Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Lecce - 4. února 2023   15:00

0:2
(0:0)
Lecce
58' Baschirotto  (Hjulmand) • 69' Strefezza  (Gonzàlez)
Cremonese
Carnesecchi – A. Ferrari, Chiricheş (74. Aiwu), J. Vásquez – Sernicola, Pickel (46. Castagnetti), Benassi (66. Tsadjout), Meïté, Valeri (60. Galdames) – Ciofani (C) (60. Afena-Gyan), Dessers.
Saro, Sarr – Bianchetti, Ghiglione, Okereke.
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Lecce
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin (39. Askildsen), Hjulmand (C), Gonzàlez (87. Helgason) – Strefezza (74. Oudin), Lo. Colombo (86. Persson), Di Francesco (74. Banda).
Bleve, Brancolini – Çetin, Tuia, Lemmens, Cassandro, Pezzella, Ceccaroni.

Fotbalisté Cremonese sice uprostřed týdne senzačně vyřadili v italském poháru AS Řím 2:1 a postoupili do semifinále, dnes ale na soupeře nestačili. Lecce bylo po přestávce lepším týmem a zaslouženě zvítězilo, když se v jeho dresu prosadili Federico Baschirotto a poté Gabriel Strefezza. Výsledek. Cremonese 0 Lecce 2.
90+4'
90+4'
Felix Afena-Gyan se prosadit nedokázal a následný centr z rohového kopu k němu neprolétl. Konec.
90'
Běží poslední minuta normální hrací doby a Lecce vede na hřišti Cremonese o dva góly. Favorit tedy plní roli.
89'
Střídající Kristoffer Askildsen fauloval a viděl žlutou kartu. Za současného stavu mu to ale určitě nevadí.
87'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Thórir Jóhann Helgason.
86'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Joel Voelkerling Persson.
85'
Johan Vásquez a Cyriel Dessers se snažili prosadit v blízkosti levé tyče, jenže faulovali a útočné snažení domácího týmu opět vyšlo naprázdno – 2:0 pro Lecce.
83'
Lameck Banda měl na levém křídle otevřenou dálnici a pěknou technickou střelou z levé strany šestnáctky mířil po zemi ke vzdálenější pravé tyči, Marco Carnesecchi ale míč vytáhl na roh!
80'
Cyriel Dessers rychle spěchal na místo přestupku, aby rychle rozehrál standardní situaci, jenže Cremonese se stejně k ničemu nedostalo a vrátilo se zpět dozadu.
77'
Cremonese se snaží se zápasem něco udělat a nyní to vypadalo na slibnou šanci, ale jen odkop od brány.
76'
Lorenzo Colombo předvedl ostrý zákrok a hlavní sudí k němu rychle přiběhl, aby mu pak udělil žlutou kartu.
74'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Emanuel Aiwu.
74'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Rémi Oudin.
74'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Lameck Banda.
70'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát něco málo přes dvacet minut a Cremonese už prohrává o dva góly. Domácí se sice snaží odpovědět, ale zatím marně.
69'
Lecce právě vstřelilo branku! Hostující GABRIEL STREFEZZA předvedl parádní sprint na ose hřiště a zpoza šestnáctky zamířil nádhernou technickou střelou do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Lecce vede 2:0! Asistence: Joan Gonzàlez.
66'
ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Franck Tsadjout.
61'
Lecce před pár okamžiky prolomilo bezbrankové skóre a po hodině hry vede nad fotbalisty Cremonese 1:0.
60'
ze hřiště odchází Daniel Ciofani, přichází Felix Afena-Gyan.
60'
ze hřiště odchází Emanuele Valeri, přichází Pablo Galdames.
58'
Lecce právě vstřelilo branku! Obránce FEDERICO BASCHIROTTO si naběhl uprostřed šestnáctky na nádherný centr z pravé strany hřiště a hlavičkou do protipohybu brankáře zamířil ke vzdálenější pravé tyči brány! Asistence: Morten Hjulmand.
57'
Vlad Chiricheş předvedl fantastický defenzivní zákrok, když skluzem odvrátil míč na rohový kop.
53'
Lecce se snaží hrozit především centry ze hry a jeden z nich nyní mířil na vzdálenější pravou tyč, jeden z hostujících hráčů se ale po míči natahoval marně.
51'
Ze druhého poločasu duelu uběhlo pět minut a ani po přestávce se na obrázku hry nic nemění. Oba týmy svádí tuhý boj o střed hřiště a zatím čekáme na gól.
49'
Johan Vásquez se dostal na levé straně vápna k odraženému míči a napřáhl k prudké přízemní střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč!
46'
ze hřiště odchází Chalres Pickel, přichází Michele Castagnetti.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Úvodní poločas nabídl nepřeberné množství osobních soubojů, nikoliv ovšem brankových příležitostí. Největší šanci měl na hlavě domácí Daniel Ciofani, po zpětném centru ale hlavičkoval přímo do náruče brankáře. Skóre po prvním poločase střetnutí. Cremonese 0 Lecce 0.
45+4'
45+4'
Gabriel Strefezza rozehrál na levém křídle standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč poslal centr, který domácí fotbalisté dokázali odhlavičkovat do bezpečí.
45+3'
Joan Gonzàlez si to na levé straně od postranní čáry namířil do šestnáctky a Chalres Pickel ho rychle zatáhl za dres, za což viděl v závěru poločasu žlutou kartu.
45+2'
Federico Di Francesco rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop nakrátko a do šestnáctky okamžitě přišel ostrý centr, který domácí dokázali odvrátit na vhazování.
45'
Gabriel Strefezza se chystal hlavičkovat u pravé tyče po odraženém míči a Alex Ferrari ho ostrým zákrokem tělem srazil k zemi. Následuje ale pouze rohový kop.
43'
Gabriel Strefezza rozehrál na levém křídle další rohový kop a opět točil míč přímo do brány. Marco Carnesecchi si věděl rady a snadno míč stáhl ze vzduchu do náruče.
42'
Marco Carnesecchi rychle vykopl od své brány a málem vyslal jednoho ze svých spoluhráčů do samostatného úniku. Hostující obrana Lecce si ale dokázala poradit.
41'
Federico Di Francesco to vzal na levém křídle na sebe a od brankové čáře drze pronikl až do šestnáctky, kde se rozhodl pro střílený centr. Míč byl sražen na rohový kop.
39'
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Kristoffer Askildsen.
38'
Fantastický defenzivní zákrok si připsal Alexis Blin, který musel po ošetření za postranní čáru. Na domácí straně byl ošetřován také Marco Benassi. Nutné střídání.
37'
Cremonese teď vyrazilo v závěru prvního poločasu do rychlého protiútoku Marco Benassi se chystal vypálit zpoza šestnáctky, jenže byl hodně tvrdě a čistě dohrán.
34'
Valentin Gendrey si na pravé straně obranné poloviny hřiště ještě před vhazováním zavazoval tkaničku, čímž hodně podráždil domácí fanoušky týmu Cremonese.
32'
Antonino Gallo byl zřejmě hráčem, kterému se v dresu hostujícího Lecce vůbec nepovedl centr a míč zamířil vedle vzdálenější levé tyče brány do zámezí. Odkop.
30'
Domácí fotbalisté pak pokračovali v tlaku a tentokrát vybojovali rohový kop na pravém křídle, následný centr ale žádné nebezpečí nepřinesl a Lecce se ubránilo.
29'
Cremonese si vytvořilo obrovský tlak a po centru z levé strany hlavičkoval mezi dvěma protihráči Daniel Ciofani, míč ale poslal přímo do brankáře!
25'
Cremonese do toho začalo pořádně šlapat a Cyriel Dessers byl nepříjemně dohrán. Následovala standardní situace a pěkný centr, zakončení už ovšem nikoliv.
21'
Cremonese vybojovalo na levém křídle po sraženém centru rohový kop a hlavičkující Johan Vásquez poslal míč vedle vzdálenější levé tyče. Následoval jen odkop.
20'
Lecce využilo na pravém křídle zpětné přihrávky a zpoza šestnáctky přišla pohotová střela, jenže byla hodně nepřesná a minula přední pravý horní roh domácí brány.
17'
Daniel Ciofani vypálil na pravé straně šestnáctky z úhlu a jeho přízemní střela byla zablokována po fantastickém skluzu jednoho z hráčů US Lecce!
15'
Jeden z hostů předvedl na pravém křídle fantastický a čistý skluz, po kterém následoval hodně nepříjemný centr na vzdálenější levou tyč, na střelu ale nedošlo.
14'
Federico Di Francesco se ocitl u levé tyče ve velmi slibné brankové příležitosti, jenže v rozhodujícím okamžiku mu míč odskočil od nohy, čehož domácí využili a o míč ho vzápětí poměrně snadno připravili.
10'
Cremonese je v úvodu zápasu mnohem častěji na míči, ale zatím se do žádné slibné příležitosti na rozdíl od svého soupeře dostat nedokázalo. Zatím bez gólu 0:0.
8'
Lorenzo Colombo využil přiťuknutí od Federica Di Francesca a na levé straně šestnáctky vypálil z voleje vedle přední levé tyče domácí brány US!
7'
Alex Ferrari musel prokázat rychlost Ferrari a rychle spěchat zpět, protože na záda už mu nepříjemně dýchal Federico Di Francesco. Poté následovala malá domů.
6'
Domácí chtěli nádherným kolmým pasem za obranu zrychlit hru a málem se dostali do velké šance, Lecce ale míč odvrátilo a Leonardo Sernicola byl u něj pozdě.
5'
V úvodu zápasu je k vidění velké množství osobních soubojů a z hlediště se začínají ozývat sprostá slova.
3'
Daniel Ciofani utrpěl nepříjemný úder někam do oblasti hlavy a Morten Hjulmand se mu přišel po přerušení hry sportovně omluvit. Můžeme pokračovat dále ve hře.
2'
Cremonese na levém křídle vybojovalo míč a do šestnáctky mířil přízemní centr, který byl hosty odvrácen. Vzápětí vybojovali míč hosté a čistě.
1'
Lecce obstaralo výkop dnešního zápasu a okamžitě poslalo směrem kupředu dlouhý kolmý pas, fotbalisté Cremonese ale míč odvrátili a poté si vykoledovali faul.
1'

US Cremonese: Carnesecchi – A. Ferrari, Chiricheş, J. Vásquez – Sernicola, Pickel, Benassi, Meïté, Valeri – Ciofani (C), Dessers.
Náhradníci: Saro, Sarr – Aiwu, Bianchetti, Ghiglione, Castagnetti, Afena-Gyan, Tsadjout, Okereke, Galdames.
Trenér: Davide Ballardini

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza, Lo. Colombo, Di Francesco.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Çetin, Askildsen, Tuia, Helgason, Banda, Oudin, Persson, Lemmens, Cassandro, Pezzella, Ceccaroni.
Trenér: Marco Baroni

Rozhodčí: Daniele Orsato. Asistenti: Mauro Vivenzi, Alessandro Lo Cicero. Čtvrtý rozhodčí: Alberto Santoro. VAR: Eugenio Abbattista. AVAR: Marco Serra.
Lecce

Lecce se nachází na patnáctém místě s náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo, hosté si ale nemohou dovolit ztrácet a na hřišti Cremonese budou chtít získat povinné tři body. Fotbalisté Lecce čtyřikrát za sebou nevyhráli a naopak dvakrát za sebou prohráli. Naposledy o branku.
Cremonese

Cremonese nezískalo na domácím stadionu v novém roce ještě ani jeden bod, když prohrálo třikrát v řadě. Nutno ovšem dodat, že mělo silné soupeře Juventus a Inter Milán a v poháru se pak postaralo o senzaci, když vyhráli 2:1 na hřišti AS Řím a postoupili do semifinále.
Cremonese hostí v 21. kole Serie A fotbalisty Lecce a na domácím stadionu bude usilovat v novém roce o zisk prvního bodu. Domácí se nachází na posledním místě, zatímco hosty dělí od sestupového pásma sedm bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62