Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Lazio - 18. září 2022   15:00

0:4
(0:3)
Lazio
7' Immobile  (S. Milinković-Savić) • 21' Immobile   • 45+2' S. Milinković-Savić   • 79' Pedro  (Immobile)
Cremonese
I. Radu – Aiwu, Chiricheş (C) (28. Bianchetti), Ločošvili (46. Vásquez) – Sernicola, Escalante (46. Ascacibar), Meïté (63. Pickel), Valeri – Zanimacchia (80. Milanese), Dessers, Okereke.
Ciezkowski, Saro – Afena-Gyan, Báez, Buonaiuto, Ciofani, Ghiglione, Hendry, Quagliata, Tsadjout.
Orsato – Di Vuolo, Laudato
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Lazio
Provedel – Hysaj, Casale (57. Romagnoli), Patric (78. Gila), Marušić – Vecino (67. Alberto), Cataldi, S. Milinković-Savić (78. Bašić) – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni (57. Pedro).
Adamonis, Maximiano – Antônio, M. Bertini, Cancellieri, Kamenović, S. Radu, Romero.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 10:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:9.
Nováček Cremony bude i po sedmém kole bez výhry na sestupové 19. pozici. Lazio se dočasně posouvá na páté místo. Do karet mu dnes hrály prohry Interu a Juventusu.
Pro Lazio to byla snadná nedělní šichta. Immobile dal za úvodních 21 minut dva góly a určil jasný ráz zápasu, který nakonec skončil čtyřgólovým rozdílem. Sám Immobile nedal několik šancí na hattrick, a tak za něj gólovou taktovku převzali Milinković-Savić s Pedrem. Ve druhé půli Cremonese vyprodukovalo velké množství střel. Čestného úspěchu se přesto nedočkalo.
90+3'
90+3'
Střílený centr z levého křídla proletěl napříč malým vápnem, aniž by o na zadní tyči kdokoliv doklepl dovnitř Provedelovy brány.
90+2'
Alberto skočil na Okerekeho kličku těsně vedle pokutového území. Cremona dostává na úplný konec zápasu standardní situaci.
90+1'
Tak s tímto přenesením na pravou stranu nemohl Leonardo Sernicola dělat opravdu nic. Míč ho minul o kvantum metrů a odletěl do autu.
89'
Pedro se vnitřně nesmířil se ztrátou balonu na ose hřiště. Zbytečný skluz zezadu mu rozhodčí Orsato odpustil.
88'
Alessio Romagnoli hlavičkoval z rohu do tyče po levé ruce brankáře Radua. Ve vzduchu jasně předčil hned trio bránících soků.
87'
Křeče Sernicoly jsou důvodem, proč se teď nějakou dobu hrát nebude. Orsato nejspíše bude výrazně nastavovat.
86'
Laxní bránění Lazia umožňuje domácím střílet ze všech možných pozic. Přesnou mušku z delší vzdálenosti neměl Valeri.
85'
Okereke bez pohybu vystřelil přes clonícího Marušiće. Ten vypálený míč drobně tečoval, ale Provedelovi to moc velký problém nenadělalo.
84'
Sernicolův přetažený centr byl sklepáván k Vásquezovi. Ten na míč ale nedosáhl a hosté mohou ven z vlastního pokutového území.
82'
Stav 0:4 je pro Cremonu až nezasloužený. V počtu střeleckých pokusů překvapivě vede 16:14. V kvalitě střel však mají Římané jasně navrch.
80'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Luca Zanimacchia, přichází Tommaso Milanese.
79'
Lazio právě vstřelilo branku!
Ciro Immobile stihl před posledním obráncem Aiwuem posunout balon na levou stranu. PEDRO ji měl celou pro sebe a dal si záležet na trefení střely k vzdálenější tyči.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Patric, přichází Mario Gila.
78'
ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Toma Bašić.
77'
Provedel byl ve správný čas na správném místě. Nemusel se skoro ani pohnout, aby reflexivně vyrazil prudkou hlavičku Bianchettiho.
76'
Orsato nevyslyšel žádosti o nařízení penalty. Podle domácího kotle měl Zanimacchia trefit ruku obránce.
75'
Domácí šli ve čtyřech proti třem. Moc z toho nevytěžili, oblouček z úhlu od Zanimacchia byl takový hybrid mezi nekvalitní střelou a nepřesnou přihrávkou.
73'
Johan Vásquez zabrzdil postup Lazia nepovolenými prostředky. Orsato okamžitě tasil žlutou kartu.
71'
Ascacibarova rána byla sražena k Valerimu, který pohotově zakončil nůžkami. Provedel je otupil skokem k pravé tyči.
70'
Provedel bez nervů stáhl neškodný centr a zblízka sleduje rozehrávku Lazia od vlastní šestnáctky. Domácí rezignují na presink.
69'
Pedro si vyčekal krátkou přihrávku z pravé strany. Střela z jedničky přes jeden červenošedý dres neprošla.
68'
Aiwu hlavou přisunul míč k noze Immobileho. Kapitán Lazia si dlouho hledal ideální místo a úhel na střelu. Pravačkou pálil mimo.
67'
ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Luis Alberto.
66'
Pedro se připomněl křížnou střelou z levé části pokutového území. Míč prolétl vedle Raduovy brány.
65'
Cremonese je ve druhé půli o dost častěji na míči. Pár náznaků ale nezužitkovalo a vše nasvědčuje tomu, že zbývajících 25 minut nebude patřit mezi ty nejdramatičtější.
63'
ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Chalres Pickel.
62'
Na základě centru z levého křídla se Sernicola odrazil k hlavičce. Zároveň trefil Marušiće kolenem do zad a Orsato logicky pískal přestupek.
61'
Leonardo Sernicola nepotrestal špatný odkop Vecina. Z pravé strany vypálil přes Marušiće vysoko nad.
60'
Držení míče: 43 % – 57 %.
59'
Immobile si zpracoval míč ideálně k tomu, aby mohl běžet na Radua. Ten jeho střelu zblízka vyrazil. Hattrick to zase není.
58'
Pedro nezačal dobře. Mizerným přenesením daroval míč volnému Meitému, jenž svým centrem neoslovil Desserse.
57'
ze hřiště odchází Nicolò Casale, přichází Alessio Romagnoli.
57'
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro.
56'
Matteo Bianchetti si udělal trochu místa, která byla potřeba k provedení hlavičky. Brána mu byla malá.
55'
Marušić vyhlavičkoval centrovaný míč na roh.
53'
Snaha zkorigovat manko se domácím upřít nedá. Kvalita ale většinou chybí, roztažení do strany teď bylo pro Valeriho moc rychlé.
51'
Dessers přímočaře nahrával na hrot. Okereke nechal míč za sebou a pak už se přes obránce Lazia neprosadil.
50'
Šílená hrubka v poklidné rozehrávce. Narušil ji Anderson a předložil získaný míč doleva. Immobile tentokrát pověst kanonýra nepotvrdil, v ložence bránu minul.
49'
První šanci Cremony měl na noze Leonardo Sernicola. Patric ji zneškodnil vynikajícím blokem v době, kdy už byl Provedel překonán.
48'
Emanuel Aiwu se vložil do patičky Milinkoviće-Saviće. Klid nastal s odkopem brankáře Radua.
46'
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Santiago Ascacibar.
46'
ze hřiště odchází Luka Ločošvili, přichází Johan Vásquez.
46'
Na první výhru po postupu do Serie A to ze strany Cremonese opět nevypadá. Lazio prostřednictvím Immobileho udeřilo hned z první šance. Stejný hráč navíc proměnil penaltu za ruku Ločošviliho a aby toho nebylo dost, tak se domácím zranil důležitý obránce Chiricheş. Bez jeho přítomnosti Římané skórovali i potřetí. V nastavení se to povedlo Milinkovićovi-Savićovi, jenž si vylepšil celkovou bilanci na 1+5.
45+4'
45+2'
Ještě před pauzou si dovolím označit tento zápas za rozhodnutý! Domácí obrana nebyla dostatečně důrazná a nechala zleva vypálit Zaccagniho. Radu zasáhl dobře, jenže vyražený míč s trochou štěstí poslal do brány SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ.
45'
Zanimacchia se ocitl v kleštích mezi dvěma Římany. Faulován nebyl, což trochu namíchlo domácí část publika.
44'
Cremona, konkrétně Dessers, sportovně vrací míč Provedelovi.
43'
S bolestivou grimasou leží na trávníku Hysaj. Evidentně si ublížil při dopadu ze souboje s Valerim.
41'
Valeriho exekuce standardní situace nestála za nic. Provedel bude uvádět míč zpět do hry ve spolupráci se stopery.
40'
Provedel vyrazil proti dlouhému balónu za obranu. Odkopem však napálil spoluhráče Patrica a společně zařídili pro Cremonu rohový kop.
39'
Za zájezd do Okerekeho si Nicolò Casale dodatečně prohlédl žlutou kartu.
38'
Navzdory dvěma ležícím spoluhráčům pokračoval přímočaře vpřed. Dessers. Křížná střela levačkou proskákala za vzdálenější tyč.
37'
Ani tato standardka světoborná nebyla. Hostům míč zůstal, dokud s ním Vecino nestřílel z hranice vápna do dobře postaveného bloku.
36'
Radu špatně komunikoval s Aiwuem. Vesměs neškodný přízemní pas Milinkoviće-Saviće odehrál zmíněný stoper na další roh.
35'
Do třetice rohový kop. Na zadní čáře ho pro hostující barvy vypracoval Felipe Anderson.
34'
Na mizerně kopnutý roh navázal Radu ještě horší rozehrávkou. Escalante s jeho přihrávkou na krátko vůbec nepočítal, ale ostatní to napravili zablokováním darované střely.
33'
Felipe Anderson doběhl míč na pravé straně. Přetažený centr byl přeměněn v rohový kop.
32'
Až na jednu povedenou akci a jednu proměněnou penaltu to není žádná skvostná podívaná. Lazio hraje údržbu a nemá důvod na tom cokoliv měnit.
31'
Vecino se přes důrazného stopera ke střele neprotlačil. Domácím ulevil osvobozující výkop Ionuta Radua.
30'
Držení míče: 48 % – 52 %.
29'
Chiricheşe v pozici ležmo vystřídal Leonardo Sernicola. Tady snad o nic vážného nepujde.
28'
ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Matteo Bianchetti.
27'
Rumunský stoper bude muset střídat. Alvini už dal pokyn Bianchettimu.
26'
Vlad Chiricheş naznačuje problém se stehenním svalem. Ztráta kapitána by byla pro Cremonu další pohroma.
25'
Sudí Orsato si moc příznivců z řad fanoušků Cremonese nedělá. Teď se mu nezdál ani zákrok na Zaccagniho, takže se Lazio kousek po kousku přibližuje palebné zóně.
24'
Vehementně presoval Zanimacchia. Skluz na Cataldiho ale neproběhl v rámci pravidel.
23'
Elseid Hysaj zachytil nebezpečnou přihrávku před Provedela. Pak už došlo k faulu na Vecina.
21'
CIRO IMMOBILE se ze značky pokutového kopu nezmýlil. Poslal Radua na špatnou stranu a slaví obdivuhodný 187. gól v Serii A.
20'
Samotná kontrola rozhodčím Orsatem trvala jen krátce. Za ruku Ločošviliho je opravdu nařízen pokutový kop.
20'
Dvě minuty trvalo, než se Orsato rozběhl směrem k monitoru. To většinou znamená penaltu.
19'
Zkoumání možné ruky se natahuje. Spokojen s tím není vůbec nikdo.
17'
Andersonova přihrávka do vápna domácí obraně až nečekaně zavařila. Z úhlu dorážel Immobile a trefil ruku Ločošviliho. Práci budou mít videorozhodčí.
16'
Lazio vzduch opanovalo. Na odražený míč si před šestnáctkou počkal Soualiho Meïté, ale z voleje bránu vůbec netrefil.
15'
Uprostřed podkopnutý Escalante si odnáší zraněnou nohu. Ošetření zdravotnickým štábem zapotřebí nebude.
14'
Luca Zanimacchia si předkopl balon až za koncovou čáru. Provedel nespěchá s rozehráním.
13'
Domácí sami zacouvali až k Raduovi.
12'
Zanimacchiův centr byl obranou Lazia odepřen. Práce pro ni ale nekončí, Valeri se chystá vhazovat.
11'
Valeriho na levém křídle fauloval Hysaj. Na programu bude standardní situace Cremony.
9'
Gól Lazia do většinového obrazu hry moc nezapadá. Chybí ji větší tempo a ofenzivní kvalita.
7'
Stačila jedna šance a Římané vedou! Orsato jim po faulu na Zaccagniho ponechal výhodu, která nešla zužitkovat lépe. Milinković-Savić zapsal už pátou asistenci v sezoně, když nahrál do náběhu CIRA IMMOBILEHO. Reprezentační útočník suverénně přesprintoval Chiricheşe a levačkou uklidil balon směrem na zadní tyč.
5'
Emanuele Valeri se na volné levé straně posouval do horšího úhlu. Rána levačkou mu ani trochu nesedla a Provedela čeká jen odkop od branky.
4'
Začátek je z obou stran neurovnaný. Převládá boj o střed hřiště, kvůli kterému balon velmi často mění majitele.
3'
Patric zakřižoval Desserse za cenu rohového kopu. Ten uvedl v život Emanuele Valeri, jenže přetažený centr opustil hřiště skrz protější postranní čáru.
2'
První poločas rozehráli hosté, kteří oblékli bílomodré dresy. Cremonese je v červenošedé kombinaci.
1'

US Cremonese: I. Radu – Aiwu, Chiricheş (C), Ločošvili – Sernicola, Escalante, Meïté, Valeri – Zanimacchia, Dessers, Okereke.
Náhradníci: Ciezkowski, Saro – Afena-Gyan, Ascacibar, Báez, Bianchetti, Buonaiuto, Ciofani, Ghiglione, Hendry, Milanese, Pickel, Quagliata, Tsadjout, Vásquez.
Trenér: Massimiliano Alvini

S. S. Lazio: Provedel – Hysaj, Casale, Patric, Marušić – Vecino, Cataldi, S. Milinković-Savić – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Antônio, Bašić, M. Bertini, Cancellieri, Gila, Kamenović, Alberto, Pedro, S. Radu, Romagnoli, Romero.
Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Orsato – Di Vuolo, Laudato.
Vzájemné zápasy

Od roku 1996, kdy Cremonese naposledy hrálo Serii A, se oba soupeři střetli jen jednou. V lednu roku 2020 Lazio ovládlo pohárové osmifinále 4:0.
S. S. Lazio

Římané za uplynulých šest kol jedinkrát poznali příchuť porážky. V úvodu září doma nestačili 1:2 na Neapol, což na stejném místě napravili výhrou 2:0 nad Veronou. S jedenácti body je Lazio na sedmém místě a stále je zanedbatelné tři body za vedoucím triem Neapol, Atalanta a AC Milán. Z devíti nastřílených gólů má hned tři na svědomí Ciro Immobile. Dvakrát skóroval Luis Alberto a jednou Felipe Anderson, Pedro a Zaccagni.
US Cremonese

Nováček Serie A měl krušný začátek, protože na úvod sezony potkal Fiorentinu, AS Řím, Turín a Inter. Všechny tyto partie prohrál a trochu pozitivity jeho fanouškům daly až dvě nedávné remízy 0:0 se Sassuolem a 1:1 s Atalantou. Před nedělním programem je tým z Cremony na osmnáctém místě, spolu s ním je v sestupovém pásmu Sampdoria a Monza. Jako jediný z týmu má na kontě alespoň dva ligové góly David Okereke.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Cremonese a Laziem Řím!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62