Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Udinese - 11. března 2023   15:00

0:1
(0:0)
Udinese
54' Becão  (Lovrić)
Empoli
Perisan – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi (72. Cacace) – Akpa-Akpro, Marin (72. Pjaca), Bandinelli (C) (49. Fazzini) – Baldanzi (90. Grassi) – Caputo, Satriano.
Stubljar, Ujkani – Degl'Innocenti, De Winter, Ebuehi, Haas, Henderson, Piccoli, Tonelli, E. Vignato, Walukiewicz.
Cosso – Rocca, Raspollini
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Udinese
Silvestri – Becão, Bijol, N. Pérez – Ehizibue (77. Ebosele), Pereyra (C) (87. Samardžić), Walace, Lovrić (80. Arslan), Udogie – Beto, Success (87. Thauvin).
Padelli, Piana – Abankwah, Pafundi, Zeegelaar.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za poozrnost.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:13.
Je konec. Udinese zvítězilo na půdě Empoli 1:0. Ve 21. minutě se Bijol dostal do zakončení, ale to poslal jen těsně vedle brány. Ve 40. minutě si Empoli vytvořilo velmi nadějnou příležitost, ale Silvestri předvedl skvělý zákrok a následná dorážka Caputa letěla mimo. V 54. minutě se Rodrigo Becão dostal ke hlavičce po centru z rohu a poslal hosty do vedení. V 79. minutě se Iyenoma Destiny Udogie ocitl v šanci, ale jeho ránu vyrazil Perisan mimo.
90+7'
90+7'
Udinese drží balón v rohu hrací plochy.
90+6'
Hostující obrana si poradila i s dalším centrem do šestnáctky a vypadá to, že Udinese si odveze všechny body.
90+5'
Domácí se sice vydali do brejku, ale ten byl zastaven čistým zákrokem.
90+3'
Následně Empoli sice získalo další rohový kop, ale ani tentokrát z něj nevytěžilo nic vážnějšího.
90+1'
Domácí nyní získali rohový kop z pravé strany, ale ten byl přetažený a Udinese tak získalo autové vhazování.
90'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Alberto Grassi.
88'
Domácí mužstvo se sice nadále snaží, ale zatím to nestačí.
87'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Florian Thauvin,
ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Lazar Samardžić.
85'
Jacopo Fazzini zůstal po souboji ležet na trávníku, ale ošetření potřeba nakonec není.
84'
Ani další standardní situace Empoli ale gól nepřinesla a Udinese samozřejmě nikam nespěchá.
83'
Empoli se sice snažilo prodrat přes levé křídlo, ale tam byl Marko Pjaca odzbrojen. Následuje ale rohový kop.
81'
Další střela hostů, ovšem ta tentokrát zamířila jen nad bránu Silvestriho.
80'
ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Tolgay Arslan.
79'
Obrovská šance Udinese! Iyenoma Destiny Udogie se totiž ocitl uvnitř vápna ve velké příležitosti a místo střely si ještě posunul míč do lepší pozice, ovšem jeho následné zakončení fantasticky vyrazil Samuele Perisan!
77'
ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Festy Ebosele.
77'
Centr domácího celku nepřinesl nic nebezpečného a Udinese dokázalo odkopnout balón do bezpečí.
76'
Domácí se sice opět dostali do zakončení, ale to bylo sraženo na rohový kop. Tlak Empoli pokračuje a narůstá.
74'
Jacopo Fazzini zezadu podrazil protihráče a uviděl žlutou kartu.
73'
Sandi Lovrić uviděl kartu žluté barvy za zdržování hry.
72'
ze hřiště odchází Fabiano Parisi, přichází Liberato Cacace,
ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Marko Pjaca.
70'
Domácí si chtěli vymodlit rohový kop z levé strany, ale sudí ukázal jen na odkop od brány.
68'
Roberto Pereyra má nyní nějaké zdravotní problémy a je ošetřován.
67'
Beto je sice nespokojen, ale za svůj faul na Akpra vidí kartu žluté barvy.
64'
Empoli rozehrálo rohový kop nakrátko, ale další centr byl zblokován. Po chvíli se také Sebastiano Luperto dostal do zakončení, ovšem v dobré pozici přestřelil!
63'
Tommaso Baldanzi si navedl míč na levou nohu, ale jeho dalekonosný pokus byl zblokován mimo tři tyče. Tohle nebyla vůbec marná střela.
61'
Následný pokus z volného kopu vyrazil na roh Marco Silvestri. Ani další standardní situace ale nepřinesla vážnější situaci a Udinese získalo autové vhazování.
59'
Domácí celek zvýšil svou aktivitu směrem dopředu a získal další standardní situaci po faulu Becaa.
57'
Fabiano Parisi sice šel do skluzu, ale sám utrpěl menší zranění, ovšem nebylo to nic vážnějšího.
56'
Nyní se Empoli dostalo z levé strany ke střele, ale Marco Silvestri si se slabším pokusem poradil bez problému.
54'
Udinese právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení! Po centru z rohu se RODRIGO BECÃO dostal ke hlavičce a jeho razantní zakončení skončilo u pravé tyče. Asistence: Sandi Lovrić.
53'
Sandi Lovrić se uvnitř vápna dostal ke střele, ale jeho pokus byl zblokován nad bránu!
52'
Také úvod druhé půle je zatím velmi vyrovnaný a ani jeden celek nemá vážnější převahu.
50'
Faul Bijola ve středu hrací plochy přisoudil balón hráčům Empoli.
49'
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Jacopo Fazzini.
48'
Další střela z kopačky hostujícího hráče, ovšem pokus Sandiho Lovriče mířil vedle.
47'
Hosté získali přímý kop, ovšem ten nakonec nepřinesl nic vážnějšího.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
První část utkání je za námi a na gól zatím marně čekáme. Ve 21. minutě se Bijol dostal do zakončení, ale to poslal jen těsně vedle brány. Ve 40. minutě si Empoli vytvořilo velmi nadějnou příležitost, ale Silvestri předvedl skvělý zákrok a následná dorážka Caputa letěla mimo. Doufejme, že druhá půle už góly přinese.
45+3'
45+3'
Rodrigo Becão ještě je před odchodem do šaten potrestán žlutou kartou, neboť skluzem zajel soupeře.
45+2'
Empoli si ke konci první půle vytvořilo menší tlak, ale další centr končí jen v rukou gólmana Silvestriho.
45+1'
Domácí se po rohu dostali do zakončení, ale to bylo sraženo vedle a následuje další roh.
44'
Domácí se sice snažili něco vymyslet přes levou stranu, ale tam nebylo místo.
42'
Znovu hru přerušuje faul Nehuéna Péreze a Empoli má opět míč na kopačkách.
41'
Posléze se sice Udinese dostalo dopředu, ale nedokázalo vymyslet nic vážnějšího.
40'
Obrovská šance neskončila gólem! Martin Satriano se po centru dostal ke hlavičce, kterou gólman Marco Silvestri dokázal vyrazit a Francesco Caputo z úhlu netrefil prázdnou bránu!
39'
Po chvíli přichází nedovolený zákrok ze strany hostů a Empoli se chystá ke standardní situaci.
38'
Domácí celek znovu předvádí standardní obrázek, kdy drží balón ve středu hrací plochy a snaží se soupeře rozpohybovat.
36'
Po několika minutách ošetřování se hra dala opět do pohybu a následuje odkop od svatyně Samuela Perisana.
33'
Isaac Success se vydrápal vysoko do vzduchu, ale opět je z toho jen zakončení vedle brány soupeře. V souboji se ovšem srazili dva hráči a na trávníku jsou lékaři.
32'
Empoli drží balón na polovině svého soupeře, ale zatím se nikam moc neposouvá.
30'
Půl hodina utkání je za námi a na úvodní gól stále čekáme.
29'
Rodrigo Becão se sice dostal ke hlavičce po centru ze standardní situace, ale jeho pokus letěl vedle.
28'
Sebastiano Luperto je dalším potrestaným hráčem žlutou kartou, neboť soupeře v souboji udeřil loktem do obličeje.
27'
Po chvíli Empoli posílalo nebezpečný balón do vápna, ale obrana Udinese jej odehrála do bezpečí.
26'
Martin Satriano otevřel hru na pravé straně, ale jeho přímočarou přihrávku zblokoval obránce. Dlouho ale Udinese balón neudrželo.
24'
Znovu měli hosté velký tlak v šestnáctce domácího celku, ale střela Iyenomy Destinyho Udogii byla zblokována.
22'
Udinese se znovu dostalo k míči a Kingsley Ehizibue nebezpečně centroval z pravého křídla, ovšem jeho spoluhráči neměli ve vápně přesilu.
21'
Hosté získali rohový kop a Jaka Bijol se prodral ke hlavičce, ovšem jeho pokus skončil jen těsně vedle pravé tyče!
19'
Jaka Bijol posléze uviděl kartu žluté barvy za svůj faul, po kterém sudí ponechal výhodu.
18'
Už to vypadalo na velkou šanci pro domácí celek, neboť Udinese zaváhalo při své rozehrávce, ale finální přihrávku zachytil obránce.
17'
Empoli opět drží balón v poklidu na své polovině a snaží se najít okýnko v obraně soupeře.
15'
Filippo Bandinelli se probíjel přes levou stranu, ovšem tam jej poslal k zemi Kingsley Ehizibue a hra se nyní hodně kouskuje.
14'
Velmi nepřesný nákop domácího celku, který tak skončil jen u gólmana Silvestriho.
12'
Tempo hry nyní trochu zpomalilo a přichází jen další nedovolený zákrok ze strany Udinese.
10'
Fabiano Parisi zůstal ležet po souboji na polovině soupeře, ale ošetření nakonec potřeba nebude.
9'
Hosté se po volném kopu dostali do vápna soupeře, ale Iyenoma Destiny Udogie se nakonec nacházel jen v ofsajdovém postavení.
8'
Úvod zápasu sice je ve svižnějším tempu, ale zatím se hraje především okolo středu hrací plochy s výjimkou přímého kopu domácího mužstva.
7'
Následně sice přiletěl centr do šestnáctky domácích, ale tam byl připraven Samuele Perisan a chytil míč do rukou.
6'
Udinese ale má balón nadále na svých kopačkách a znovu se snaží vymyslet něco vážnějšího.
5'
Kingsley Ehizibue sice šel k zemi uvnitř vápna, ale rozhodčí neměl důvod odpískat pokutový kop.
3'
Následná standardní situace nepřinesla nic moc vážnějšího a u míče je tak Udinese.
2'
Nakonec přišla přímá rána z kopačky Răzvana Marina, kterou ale postavená zeď srazila do zámezí. Empoli pokračuje rohovým kopem.
1'
Hned na začátku zápasu přišel faul Jaky Bijola a Empoli tak získalo přímý kop z velmi dobré pozice.
1'

Empoli FC: Perisan – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Akpa-Akpro, Marin, Bandinelli (C) – Baldanzi – Caputo, Satriano.
Náhradníci: Stubljar, Ujkani – Cacace, Degl'Innocenti, De Winter, Ebuehi, Fazzini, Grassi, Haas, Henderson, Piccoli, Pjaca, Tonelli, E. Vignato, Walukiewicz.
Trenér: Paolo Zanetti

Udinese Calcio: Silvestri – Becão, Bijol, N. Pérez – Ehizibue, Pereyra (C), Walace, Lovrić, Udogie – Beto, Success.
Náhradníci: Padelli, Piana – Abankwah, Arslan, Ebosele, Pafundi, Samardžić, Thauvin, Zeegelaar.
Trenér: Andrea Sottil

Rozhodčí: Cosso – Rocca, Raspollini.
Empoli se aktuálně nachází v tabulce na 14. místě s 28 body a skóre 23:33. Po domácí prohře 0:2 s Neapolí zavítala na půdu Monzy. Také tam ale hráči Empolie prohráli a to 1:2. Udinese je momentálně na 10. pozici s 32 body a skóre 33:30. Po domácí remíze 2:2 se Spezií zavítala na půdu Atalanty. Tam gól nepadl ani jednou.
Ve 26. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy Empoli FC a Udinese Calcio. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na půdě Udinese. Tam se ovšem zrodila remíza 1:1. Dnes se bude hrát na Stadio Carlo Castellani v Empoli. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62