rozehrávka od brány Lazia a nikoliv roh. Jejich zloba byla nejspíš oprávněná.
53'
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Cristian Volpato.
52'
Chris Smalling se sice dostal k hlavičce, zblízka ale netrefil bránu.
51'
Domácí rozehrají rohový kop, arbitr ještě předtím uklidňuje vášně ve vápně.
50'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Matías Vecino).
48'
Dlouhý balón byla práce pro Provedela, který vyběhl z brány a míč lapil do rukavic.
46'
Tammy Abraham se chytil do těsného ofsajdu.
46'
ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Zeki Çelik.
46'
Úvod zápasu byl hodně opatrný z obou stran, moc šancí k vidění nebylo, ovšem hosté využili jedné obrovské hrubice domácích a ujali se vedení. Soupeř poté zvýšil aktivitu, ale na rozdíl od Lazia trefil pouze břevno. Další gól už první půle nenabídla a ta druhá bude zřejmě hodně napínavá. Podaří se AS vyrovnat?
45+2'
45'
Snadnou střelu z dálky Rui Patrício bez potíží uklidil do náruče a rychle rozehrál na krátko.
44'
Nepřesnou přihrávkou do vápna se hráči Lazia připravili o šanci, do protiakce vyráží soupeř.
43'
Ofsajd domácího celku, jeho hráči sice protestují, ale zbytečně.
41'
Luis Alberto rozehrál rohový kop, v pokutovém území ale žádného spoluhráče nenašel.
40'
Domácí se faulu v pokutovém území nedovolali, penalta to tak nebude.
39'
Lorenzo Pellegrini nevyužil správný moment ke střele, k volnému míči se jako první dostal soupeř.
37'
Nicola Zalewski zkoušel individuální akci, ale míč si příliš ukopl a zakončit se mu tak nepodařilo.
35'
Hosté odkopávají balón až k vápnu protivníka, Rui Patrício vyběhl na pravé křídlo, odkud pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
33'
Nicolò Zaniolo byl velmi blízko vyrovnání, svou střelou přehodil brankáře Lazia, který se marně natahoval, ovšem míč se odrazil jen od břevna. Velká škoda pro svěřence kouče Mourinha.
31'
Domácí rozehráli ze středového kruhu, následoval dlouhý nákop do vápna, kde se chytili do ofsajdu.
29'
Lazio právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení po fatální chybě v rozehrávce domácích, kdy Roger Ibañez nedokázal míč odehrát do bezpečí, toho využil Pedro, jenž dobrým presingem vybojoval míč pro svého spoluhráče, kterým byl FELIPE ANDERSON, jenž sám před brankářem zamířil do jeho protipohybu.
28'
Balón se po zemi odkutálel k domácímu brankáři, který pomáhá s rozehrávkou.
27'
Ivan Provedel si křikl, natáhl se a letící míč uklidil do rukavic. S rozehrávkou nespěchá.
25'
Po delší době nějaké vzrušení, Lazzari hodně tvrdě fauloval Zalewskiho a po zásluze vidí žlutou kartu.
25'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Manuel Lazzari).
22'
Nicola Zalewski neměl šanci prudký centr zpracovat, míč odehrál hlavou jenom do zámezí.
21'
Matías Vecino nabíhal na přihrávku před malé vápno, míč v poslední chvíli tečoval do bezpečí jeden z hráčů AS, což bylo pro domácí velké štěstí.
19'
Situace se otočila a nyní je to domácí tým, který drží míč ve své moci.
18'
Hostům se od svého vápna příliš nechce, dlouho kombinují mezi sebou.
16'
Faulující fotbalista se při svém ataku lehce zranil a žádá ošetření.
15'
Zcela jasný faul v podání fotbalisty Lazia, tím byl Manuel Lazzari, který by za svůj faul mohl klidně vidět i kartu.
13'
Lorenzo Pellegrini přes obránce nepřešel a do zakončení se nedostal.
12'
Rui Patrício pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, mohl pohledná podívaná to zatím není.
10'
Celkem odevzdaný míč, dlouhý nákop letí do rukavic vyběhnuvšího brankáře AS.
9'
Další faulovaným na konci 9. minuty se stal Luis Alberto, tentokrát to ale karta není.
8'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Gianluca Mancini). Domácí hráč poslal k zemi Zaccagniho.
8'
Míč letí za bránu Lazia, nebylo to s tečí, takže brankář hostí může v klidu rozehrávat.
7'
Domácím se po souboji u středové lajny povedlo získat balón na kopačky a mohou vyrazit vpřed.
5'
Nicolò Zaniolo střelou z otočky pořádně protáhl brankáře hostů, ten ale ve finále zasahovat nemusel, míč projel vedle jeho levé tyče.
4'
Domácí byli zahnáni na svou polovinu, míč poslali až ke svému gólmanovi.
3'
Nicolò Zaniolo sice dokázal míč doběhnout před postranní lajnou a ještě jej zachránit na hrací ploše, svou zpětnou přihrávku ale adresoval daleko od vápna.
1'
AS obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí se ihned vydali vpřed, ale nákop si Lazio pohlídalo.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Camara, Cristante, Zalewski – Zaniolo, Lo. Pellegrini – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Belotti, Bove, Çelik, Kumbulla, Matić, Šomurodov, Tripi, Viña, Volpato.
Trenér: J. Mourinho.

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, Romagnoli, Marušić – Vecino, Cataldi, Alberto – Pedro, F. Anderson, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Antônio, Bašić, Cancellieri, Gila, Hysaj, Immobile, Kamenović, S. Radu, Patric, Romero.
Trenér: M. Sarri.

Rozhodčí: D. Orsato – F. Meli, G. Peretti.
AS Řím

Domácí celek vedený José Mourinhem odehrál v letošním ročníku dvanáct zápasů a získal v nich dvacet pět bodů. S tímto ziskem se tak AS drží bod před svým dnešním soupeřem. AS se trápí směrem do ofenzivy. Soupeřům dosud nasázelo jen šestnáct branek. V posledním kole zvítězilo 3:1 na hřišti Verony. Ve čtvrtek pak doma přehrálo stejným výsledkem Ludogorec a zajistilo si postup do jarní fáze Evropské ligy.
S. S. Lazio

Hostující Lazio zatím prožívá průměrnou sezónu. Celek z hlavního města má před derby po dvanácti kolech na kontě dvacet čtyři bodů a patří mu pátá pozice. Na svého velkého rivala Lazio ztrácí jediný bod. Letos se navíc pyšní skvělou obranou, když inkasovalo jen osm branek. V posledním kole ale na svém stadionu padlo 1:3 se Salernitanou. Ve čtvtek pak prohrálo na hřišti Feyenoordu a rozloučilo se s Evropskou ligou.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62