Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Spezia - 6. května 2023   20:45

Cremonese
41' Ciofani  • 77' J. Vásquez (Galdames)
2:0
(1:0)
Cremonese
Carnesecchi – Sernicola, A. Ferrari (66. Chiricheş), Ločošvili, J. Vásquez – Meïté, Castagnetti (66. Benassi) – Okereke (90+3. Buonaiuto), Galdames, Valeri – Ciofani (C) (89. Afena-Gyan).
Saro, Sarr – Acella, Aiwu, A. Ricci, Bianchetti, Ghiglione, Milanese.
Guida – Di Iorio, Del Giovane
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Spezia
Drągowski – Amian, Wiśniewski, Ampadu, Nikolaou (54. Reca) – Bourabia (54. Nzola), Ekdal, Esposito (78. Kovalenko) – Agudelo (78. Cipot), Šomurodov, Gyasi (C) (61. Verde).
Marchetti, Zoet – Caldara, S. Bastoni, Ferrer, Żurkowski.

Ode mě je to pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. Ahoj!
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:6.

Ve druhém poločase se hostům nepovedlo dosáhnout na vysněné vyrovnání. Nejblíže byli v samotném úvodu, ale Eldor Šomurodov trefil břevno. Pak už se domácí bránili skvěle a Spezii nic nedovolili. K tomu navíc dokázali sami skórovat, po standardní situaci se hlavou trefil Johan Vásquez.
Cremonese v důležité záchranářské bitvě dokázalo na domácím hřišti porazit Speziu 2:0. I po tomto vítězství zůstanou domácí předposlední, ale přiblížili se na tři body k záchraně. Poslední nesestupové místo drží právě Spezia, která si dnešní porážkou pořádně zatopila. Přeskočit ji může Verona, pokud v neděli vyhraje na hřišti Lecce.
90+6'
90+6'
Hosté měli k dispozici ještě jednu standardní situaci, ale znovu nevyprodukovala kvalitní centr.
90+4'
Domácí dokonce zaútočili. Felix Afena-Gyan chtěl vybojovat rohový kop, to se mu ale nepodařilo.
90+3'
Dlouhý aut až do vápna Cremonese před brankou žádné zmatky nezapříčinil. Domácí už jsou velmi blízko důležitému vítězství.
90+3'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází David Okereke, přichází Cristian Buonaiuto.
90+2'
Eldor Šomurodov prodlužoval míč do šestnáctky, kde byl Nzola, ale ten na balón nedosáhl.
89'
M'bala Nzola se ocitl ve velké šanci. Už byl sám před brankářem Carnesecchim, ale vypadalo to, že si míč zpracovával rukou a nakonec ho stejně ani pořádně netrefil.
89'
ze hřiště odchází Daniel Ciofani, přichází Felix Afena-Gyan.
88'
Cremonese se dál usilovně brání a zatím mu to vychází. Každou minutou je blíž veledůležitému vítězství.
86'
Z levé strany centroval střídající hráč Tio Cipot, ale byl to dost možná nejhorší centr, který dnes diváci na Stadio Giovanni Zini viděli.
85'
Hráči Spezie to ještě nevzdávají a vytvořili si závar v pokutovém území Cremonese. Opět tomu ale chybělo zakončení.
83'
Z levé strany střílel David Okereke, ale měl to celkem z úhlu a Bartłomiej Drągowski si s jeho zakončením bet problému poradil.
82'
Hosté poslali další míč před branku Cremonese, ale Eldor Šomurodov se k hlavičce nedostal, a tak míč opět končí v moci brankáře Cremonese.
80'
Verdeho centr z pravé strany nebyl vůbec dobrý, pro míč si bez problému došel brankář Marco Carnesecchi.
79'
Hosté se pokusili odpovědět rovněž ze standardní situaci, ale úspěšní nebyli, a proto se do zápasu nevrátili.
79'
Ethan Ampadu fauloval bez zjevné snahy hrát míč a dostává žluté napomenutí.
78'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Tio Cipot,
ze hřiště odchází Salvatore Esposito, přichází Viktor Kovalenko.
77'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Domácí odskakují už na rozdíl dvou branek, dostávají se do vedení 2:0! Cremonese se prosazuje po standardní situaci. Centr Galdamese směřoval na zadní tyč, kde situaci zavíral JOHAN VÁSQUEZ, který poslal míč nechytatelně do brány. Asistence: Pablo Galdames.
76'
Cremonese se ubránilo další akci Spezie a pak hned vyrazilo do protiútoku. Ten zastavil Kevin Agudelo jen za cenu žluté karty.
74'
Po faulu ve středu pole budou z místa přestupku rozehrávat hosté.
73'
Verdeho centr z pravé strany nevypadal vůbec špatně. Po zakončení se natahoval Eldor Šomurodov, ale kousek mu nakonec chyběl.
72'
Rohový kop to byl velmi dobře rozehraný, zakončoval volný Marco Benassi. Jenže střela mu nesedla a trefil jen hráče před sebou.
71'
Po dlouhé době se opět dostali domácí do zakončení. Střela to byla sražená na rohový kop.
69'
Četná střídání v posledních minutách trochu rozkouskovala hru a tempo teď není nijak velké.
68'
I ve druhém poločase je Spezia aktivnějším mužstvem, ale o vyrovnání se stále pokouší marně.
66'
ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Vlad Chiricheş,
ze hřiště odchází Michele Castagnetti, přichází Marco Benassi.
65'
Na hřišti zůstává ležet Alex Ferrari (Cremonese) a patrně bude potřebovat ošetření.
64'
Arkadiusz Reca se pral proti přesile o míč, ale neuspěl. Vypadalo to, že byl zatažen za dres, ale hraje se dál.
63'
Po rohovém kopu se po sérii odrazů dostal k míči Nzola, ten ale přestřelil branku Cremonese.
62'
Daniele Verde se hned zapojil do hry a vybojoval pro své barvy další rohový kop.
61'
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Daniele Verde.
58'
Rohový kop Spezie hlavou prodloužil Ampadu a poté se po míči marně natahoval M'bala Nzola.
57'
Luka Ločošvili předvedl dobrý obranný skluz, ale akci Spezie jen přibrzdil, hosté budou totiž vhazovat.
56'
Emmanuel Gyasi si nepohlídal své ofsajdové postavení, praporek asistenta rozhodčího ihned vylétl nahoru.
55'
Spezia předvedla ofenzivní střídání, tak uvidíme, jak se k tomu nyní postaví domácí, kteří těsně vedou.
54'
ze hřiště odchází Dimitris Nikolaou, přichází Arkadiusz Reca,
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází M'bala Nzola.
52'
Rohový kop záhy zahrávali na druhé straně také fotbalisté Spezie Calcio, ale ani oni se moc nepředvedli.
50'
Centre od rohového praporku letěl před branku Spezie, nikdo z Cremony se ale do zakončení nedostal.
49'
Domácí se přesunuli na útočnou polovinu a vybojovali si rohový kop.
47'
Hosté byli velmi blízko vyrovnání! Z velké vzdálenosti vypálil tvrdou ránu Eldor Šomurodov a zastavilo ji až břevno!
46'
Ve druhém poločase se pokračuje beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
První poločas je minulostí, domácí Cremonese vede nad Spezií 1:0. Do důležité záchranářské bitvy vstoupila aktivněji Spezia, která byla od začátku lepším týmem a vytvářela si šance i závary před brankou Cremony. Jenže udeřit nedokázala, všechny její šance vychytal Carnesecchi. Domácí si vytvořili jedinou zajímavou šanci a hned ji přetavili v gól, ve 41. minutě se po chybě hostující obrany trefil Daniel Ciofani.
45+1'
45'
Nákop dopředu na Gyasiho nebyl přesný a první poločas už je u konce.
44'
Marco Carnesecchi odvážně vyběhl z branky a i s trochou štěstí pak zastavil pokus Gyasiho.
42'
Domácí zůstávají i po tomto gólu v živé tabulce na předposledním místě, ale záchraně se přibližují jen na rozdíl tří bodů.
41'
Hosté si tak dlouho předávali míč na vlastní polovině hřiště, až při rozehrávce chybovali a domácí tuhle chybu hned trestají. K míči se dostal DANIEL CIOFANI, který umístěnou střelou z hranice šestnáctky překonal Dragowského. Bez asistence.
41'
Spezia nyní předvádí dlouhou rozehrávku, kterou se zřejmě snaží vylákat domácí do vyžšího postavení.
39'
Hosté jsou sice na druhou stranu velmi aktivní a neustále se cpou do zakončení, žádnou šanci ale ještě nevyužili. Klidně by je to ještě mohlo mrzet.
38'
Ze strany domácího týmu je to zatím stále velké zklamání. Předposlední tým tabulky zatím jen jednou vystřelil na branku.
36'
Eldor Šomurodov si dostal k míči v pokutovém území a snažil se najít spoluhráče patičkou. To mu ale nevyšlo.
34'
Tentokrát hlavičkoval Mehdi Bourabia, ale bylo to v záklonu a tím pádem velmi nedůrazné.
33'
Domácí následně spěchali do brejku, ale nadějnou situaci sami zazdili nepřesnou přihrávkou.
32'
Dimitris Nikolaou našel centrem z levé strany před brankou Šomurodova, tomu ale zakončení hlavou nevyšlo.
29'
Hosté rozehráli další rohový kop na krátko a až posléze poslali míč do vápna. Na Espositův centr si naskočil Przemysław Wiśniewski, ale Carnesecchiho nepřekonal,
27'
Do této záchranářské bitvy rozhodně vstoupila lépe Spezia, která je v úvodní půlhodině aktivnější. Gól z toho ale zatím nevytěžila.
25'
Z velké dálky se rozhodl vypálit Dimitris Nikolaou, řecký záložník ale o pořádný kus přestřelil branku soupeře.
23'
Soualiho Meïté už si myslel, že vybojoval míč, ale následně ho musel odevzdat, protože balón už byl v autu.
22'
David Okereke tentokrát centroval, ale jeho míč, který směřoval na zadní tyč, byl velmi nepřesný.
21'
David Okereke se pěkně uvolnil do pokutového území, ale pak přidal ještě jednu kličku, a ta už byla navíc a útočník Cremonese o míč přišel.
19'
Spezia se ocitla při své rozehrávce pod tlakem, ale míč udržela a bude vhazovat.
17'
Emmanuel Gyasi se sice v pokutovém území uvolnit nedokázal, ale získal pro své barvy další rohový kop.
15'
Eldor Šomurodov si zabíhal za obranu Spezie, přihrávka k němu ale nakonec nedoputovala.
14'
S velké dálky se do míče opřel Daniel Ciofani, ale kapitán domácích nepřekonal Dragowského, který předvedl jistý zákrok a míč vyrazil.
12'
Po rohovém kopu už žádný další zákrok Carnesecchi předvést nemusel. Následně se pískal ofsajd hostů.
11'
Z rohového kopu hlavičkoval Przemysław Wiśniewski a Marco Carnesecchi předvedl další fantastický reflexivní zákrok.
10'
Do první velké šance utkání se dostal obránce Spezie Kelvin Amian. Brankář Marco Carnesecchi ale dokázal jeho pokus vytěsnit na rohový kop.
9'
Také domácí si poprvé v utkání vyzkoušeli rohový kop, ani oni ale z této standardní situace skóre zápasu neotevřeli.
8'
Po rohovém kopu se dostal ke střele Kevin Agudelo, ale trefil jen přesně ten prostor, kde stál brankář Carnesecchi.
6'
Spezia je v začátku utkání aktivnějším týmem a vybojovala si další rohový kop.
5'
Exekuci přímého kopu na sebe vzal Salvatore Esposito, přímou střelou ale branku netrefil.
4'
Domácí mají znovu možnost ohrozit branku soupeře a opět do bude ze standardní situace.
2'
Cremonese si s rohovým kopem, který směřoval na bližší tyč, poradili.
1'
Hosté začali aktivně a hned si vybojovali rohový kop.
1'
Domácí Cremonese nastupuje v červeno-šedých dresech, hosté ze Spezie si přivezli červnou variantu dresů.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

US Cremonese: Carnesecchi – Sernicola, A. Ferrari, Ločošvili, J. Vásquez – Meïté, Castagnetti (66. Benassi) – Okereke, Galdames, Valeri – Ciofani (C).
Náhradníci: Saro, Sarr – Acella, Afena-Gyan, Aiwu, A. Ricci, Bianchetti, Buonaiuto, Ghiglione, Milanese, Chiricheş.
Trenér: Ballardini

Spezia Calcio: Drągowski – Amian, Wiśniewski, Ampadu, Nikolaou (54. Reca) – Bourabia (54. Nzola), Ekdal, Esposito – Agudelo, Šomurodov, Gyasi (C) (61. Verde).
Náhradníci: Marchetti, Zoet – Caldara, Cipot, S. Bastoni, Ferrer, Kovalenko, Żurkowski.
Trenér: Semplici

Rozhodčí: Guida – Di Iorio, Del Giovane.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezóně skončilo remízou 2:2 na hřišti Spezie. Hosty poslal do vedení Cyriel Dessers, ještě do poločasu Spezia otočila skóre díky brankám M'baly Nzola a Emila Holma. Ve druhé půli na konečných 2:2 vyrovnal Charles Pickel.
Spezia Calcio

Spezia je na tom co se týče cílů pro tuto sezónu velmi podobně, jako její soupeř, také tento tým z přístavního města se chce v první řadě zachránit. Aktuálně se Spezia nachází s 27 body na kontě na sedmnácté příčce, tedy těsně nad čarou sestupu, a to pouze díky lepšímu skóre, než má Verona. Spezia už poměrně dlouho čeká na výhru, naplno nebodovala už sedm zápasů v řadě, naposledy prohrála 2:3 na hřišti Atalanty. Venku dokonce Spezia nevyhrála ve všech soutěžích osmkrát v řadě.
US Cremonese

Cremonese je nováčkem Serie A a jeho hlavním cílem pro tuto sezónu je tak udržení se v nejvyšší italské soutěži. To však bude velmi náročné na vyplnění, protože momentálně se Cremonese nachází s 21 na předposledních devatenáctém místě tabulky. Na záchranu ztrácí Cremona šest bodů. V poslední době nemá Cremonese špatnou formu, daří se mu pravidelně bodovat, z posledních šesti soutěžních zápasů prohrálo jen jeden. Naposledy Cremonese remizovalo 1:1 na hřišti AC Milán. Doma to však Cremoně moc nejde, z posledních pěti utkání vyhrál jediné.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 34. kola Serie A mezi týmy US Cremonese a Spezia Calcio. Zápas se odehraje na Stadio Giovanni Zini v Cremoně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62