Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Sassuolo - 4. září 2022   12:30

0:0
(0:0)
Cremonese
I. Radu – Aiwu, Chiricheş (C), Ločošvili – Ghiglione, Pickel (83. Ciofani), Zanimacchia (61. Castagnetti), Escalante, Valeri (61. Quagliata) – Okereke (76. Buonaiuto), Dessers (76. Tsadjout).
Saro, Ciezkowski – Vásquez, Báez, Ascacibar, Bianchetti, Sernicola, Acella, Afena-Gyan, Milanese.
Pairetto – Mastrodonato, Colarossi
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Sassuolo
Consigli – Toljan, Erlić, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (75. Ayhan), López, Thorstvedt (55. Henrique) – Lauriente (82. Álvarez), Pinamonti, Kyriakopoulos (75. Harroui).
Pegolo, Russo – L. D'Andrea, Marchizza, Obiang, Tressoldi.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 9:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:6.
Pro Sassuolo je to už třetí remíza v řadě. S šesti body je pouze jedenácté, zatímco Cremonese až druhé od konce.
Poobědové utkání Serie A skončilo bezbrankovou remízou mezi Cremonese a Sassuolem. Ligový nováček získal do tabulky první bod, i když za celý zápas nevystřelil na branku. Jednou tedy ano, ovšem Dessersovu gólovou radost utnul správně posouzený ofsajd. Dionisiho družina měla šancí mnohem více. Dojela však na nekvalitu v zakončení a také na sedmičku úspěšných zákroků Ionuta Radua. Absence Gianlucy Scamaccy a zraněného Berardiho jsou až příliš citelné.
90+6'
90+5'
Andrea Pinamonti dostal uvnitř pokutového území do hlavy. Aiwu ho nefauloval, takže Cremoně nic nehrozí. Gólu už se asi nedočkáme.
90+4'
Escalante si dlouho připravoval míč na dvaceti metrech od branky. Zezadu se k němu vrátilo několik bílých dresů a vše se obešlo bez střely.
90+3'
Míč létal vzduchem po pokutovém území. Álvarezovu hlavičku vytáhl Emanuel Aiwu na rohový kop, jenž skončil ofsajdem. Byl v něm rozehrávající Álvarez.
90+2'
Navzdory dočasnému oslabení si hosté vybojovali standardní situaci. Obětí nedovoleného zákroku byl Agustín Álvarez.
90+1'
Doktoři Sassuola mají důležitý úkol, a to co nejdříve zastavit Ferrariho krvácení. Hosté jsou v oslabení bez důležité součásti defenzivy.
89'
Gian Marco Ferrari utrpěl krvavý šrám na nose, když se praštil o hlavu veterána Ciofaniho. Hra bude nějakou dobu přerušena.
88'
Andrea Pinamonti zkrátka nemá den. Naopak se daří Chiricheşovi, který ho nyní odtlačil ze hřiště v době, kdy do vápna směřovala přihrávka Ferrariho.
86'
Gonzalo Escalante se nechal velmi snadno obrat o míč v citlivém středu hřiště. Naštěstí pro něj i hostům ulétl centr do autu.
85'
Ghiglioneho centr za moc nestál, ale pořád měl mnohem lepší parametry než ten Castagnettiho, který zakopl balon mimo hřiště.
84'
Moc pozdě šel Andrea Pinamonti do míst, kam padal kvalitní centr Harrouiho. Nepřipravená hlavička Radua nezaměstnala.
83'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Chalres Pickel, přichází Daniel Ciofani.
82'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Agustín Álvarez.
80'
Alvini vyslal do hry čerstvé hráče do ofenzivy s cílem aktivně presovat. Hosté to už několikrát poznali, naposledy musel být maximálně opatrný Matheus Henrique.
79'
Consigli prodal zkušenosti a došel si pro centr Castagnettiho. Hostující brankář bleskově rozehrál, ale rozpačitý brejk zanikl bez zakončení.
78'
Zdlouhavá rozehrávka Sassuola se nelíbila Tsadjoutovi. Během napadání sestřelil Ferrariho a brzy po příchodu spatřil žlutou kartu.
76'
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Franck Tsadjout.
76'
ze hřiště odchází David Okereke, přichází Cristian Buonaiuto.
75'
ze hřiště odchází Giorgos Kyriakopoulos, přichází Abdou Harroui.
75'
ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Kaan Ayhan.
74'
Giacomo Quagliata si na křídle navedl míč na pravačku. Z hranice vápna vysoko přestřelil, aniž by došlo k teči.
73'
Paolo Ghiglione byl autorem centru z pravého křídla. Zakončení nůžkami zmizelo za brankou.
72'
Davide Frattesi si v rychlosti vyměnil míč s Pinamontim. V závěrečné fázi ho měl na dlouhou nohu a neprodloužil ho až za záda Radua.
71'
Gian Marco Ferrari mezi střídačkami schytal šlapák od Okerekeho. Pairettovy karty zůstaly v kapse.
70'
Maxime López překazil spolupráci mezi Dessersem a Pickelem. Druhý z nich ho zároveň fauloval.
68'
Pairreto nechal pokračovat ve hře po zákroku na oloupeného Escalanteho. Sassuolo to opět vzalo nejkratší cestou směrem do zakončení. Lauriente ho provedl přes Chiricheşe, jenže si zase vylámal zuby na Raduovi.
67'
Ač tomu obraz hry nenapovídá, tak Cremona nemá v oficiálních statistikách ani jednu střelu na branku. Hosté jich mají pět, leč všechny vychytal Radu.
65'
Domácí šli v pěti do rozhozené obrany. Výrazněji ji neprověřili. Definitivní konec akce přišel s nepřesnou přihrávkou Ghiglioneho na Pickela.
64'
Dalekonosná dělovka Escalanteho vystoupala vysoko nad Consigliho branku. V plánu to takhle nebylo, nicméně Ghiglionemu se předtím nepovedlo sklepnout přenesení Okerekeho.
63'
Držení míče: 48 % – 52 %.
61'
ze hřiště odchází Luca Zanimacchia, přichází Michele Castagnetti.
61'
ze hřiště odchází Emanuele Valeri, přichází Giacomo Quagliata.
60'
Dost jednoduše se hosté posunuli až do šance! Pinamonti vystřelil jen k dobře postavenému Raduovi, jehož bránu poté netrefil dorážející Frattesi.
59'
Lauriente s Frattesim míč neudrželi. Chiricheş založil rychlý brejk Desserse, do kterého se chtěl aktivně připojit. Nigerijský útočník mu ve vápně přihrával do druhé vlny, ale vše zastavil faul na Lópeze.
58'
Zdá se, že v kabině Sassuola padlo pár ostřejších slov. „I Neroverdi“ jsou o něco důslednější na obou koncích hřiště. Proti Okerekemu to nyní potvrdil Erlić.
56'
Aiwu nešikovně vycestoval do zámezí. Sassuolo po autu snadno přešlo přes střed, ale pak doplatilo na zachycenou dorážečku.
55'
ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Matheus Henrique.
54'
Alessio Dionisi bude muset pozměnit hrající sestavu. Zdraví nevydrželo Thorsvedtovi, takže se narychlo musí připravit náhradník.
53'
Navzdory očividnému ofsajdu mohl Pinamonti svou akci dokončit. Udělal to výborně a pravačkou uklidil míč mimo dosah Consigliho. Vše zbytečně...
52'
Dessers utancoval Ferrariho. Před přihrávkou na hlásícího se Okerekeho upřednostnil vlastní slávu, nicméně střela z levého okraje velkého vápna rozvlnila síť z vnější strany.
51'
Lauriente si narazil se spoluhráčem. Po mnoha kontaktech se dobelhal do vápna, ale v něm už byl domácí obranou odzbrojen.
50'
Auwu už poněkolikáté přímočaře přihrával k útočníkům. David Okereke se k balonu nedostal přes faulovaného Erliće.
49'
Lauriente se napravo uvolnil přes Ločošviliho. Tečovaná přihrávka skončila na zadní tyči, kde zapomenutý Giorgos Kyriakopoulos naprosto zadrbal zakončení před odkrytou brankou.
48'
Na přímou střelu to bylo ještě daleko. K vidění byl nákop určený na sklepnutí, k němuž ani nestihlo dojít. Pískán byl útočný faul na Martina Erliće.
47'
Thorstvedtova ruka v obličeji Escalanteho nemohla uniknout pozornosti rozhodčího Pairetta. Tažena byla první žlutá karta.
46'
Trenéři Alvini a Dionisi ponechali na trávníku všechny muže ze základních sestav.
46'
První půlhodina byla pro obě strany vesměs seznamovací. Střílelo se vedle, což v 34. sice změnil Dessers, ale gól mu nebyl uznán kvůli ofsajdu. Závěr poločasu už patřil Sassuolu, leč Radu vychytal Kyriakopoulose, Lópeze i přímý kop aktivního Laurienteho.
45'
45'
Na tak velkou vzdálenost od branky to nebyl od Laurienteho špatný trestňák. Vystřelil vedle tříčlenné zdi směrem k pravé tyči, kam se Radu stihl přesunout.
44'
Koncovku první půle se hosté pokusí ozdobit něčím pěkným z přímého kopu. Armand Lauriente si bere dlouhý rozběh.
43'
Promarněná příležitost Sassuola! Toljan vymyslel ze středu hřiště parádní pas na Pinamontiho, jenž měl vedle sebe Lópeze. Z jeho nohy vzešla jen nekvalitní střela bez přípravy, Radu si musel oddechnout. Takové rozestupy v obraně si Cremona nemůže dovolit.
41'
Thorstvedt načechral centr jen k Valerimu, který hrudí sklepl míč pro pětadvacetiletého brankáře Cremonese.
40'
Aiwu se prezentoval zajímavým nákopem z obrany. Proti Okerekemu musel Consigli vystartovat daleko z brány.
39'
Giorgos Kyriakopoulos využil Pinamontiho hezký centr k voleji. Z něj promáchl, nicméně si pro míč došel ještě jednou a střelou zleva vytvořil první složitější zákrok pro Radua.
38'
Frattesi šel hlavou proti zdi. Dopadlo to zhruba tak, jak se dalo očekávat. Domácí si pomohli odkopem za půlící čáru.
37'
Charles Pickel zezadu naléhal na Laurienteho. Vznikl z toho nedovolený zákrok a standardní situace pro „I Neroverdi“.
36'
Pinamonti s Laurientem chtějí často hrát na jeden dotek. Úspěch to zatím neslavilo, jejich tým se musí spokojit s autem pro Toljana.
34'
Velké varování pro Sassuolo! Vysokánský oblouček za obranu převzal Dessers. Kličkou se zbavil Erliće a zblízka skóroval. Radost překazil až VARem potvrzený ofsajd.
33'
Dessers v mele před brankou doslova sundal dres z těla Ferrariho. Dostal ho ze hry, nicméně Valeri v tu dobu přihrával jen do Consigliho náruče.
31'
Luca Zanimacchia se malými krůčky posunul do pokutového území. Přihrávku do druhé vlny mu ukradl francouzský středopolař Maxime López.
30'
Držení míče: 58 % – 42 %.
29'
Lauriente se posouval na střed. Do vzniklé mezery na pravé straně si naběhl Toljan, jenže po krásné nahrávce do volného prostoru ve snaze o střelu upadl.
28'
Strůjcem standardní situace byl Armand Lauriente. Trochu nečekaně to zkusil přímo na bránu, nicméně Radu byl v pohotovosti.
27'
Lauriente předchozí nedokonalost napravil. Skluzem na útočné polovině obral Valeriho, načež přišel faul na Frattesiho.
26'
Lajdácká přihrávka Pickela dala hostům šanci k protiútoku. Ten měl jen jepičí život vinou nepovedeného zpracování Laurienteho.
25'
Emanuele Valeri pokryl narážečku na Laurienteho. Zkušeně si došel pro faul a uklidnil situaci z pohledu obrany Cremony.
24'
Dessers přenesl hru na volnější pravou stranu. Ghiglioneho centr byl zablokován a nastal s ním rychlý brejk. Před branku Radua servíroval přihrávku López, ale byla z toho jen další střela vedle.
23'
Valeri před sebou viděl volného Desserse. Jeden ze dvou nigerijských hrotů se však nacházel v několikametrovém ofsajdu.
22'
Zanimacchiův centr z levého křídla zelenobílí odvrátili uvnitř malého vápna. Úplně stejně dopadl i dlouhý aut Valeriho.
21'
Hosté roh bez potíží ustáli. Ločošvili po něm musel hrát z půlky hřiště až na rumunského brankáře Radua.
20'
Toljanova malá domů zavařila Consigliovi. Toho okamžitě presoval Valeri a zkušený gólman musel vykopávat na roh.
19'
Náběh Deserse se nepotkal s průnikovkou Escalanteho. Defenzivní povinnosti si pak splnil také López.
18'
Emanuele Valeri nepěkným šlapákem atakoval Rogéria. Míč zůstane hostům i potom, co nevyužili rohový kop.
17'
Sassuolo bylo na pravé straně hned ve třech. Toljan dobře nacentroval k Pinamontimu, kterého nenechal pořádně hlavičkovat Aiwu.
16'
Ločošvili na dálku vyslal do další akce Okerekeho. Ten to myslel dobře, jenže na přihrávku k penaltové značce nebyl připraven žádný z jeho spoluhráčů.
15'
Cremoně zafungoval presink, kterému podlehl Thorstvedt. Na pár rychlých přihrávek si domácí vyrobili i první šanci. Hezky sklepnutý míč poslal těsně vedle branky Luca Zanimacchia.
14'
Domácí šli v pěti do otevřenější obrany. Předbrankovým prostorem prolétl nejprve centr Ghiglioneho a poté i ten z dílny Valeriho.
13'
Kristian Thorstvedt se omlouvá spoluhráčům za nepřesný balón z hloubi pole. Ionut Radu bude vykopávat.
12'
Andrea Pinamonti se s vhozeným míčem kousek od branky otáčel, ale levačkou trefil jen zbývajícího obránce Cremony.
11'
Toljan si zopakuje vhazování vedle pokutového území. Ve druhém případě možná poletí míč přímo do něj.
10'
Consigli vystartoval z brány a odpálil míč před nohou Desserse. Až potom šel nahoru praporek na znamení ofsajdu.
9'
Pinamonti srdnatě bojoval u praporku s Chiricheşem a Pickelem. Sudí Pairetto v bláznivé přetlačované viděl faul útočícího hráče.
8'
Necelých třicet metrů od brány byla v permanenci pravačka Luca Zanimacchia. Míč prolétl nad Consigliho břevnem.
7'
Zanimacchia zpracoval centrovaný míč pro Okerekeho, jehož střela byla zablokována. Poté nastal Laurienteho nedovolený zákrok na Escalanteho. Výsledkem je přímý kop.
6'
Cremonese se začíná osmělovat. Zleva čepoval míč do ohně Emanuele Valeri, v tomto případě vše jistil Rogério.
5'
Zanimacchiův centr prolétl kus před pokutové území. Odvážná střela z velké dálky z kopačky Ghiglioneho šla hodně mimo.
4'
Dessers zabojoval o přetažený nákop Zanimacchii a zařídil pro „La Cremo“ premiérový rohový kop.
3'
Během několika desítek sekund vyprodukovalo Sassuolo velké množství centrů. Zakončení vzešlo z toho od Laurienteho, ale PInamonti mířil vedle levé tyče.
2'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří jdou do zápasu v zelenobílých dresech. Cremonese je v červenošedém.
1'

US Cremonese: I. Radu – Aiwu, Chiricheş (C), Ločošvili – Ghiglione, Pickel, Zanimacchia, Escalante, Valeri – Okereke, Dessers.
Náhradníci: Saro, Ciezkowski – Vásquez, Báez, Ascacibar, Ciofani, Buonaiuto, Bianchetti, Sernicola, Castagnetti, Acella, Afena-Gyan, Quagliata, Milanese, Tsadjout.
Trenér: Massimiliano Alvini

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Erlić, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, López, Thorstvedt – Lauriente, Pinamonti, Kyriakopoulos.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Álvarez, Ayhan, L. D'Andrea, Harroui, Marchizza, Henrique, Obiang, Tressoldi.
Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Pairetto – Mastrodonato, Colarossi.
US Sassuolo Calcio

Hosté vkročili do sezony 2022/23 levou nohou. V prvním soutěžním utkání je z italského poháru vypoklonkovala Modena a na začátek ligy schytali porážku 0:3 s Juventusem. Od té doby už Sassuolo neprohrálo. Výsledkem 1:0 přetlačilo Lecce a po remíze 2:2 na hřišti Spezzie získalo cenný bod za bezbrankovou plichtu se silným AC Milán. V tabulce Serie A jsou „I Neroverdi“ dvanáctí. Tři ligové zásahy si rozdělili Berardi, Frattesi a Pinamonti. Citelné jsou absence zaviněné zraněními. Fit nejsou Defrel, Muldur, Traoré, Berardi a Romagna.
US Cremonese

Nováček z Lombardie v srpnu ani jednou nebodoval a v rozehraném 5. kole ho v tabulce najdeme na předposledním 19. místě. Tři ze čtyř proher Cremonese byly o jediný gól – 2:3 s Fiorentinou, 0:1 s AS Řím a 1:2 s Turínem. V týdnu čekal na svěřence Massimiliana Alviniho další těžký soupeř. Zápas s Interem Milán skončil 1:3. Po příchodu z Benátek se dobře jeví David Okereke. Nigerijec dal dva góly v lize a jednou trefou se podílel i na pohárové výhře 3:2 nad Ternanou. Zranění trápí jen zkušeného obránce Vlada Chiricheşe.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola italské Serie A. Od dvanácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Cremonese a Sassuolem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62