Perisan – Parisi, Luperto, Ismajli, Ebuehi – Bandinelli (C) (81. Grassi), Marin, Akpa-Akpro (40. Fazzini) – Baldanzi (72. Cambiaghi) – Piccoli (72. Haas), Caputo (81. Satriano).
Ujkani – Cacace, Stojanović, Tonelli, Walukiewicz, De Winter, Henderson, E. Vignato, Destro, Pjaca.
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Tuia, Pezzella (86. Gallo) – Blin (74. Helgason), Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza (74. Oudin), Lo. Colombo (79. Ceesay), Banda (46. Di Francesco).
Brancolini, Bleve – Cassandro, S. Romagnoli, Ciucci, Ceccaroni, Askildsen, Persson.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:15.
Je hotovo, sudí sice povolil Falconemu ještě jeden dlouhý nákop, vše ale směřovalo pouze k sérii hlavičkových soubojů, které již sledovat nechtěl. Tři klíčové body deset kol před koncem ročníku získává toskánské družstvo. Za celý zápas nedokázalo Lecce ani jednou prověřit domácího golmana, mdlý výkon Empoli však na gól ze hry rovněž nestačil. Každopádně, na to se historie ptát neráčí, náskok Empoli na zónu sestupu je již dvanáctibodový, Lecce má stále náskok pouhých osmi. Pokud nedokáže výrazně zlepšit ofenzivní snažení, vůbec bych se nedivil, kdybychom je v následujícím ročníku mohli sledovat pouze v druhé italské lize. Uvidíme.

To už je pro dnešek vše, přeji všem krásné Velikonoce a top den!
90+6'
90+6'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Răzvan Marin).
90+6'
Ofsajd pískán Di Francescovi.
90+5'
Ani pomocí dlouhého autového vhazování se hostům nedaří dostat do šance.
90+4'
Centr chytá s přehledem Samuele Perisan a tento zákrok je dost možná pomyslným hřebíčkem do rakve hostů.
90+3'
Polovina nastavení je pryč, Lecce se ještě k ničemu nedostalo.
90+2'
Útočný aut získalo Empoli, především jim nejspíš půjde o to ušetřit cenné vteřinky.
90+1'
V závěru zápasu předvádí velice dobrou obrannou práci Fabiano Parisi.
90'
Červená karta pro tým Empoli FC (člen realizačního týmu).
89'
Už to skoro vypadalo, že se Lecce dočká první střely na branku, Thórir Jóhann Helgason ale pouze odevzdává míč soupeři.
88'
Jacopo Fazzini řešil útok příliš nesobecky, stále hledal komu přihrát až nakonec míč končí na kopačkách hráčů soupeře.
87'
Federico Baschirotto krvácí z nosu, hrát se nyní nedá.
86'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Antonino Gallo.
85'
Míč do autu pro jistotu odhlavičkoval golman hostí.
83'
Drama na své půli dokázal řešit výběhem a přesně načasovaných skluzem Wladimiro Falcone a drží ještě alespoň na minimu šance Lecce na body.
82'
Červená karta pro tým US Lecce (asistent trenéra).
82'
Rémi Oudin se nedokázal přimět ke střele a místo toho dává míč soupeři.
81'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Alberto Grassi,
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Martin Satriano.
80'
Perisan likviduje šanci soupeře, tomu už zbývá pouze posledních deset minut základní hrací doby.
79'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Assan Ceesay.
77'
Dát gól ze hry se dnes zdá být pro oba týmy nesplnitelným úkolem, vinou nepřesností se zpravidla ani nedokáží dostat na druhou polovinu bez toho, aby jim míč utekl do autu nebo ho omylem předali soupeři. Nedovedu si představit, co by se muselo stát, aby se US Lecce dnes prosadilo.
75'
Dobrou šanci měl po přiťuknutí od Fazziniho Caputo, jeho rána byla zblokována obráncem, kdyby prošla, nejspíš by si Falcone poradit nedokázal.
74'
Útočné snahy mírného outsidera končí ještě před předfinální fází vinou přetaženého krosu, který jde do autu.
74'
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Thórir Jóhann Helgason,
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Rémi Oudin.
73'
Je tu další faul Lecce, závěr zápasu je z obou stran plný nečistých zákroků, bilance faulů je aktuálně 9 x 11.
72'
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Nicolò Cambiaghi,
ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Nicolas Haas.
71'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Jacopo Fazzini).
71'
Răzvan Marin trefuje pouze zeď.
70'
Po faulu Blina je tu standardka pro domácí.
69'
Po vstřelené brance se zvýšila převaha domácího celku, stále však přetrvává dnes ústřední problém z proměněním útočného snažení v zajímavé střelecké pokusy. Lecce dosud netrefilo branku.
68'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Alessandro Tuia).
67'
Dramatické situace před Falconem! Piccoli a Bandinelli se dostali ke střeleckým pokusům, zvláště první připravenější rána byla opravdu nebezpečná. Tu, i dorážku z voleje ale golman Lecce likviduje.
66'
Rohový kop bude k vidění i na druhé straně, opět se o něj zapříčinil dnes velmi dobře hrající Caputo.
65'
Centr je ale zlikvidován domácí obranou, vyrovnávací branka se odkládá.
65'
Lecce získává po špatném řešení útoku další rohový kop.
64'
Domácí se dožadují zajímavé standardky po přistrčení, sudí je tentokráte benevolentní.
62'
Empoli právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je FRANCESCO CAPUTO. Je tu zásadní zvrat zápasu, vedení se ujímají domácí. Caputo kopal s jistotou do prostředku branky, Falcone zvolil stranu a je překonán. Lecce musí zabrat na 200%.
62'
Je rozhodnuto, penalta je potvrzena, kopat jde Caputo.
61'
Stále čekáme na klíčové rozhodnutí celého zápasu.
60'
Možná budeme mít branku! Morten Hjulmand fauluje ve vápně Parisiho a čeká nás pokutový kop pro Empoli. Vše ještě kontroluje VAR.
59'
Tempo zápasu je po hodině hry ještě pomalejší než v první půli, nutně potřebujeme branku.
58'
Útok Empoli zakončen ranou po zemi na vzdálenější tyč, Baldzani ale nedokázal příliš seriózně ohrozut Falconeho.
56'
Po ostrém zákroku a touze Empoli po faulu se dopředu hnal Colombo, jako dnes už tradičně ale nedokázal uspokojivě vyřešit závěrečnou fázi a de facto v brejku dva na jednoho pouze odevzdává balón soupeři.
55'
Propagační pokus z dálky předvedl nováček na hřišti Federico Di Francesco.
54'
Oba hráči už jsou v rámci možností v pořádku, budou se snažit pokračovat.
52'
Opět se přerušuje kvůli zranění po vzájemné srážce obou hráčů. Na zemi je po hlavičkovém souboji Sebastiano Luperto a Morten Hjulmand.
51'
Do předu se teď vrhnul Perisan, předvedl riskantní ale hezké a účelné řešení centrovaného míče.
50'
S Piccolim si v těsné blízkosti vápna dokázal poradit Alessandro Tuia.
50'
Tyronne Ebuehi nedokázal odcentrovat do vápna, opět vše končí jen na autu.
48'
Caputo to myslel dobře, hledat v úniku dva na dva Piccoliho, ten bohužel však pas již přeběhl, musel se zastavit a vrátit a nadějná příležitost je ta tam.
48'
Ve vápně se snažil Caputo, trojice obránců mu, nejistě ale přece, znemožnila pálit.
47'
Centroval zkoušel po ztrátě hostů a rychlém brejku Piccoli, míč je sražen na autové vhazování pro domácí.
46'
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Federico Di Francesco.
46'
Statistiky
Střely = 7 x 2
Držení míče = 52% x 48%
xG (očekávané góly) = 0.27 x 0.04
Zatím sledujeme tvrdou vyrovnanou bitvu, která mnoho fotbalové krásy nenabízí. Střely na branku jsme viděli pouze tři, všechny ze strany Empoli. Jako opravdu nebezpečný by se dal označit pouze lob Caputa ze závěru půle, i na ten se však dokázal vytáhnout Falcone. To je asi tak vše co jde k zápasu říci, zatím sledujeme velmi šedivé a nepříliš záživné utkání, doufejme, že se některému z celků podaří skórovat a alespoň trochu rozpohybovat tempo utkání.
45+2'
První poločas skončil. Zatí
45+2'
Závěrečný zajímavý útočný aut US Lecce už sudí nepovoluje.
45+2'
Při snaze odkopnou míč se zranil o nohu soupeře jeden z borců z Lecce, nic vážného to nakonec naštěstí nebude.
45'
Následně sice skončil míč až u Perisana, jeho nepřesný odkop ale vrací po autovém vhazování míč Lecce.
44'
Frustrace hráčů Empoli stoupá, sudí uděluje k jejich nelibosti aut soupeři.
43'
Do konfliktu po přerušení hry se dostal Roberto Piccoli a Valentin Gendrey.
42'
Falcone vyráží centr, následně si dokázal poradit hroťák Colombo.
41'
Protiútok zakončuje Caputo, dobrý zákrok vytáhl Falcone, je tu další roh, tentokrát pro Empoli.
41'
Míč sice Perisanovi zprvu vypadl, nakonec ho ale odkopává a je z toho brejk.
40'
Po rohu se zajímavě tlačit k zakončení Blin, je z toho další rohový kop z druhé strany.
40'
ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Jacopo Fazzini.
39'
Jean-Daniel Akpa-Akpro bude bohužel podle všeho muset střídat, po chvíli kulhání opět leží.
38'
Lecce hrálo na jistotu a vysloužilo si rohový kop.
36'
Nepříjemně se střetli Akpa-Akpro a Tuia, oba leží v bolestech na trávníku.
35'
Roberto Piccoli teď zařídil poměrně horkou chvilku Falconemu, zaběhl za záda obránce, který brankáři z blízkosti posílal malou domu a málem bohorovnou kombinaci trestal.
34'
Snažení Lecce napadat na půli soupeře ukončuje útočný faul.
34'
Hra rukou pískána proti Empoli, ta se naopak dožaduje odpískání nedovoleného zákroku.
33'
Akpa-Akpro posílal míč do vápna, ten se dostal k Baldanzimu jeho rána z voleje nebyla špatná, gólové parametry ovšem také neměla.
32'
Caputo prožil nyní podobné momenty jako Strefezza na druhé straně, ani on nedokázal včas vystřelit. Nakonec vše řeší ve výrazně méně zajímavé pozici ranou mimo Jean-Daniel Akpa-Akpro.
31'
Tak to málem velké štěstí nebylo, roh skončil míčem na druhou stranu za kterým se do brejku hnal Caputo. Nakonec ale nestihl míč doběhnout před přechodem autové čáry, nejspíš to ani nebylo biologicky možné.
30'
Hezky se do střely tlačil Strefezza, nedokázal se ale v nadějné pozici přimět k zakončení a celou situaci přečekal. Naštěstí pro hosty je z toho nakonec alespoň roh.
29'
Sledujeme pozoruhodné útočné snažení hostů, provázejí ho nepřesnosti a nahodilé odrazy na obou stranách.
28'
Gabriel Strefezza trefuje prudkou ranou zeď, míč končí autovým vhazováním pro domácí družstvo.
27'
Po delší chvíli poměrně zajímavé vzrušení i na druhé straně, přestože předfinální přihrávky byly nadvakrát nepřesné, souboj Akpa-Akpry a Pezzella končí odpískaným faulem prvního jmenovaného. Následuje volný přímý kop, s podobné vzdálenosti jako předchozí kop empolský.
26'
Rumun Marin přestřelil levý horní roh branky.
25'
A je tu další faul a příležitost z volného přímého kopu pro Empoli FC. Baldanzi byl odstrčen na nějakých třiceti metrech, uvidíme co z toho bude.
24'
Sledujeme zatím poměrně pomalý zápas, většinu času vyplňuje pouze boj o střed pole.
23'
Hlavičkovat se po příliš vysokém centru neúspěšně pokoušel Jean-Daniel Akpa-Akpro, na míč však vůbec nedosáhl a k vidění bude pouze odkop od branky.
22'
Faulován je Fabiano Parisi, Alexis Blin (Lecce) musel zastavovat nebezpečný útok.
21'
Míč teď dobře přečetl Samuele Perisan a znemožnil útočícím hráčům hostujícího týmu doběhnout přetaženou přihrávku.
19'
Žlutou kartu po snaze zastavit za každou brejk, který rozjížděl Strefezza, získává po zásluze Filippo Bandinelli (Empoli).
19'
Nadějnou pozici měl Ardian Ismajli, nedokázal však zasáhnout míč.
18'
Snaha o přímou střelu je znemožněna zdí, po několika dalších odrazech míče uvidíme rohový kop.
17'
Alessandro Tuia fauluje v nadějné pozici na standardku Baldanziho kolenem, tohle byl hodně bolestivý a nevybíravý zákrok.
15'
Ke střele se dostal Caputo, střelu po zemi však relativně v klidu chytá v leže italský golman Wladimiro Falcone.
15'
Další velmi dlouhý výkop Perisana přináší příležitosti pro domácí.
14'
Při napadání fauluje Bandinelli.
13'
Hraniční ofsajd pískán Lecce.
12'
Empoli se asi po právu dožadovalo rohu, sudí ponechává po zásahu asistenta pouze odkop od branky.
11'
Držení míče zatím 61% pro Empoli, žádné zajímavé útočné snažení se však zatím vyprodukovat nedaří.
9'
Výkop Perisana končí až ve vápně Lecce, obrana ho v pohodě přebírá.
8'
Po tragické rozehrávce Perisana pálil z dálky mimo Strefezza.
7'
Chytře to myslel Tommaso Baldanzi (Empoli), jeho pas ale končí nevyslyšen.
6'
Do šestnáctky centroval Giuseppe Pezzella, obrana Empoli si však dokázala poradit.
5'
Velmi nejistě se teď prezentoval brankář hostí Wladimiro Falcone, jeho krátký výkop k autové čáře naštěstí vyřešil Alessandro Tuia.
5'
Přes obranu se snažil projít Fabiano Parisi (Empoli), končí však vytlačen mimo vymezený povolený prostor.
4'
Presující Joan Gonzàlez (Lecce) se dožadoval autu, sudí ho ale dává Ebuehimu.
3'
Sudí píská faul Lecce ve středu hřiště.
2'
Dlouhý nákop hostujícího týmu končí až u Samuele Perisana.
1'
Lecce strávilo první minutu sice na míči celou, větší dojem ale udělalo Empoli svým dobrým presinkem a tvrdou prací bez balónu.
1'
Rozehrávat budou hosté v červených dresech, domácí jsou oděni v modré.
Sestavy zůstávají stejné, nikdo nám neuhořel. Požár byl naštěstí malého rozsahu, problém byl spíš v nutnosti evakuace pár desítek minut před plánovaným výkopem.
Hráči už jsou na hřišti, tentokrát už je snad vše v pořádku a brzy budeme moci začít!
Start zápasu je z důvodu požáru v šatně domácího týmu a tedy zkráceného času na přípravu Empoli FC o hodinu odložen. Začínat by se tedy mělo v 19:30.

Empoli FC: Perisan – Parisi, Luperto, Ismajli, Ebuehi – Bandinelli (C), Marin, Akpa-Akpro – Baldanzi – Piccoli, Caputo.
Náhradníci: Ujkani – Cacace, Stojanović, Tonelli, Walukiewicz, De Winter, Fazzini, Grassi, Haas, Henderson, E. Vignato, Cambiaghi, Destro, Pjaca, Satriano.
Trenér: Paolo Zanetti

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Tuia, Pezzella – Blin, Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza, Lo. Colombo, Banda.
Náhradníci: Brancolini, Bleve – Cassandro, S. Romagnoli, Ciucci, Ceccaroni, Gallo, Helgason, Askildsen, Ceesay, Di Francesco, Persson, Oudin.

Lorenzo Colombo – dělené 41. místo v tabulce střelců Serie A
Dnes se uskuteční zápas mezi Empoli FC a US Lecce v rámci italské Serie A. Empoli momentálně zaujímá 14. místo v tabulce, zatímco Lecce se nachází na 16. pozici. Oba týmy bojují o body, které by jim mohly zajistit místo v soutěži i do příští sezóny. Čeká nás tuhá vyrovnaná bitva.

Empoli především spoléhá na svou defenzivu, která zatím inkasovala pouze 36 gólů v 28 zápasech. Nicméně, útočná řada Empoli zůstává stále ve stínu svých soupeřů, s pouhopouhými 24 góly. Kromě toho snižuje naděje domácích také fakt, že se v posledních pěti zápasech střelecky prosadili pouze třikrát a získali jediný bod bod.

Na druhé straně ani Lecce, celek, který do Toskánska přijíždí z jihovýchodní Itálie, není v dobré formě, protože vyhráli pouze jediný z posledních pěti zápasů. Navíc ani tento tým nebude mít v obraně na růžích ustláno, kromě zraněných obránců Pongračiće a Dermaka chybí trenéru Baronimu dnes také vykartovaný Samuel Umtiti.

Co se týče náskoku na zónu sestupu, mají hosté k dobru osm bodů, domácí mančaft devět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62