Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Sampdoria - 30. dubna 2023   18:05

Fiorentina
45+2' Castrovilli (Biraghi) • 63' Dodô (Jović) • 66' Duncan (Jović) • 76' Kouamé (Amrábat) • 88' Terzić (Jović)
5:0
(1:0)
Fiorentina
Cerofolini – Dodô (70. Venuti), Milenković, Ranieri, Biraghi (C) (87. Terzić) – Amrábat, Duncan – Sottil (79. Bianco), Castrovilli (78. Saponara), González (70. Kouamé) – Jović.
P. Terracciano, Vannucchi – Barák, Brekalo, Cabral, Igor, Ikoné, Kayode, Mandragora, Lu. Martínez.
Giua – Peretti, Giovane
Stadio Artemio Franchi, Florencie
30 000 diváků
Sampdoria
N. Ravaglia – Amione, Oikonomou (59. Murillo), Günter – Augello, Rincón, Winks, Zanoli – Léris (33. Djuričić, 74. Cuisance) – Lammers (75. Sábírí), Gabbiadini (C) (74. J. Rodríguez).
Türk, Zorzi – İlkhan, Murru, Quagliarella, Paoletti, Malagrida.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:9.
Druhý poločas se dá nazvat koncertem "fialek". které svého soupeře soustavně drtili nebezpečným ofenzivním počínáním, které bylo podpořeno trefami pěti různých hráčů Castrovilli, Dodô, Duncan, Kouamé a Terzić. Nutno zmínit také Joviće, který se přímo podílel hned na třech brankách.

Sampdorii dlouho ve hře držel velmi sympatickým výkonem brankář Ravaglia.
90+1'
90+1'
Sudí příliš netrápil zdrcenou Sampdorii a utkání záhy ukončil.
90'
Bianco byl faulován ve středu hřiště.
89'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Aleksa Terzić) za nesportovní chování.
88'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Přišel, viděl a dal gól! Jović nehamounil předložil balon čerstvému hráči na hrací ploše a ALEKSA TERZIĆ po vstřelené brance, může běžet polonahý slavit k rohovému praporku – 5:0! Asistence: Luka Jović.
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
85'
Po centrovaném míči z rohu se o hlavičkový pokus snažil Ranieri, ale proti byl bránící hráč.
85'
Po rozehrání rohu nakrátko Biraghim si hráči Fiorentiny po zásahu soupeře tuto situaci zopakují.
84'
Přízemní pokus vyslaný také technicky zdatným Saponarou končí opět pouze v moci brankáře Ravaglia.
83'
Velkou šanci Joviće k přidání dalíš branky perfektně zabránil brankář Ravaglia!
81'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Christian Kouamé) za faul.
81'
Kouamé na polovině hřiště nešetrně fauloval svého protivníka ze Sampdorie.
80'
Kouamé je sice dost při chutí, ale nyní se dost zapomněl v ofsajdovém postavení za obranou rozloženého soupeře.
79'
ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Alessandro Bianco.
78'
ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Riccardo Saponara.
76'
Fiorentina podtrhuje svůj výborný výkon ve druhém poločase po přesněm pasu Amrabata a následně šikovným obstřelením brankáře pravačkou CHRISTIANA KOUAMÉ – 4:0! Asistence: Sofján Amrábat.
75'
Ve středu hřiště byla hra přerušena kvůli faulu.
75'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Abdalhamíd Sábírí.
74'
ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Jesé Rodríguez,
ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Mickaël Cuisance.
72'
Castrovilli se spoluhráči opět doslova do posledního šroubku rozebrali nefungující obranu Sampdorie, pří ní stálo štěstí a rozhodčí odpískali ofsajd Joviće.
70'
ze hřiště odchází Dodô, přichází Lorenzo Venuti,
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Christian Kouamé.
69'
Biraghiho centr z rohu tentokráte obranu soupeře příliš nezaměstnal.
68'
Castrovilli v naprosté pohodě kombinuje se svými spoluhráči na útočné polovině hřiště.
66'
Jović nalezl přesně ALFREDA DUNCANA jehož střela ze střední vzdálenosti byla velmi smolně tečována bránícím hráčem – 3:0! Asistence: Luka Jović.
64'
VAR systém ještě branku potvrdil zkoumalo se, zda nešlo o ofsajd Joviće.
63'
Bombiu Joviće brankář Ravaglia stihl ještě vyrazit před sebe, jenže následně parádní pous z první z kopačky DODÔ byl bezmocný – 2:0! Asistence: Luka Jović.
61'
Centr Biraghiho likviduje brankář Ravaglia na podtrženou jedničku.
60'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Jeison Murillo) za hru rukou.
60'
Sotva Murillo vešel na hřiště ihned uvidí žlutou kartou.
59'
ze hřiště odchází Marios Oikonomou, přichází Jeison Murillo.
59'
Duncanova rána šla daleko mimo tři tyče branky soupeře.
58'
Vzápětí stejný sud postihl i další roh tentokráte zahrávaný kapitánem Biraghim.
57'
Rohový kop Duncana byl odvrácen mimo hrací plochu.
56'
Centrovaný míč Castrovilliho z přímého kopu byl sice odvrácen mimo pokutové území, ale posléze přeci jen uvidíme již sedmý rohový kop ACF Fiorentiny.
55'
Obránce UC Sampdorie Bruno Amione plní dokonale své poslání a hraje velmi tvrdě. Tím pádem je pro soupeře velký problém přes něj projít, aby záhy neskončili nedobrovolně na zeleném pažitu.
53'
Nicólas González vyslal ze střední vzdálenosti střelecký pokus mířící do prostoru tří tyčí, se kterým připravený a pozorný brankář Ravaglia neměl sebemenší problém.
52'
Agilní Sottil tentokráte neúspěšně zahrozil z levé strany hřiště.
50'
Kulhající Djuričić při opouštění hrací plochy rozhodně nevzkázal obránci Dodôvi nic lichotivého.
49'
Hráči Sampdorie mají dnes věru smolný den, jelikož Djuričić musí být ošetřen.a je to přesně ten hráč, který v první půli nahradil zraněného Lérise.
48'
Dodô nedokázal centrem nalézti svého kolegu.
47'
I jeden z dalších střeleckých pokusů Gonzáleze bude započítán do statistik jako zablokovaná střela.
46'

Fauly: 7:4
První poločas nabídl pouze dvě zajímavé situuace obě v podání ACF Fiorentiny a obě v závěru první půle.Tečovanou střelu Castrovilliho dokázal ještě brankář Ravaglia výtečně vytáhnout na roh. V nastaveném času po centru Biraghiho byl již na volej Catsrovilliho, který ho navíc ozdobil angličanem po kontaktu levé tyče již krátký! Obecně tento hráč (nejen) dnes táhne Fiorentinu za ziskem tří bodů.
45+6'
45+5'
Gabbiadiniho zakončení nebylo tak nebezpečné jak by tento útočník potřeboval.
45+4'
Přímý kop Sampdorie domácí obrana dokázala ubránit.
45+3'
Hra je rozkouskovaná i v nastaveném čase.
45+2'
Rohový kop zahrán nakrátko, po němž následně přišel ukázkový centr Biraghiho, který na vzdálenějším okraji pokutového území našel GAETANA CASTROVILLIHO a ten ho neksutečnou bombou z voleje pomocí tyřče poslal přímo do sítě – 1:0! Asistence: Cristiano Biraghi.
45+2'
Střela Gonzáleze byla sražena za pomoci teči soupeře na rohový kop.
43'
K vidění byla nejnebezpečnější situace zatím celého utkání, kdy nebezpečnou střelu nejlepšího hráče utkání Castrovilliho tečoval nečekaně obránce přímo k tyči a brankář Ravaglia se blýskl skvělým zásahem – rohový kop pro Fiorentinu!
42'
Po jeho rozehrání hned dvojice bránících hráčů zablokovala střelu Amrabata asi z dvacetipěti metrů.
41'
Jovičova střílená přihrávka prolétla napříč pokutovým územím a následně byl balon ztečován na rohový kop.
40'
Ani střelecký pokus Nicolase Gonzáleze z dvaadvaceti metrů nebyl z kategorie přesných a nebezpečných aproletěl pouze kolem levé šibenice.
39'
Centr Biraghiho marně hledal v pokutovém území adresáta Joviće, který na tento balon rozhodně nemohl dosáhnout.
38'
S následným centrem Amrabata si obrana janovského klubu poradila na výtečnou.
37'
Castrovilli po pravé straně hřiště neprošel skrz skluzujícího soupeře a to zanmená další rohový kop pro Fiorentinu.
36'
Sottil vybojoval další rohový kop, ale centr Castrovilliho skončil pouze u brankáře Ravaglia.
35'
Křížná přízemní střela Duncana ze střední vzdálenosti nebyla vůbec špatná a minula vzdálenější tyč pouze o pár decimetrů.
34'
Ačkoliv je Fiorentina více na míči ani jeden tým si zatím nedokázal vypracovat nějakou nebezpečnou situaci k ohrožení branky soupeře.
33'
ze hřiště odchází Mehdi Léris, přichází Filip Djuričić.
33'
Je to tak zdravotní stav záložníka ho nepřipustí k dalíš hře a musí být předčasně střídán ze zdravotních důvodů.
31'
Zdravotní problémy Mehdi Pascala Marcela Lérise budou asi vážnějšího charakteru, jelikož tento hráč je opět v péči lékařů.
30'
Po sraženém centru zleva nabil Duncan do druhé vlny svému kapitánovi Biraghimu, ale ten se velmi nepřesně zastřeloval.
28'
Centr Tommasa Augella z levé strany hřiště s menšími obtížemi likvciduje brankář Cerofolini za vydatné pomoci svých obránců.
27'
K nelibosti fanoušků Fiorentiny byl odpískán další faul ve středu hřiště na Lérise.
26'
Jović se jako útočník pohyboval příliš hluboko ve středu hřiště, navíc po jeho nepříliš přesné přihrávce v souboji o míč utrpěl nějaké šrámy jeho spoluhráč Biraghi.
25'
Ošetřování tohoto záložníka bude nadále pokračovat za postranní čárou mimo hrací plochu.
25'
Až po přerušení hry byl povolán lékař Sampdorie k ošetření ležícího Mehdi Pascala Marcela Lérise.
24'
Centrovaný míč marně hledal útočníak Sampdorie, jistý zásah předvedl na okraji svého pokutového území brankář Cerofolini.
22'
Velmi lehce procházel hráč Sampdorie až před pokutové území, kde byl jeho střelecký pokus obětavě zablokován bránícím hráčem.
21'
Riccardo Sottil se probíjel individuálně sám směrem pokutové území, ale ztroskotal na bránícím hráči soupeře.
20'
První dvacetiminutovka tohoto utkání rozhodně nemohla nadchnout fanoušky náročného a kvalitního fotbalu.
18'
Gaetano Castrovilli režisér hry Fiorentiny tento momenet hry zvolil ke své škodě příliš prudkou přihrávku na svého spoluhráče Sottila.
17'
Riccardo Sottil byl svým dalekonosným pokusem daleko méně nebezpečný než před chvíli jeho soupeř, jelikož netrefil ani brankové zařízení Sampdorie.
16'
Mehdi Pascal Marcel Léris se sice nejvprve šikovně uvolnil v pokutovém území, ale záhy vyslal pouze propagační střelu přímo do rukavic brankáře Cerofoliniho.
15'
Další centr velmi lehce odvrátila obrana Sampdorie mimo své pokutové území.
13'
Dodo nesustál osobní souboj a také kvůli tomuto faktu nevyslal přesný pas na blízko stojícího spoluhráče.
12'
Manolo Gabbiadini výtečně posunul balon přímo do běhu svému kolegovi Lammersovi, ten z hranice pokutového území zvolil k smůle svého týmu pouze velmi nepřesné zakončení.
12'
Následně byl Fiorentině odpískán ofsajd.
11'
Centrovaný míč z rohu byl odražen mimo pokutové území, kde ho z voleje napálil pravačkou Castrovilli, bohužel jeho ráně chyběla větší přesnost.
10'
Centrovaný míč Riccarda Sottila, který mířil zpětně na Duncana byl po zásahu bránícího hráče sražen pouze na rohový kop pro ACF Fiorentinu.
9'
Bruno Amione se v osobním souboji provinil podražením vůči protivníkovi.
7'
Dlouhý míč marně hledll hrotového útočníka Joviće u balonu byl jako první brankář Ravaglia.
5'
Milenković ukázal, že jeho hra je především postavená mimo jiné na velmi důrazné tvrdosti o čemž se v tento moment přesvědčil jeden z hráčů Sampdorie na vlastní kůži.
4'
Ve středu hřiště se hráči Fiorentiny provinili dalším nedovoleným zákorkem vůči fotbalovým pravidlům.
3'
Faul Amrabata před svým pokutovým územím vedl pouze k velmi nepovedenému centru z přímého kopu zahraným hráčem Sampdorie, který proletěl pokutovým územím za koncovou čáru.
2'
Po několika vyhraných soubojích ve vzduchu velkou bojovnost prokázal Castrovilli, následně byl však hráčům Fiorentiny odpískán ofsajd.
1'
První akce Sampdorie byla pozornou obranou sražena za postranní čárou.
1'
Fiorentina bude hrát ve fialových dresech, Sampdoria nastoupí v netradičních žlutých s vodorovným modročervenobílým pruhem.

ACF Fiorentina: Cerofolini – Dodô, Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Amrábat, Duncan – Sottil, Castrovilli, González – Jović.
Náhradníci: P. Terracciano, Vannucchi – Barák, Bianco, Brekalo, Cabral, Igor, Ikoné, Kayode, Kouamé, Mandragora, Lu. Martínez, Saponara, Terzić, Venuti.
Trenér: Vincenzo Italiano

UC Sampdoria: N. Ravaglia – Amione, Oikonomou, Günter – Augello, Rincón, Winks, Zanoli – Léris – Lammers, Gabbiadini (C).
Náhradníci: Türk, Zorzi – Djuričić, Murillo, Sábírí, İlkhan, Murru, Quagliarella, Paoletti, Malagrida, J. Rodríguez, Cuisance.
Trenér: Dejan Stanković

Rozhodčí: Giua – Peretti, Giovane.
UC Sampdoria

Naopak zisk jakéhokoliv bodu v případě Sampdorie by byl nejspíše překvapením. Hostující celek se totiž nachází po jednatřiceti kolech na posledním místě celé Serie A. Dosud získal jen sedmnáct bodů a s jeho sestupem to vypadá hodně vážně. Na nesestupující sedmnáctou příčku totiž ztrácí deset bodů, zatímco mu zbývá odehrát posledních sedm utkání. V posledních třech zápasech vybojovala taktéž Sampdoria dva body za remízy se Spezií a Lecce. Předtím ale padla s Cremonese na vlastním hřišti.
ACF Fiorentina

Fiorentina je v tomto duelu obrovským favoritem. V současné době se nachází ve středném klidu tabulky, když v jednatřiceti zápasech vybojovala čtyřicet dva bodů, to jí stačí na desáté místo. Na šesté místo, které ještě zajišťuje poháry ale ztrácí v současné době dvanáct bodů, a to sedm kol před koncem soutěže. Domácí celek ale ještě může celou Konferenční ligu vyhrát. Co se týče ligy, v té Fiorentina vybojovala v posledních třech duelech jen dva body, když remizovala se Spezií a s Atalantou. V posledním utkání ale padla na hřišti Monzy jednobrankovým rozdílem.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního duelu dvaatřicátého kola italské Serie A! Spolu se podíváme na duel mezi domácí Fiorentinou a hostující Sampdorií. Úvodní výkop je naplánovaný na 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62