Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : AS Řím - 14. května 2023   18:00

0:0
(0:0)
Bologna
Skorupski – De Silvestri (69. Lykogiannis), Bonifazi, Sosa, Cambiaso – Schouten, Ferguson (69. N. Moro) – Orsolini, Domínguez, Arnautović (69. Zirkzee) – Barrow.
Bardi, F. Ravaglia – Aebischer, Pyyhtiä.
Daniele Orsato
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
AS Řím
Svilar – Çelik (53. Mancini), Cristante, Ibañez – Missori, Camara, Tahirović (76. Matić), Zalewski – Solbakken (69. Lo. Pellegrini), Wijnaldum (53. Bove) – Belotti (54. Abraham).
Boer – Spinazzola, Darboe, Keramitsis, Volpato, Faticanti, Majchrzak, Falasca.

Devadesát minut hry branku nepřineslo a tak utkání mezi Bolognou a AS Řím skončilo, troufnu si říci, spravedlivou bezbrankovou remízou. Pro domácí jde o jedenáctou plichtu v sezóně, pro Římany o osmou. Bologna sice měla optickou převahu, více střel i přihrávek. Jenže to jí branku nepřineslo, Joshua Zirkzee v největší šanci minul zařízení. Svěřenci José Murinha hrozili z brejků, ale v největší příležitosti Tammy Abraham měl balon na dlouhou nohu. Bologna vyráží v dalším kole do Cremonese. To Římané doma přivítají po semifinále Evropské ligy Salernitanu.
90+7'
90+1'
Mady Camara (AS Řím) to měl na dlouhou nohou a za svůj šlapák na polovině hřiště právem dostal žlutou kartu.
90'
Rozhodčí nastavil k devadesáti minutám základní hrací doby pět navíc.
89'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) měl před sebou volný prostor. No a tak běžel. Našel na pravé straně Riccarda Orsoliniho (Bologna), který ale svou technickou střelu zakroutil vysoko nad břevno.
88'
Bologna drží balon na svých kopačkách a nemůže se dostat přes polovinu hřiště.
88'
Držení míče 71:29
87'
Tammy Abraham (AS Řím) zakončoval po pěkném centru po standartce. Jeho hlavička ale šla jenom na střed branky Bologny.
86'
Nicola Zalewski (AS Řím) si kopl míč před sebe a rozběhl se směrem k vápnu. Riccardo Orsolini je lehce kontaktoval rukou a Říman ochotně spadl.
85'
Musa Barrow (Bologna) se dopustil útočného faulu před vápnem Římanů. Ti půjdou do postupného útoku.
85'
Pět minut do konce základní hrací doby a na míči jsou domácí, kteří nikam nespěchají.
84'
Musa Barrow (Bologna) se hnal za míčem. Filippo Missori (AS Řím) před ním balon na polovině hřiště kopl do autu.
83'
Mile Svilar (AS Řím) si došel pro centr z levé strany. AS Řím jde útočit.
82'
Domácí jsou na míči, ale útočí do zfromované obrany Římanů.
81'
Lorenzo Pellegrini (AS Řím) poslal na malé vápno ze standartky parádní centr. Tam byli k vidění velké zmatky, ale míč se do branky nedostal. Vzrušení ale bylo zbytečné, Gianluca Mancini byl totiž v ofsajdu.
80'
Riccardo Orsolini (Bologna) to přehnal s razancí a za šlapák vidí žlutou kartu.
80'
Tammy Abraham ukazuje, že má problém s tříslem.
79'
Tammy Abraham (AS Řím) to schytal do citlových míst, hra je přerušena.
78'
Tammy Abraham (AS Řím) dostával dlouhý centr z poloviny hřiště. Anglický útočník ale na výborný centr svou pravou nohou nedosáhl.
78'
Joshua Zirkzee (Bologna) centroval před vápno Římanů. Tam ale nikdo z domácích nebyl.
77'
Tammy Abraham (AS Řím) byl faulován před středovým kruhem. Tým z věčného města jde na balon.
76'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Nemanja Matić.
75'
Míč šel na zadní tyčku, kde jej obrana dostala před vápno. Tam byl volný Jerdy Schouten (Bologna), ale jeho pokus byl zablokován.
75'
Domácí získali po zablokovaném centru rohový kop.
74'
Musa Barrow (Bologna) se rozeběhl po levé straně. Jenže si špatně spracoval míč, který už byl za autovou čarou.
73'
Riccardo Orsolini (Bologna) ukázal své rychlé nohy na pravé straně. Jenže míč se k němu nedostal. AS Řím jde útočit.
72'
Už se opět hraje na míči jsou Římané.
71'
Hra je stále přerušena, o penaltu ale nešlo.
70'
Jeden z hostů dostal loktem ve vápně Bologny po standarce. Hra je přerušena.
69'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Joshua Zirkzee,
ze hřiště odchází Lewis Ferguson, přichází Nikola Moro,
ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Babis Lykogiannis.

ze hřiště odchází Ola Solbakken, přichází Lorenzo Pellegrini.
69'
Łukasz Skorupski (Bologna) pomohl domácím s rozehrávkou před dotěrnýmí římskými vlky.
68'
Domácí jdou do postupného útoku, jenže směrem k brance AS Řím to je přehuštěno.
67'
Balon ale šel na brankáře hostů Milu Svilara, který to překonal s razancí nákopu. Bologna jde útočit.
67'
Tammy Abraham (AS Řím) ukázal své technické nadání a udržel balon na kopačkách AS Řím.
66'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) dostal balon při přihrávce do vápna na dlouhou nohu. AS Řím má aut před vlastním boxem.
65'
Edoardo Bove (AS Řím) si nabíhal na dlouhý centr, jenže dostal balon jenom do špeku.
64'
Domácí dostávají od AS Řím hodně málo prostoru po trojím střídání. Bologna má najednou na všechno mnohem méně času.
63'
Domácí zahrávali aut před vápnem AS Řím, ale hned přišli o míč. Nicola Zalewski (AS Řím) byl faulován u postranní čáry.
62'
Ten šel na levou stranu, kde kralovala obrana domácích. Míč se dodrazil na kopačky hostů. Mady Camara (AS Řím) se napřáhl na hranici vápna ke střele pravačkou. Jenže ta minula zařízení.
62'
Nicola Zalewski (AS Řím) bude rozehrávat roh hostů.
61'
Riccardo Orsolini (Bologna) přišel o míč po zákroku nového hráče ve hře Bova. AS Řím jde útočit.
61'
Domácí fanoušci se ozvali a hlasitě povzbuzují své miláčky.
60'
Riccardo Orsolini (Bologna) poslal balon na Andrea Cambiasa, ten ale přihrával mezi dva své spoluhráče. Následuje aut hostů.
59'
Nicola Zalewski (AS Řím) centroval jenom do nohy záložníka domácích. Poté hledal Ola Solbakkena, jenže pro míč si došel na zadní tyčce polský brankář domácích.
58'
Kevin Bonifazi (Bologna) lehce tečoval balon, pro který si v pohodě došel domácí brankář Łukasz Skorupski (Bologna).
57'
Nicola Zalewski (AS Řím) centroval z levé strany na malé vápno, kde byl Bove. Jenže míč se k němu nedostal. Hosté mají aut.
57'
Riccardo Orsolini (Bologna) proti dvojnásobné přesile ztratil držení míče.
56'
AS Řím je po střídání mnohem aktivnější.
56'
Tammy Abraham (AS Řím) vysoko napadá rozehrávku Bologny.
55'
Nový muž na hřišti Gianluca Mancini (AS Řím) vybojoval pro hosty aut na polovině hřiště.
54'
AS Řím se rozhodlo, že je třeba okysličit a poslalo do hry tři nové hráče.
54'
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Tammy Abraham.
53'
ze hřiště odchází Zeki Çelik, přichází Gianluca Mancini,
ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Edoardo Bove.
53'
AS Řím bude střídat!
53'
Riccardo Orsolini (Bologna) byl v souboji jeden na jednoho, před vápnem. Jenže celá akce rezultovala jen v aut Římanů.
52'
Domácí jsou na míči a pomalu se sunou k vápnu Římanů.
51'
Jeden z hostů se drží za hlavu. Hra je přerušena.
51'
Filippo Missori (AS Řím) ukázal svou techniku, jenže už byl s míčem v autu.
50'
Ola Solbakken (AS Řím) byl faulován u postranní čáry. Římané mají k dispozici nákop do vápna.
50'
Po autu před polovinou hřiště se domácí dostali až před vlatního brankáře.
49'
Riccardo Orsolini (Bologna) posílal z pravé strany míč na zadní tyčku. Tam ale nikdo nebyl. Mile Svilar (AS Řím) bude odkopávat od vlatní branky.
48'
Musa Barrow (Bologna) nahrál na Lewise Fergusona (Bologna), jeho bomba z 25 metrů ale poztrádala přesnost.
47'
Bologna ale rozehrála nakrátko a snaží se to vykombinovat až před vápno.
47'
Benjamin Tahirović (AS Řím) se dopustil faulu před polovinou hřiště. Bogogma má k dispozici nákop do vápna.
46'
Hosté získali po nepřesnosti Bologny aut před vlastním velkým boxem.
46'
Bologna začala druhý poločas na balonu.
46'
První dějství branku nepřineslo, i když šance byly na obou stranách. Riccardo Orsolini (Bologna) ani Nicola Zalewski (AS Řím) však síť nerozvlnili. Po 45 minutách hry tak platí stav 0:0.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jedinou minutu.
44'
Nicola Zalewski (AS Řím) to zkusil pravačkou přes zeď. Jenže přestřelil zařízení.
43'
Hosté mají v závěru skvělou šanci na otevření skóre. K dispozici mají stantadartku z 25 metrů.
42'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Kevin Bonifazi).
41'
Oba celky si vyměnily balon, ale šanci jsme neviděli.
40'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) hasil problém v domácím vápně. Hosté ale nezískali po šanci Ola Solbakkena ani rohový kop.
39'
Nicolás Martín Domínguez (Bologna) posílal na pravou stranu míč. Tam byl rozběhnutý Riccardo Orsolini (Bologna), který se ale dopustil útočného faulu.
38'
Po dvou minutách přerušení hra pokračuje. Na míči jsou domácí.
37'
Riccardo Orsolini (Bologna) dostal koleno a teď leží na zemi. Hra je přerušena,.
37'
Andrea Belotti (AS Řím) nepotrestal špatné zpracování balonu v domácím vápně od Musa Barrow. Na míči je Bologna.
36'
Łukasz Skorupski (Bologna) vyboxoval po rohu balon mimo ohrožený prostor.
35'
Hosté to zkoušeli z dálky, ale balon byl tečován na rohový kop.
34'
Nicola Zalewski (AS Řím) poslal balon na malé vápno, tam ale balon stáhl ze vzduchu brankář Łukasz Skorupski (Bologna).
33'
Nicola Zalewski (AS Řím) vybojoval pro hosty rohový kop.
32'
Domácí jsou při chutí. Bologna šla z pravé strany. Balon šel na Nicolás Martín Domínguez (Bologna), ten byl pře vápnem volný. Jeho pravačka ale poztrádala razanci.
31'
Musa Barrow (Bologna) poslal centr na zadní tyčku, ale tam kraloval brankář Mile Svilar (AS Řím).
30'
Musa Barrow (Bologna) šel na volný balon ve vápně Římanů, ale záda mu ukázal stoper Říma. Hosté z Věčného města následně získali aut před vlastním vápnem.
29'
Andrea Belotti (AS Řím) získal pro hosty další aut. Ti se přesunuli na pravou stranu, kde ztratili držení míče.
28'
Hosté získali aut před vápnem domácího týmu.
27'
Musa Barrow (Bologna) byl volný na levé straně, ale Lewis Ferguson (Bologna) ho neoslovil. Hrát budou Římané.
27'
Jeden z hostů schytal balonem do zad a těžce se zvedá z trávníku.
26'
Riccardo Orsolini (Bologna) šel po pravé straně, ale jeho centr byl zablokován.
25'
Oba týmy si v krátkém čase vyměnily balon, ale šanci jsme neviděli.
24'
Římané mohli udeřit z rychlého kontru, ale jejich akci chyběla přesnost. Andrea Belotti to měl na malém vápně na lopatě, ale z dobré pozice jenom minul branku.
23'
Andrea Cambiaso (Bologna) přenechal balon před vápnem spoluhráči. Riccardo Orsolini (Bologna) to měl z levé strany na levačku, ta šla ale vysoko nad branku.
22'
Mile Svilar (AS Řím) si došel pro nadýchaný bochánek z levé strany. Lorenzo De Silvestri (Bologna) mu balon poslal přímo do náruče.
22'
Andrea Cambiaso (Bologna) ztratil balon u vápna Bologny. Domácí se ale udrželi na míči.
21'
Hosté ale ze dvou rohů nic nevytěžili a na míč jde Bologna.
20'
Ola Solbakken (AS Řím) si roh hned zopakuje.
20'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
19'
Filippo Missori (AS Řím) uzavíral rychlou akci hostů na zadní tyčce. Jenže nováčkovi chybělo na míč pět decimetrů.
19'
Musa Barrow (Bologna) poslal roh na bližší tyčku, tam ale byla obrana hostů.
18'
Riccardo Orsolini (Bologna) to vzal na sebe z velké dálky. Domácí mají rohový kop.
17'
Joaquin Sosa (Bologna) si dvakrát vyměnil na polovině hřiště s Kevinem Bonifazim (Bologna). Domácí nikam něspěchají.
16'
Bologna se po autu na polovině hřiště dostala na vlatní polovinu a nikam nespěchá.
15'
Orsolini předvedl Zidanovku na polovině hřiště a byl odměněn potleskem domácích fanoušků.
14'
Andrea Cambiaso (Bologna) šel do vzduchu na malém vápně, ale ten ve sprintu centr z levé strany jenom podskočil.
13'
Centr z levé strany se Římanům nepovedl a budou se muset rychle vracet.
12'
Na hřišti zůstal jeden z Římanů, hra je po útočném faulu Bologny přerušena.
12'
Joaquin Sosa (Bologna) se dostal třicet metrů od vápna Římanů, ale rozhodl se pro zpětnou přihrávku.
11'
Bologna ale rychle získala balon na své kopačky a šla po levé straně, kde ale Musa Barrow míč vrátil na vlastní polovinu.
10'
Mile Svilar (AS Řím) uvede balon do hry dlouhým nákopem na polovinu Bologny.
9'
Jenže domácí nabídnutým rohem doslova opovrhli.
9'
Musa Barrow (Bologna) šel po levé straně, ale jeho centr byl zablokován. Bologna ma rohový kop.
8'
AS chtělo po zákroku Sosy pokutový kop, ale Sosa zahrál čistě.
7'
Joaquin Sosa (Bologna) zabránil rychlému brejku hostů.
7'
Bologna zahrávala aut před vápnem AS, jenže domácí se s rozehrávkou vrátili na vlatní polovinu.
6'
Římané se osmělili k centru ale ten skončil v rukavicích domácího brankáře. Łukasz Skorupski (Bologna) uvede osobně míč do hry.
5'
Oba týmy si vyměnily míč, ale šanci jsme neviděli.
4'
Bologna šla do brejku, ale balon šel jenom do špeku.
4'
Musa Barrow (Bologna) zablokoval centr hostů. Následuje odkop od branky Říma.
3'
Riccardo Orsolini (Bologna) byl na pravé straně volný a tak centroval před malé vápno. Jenže jeho centr byl nepřesný.
3'
Andrea Cambiaso (Bologna) zahrával aut před vápnem AS, ale volil rozehrávku se svým stoperem.
2'
Hosté jsou po dalším autu na balonu a nikam nespěchají.
2'
Filippo Missori (AS Řím) byl sám na hranici vápna domácího týmu. Jenže přihrávka na něj nepřišla.
1'
Andrea Cambiaso (Bologna) zahrál aut po špatné přihrávce hostů.
1'
Řím začal první dějství na míči.
1'
Orsolini si před zápasem vychutnal potlesk římského publika.
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Bonifazi, Sosa, Cambiaso – Schouten, Ferguson – Orsolini, Domínguez, Arnautović – Barrow.
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – N. Moro, Zirkzee, Aebischer, Lykogiannis, Pyyhtiä.
Trenér: Thiago Motta

AS Řím: Svilar – Çelik, Cristante, Ibañez – Missori, Camara, Tahirović, Zalewski – Solbakken, Wijnaldum – Belotti.
Náhradníci: Boer – Lo. Pellegrini, Matić, Abraham, Mancini, Spinazzola, Bove, Darboe, Keramitsis, Volpato, Faticanti, Majchrzak, Falasca.
Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Daniele Orsato.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší italská soutěž dospěla už do svého 35. kola. V něm se v neděli 14. května utkají týmy Bologna FC a AS Řím. Utkání začíná v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62