Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Sassuolo - 7. ledna 2023   15:00

Fiorentina
48' Saponara  • 90+1' González
2:1
(0:0)
Sassuolo
57' D. Berardi
Fiorentina
P. Terracciano – Venuti (54. Dodô), Milenković, Igor, Biraghi (C) (76. Terzić) – Bianco (46. Castrovilli), Duncan (72. González), Bonaventura – Ikoné, Cabral (46. Saponara), Kouamé.
Cerofolini, Martinelli – Ranieri, Lu. Martínez, Olabode Kayode, Amrábat, Amatucci, Barák, Distefano.
G. Manganiello – F. Preti, G. Baccini
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Sassuolo
Consigli – Toljan, Ruan, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, Obiang, Traorè (90+2. Defrel) – D. Berardi, Pinamonti (69. Álvarez), Lauriente (80. Ceïde).
Pegolo, Russo – Marchizza, Ayhan, Romagna, Erlić, Kyriakopoulos, Henrique, Harroui, L. D'Andrea, Thorstvedt, Antiste.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:9.
Druhý poločas přinesl hned tři góly, v jeho úvodu se domácí dostali do vedení, které jim ovšem vydrželo deset minut, hosté vyrovnali z penalty. Nerozhodný stav poté trval až do samého závěru, v nastavení dostali možnost pokutového kopu i hráči Fiorentiny a díky jeho proměnění strhli vedení zpět na svou stranu a tentokrát jej už nepustili.
90+11'
90+10'
Definitivní pojistku mohl dát Riccardo Saponara, jenže místo střely volil křižnou přízemní přihrávku na vzdálenější tyč, na kterou žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl, třebaže dva se nacházeli velmi blízko.
90+9'
Hosté rozehrávají od své brány, ovšem času jim už nezbývá.
90+8'
Fiorentina si vynutila faul, díky čemuž může ušetřit další cenný čas.
90+6'
Domácí drží míč na kopačkách daleko od své svatyně, hostujícímu celku se krátí čas.
90+5'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Nicolás González).
90+4'
Na druhé straně chytá míč do náruče Pietro Terracciano a je logické, že nikam nepospíchá.
90+3'
Andrea Consigli vyběhl ven z vápna a balón odkopl, jak nejdál mohl.
90+2'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Grégoire Defrel.
90+2'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Domenico Berardi).
90+1'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Ani NICOLÁS GONZÁLEZ se nemýlil, balón poslal po zemi defacto na střed a protože Andrea Consigli uskočil stranou, je to gól.
90'
A je tomu tak, i Fiorentina si zkusí penaltu.
89'
Ovšem pozor, v opakovaném záběru to vypadá, že Ruan zahrál rukou a to zcela evidentně. Takže nyní je naopak pravděpodobné, že pokutový kop odpískán bude.
87'
A nyní se domácí celek dožaduje pokutového kopu, avšak Aleksa Terzić svému pádu hodně přidal. No uvidíme, jak se arbitr rozhodne.
86'
Fiorentina může litovat zahozené tutovky, balón už mířil do odkryté části hostující svatyně, ovšem Andrea Consigli předvedl fantastický reflex a pravačkou balón vyrazil do bezpečí.
83'
Dodô se dostával do šance, čímž mohl odčinit svou ruku v pokutovém území, jenže znovu fauloval, čímž připravil svůj tým o balón.
82'
Emil Ceïde příliš prudký pas neměl šanci doběhnou, míč mu utekl za postranní lajnu.
80'
ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Emil Ceïde.
79'
Balón si před velkým vápnem zpracoval jeden z hráčů Fiorentiny a rychle střílel, trefil ovšem pouze protihráče.
78'
Hosté sice na chvíli překazili útočnou akci soupeře, ten ale rozehraje rohový kop.
76'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić.
75'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Gaetano Castrovilli).
74'
Andrea Consigli zaváhal při vyběhnutí, míč se mu nepovedlo vyboxovat do bezpečí, k hlavičce se dostal Riccardo Saponara a ihned namířil směrem prázdná brána, balón však odkopl do bezpečí jeden z hráčů Sassuola, jenž tak zabránil katastrofě pro svůj mančaft.
72'
ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Nicolás González.
70'
Hostům se nevedlo o mnoho lépe, ani jim se nepovedlo brankáře ohrozit.
69'
ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Agustín Álvarez.
68'
Ve středovém kruhu zůstal na trávníku jeden z hostů, hra pokračovala a do šance se dostal Riccardo Saponara, ovšem jeden z obránců mu jej sebral a odehrál do zámezí.
66'
Christian Kouamé mohl vrátit vedení zpět na stranu svého mančaftu, střelou z pravé hranice malého vápna ale trefil bližší boční síť brány.
64'
Tentokrát penalta nařízena není, pokračuje se dál za nerozhodného stavu.
62'
Znovu hlavní arbitr řeší situaci s VAR, je možné, že Christian Kouamé zahrál také rukou.
62'
Konečně se mohl rozehrát rohový kop, hosté se dožadovali dalšího a zřejmě oprávněně, Christian Kouamé se jako poslední evidentně dotkl balónu, ovšem je nařízen odkop od brány.
60'
Pietro Terracciano si vyžádal ošetření, je tu tedy pauza.
59'
Hosté po vyrovnávací trefě ožili, jejich další útočná snaha jim přináší rohový kop.
58'
Pietro Terracciano popošel z brány a míč po nepřesné souhře soupeře sebral do náruče.
57'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
DOMENICO BERARDI provedl exekuci velmi dobře, levačkou zamířil k pravé straně brány, zatímco gólman volil opačný kout.
56'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Dodô).
56'
Což video potvrdilo, bude to penalta a navrch ještě žlutá karta.
56'
Ovšem ještě předtím se jde hlavní arbitr podívat na video, je možné, že jeden z domácích hráčů zahrál v pokutovém území rukou.
55'
Rohový kop rozehraje Sassuolo.
54'
ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Dodô.
52'
Nyní se dostali sice do zakončení, ovšem střela jednoho z nich doputovala do zámezí.
51'
Hosté si špatně přihráli na útočné polovině, míče se zmocňuje soupeř.
48'
Domácí jdou v úvodu druhého dějství do vedení. Christian Kouamé centrovaný míč z levé strany sice pořádně nezpracoval, ovšem hostům se nepovedlo odehrát balón do bezpečí, ten se dostal na levou hranici malého vápna, kde s k němu dostal RICCARDO SAPONARA, jehož střela se odrazila od země a doputovala vzduchem ke vzdálenější tyči.
47'
Přetažený centr domácích letí za vzdálenější postranní lajnu. Šance z toho tak nebyla.
46'
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Riccardo Saponara,
ze hřiště odchází Alessandro Bianco, přichází Gaetano Castrovilli.
46'
První půle branku nenabídla, o zajímavé situace však nebyla nouze. O trochu aktivnější byli hosté, kteří byli i blíž gólu, ovšem žádný z jejich pokusů se neujal. I domácí byli místy nebezpeční, ani jejich snaha však ke gólu nevedla. Podaří se to ve druhém dějství?
45+3'
45+2'
Další roh Fiorentiny, Igor ale poslal hlavou balón vedle bližší tyče.
45+1'
Andrea Consigli se štěstím vyrazil letící míč, poté mu pomohli spoluhráči.
45+1'
V závěru přichází ještě jeden roh pro domácí.
44'
Hra je přerušena, opět na trávníku zůstává hráč Fiorentiny, v tomto případě Cristiano Biraghi.
43'
Andrea Pinamonti v protiútoku střílel pravačkou na vzdálenější tyč, kterou ovšem dalece minul.
43'
Domácí se sice se štěstím povedlo u vápna soupeře udržet míč na hrací ploše, vzápětí o něj ale přišli a musí rychle zpátky.
41'
Alessandro Bianco to zkusil před hranicí vápna, pravačkou ale zatočil svoji střelu vedle pravé tyče.
40'
Jonathan Ikoné v situaci jeden na jednoho nepřešel přes protihráče a do zakončení se nedostal.
39'
Arthur Cabral je zpátky na hřišti a hned se zapojil do akce, míč mu ale utekl od kopačky dřív, než stačil zakončit.
38'
Christian Kouamé přihrával z levé strany vápna na střed, kam nabíhal jeho spoluhráč, ovšem obrana Sassuola odehrála míč do bezpečí.
38'
Rána z dálky v podání jednoho z hostů byla zastavena dříve, než stačila dorazit ke gólmanovi.
37'
Cabral odchází za postranní lajnu, střídání se zatím nechystá.
35'
Další faul domácího mužstva, tentokrát jej má na svědomí Arthur Cabral, který se navíc sám lehce zranil a zůstává ležet na trávníku.
35'
Alfred Duncan se provinil útočným faulem, se spoluhráči se tak musí vrátit na svou půli.
33'
Domenico Berardi dobrým centrem před malé vápno vyzval ke skórování svého spoluhráče, ten však hlavou poslal balón přímo do náruče gólmana.
32'
Ruan pozdržel útočnou akci svého celku, když balón zakopl do autu.
30'
Další nepřesný pas hostů, v tomto případě končí balón v zámezí za brankovou lajnou.
28'
Hodně špatná rozehrávka hostů, míče se na své polovině zmocňuje domácí tým.
26'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Ruan). Hostující hráč si počínal nedovoleně, když zatáhl za dres Ikoného.
25'
Domácí odehráli míč raději do zámezí, což v danou chvíli bylo rozumné řešení. Následuje rohový kop Sassuola.
23'
Domácí rozehráli přímý kop, Cristiano Biraghi provedl rozehrávku velmi dobře, přehodil zeď a jen těsně minul břevno hostující svatyně. Chybělo málo.
21'
Andrea Consigli musel hodně daleko ze své svatyně, aby volný míč odehrál včas do bezpečí.
19'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Hamed Traorè).
19'
Rohový kop žádnou šanci nepřinesl, domácí gólman bude rozehrávat.
18'
Davide Frattesi byl blízko otevření gólového účtu, jeho nepříjemnou prudkou přízemní střelu však Pietro Terracciano stačil konečky prstů vyrazit na roh. Domácí si pořádně oddechli.
17'
Pedro Obiang ve snaze odehrát balón do bezpečí trefil protihráče, od kterého se míč odrazil do autu. Vhazovat tedy budou hosté.
16'
Domácí pokračují kombinací na své polovině, zatím spíše tahají za kratší konec.
13'
Sám Berardi byl nyní faulován, provinil se Kouamé, jehož vinou Fiorentina o míč přichází.
11'
Domenico Berardi zkoušel přímou střelou ohrozit domácí bránu, jenže balón napálil pouze do dobře postavené zdi.
10'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Nikola Milenković).
10'
Nikola Milenković se provinil faulem před velkým vápnem a ač s rozhodnutím nesouhlasí, musí jej respektovat. Navíc inkasuje žlutý trest.
8'
Na nedostatek střel si zatím diváci nemohou stěžovat, další obstaral Domenico Berardi, levačkou ovšem balón špatně trefil a odehrál jej vysoko nad.
7'
Rogério stříle z podobného místa, jenom do protější brány, avšak ani on nebyl přesný a míč odehrál vedle soupeřovy svatyně.
5'
Jonathan Ikoné pálil levačkou z dálky, avšak balón adresoval vedle vzdálenější tyče.
5'
Nikola Milenković obdržel pěknou přihrávku do vápna, jeho tvrdá rána však byla zblokována do zámezí.
4'
Nepřesná kombinace domácích na druhé straně znamená ztrátu balónu.
3'
Domenico Berardi zkoušel jako první štěstí střelou z dálky, mířil ale mimo.
1'

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Venuti, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bianco, Duncan, Bonaventura – Ikoné, Cabral, Kouamé.
Náhradníci: Cerofolini, Martinelli – Dodô, Terzić, Ranieri, Lu. Martínez, Olabode Kayode, Saponara, Amrábat, Amatucci, Barák, González, Distefano, Castrovilli.
Trenér: V. Italiano.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Ruan, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, Obiang, Traorè – D. Berardi, Pinamonti, Lauriente.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Marchizza, Ayhan, Romagna, Erlić, Kyriakopoulos, Henrique, Harroui, L. D'Andrea, Thorstvedt, Álvarez, Ceïde, Antiste, Defrel.
Trenér: A. Dionisi.

Rozhodčí: G. Manganiello – F. Preti, G. Baccini.
Posledních pět vzájemných zápasů

Sassuolo – Fiorentina 2:1
Fiorentina – Sassuolo 2:2
Sassuolo – Fiorentina 3:1
Fiorentina – Sassuolo 1:1
Fiorentina – Sassuolo 1:3

Fiorentina na svém hřišti vyhrála ve vzájemném souboji naposledy 3. prosince 2017, kdy porazila Sassuolo 3:0. Následovaly dvě porážky a dvě remízy.
Sassuolo

Hostům patří šestnáctá příčka se stejným bodovým ziskem, mimo svůj stadion odehráli osm mačů a zaznamenali jediné vítězství a dvě remízy, vstřelili pouhé čtyři góly, zato patnáct jich inkasovali. Čtyři venkovní zápasy za sebou nedokázalo Sassuolo bodovat, povede se mu to dnes?
Ital Davide Frattesi je s kvartetem gólů v čele střelců mančaftu.
Fiorentina

Domácím patří s dvaceti body desátá pozice, na svém trávníku se jim daří střídavě, z osmi klání si odnesli dvanáct bodů díky třem výhrám a stejnému počtu remíz, vstřelili dvanáct gólů a o jeden více inkasovali. Naposledy hráli hráči Forientiny před svými fanoušky nerozhodně 1:1 s Monzou.
O místo nejlepšího střelce týmu se dělí trio hráčů, Brazilec Cabral, Ital Bonaventura a Srb Jovič.
Dobrý den, třemi zápasy bude předehráno 17. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů ze středu a spodu tabulky, jsou to Fiorentina a Sassuolo. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62