Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Lecce - 9. října 2022   20:45

AS Řím
6' Smalling (Lo. Pellegrini) • 48' Dybala
2:1
(1:1)
Lecce
39' Strefezza
AS Řím
Patrício – Mancini (88. Kumbulla), Smalling, Ibañez – Zalewski, Cristante, Lo. Pellegrini, Viña (46. Spinazzola) – Dybala (50. Matić), Zaniolo (46. Abraham) – Belotti (77. Šomurodov).
Boer, Svilar – Camara, Missori, Keramitsis, Tripi, Bove, Volpato, El Shaarawy.
A. Prontera – S. Alassio, G. Mokhtar
Stadio Olimpico (Roma).
Lecce
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Pezzella – Gonzàlez (46. Blin), Hjulmand, Askildsen (71. Helgason) – Strefezza (71. Di Francesco), Ceesay (90. Oudin), Banda (81. Colombo).
Bleve, Brancolini – Dermaku, Çetin, Pongračić, Tuia, Gallo, Listkowski, Persson, P. Rodríguez.

Favorit se dnes hodně natrápil, s outsiderem hrál hodně vyrovnanou partaj, třebaže gólů mohl dát opravdu dost. Domácí šli v úvodu druhého dějství zpátky do vedení díky proměněné penaltě, ale to bylo z jejich strany vše. Naštěstí pro něj se ani soupeři střelecky nedařilo a žádné další góly už tak diváci neviděli. Tým z hlavního města si tak připisuje povinné, ovšem hodně těžce vybojované tři body.

A to je pro dnešek vše, děkuji za vaši přízeň, přeji krásnou dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.
90+6'
90+4'
Ani tohle gólem nekončí, Eldor Šomurodov se vydal ještě s jedním spoluhráčem dopředu, zodpovědnost vzal na sebe a zkusil přízemní střelu na vzdálenější tyč, ale Wladimiro Falcone výtečně zasáhl a míč vyrazil.
90+3'
Eldor Šomurodov se rozhodl pro individuální akci, u pokutového území však narazil na obranný val a o balón přišel.
90'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Rémi Oudin.
90'
Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, Tammy Abraham obdržel přihrávku na střed, obehrál protihráče a poté poslal míč za záda brankáře do sítě, ovšem už předtím se jeho tým provinil ofsajdem a gól tak nemůže platit.
88'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Maraš Kumbulla.
88'
Tammy Abraham mohl dát výsledku možná konečnou podobu, jeho zakončení hlavou však vyškrábl brankář hostů fantasticky konečky prstů na roh. Drama tak pokračuje.
88'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Federico Di Francesco).
86'
Další rohový kop pro Lecce, jehož hráči se snaží v závěru s výsledkem ještě něco udělat.
85'
Ze kterého mohli hosté vyrovnat, Federico Di Francesco však hlavičkoval přímo do rukavic připraveného gólmana.
84'
Nový hráč na hřišti Colombo se hned dral do zakončení, svým barvám získal rohový kop.
82'
Tammy Abraham zůstal úplně volný před bránou hostů, trestuhodně nedokázal míč trefit tak, aby jej poslal mezi tři tyče.
81'
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Lorenzo Colombo.
79'
Nepřesné kombinace na obou stranách, žádnému z mužstev se nyní nedaří dostat se k zakončení.
77'
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Eldor Šomurodov.
77'
Takto to jistě nepůjde, hosté se lapili do ofsajdové sítě a jejich útočná snaha tím končí.
74'
Andrea Belotti hlavičkoval v pokutovém území do protihráče, od kterého se míč odrazil nad bránu. Následuje roh.
72'
Ojedinělá střela hostujícího celku, Federico Di Francesco střílel pravačkou před hranicí vápna na vzdálenější tyč, Rui Patrício ovšem padl na trávník včas a balón uklidil do rukavic.
72'
Míč proletěl kolem odkryté brány hostů, Chris Smalling se snažil dostat se k hlavičce, ale o kousek na balón nedosáhl.
71'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Federico Di Francesco.
71'
ze hřiště odchází Kristoffer Askildsen, přichází Thórir Jóhann Helgason.
70'
Málem se domácí dostali do šance, ale jeden z hráčů Lecce odkopl volný míč včas do bezpečí.
67'
Na trávníku zůstává Kristoffer Askildsen, jeho spoluhráči zakopávají míč za lajnu, aby mohl být ošetřen.
64'
V posledních minutách se hraje spíše nudný fotbal, na nějakou možnost se čeká poměrně dlouho.
62'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Gianluca Mancini). S kartami se nyní doslova roztrhl pytel, oba hráči AS ji inkasovali za faul.
60'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Roger Ibañez).
57'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Samuel Umtiti). Hráč vidí žlutý trest za nesportovní chování.
56'
Lorenzo Pellegrini se srazil s jedním s protihráčů a zůstává ležet na trávníku. Ošetření si vyžádá pauzu.
54'
Nicola Zalewski mohl zvýšit náskok svého mužstva, když se před ním otevřel prostor, jeho střelu na bližší tyč však dokázal bravurním zásahem brankář hostů vyrazit na roh.
52'
Wladimiro Falcone si vyběhl pro míč a ukryl jej do rukavic.
50'
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Nemanja Matić.
48'
AS Řím právě vstřelil branku!
PAULO DYBALA proměnil penaltu s přehledem, míč odehrál do levého dolního rohu brány, zatímco brankář hostů zvolil opačný kout.
48'
Na řadu přišlo ještě video, ale to verdikt pouze potvrdilo.
47'
Hlavní arbitr píská penaltu ve prospěch domácího celku, hosté protestují.
46'
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Alexis Blin.
46'
ze hřiště odchází Matías Viña, přichází Leonardo Spinazzola.
46'
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Tammy Abraham.
46'
Tak zatím hodně překvapivý výsledek na Stadio Olimpico v italské metropoli. Domácí začali aktivně, měli více šanci a byli odměněni vedoucím gólem. O čtvrt hodiny později byl navíc vyloučen Morten Hjulmand a pro hráč AS to vypadalo ještě lépe. Outsider přesto zbraně nesložil a šest minut před koncem základní hrací doby první půle dokázal vyrovnat. Favorit nebyl poté daleko, aby strhl vedení zpět na svoji stranu, ale to už se nestalo. Tak či tak může být druhé dějství ještě hodně napínavé.
45+4'
45+2'
Nebyl to špatný pokus z kopačky zmíněného fotbalisty, ale míč šel přeci jen do míst, kde stál připravený Rui Patrício.
45+2'
Hodně zajímavý přímý kop pro Lecce, který rozehraje nejspíš Kristoffer Askildsen.
45+1'
Hosté vyrazili ve čtyřech proti třem, ale kombinace příliš vázla a domácí se stačili zformovat v obraně.
44'
Držení míče 69 % – 31 %.
43'
Střílená přihrávka byla tečována k brankáři hostů, který hbitě míč kryje.
42'
Nicolò Zaniolo šel sám na brankáře, ale dříve než mohl zakončit, jej o balón skluzem připravil jeden z protihráčů.
39'
Lecce právě vstřelilo branku!
Outsider i v oslabení vyrovnává. Hosté rozehráli roh na krátko, míč se poté dostal před malé vápno, kde o něj hráči obou celků sváděli boj, ten ukončil GABRIEL STREFEZZA, kterou rychlou střelou po zemi na bližší tyč nedal Patríciovi šanci.
38'
Outsider v této fázi drží míč zatím nejdéle ve své moci, ale k šanci to nevede.
36'
Souhra na jeden dotek domácím nevyšla, hosté budou vhazovat.
34'
Wladimiro Falcone chytá balón do náruče a uklidňuje hru. To je to, co jeho spoluhráči potřebují.
33'
Hráči AS si teď ve velkém vápně špatně přihráli, volný Matías Viña čekal na míč marně.
32'
Lorenzo Pellegrini pálil z dobré pozice v pokutovém území, trefil ale pouze hráče před sebou.
30'
Assan Ceesay v první větší možnosti svého celku, svou střelu z bezprostřední blízkosti ale adresoval jen do protihráče a Lecce si zkusí první roh.
29'
Další útočná akce AS šanci nepřináší, balón se kutálí vedle brány.
28'
Andrea Belotti zavedl míč k bráně, místo střely ještě přihrál na střed a Lorenzo Pellegrini zakončoval pravačkou před hranicí vápna, chtěl trefit horní roh brány, ale tu vysoko přestřelil.
27'
Nicolò Zaniolo se dokázal dostat v pokutovém území k hlavičce, ale zakončoval příliš mimo.
26'
Matías Viña zcela zřetelně fauloval protihráče, rozehrává tak hostující celek.
25'
Dlouhý daleký nákop domácích doputoval do náruče brankáře, který si vyběhl až k hranici pokutového území.
22'
Červená karta pro tým US Lecce (Morten Hjulmand). Hlavní arbitr po shlédnutí záznamu tasil kartu červené barvy, což se hostům nelíbí, ale moc s tím nenadělají.
22'
Hlavní arbitr se jde podívat na video, zda to byl zákrok na kartu a případně jaké barvy.
20'
Andrea Belotti inkasoval od Hjulmanda nepříjemný skluze v souboji o míč, na nohy se mu moc nechce.
18'
Nepřesná souhra Lecce na druhé straně, míč skončil u Patrícia, který si snad vůbec poprvé sáhl na míč.
18'
Dlouhý nepřesný nákop doputoval k brankáři hostujícího týmu, který jej lehce sebral do rukou.
16'
Kristoffer Askildsen skončil po kontaktu se soupeřem na trávníku, jeho tým bude zahrávat volný kop na soupeřově straně.
14'
Po krátké pauze se může pokračovat, míč končí na polovině AS, kde se jej domácí znovu zmocňují.
13'
Nicola Zalewski byl hodně tvrdě atakován protihráčem a zůstává ležet na trávníku.
12'
Sám jmenovaný Lorenzo Pellegrini byl nyní blízko skórování, svou střelu bez přípravy však adresoval kousek vedle bližší tyče. Kdyby se mu povedlo bránu trefit, zřejmě by to byl gól.
11'
Centr šel na bližší tyč, ale obrana Lecce si dokázala poradit. Nebezpečí trvá ovšem dál.
11'
Po faulu rozehraje Lorenzo Pellegrini od levé postranní lajny, prakticky rohový kop.
10'
Nicolò Zaniolo si zpracoval balón, neukvapil se se střelou, naopak s míčem popošel na levou stranu a přihrál na tu vzdálenější, před odkrytou část brány, kde se snažili míč tečovat dva jeho spoluhráči, ale ani jeden na něj nedosáhl.
9'
Domácí pokračují v aktivitě a zahrávat budou třetí rohový kop.
6'
Tým z hlavního města jde rychle do vedení. Na Pellegriniho dlouhý křižný centr si před hranicí malého vápna vyskočil CHRIS SMALLING a hlavou usměrnil balón na vzdálenější stranu, kam se hostující brankář natahoval marně.
5'
Lorenzo Pellegrini si nabíhal na přihrávku z pravé strany, k balónu se ale nedostal. Bude to druhý roh pro jeho tým.
4'
Wladimiro Falcone vyboxoval míč před pokutové území, ke střele se dostal Nicola Zalewski, ovšem rána mu vůbec nesedla a míč končí vedle bližší tyče.
4'
Hosté odvrátili míč do zámezí a je tady první rohový kop.
3'
Zatím se na hřišti mnoho neděje, domácí jsou o něco aktivnější, ale šance ještě k vidění nebyla.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Zalewski, Cristante, Lo. Pellegrini, Viña – Dybala, Zaniolo – Belotti.
Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Kumbulla, Spinazzola, Missori, Keramitsis, Tripi, Matić, Bove, Volpato, Abraham, Šomurodov, El Shaarawy.
Trenér: J. Mourinho.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Pezzella – Gonzàlez, Hjulmand, Askildsen – Strefezza, Ceesay, Banda.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Dermaku, Çetin, Pongračić, Tuia, Gallo, Helgason, Blin, Colombo, Di Francesco, Listkowski, Oudin, Persson, P. Rodríguez.
Trenér: M. Baroni.

Rozhodčí: A. Prontera – S. Alassio, G. Mokhtar.
Posledních pět vzájemných zápasů

AS Řím – Lecce 3:1 (Pohár)
AS Řím – Lecce 4:0
Lecce – AS Řím 0:1
Lecce – AS Řím 4:2
AS Řím – Lecce 2:1

Tým Lecce porazil svého soka naposledy 7. dubna 2012, kdy na svém hřišti zvítězil 4:2.
US Lecce

Hostům náleží třinácté místo se sedmi body, ovšem stejný bodový zisk má i kvarteto mužstev pod nimi. Mimo svůj stadion odehráli dosud čtyři mače, ze kterých si odnesli stejný počet bodů díky jedné výhře a remíze, vstřelili tři góly a o jeden více inkasovali. Naposledy se jim povedlo prolomit trápení na cizí půdě a zvítězit v Salernitaně 2:1.
Brazilec Gabriel Strefezza vede s triem zásahů do černého tabulku střelců mužstva.
AS Řím

Domácí drží šestou příčku se šestnácti body, na vedoucí Neapol ztrácí čtyři body. Na svém hřišti dosud odehráli jen tři klání s bilancí dvou výher a jedné porážky, v zatím posledním utkání před svými fanoušky, ve kterém nestačili na Atalantu, podlehli jí těsně 0:1. Byl to jediný dosud inkasovaný gól AS na domácí půdě, v předchozích zápasech vyhráli, aniž by inkasovali.
Nejlepším střelcem týmu je čtyřgólový Argentinec Paulo Dybala.
Dobrý den, 9. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy bude dnes téměř dohráno, jako poslední přijde na řadu duel AS Řím, které má za sebou nepovedené vystoupení v EL, s týme Lecce. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62