Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Monza - 14. ledna 2023   15:00

Cremonese
67' Ciofani (Valeri) • 83' Dessers
2:3
(0:2)
Monza
8' Ciurria  (Petagna) • 19' Caprari   • 55' Caprari  (Petagna)
Cremonese
Carnesecchi – A. Ferrari (46. Aiwu), Bianchetti (C), Ghiglione – Quagliata (82. Zanimacchia), Pickel (73. Buonaiuto), Meïté, Valeri – Tsadjout (57. Ciofani), Okereke (46. Castagnetti) – Dessers.
Saro, Sarr – Hendry, Ločošvili, Ascacibar, Milanese, Afena-Gyan.
D. Massa – M. Galetto, M. Vigile
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Monza
Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Birindelli (46. F. Ranocchia), Machín (69. Colpani), Pessina (C), Augusto – Ciurria (66. D'Alessandro), Caprari (84. Marlon) – Petagna (66. Gytkjaer).
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, A. Carboni, Barberis, Valoti, Sensi, Bondo, S. Vignato.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:12.
Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.
Domácí nebyli daleko v úvodu druhé části od snížení, to se jim ale nepovedlo a soupeř zvýšil náskok už na rozdíl tří branek. Pak se přeci jen prosadilo i Cremonese, které dvěma góly zdramatizovalo mač, mohlo i vyrovnat, avšak nakonec mu nebylo přáno a jeho mizérie trvá dál.
90+7'
90+6'
Cristian Buonaiuto si nabíhal na přihrávku do vápna, centr k němu ovšem nedorazil, jeho tým bude vhazovat.
90+5'
Hosté drží hru daleko od své svatyně, což jim jistě vyhovuje.
90+3'
Armando Izzo zůstává ležet za brankovou lajnou, když narazil do reklamního banneru, bylo to lehce s přispěním Desserse, což se hostům moc nelíbí. Dessers se protihráči omluvil.
90+2'
Domácí neudrželi míč na hrací ploše, Michele Di Gregorio s rozehrávkou pospíchat nebude.
88'
Carlos Augusto zůstává ležet na trávníku a na nohy se mu moc nechce, je jasné, že jde o taktické zdržování.
88'
Málem bylo vyrovnáno, nebezpečnou hlavičku protihráče dokázal Michele Di Gregorio se štěstím vyrazit a poté odehrál míč do bezpečí jeho spoluhráč.
85'
Domácí překazili souhru soupeře a vyráží dopředu.
84'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Marlon.
83'
Cremonese právě vstřelilo branku!
A je to už jen o gól. Dlouhý nákop byl prodloužen k CYRIELU DESSERSOVI, jenž si zpracoval míč na pravé straně vápna a možná i s přispěním teče bránícího protihráče dostal míč do sítě. Michele Di Gregorio se po balónu jen ohlédl.
82'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Giacomo Quagliata, přichází Luca Zanimacchia.
80'
Domácí maří jednu šanci za druhou, nyní hlavičkoval Matteo Bianchetti přímo do gólmanovy náruče. Kdyby to bylo někam k tyči, mohlo se Cremonese radovat.
79'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Marco D'Alessandro).
79'
Cyriel Dessers centroval z levé strany, míč se mu před bránu dostat nepovedlo.
78'
Přízemní střelu z dálky poslal na bránu hostů Cristian Buonaiuto, Michele Di Gregorio bez větších problémů zasáhl.
77'
Luca Caldirola poslal tvrdě k zemi Cyriela Desserse, kartu za svůj prohřešek nevidí.
75'
Hostující tým zastavuje jasný ofsajd, akce jeho hráčů tím končí.
74'
Christian Gytkjaer si nabíhal na přihrávku do pokutového území, ta k němu směřovala, ale nedorazila, jeden z domácích obránců skluzem zabránil nebezpečí.
73'
ze hřiště odchází Chalres Pickel, přichází Cristian Buonaiuto.
70'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Chalres Pickel).

Žlutá karta pro tým AC Monza (Carlos Augusto).

Oba kohouti vidí kartu za nesportovní chování.
69'
ze hřiště odchází José Machín, přichází Andrea Colpani.
67'
Domácí se dočkali a skórují. Valeri odcentroval k pravé hranici malého vápna, kde si na míč vyskočil DANIEL CIOFANI a hlavou usměrnil míč do vzdálenějšího rohu brány.
66'
ze hřiště odchází Patrick Ciurria, přichází Marco D'Alessandro.
66'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Christian Gytkjaer.
63'
Daniel Ciofani inkasoval úder míčem do obličeje, což bylo velmi nepříjemné. Následně zůstává ležet na trávníku.
61'
Giacomo Quagliata se pokusil o centr od levého mantinelu, ovšem neuspěl.
59'
Domácí si špatně přihráli, míč končí za postranní lajnou a pokračovat bude soupeř.
57'
ze hřiště odchází Franck Tsadjout, přichází Daniel Ciofani.
55'
Monza právě vstřelila branku!
Jak snadno to jde předvedl hostující tým. Petagna poslal přízemní přihrávku z levého křídla na střed vápna, kam naběhl GIANLUCA CAPRARI, jenž střelou do horní části brány nedal gólmanovi žádnou šanci.
53'
Další hlavičkové zakončení domácího fotbalisty, tentokrát to byl Cyriel Dessers, ovšem jeho pokus šel přímo na brankáře a Michele Di Gregorio tak stačil míč vyrazit.
52'
Domácí byli velmi blízko vstřelené brance, Chalres Pickel však hlavou orazítkoval pouze bližší tyč hostující svatyně.
49'
Hráč nakonec pokračuje dál ve hře, střídání není nutné.
48'
Na trávníku zůstává ležet Giacomo Quagliata, drží se při tom za nohu. Jako faul to ale posouzeno není.
46'
ze hřiště odchází Samuele Birindelli, přichází Filippo Ranocchia.
46'
ze hřiště odchází David Okereke, přichází Michele Castagnetti.
46'
ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Emanuel Aiwu.
46'
A je tu konec, kdo čekal nějaký nudný fotbal týmů ze spodní části tabulky, tak se velmi mýlil. Oba týmy se snažily hrát a především střílet, hostům se povedlo dvakrát skórovat a do kabin odchází spokojenější. Domácí trápí koncovka, není divu, že před svými fanoušky dokázali skórovat jen ve dvou případech.
45+4'
45+4'
No, ale jeho tým ještě stačil zahrozit, Cyriel Dessers se málem dostal v malém vápně do zakončení, balón mu však ujel od kopačky.
45+3'
Míč končí u domácího gólmana, jenž rychle rozehrává, ovšem v první půli se už nejspíš nic nestane.
45'
Ani Cyriel Dessers na druhé straně nebyl úspěšný a jeho střela letí vysoko nad bránu.
43'
Patrick Ciurria si zpracoval míč před vápnem, následně střílel do horní části brány, kterou ve finále přestřelil, Marco Carnesecchi zasahovat nemusel.
41'
Luca Caldirola doběhl míč v poslední chvíli a rychle odcentroval před bránu, míč byl však odvrácen.
39'
David Okereke velmi nešetrně poslal k zemi Caldirolu, čímž poměrně riskoval, neboť už jednou žlutou kartou disponuje.
37'
Další možnost Cremonese hatí Michele Di Gregorio, jenž letící míč schovává do rukou.
35'
Cyriel Dessers sice nevyužil svou šanci, když zamířil vedle vzdálenější tyče, gól by ale stejně pro ofsajd neplatil.
34'
Teď už se faul píská, a to ze strany domácího celku. Patrick Ciurria byl o míč připraven zásahem mimo hranici pravidel.
33'
Červení si dlouho přihrávají mezi sebou, první půle začala svou třetí třetinu.
31'
Domácí se dožadovali faulu u středové lajny, sudí stál poblíž a nechává hru pokračovat.
29'
Hosté se dostávali do další možnosti, obrana Cremonese v poslední chvíli odehrála míč do autu.
26'
Carlos Augusto hledal centrem z levé strany někoho ze spoluhráčů, to se mu však nepovedlo.
25'
Další roh pro hostující tým, jenž zatím utkání poměrně vládne.
23'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Gianluca Caprari). Střelec druhé branky fauloval docela zbytečně v útoku, rozehrává tedy domácí tým.
21'
Dlouhý nákop letí k brankáři Monzy, jenž bere míč do rukou.
19'
GIANLUCA CAPRARI zamířil pravačkou po zemi na levou stranu, zatímco domácí gólman volil opačný kout.
18'
Je to tak, hlavní arbitr ukazuje na penaltový puntík a hosté mají velkou šanci zvýšit náskok.
17'
Možná uvidíme pokutový kop, vypadalo to na faul domácího celku v pokutovém území.
16'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli).
15'
Odvrácený centr přináší Monze rohový kop.
14'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (David Okereke).
14'
Hosté si vybojovali faul na útočné polovině, rozehrávat budou kousek za středovou lajnou.
12'
Málem bylo srovnáno, Emanuele Valeri to zkusil pravačkou z dálky a jen těsně minul vzdálenější tyč. Nechybělo moc.
10'
Hosté už nedokázali míč na hrací ploše udržet, bude se vhazovat.
8'
Hosté se ujímají vedení, Petagna přihrál na levou stranu do malého vápna, kam naběhl volný PATRICK CIURRIA, jenž zblízka snadno zasunul míč do prázdné brány.
7'
U míče jsou víceméně hosté, kteří jsou aktivnější a jdou do útoku.
4'
Gianluca Caprari byl velmi blízko otevření gólového účtu, jeho zakončení však těsně minulo vzdálenější tyč. Hráč se dožadoval rohového kopu, ovšem o teč se dle arbitra nejednalo.
3'
Cyriel Dessers byl faulován na útočné straně, jeho tým bude rozehrávat.
1'

US Cremonese: Carnesecchi – A. Ferrari, Bianchetti (C), Ghiglione – Quagliata, Pickel, Meïté, Valeri – Tsadjout, Okereke – Dessers.
Náhradníci: Saro, Sarr – Hendry, Ločošvili, Aiwu, Ascacibar, Castagnetti, Milanese, Zanimacchia, Ciofani, Buonaiuto, Afena-Gyan.
Trenér: M. Alvini.

AC Monza: Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Birindelli, Machín, Pessina (C), Augusto – Ciurria, Caprari – Petagna.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Marlon, F. Ranocchia, Antov, A. Carboni, Barberis, Valoti, Sensi, Colpani, Bondo, D'Alessandro, Gytkjaer, S. Vignato.
Trenér: R. Palladino.

Rozhodčí: D. Massa – M. Galetto, M. Vigile.
Posledních pět vzájemných zápasů

Cremonese – Monza 3:2
Monza – Cremonese 1:0
Monza – Cremonese 2:1
Cremonese – Monza 0:2
Monza – Cremonese 1:1

Žádný vzájemný duel se ještě neodehrál v nejvyšší soutěži, dnes to tak bude premiéra.
Monza

Hostům náleží patnáctá pozice s osmnácti body. Mimo svůj stadion dosud sehráli osm mačů a přivezli si pět bodů za jedinou výhru a dvě remízy, vstřelili šest gólů a o devět více inkasovali. Čeká nás tedy souboj dvou trápících se mužstev. Monza v posledním venkovním mači hrála 1:1 s Fiorentinou, předtím třikrát za sebou prohrála.
Trochu kuriózně je nejlepším střelce mužstva obránce Carlos Augusto z Brazílie, na kontě má čtyři zásahy.
Cremonese

Domácí tým je na úplném spodu tabulky s pouhými sedmi body, které získal za sedm remíz, na premiérové vítězství v nové sezóně stále čeká. Doma se mu povedlo z osmi utkání vybojovat tři body, vstřelil pouhé dvě branky, zato dvanáct jich inkasoval. Naposledy však před svými fanoušky statečně vzdoroval Juventusu, kterému podlehl 0:1 gólem v nastavení druhé půle.
Se třemi zásahy je nejlepším střelcem týmu David Okereke z Nigérie.
Dobrý den, třemi zápasy dnes pokračuje 18. kolo italské nejvyšší fotbalové ligy. Jako první přijde na řadu duel mužstev, kterým se zatím nedaří, jsou to Cremonese a Monza. Favoritem je druhý zmíněný tým, ač nijak velkým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62