Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Neapol - 28. srpna 2022   20:45

0:0
(0:0)
Fiorentina
Gollini – Dodô, Milenković, Lu. Martínez (69. Igor), Biraghi (C) (80. Terzić) – Bonaventura (69. Maleh), Amrábat, Barák – Ikoné (59. Kouamé), Jović, Sottil (80. Saponara).
P. Terracciano, Cerofolini – Ranieri, Mandragora, Benassi, Venuti, Cabral, Nastasić, Bianco.
Marinelli – Colarossi, Mastrodonato
Stadio Artemio Franchi
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-jae, Rui – Lobotka (78. Ndombèlé), Anguissa – Lozano (71. Politano), Zieliński (61. Elmas), Kvaratšelija (61. Raspadori) – Osimhen (78. Simeone).
Sirigu, Marfella – Oliveira, Östigard, Gaetano, Zerbin, Zanoli, Jesus.

Utkání Fiorentiny s Neapolí příliš krásy nepobralo a bezbranková remíza je zcela spravedlivá. V prvním poločase jsme viděli jedinou vyloženou příležitost, kdy Gollini vyrazil centr a Osimhen dorážel z otočky. Nicméně gól byl odvolaný ofsajd. Ve druhé půli se obraz hry zásadně nezměnil, největší hostující šanci spálil hlavou Lozano, na opačné straně mohl skórovat při svém debutu za Fiorentinu Antonín Barák, jenže v závěru přečíslení čtyři na dva poslal balón levačkou z pravé strany těsně vedle přední tyče. Český reprezentant odehrál celý zápas a měl svůj podíl na tom, že Neapol vůbec poprvé v letošní sezoně ztratila body.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:14.
90+4'
90+3'
Tanguy Ndombèlé podrazil Maleha a byl potrestán žlutou kartou.
90+2'
Gollini hrál z prvního doteku na levou stranu a domácí se dožadovali faulu, sudí nepískl. Naopak hvizd zazněl až po zákroku Fiorentiny u lajny.
90+1'
Po vzájemném souboji a odpískaném faulu Ruie na Kouamého se oba hráči začali pošťuchovat. Sudí je včas uklidnil.
90+1'
Dodo si šel na pravé straně pro faul a bylo to tak evidentní, že mu na to sudí neskočil.
90'
Raspadori tahal za dres Saponaru, což znamenalo žlutou kartu.
90'
Kouamé zablokoval střelu z pravé poloviny vápna a míč potom opustil šestnáctku Fiorentiny.
89'
Politano narazil na pravé straně na Milenkoviče, domácí ale nedrželi míč příliš dlouho.
88'
Maleh ještě sklepával Saponarovi za šestnáctkou, ten vypálil po zemi vedle levé tyče.
87'
Saponara reklamoval ruku padajícího hráče na levé straně, čistě teoreticky se mohla kopat standardka z pětadvaceti metrů.
86'
Saponara ještě ležel na zemi a hra byla chvíli přerušena.
85'
Barák nefauloval a domácí šli do rozhozené obrany, jenže Anguissa byl z pravé strany u míče dřív než Saponara. Jinak by to pro Fiorentinu vypadalo hodně zajímavě.
84'
Gollini rozehrával na pravou stranu, kde byl bránící Rui faulovaný Kouamém.
83'
Při prodlouženém rohu k zadní tyči stál Simeone v ofsajdu a souboj s Barákem už byl tak víceméně o ničem.
82'
Gollini se natáhl proti přízemní střele ke své pravé tyči a vyrážel na roh.
81'
Elmas se neshodl s domácím trenérem, kdo bude vhazovat, ale hlavní rozhodčí měl stejný názor jako severomakedonský reprezentant.
80'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Riccardo Saponara.
79'
Elmas nahrával po levé lajně Raspadorimu, ten pokazil zpětný pas.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Tanguy Ndombèlé.
77'
Osimhen nemůže uvěřit, že na pravé straně fauloval Milenkoviće, ale výrok hlavního rozhodčího už opravdu nezmění.
76'
Dodo byl jako první u odraženého míče, Maleh potom připravil volej na levou stranu pro Sottila, ten ale vyprášil ruce Mereta.
75'
Barák centroval z levé strany na bližší tyč na Joviće, to včas zjistil Anguissa a podle toho se zachoval.
74'
Raspadori dostal přihrávku mezi dva bránící hráče a jeho pokus bez razance směřoval do rukavic Golliniho.
74'
Proti Jovićově zakončení hlavou se Meret přesunul ke své levé tyči.
73'
Elmas viděl Anguissu, ten přihrál do levé poloviny hrací plochy jen Dodovi.
72'
Rui měl daleko k nákopu na levé straně a balón tak stáhl do náruče Gollini.
71'
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Matteo Politano.
70'
Kouamé vyčinil Malehovi, že jej nepochopil a měl se nacházet při jeho přihrávce na pravé straně.
70'
Kim nechal dopadnout nepřesnou nahrávku z pravé strany až k Meretovi.
69'
ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Igor.
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Youssef Maleh.
68'
Jović zase debatuje se sudím a tentokráte už to bude se žlutým následkem. Nelíbil se mu zákrok zezadu v podání Anguissy na pravé straně.
66'
Kim nakopl po levé straně na Osimhena, ten si tělem pokryl míč. Následně se přidal Rui a jeho centr přizvedl Martínez.
65'
Elmas dostal míč do běhu na střed, ale zpětnou přihrávku do druhé vlny už nedostal.
63'
Kouaté táhl kontr čtyři na dva potom, co se vyhnal Kimovi, Barák si na konci zpracoval křižnou přihrávku a zakončil po zemi levačkou z pravé strany vedle bližší tyče. Tohle byla zatím největší šance utkání!
62'
Sottil protestoval proti verdiktu rozhodčího, ten se rozhodl kartu neudělovat. Možná mohl dostat žlutou za protesty, nebo nafilmovaný pád.
61'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
ze hřiště odchází Kviča Kvaratšelija, přichází Giacomo Raspadori.
60'
Martínez přejel patu Lozana na polovině hřiště, takže jasná žlutá karta.
59'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Christian Kouamé.
59'
Sottil převzal křižnou nahrávku na levé straně v ofsajdu.
58'
Bohužel se obraz hry po přestávce moc nezměnil.
56'
Jović se natlačil před Rrahmaniho, ale potom udělal útočný faul na jiného hostujícího fotbalistu, vzápětí nebylo daleko od karty za protesty, sudí se na něj zle podíval.
55'
Meret zalepil Sottilovu střelu z levé strany a potom si rozehrávkou vybral Zielinskiho.
54'
Pozornosti hlavního arbitra neunikla vysoká noha Osimhena proti Milenkovićovi.
53'
Bonaventura si hodil míč kolem Kima a umístil svůj pokus bodlem z pravé strany vedle protější tyče.
52'
Ikoné dává najevo, že se domnívá, že by měla Fiorentina vhazovat z pravé strany.
51'
Kvaratšelija se uvolnil na levé straně a viděl u zadní tyče Lozana, ten hlavou spálil obrovskou šanci.
50'
Osimhen se otočil a přihrál na pravou stranu, Di Lorenzo pak nabíhal na přední tyč, tu ale minul.
48'
Rrahmani se odpoutal od Martíneze a trkl do balónu hlavou z výskoku, ten letěl nad branku.
47'
Milenković se vzteká, že sudí jeho pravý loket v obličeji Osimhena.
46'
Odpískáno podrážení Amrábata na Ruie na půli.
46'
V extrémně nudné první půli byla Fiorentina naprosto vyrovnaným soupeřem, útočila hlavně přes levou stranu Sottilem a Biraghim, nicméně Mereta pořádně neprověřila. Hosté toho také směrem dopředu moc nepředvedli, v závěru Gollini vyrazil tečovaný centr Zielinskiho a Osimhen dorážel mezi nohama hráče na čáře. Nicméně gól neplatil pro ofsjad.
45+3'
45+3'
Lozanovu střelu z druhého doteku a pravé strany zablokoval Martínez, míč si potom našly ruce Golliniho.
45+2'
Osimhen se otočil na pravé straně a hned měl u sebe Milenkoviće.
45+1'
Rui ale napálil levačkou zeď z pětadvaceti metrů.
45'
Milenkovič musel faulovat po hrubce Fiorentiny v rozehrávce.
43'
Neapol právě vstřelila branku!
Milenkovič tečoval nohou centr Zielinskiho z levé strany a Gollini jej jen vyrazil před sebe, Lozano rychle postrčil na pravou stranu, kde se otočil VICTOR OSIMHEN a skóroval mezi nohama Martíneze postaveného na čáře. Gól ale neplatí pro ofsajd.
42'
Hlavní sudí postřehl faul na Anguissu na domácí útočné polovině. Anguissa pak nakopával přes pravou stranu do autu.
41'
Biraghi napravil svou chybu na levé straně a domácí tak mohli nadále postupovat až centr domácího kapitána na Joviće proskákal vedle zadní tyče.
40'
Festival nepřesností pokračuje dál, zatím je to obrovská nuda.
38'
Fiorentina si vyměňovala míč na půli, následný pas na pravou stranu měl k ideálu hodně daleko.
37'
Biraghi sebral nahrávku a DI Lorenza, ten samozřejmě chyběl vzadu, vzápětí střílel Sottil z levé strany mezi nohama Rrahmaniho do rukou Mereta.
36'
Osimhen nepovolil rozehrávku domácího volného přímého kopu z půle, poté hrála Fiorentina až na Golliniho.
35'
Martínez pokazil nahrávku na levou stranu na tři metry na Biraghiho a hosté můžou vhazovat.
34'
Jestli se člověk neplete, tak Gollini, ani Meret nemuseli zasahovat.
33'
Osimhen nepřetlačil na pravé straně posledního Milenkoviće a míč skončil až v rukavicích Golliniho.
32'
Při centru z levé strany nepohlídal Biraghi Di Lorenza, ten zakončoval hlavou vedle levé tyče. Hostující kapitán ukazuje, že to bylo s tečí ruky domácího obránce.
29'
Kvaratšelija se otáčel v levé polovině vápna kolem Doda a šel tak ochotně na zem, že to mohlo stačit maximálně tak na kartu za řeči.
28'
Lozano spolupracoval s Di Lorenzem na pravé straně, centr kapitána dopadl do rukou Golliniho.
27'
Lobotka faulovaný zezadu, hosté zvolili rozehrávku nakrátko.
26'
Biraghi kopal roh z levé strany, míč se k němu vrátil. Opakovaný centr ale přetáhl na zadní tyč, kde byl Sottil.
25'
Roh z pravé strany pro Fiorentinu.
24'
Sottilovu střelu z levé strany doprostřed brány překvapivě vyrazil Meret, Bonaventura dorážel vedle vzdálenější tyče.
23'
Fiorentina je v utkání s minimem zajímavých momentů a vyložených šancí naprosto vyrovnaným soupeřem.
22'
Sottil byl proti dvěma hráčům na levé straně, Neapol vypíchla balón do autu.
21'
Rui podkopl z levé strany otáčejícího se Bonaventuru.
20'
Lozano posílal centr z pravé strany, kde obránce na poslední chvíli odvracel hlavou před Kvaratšelijou.
19'
Kouč Spalleti doprovodil komentářem již několikátý výrok sudího a ten už sáhl pro žlutou odměnu.
18'
Zielinski nacentroval z pravé strany na hranu malého vápna, kde Osimhen prohrál klíčový souboj s bekem.
17'
Barák napadal Mereta, ten rozehrál na levou stranu, kde se nedostal Osimhen přes Milenkoviće.
15'
Sottil leží na zemi, drží se za obličej. Tím pádem se opět nehraje. Za vše může souboj Sottila s Di Lorenzem.
14'
Hra zatím absolutně postrádá plynulost, dost se kouskuje.
13'
Amrábat zkazil nákop na pravou stranu a míč doskákal do velkého vápna k Meretovi.
12'
Lozano nesouhlasí, že rukama fauloval Biraghiho na pravé straně, ale to není to nejpodstatnější.
11'
Vystupující Martínez zasáhl Anguissu hned po odehrání přihrávky hostujícím fotbalistou.
10'
Rozhodčí uklidňoval trenéra Spalletiho, vše se obešlo bez karty.
9'
Zase si vybrala Fiorentina levou stranu, kde byl Sottil a Biraghi, Neapol se ubránila centru.
8'
Úvod zápasu je zatím hodně opatrný a doposud jsme neviděli jedinou střelu na bránu.
7'
Lozano měl proti sobě Biraghiho na pravé straně a poslal dlouhou nahrávku na Osimhena, ten poděkoval, vykopává Gollini.
6'
Biraghi vystihl rozehrávku, Amrábat viděl na levé straně Sottila, následný centr do malého vápna chytil Meret.
5'
Sottil dostal nahrávku na levé straně na paty, vhazuje Di Lorenzo.
3'
Anguissa si ostrým zákrokem ve středovém kruhu řekl o kartu.
2'
Neapol vysunula presink a donutila Fiorentinu k chybě, poté kombinují hosté na půli.
1'
Neapol běhala dlouho bez míče, následně v poklidu rozehrává Rrahmanim.
1'

ACF Fiorentina: Gollini – Dodô, Milenković, Lu. Martínez, Biraghi (C) – Bonaventura, Amrábat, Barák – Ikoné, Jović, Sottil.
Náhradníci: P. Terracciano, Cerofolini – Ranieri, Mandragora, Benassi, Venuti, Kouamé, Igor, Cabral, Maleh, Saponara, Nastasić, Bianco, Terzić.
Trenér: Italiano

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-jae, Rui – Lobotka, Anguissa – Lozano, Zieliński, Kvaratšelija – Osimhen.
Náhradníci: Sirigu, Marfella – Oliveira, Östigard, Gaetano, Raspadori, Elmas, Zerbin, Politano, Zanoli, Simeone, Ndombèlé, Jesus.
Trenér: Spalleti

Rozhodčí: Marinelli – Colarossi, Mastrodonato.
Vzájemné zápasy
V loňské sezoně byla úspěšnější Fiorentina. Neapol porazila v Serii A na jejím hřišti poměrem 3:2 a v osmifinále Coppa Italia 5:2 po prodloužení (v tomto duelu byly k vidění tři červené karty). To ligový zápas ve Florencii dokázala Neapol otočit z 0:1 na 2:1.
ACF Fiorentina
Fiorentina ve čtvrtek remizovala s Twente a zajistila si tak postup do základní skupiny Konferenční ligy. K němu stačila domácí výhra 2:1. V praxi to znamená, že Václav Černý a Michal Sadílek můžou letos na poháry zapomenout. V základní skupině se Fiorentina utká s RFS Riga, za který nastupuje Čech Petr Mareš. Dále čeká Fialky konfrontace s Hearts a Basaksehirem.

Domácí ohlásili v tomto týdnu, že na hostování do konce sezony přichází český reprezentant Antonín Barák. Ten se zároveň upsal Hellasu Verona, svému kmenovému klubu, do roku 2025. Barák se tak čistě teoreticky může stát prvním hráčem, jenž si v letošní sezoně zahraje proti Neapoli alespoň dvakrát.

Jinak sedmý tým uplynulého ročníku Serie A odstartoval sezonu soubojem s nováčkem z Cremonese. Hosté dokázali dvakrát srovnat, ale v nastavení trefil tři body Ital Rolando Mandragora. Ve druhém kole na půdě Empoli branka nepadla.
SSC Neapol
Neapol je zatím stoprocentní, když nejprve porazila Hellas Verona 5:2 a poté Monzu, nováčka Serie A, poměrem 4:0. V hostujícím dresu se zatím skvěle jeví Gruzínec Kviča Kvaratšelija, který skóroval hned třikrát. Uvidíme, jak se mu bude dařit v Lize mistrů. Čtvrteční los přisoudil Neapoli trio Liverpool, Rangers, Ajax Amsterdam.

Hosté se musí od letošní sezony obejít bez Driese Mertense. Ten v létě opustil Neapol po devíti letech a zamířil do Galatasaraye Istanbul. Mertens se stal pod Vesuvem legendou. Jak uvádí server Sport.cz, tak za Neapol odehrál 105 utkání a dal 21 branek. V Neapoli už také nepůsobí senegalský reprezentační obránce Kalidou Koulibaly, jenž se přesunul do londýnské Chelsea. Co se týče pohybů směrem dovnitř, tak hosté přivedli gólmana Sirigua, jenž kdysi chytal za PSG. V souvislosti s Neapolí se ale v posledních týdnech hovoří především o tom, že Neapol sáhla k hodně interesantnímu kroku. Deklarovala, že hráči, kteří budou reprezentovat na Poháru národů, mají do Neapole dveře zavřené.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola italské Serie A, ve kterém se střetnou ACF Fiorentina a SSC Neapol. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62