Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Lecce - 5. března 2023   18:00

Inter Milán
29' Mchitarjan (Barella) • 53' La. Martínez (Dumfries)
2:0
(1:0)
Inter Milán
Onana – Darmian, Acerbi, A. Bastoni – Barella – Dumfries (78. D'Ambrosio), Mchitarjan (71. Brozović), Çalhanoğlu (78. Gagliardini), Gosens (90+1. Zanotti) – La. Martínez (C) (70. Lukaku), Džeko.
Handanovič, Cordaz – de Vrij, Bellanova, Asllani, V. Carboni.
G. Manganiello – M. Scatragli, D. Garzelli
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Lecce
Falcone – Gendrey, Tuia (65. S. Romagnoli), Umtiti, Pezzella – Gonzàlez (83. Helgason), Hjulmand (C), Maleh (57. Blin) – Strefezza (57. Oudin), Ceesay, Di Francesco (82. Banda).
Bleve, Brancolini – Ceccaroni, Gallo, Cassandro, Lemmens, Askildsen, Lo. Colombo.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:8. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:11.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera.
Také druhá půle přinesla také jeden gól, opět se prosadil domácí tým, který zvýšil svůj náskok a ten poté uhájil až do závěrečného hvizdu. Hostům sice nelze upřít snahu, ovšem zdramatizovat duel se jim nepovedlo, Inter vyhrál zaslouženě.
90+4'
90+4'
Poslední střelecký pokus z dálky letí vysoko nad bránu Interu a to bylo z toho zápasu vše.
90+3'
Hostům nelze upřít snaha, ovšem ani čestný úspěch jim není dopřán a musí hodně rychle zpátky.
90+2'
Jeden z hráčů hostujícího celku střílel pravačkou z velké dálky po zemi velmi nepřesně.
90+1'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Mattia Zanotti.
88'
Domácí drží hru daleko od své brány a drží svůj náskok.
87'
Assan Ceesay pálil levačkou bez přípravy, ovšem balón odehrál daleko vedle brány Interu.
85'
Další útočná akce hostí přináší rohový kop.
83'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Thórir Jóhann Helgason.
82'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Lameck Banda.
82'
Morten Hjulmand se v pokutovém území dostal k hlavičce, tu ovšem adresoval mimo tři tyče. Slušná možnost.
80'
Hosté vystihli špatnou rozehrávku soupeře, sami se však vinou špatné kombinace do šance nedostali.
78'
ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Roberto Gagliardini.
78'
ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Danilo D'Ambrosio.
77'
Nyní byli hosté hodně blízko snížení, jeden z hráčů tečoval míč v malém vápně na bližší tyč, kterou však minul. Lépe zamířit a mohlo být ze zápasu ještě drama.
75'
Kombinace na jeden dotek Interu zcela nevyšla, ovšem rohový kop si zkusí jeho hráči.
74'
Rohový kop si zkusil také hostující tým, po rozehrávce tečoval jeden z hráčů míč jen do zámezí a domácí mohou v klidu rozehrávat.
72'
Jeden z domácích hráčů střílel levačkou do vzdálenějšího dolního rohu, bránu však těsně minul. Pokus to nebyl špatný.
71'
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Marcelo Brozović.
70'
ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Romelu Lukaku.
67'
Penalta to nebude, hra pokračuje dál.
66'
Robin Gosens byl v pokutovém území poslán k zemi soupeřem, hlavní arbitr se radí s VAR, zda odpískat penaltu. Sám ji původně nařizovat nechtěl.
65'
ze hřiště odchází Alessandro Tuia, přichází Simone Romagnoli.
65'
Další útočný výpad Interu přináší domácímu mančaftu rohový kop. Chystá se střídání.
62'
Robin Gosens si nabíhal na centr, k hlavičce se ovšem u malého vápna nedostal. Jeho tým pokračuje vhazováním.
60'
Lecce rozehrál rohový kop, šance z toho však nebyla, domácí obránci odvedli veškerou práci.
58'
Brankář hostů nerozehrál příliš dobře a bylo z toho nebezpečí, Lautaro Martínez se jen těsně nedostal k zakončení z bezprostřední blízkosti.
57'
ze hřiště odchází Youssef Maleh, přichází Alexis Blin.
57'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Rémi Oudin.
55'
Domácí se málem dostali do další příležitosti, tentokrát si obrana hostujícího mužstva i s trochou štěstěny poradila.
53'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Favorit zvyšuje svůj náskok. Dumfries načasoval přízemní přihrávku z pravé strany do pokutového území, kde střílel obranou hostů zapomenutý LAUTARO MARTÍNEZ přesně k bližší tyči. Wladimiro Falcone už nestačil na balón dosáhnout, velice dobře trefené.
51'
Gabriel Strefezza se nyní hodně unáhlil se svým centrem, přetažený míč letí pouze do zámezí. Takto to jistě nezamýšlel.
48'
Samuel Umtiti se dožadoval faulu, ovšem jeho žádosti není vyhověno.
47'
Wladimiro Falcone si vyběhl k hranici vápna pro vysoký míč, jenž uklidil do rukavic.
46'
Domácí zatím potvrzují roli favorita a do kabin si odnáší těsné vedení. Velkou převahu ale rozhodně nemají, i šancí nebylo příliš, ovšem Inter dokázal jednu z nich využít. Hosté toho směrem dopředu mnoho nepředvedli a budou muset přidat, pokud dnes chtějí bodovat.
45+4'
45+3'
Slabý střelecký přízemní pokus neznamenal pro brankáře hostů žádný problém.
45+2'
Rychlý útok domácích šanci nepřinesl, vše zmařil nepřesný křižný centr do vápna.
45'
Hráč se při svém ataku zřejmě zranil a odchází za postranní lajnu.
45'
Alessandro Tuia si počínal nedovoleně, domácí tak pokračují u míče a mohou ohrozit hostující svatyni.
43'
Domácím se nepovedlo udržet balón na hrací ploše, hosté budou vhazovat na jejich obranné polovině.
42'
Lautaro Martínez se postaral o menší vzrušení, hlavou ale odehrál balón pouze vysoko nad soupeřovu svatyni.
41'
Nepřesné kombinace na obou stranách drží hru daleko od branek obou týmů.
39'
Federico Di Francesco prudký míč nedoběhl, domácí pokračují autovým vhazováním.
37'
Denzel Dumfries se dostával do velké šance, v pokutovém území jej ale čistým skluzem od míče odstavil Valentin Gendrey.
36'
Inter má opět míč v držení, jeho hráči si dlouho přihrávají mezi sebou a nikam se neženou.
34'
Teď se však hosté dostali do poměrně dobré možnosti, Joan Gonzàlez však střílel z dálky pouze nad bránu.
32'
Domácí pokračují u míče a soupeři jej odmítají dát.
29'
Krátce před půl hodinou hry jde domácí tým do vedení. Barella si zpracoval na pravé straně vápna míč, neukvapil se se střelou, zbavil se protihráčů a pak přihrál kolmo po zemi na střed, kam naběhl volný HENRICH MCHITARJAN, jenž přesnou střelou do vzdálenějšího horního rohu brány nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci.
27'
Hakan Çalhanoğlu nejprve trefil dobře postavenou zeď, poté se dostal k odraženému míči a pravačkou jej odehrál po zemi směrem ke vzdálenější tyči, kterou však minul.
26'
Přímý kop pro Inter, jenž bude rozehrávat z hodně dobré pozice.
26'
Nepřesný míč na druhé straně letí k brankáři Interu, který jej rychle ber do rukou.
25'
Lautaro Martínez zcela jasně fauloval ve snaze vybojovat míč, se spoluhráči se tak musí vrátit na svoji polovinu.
22'
Další nebezpečný centr směřoval do vápna hostů, ovšem ti si dokázali poradit a míč odehráli do bezpečí.
20'
Edin Džeko se málem zapsal mezi střelce, jeho hlavička však minula vzdálenější tyč asi o dva metry. Tento pokus neměl moc velkou šanci na úspěch.
19'
Pěkná kombinace na druhé straně, Robin Gosens se snažil dostat se k hlavičce, to mu sice nepovedlo, ale jeho tým pokračuje rohovým kopem.
17'
Assan Ceesay poslal na domácí svatyni pěkný střelecký pokus, mířil levačkou do vzdálenějšího dolního rohu brány, ovšem Onana se položil na zem včas a balón zastavil.
15'
Matteo Darmian si faul při obranné práci nevynutil, míč přesto končí v zámezí a André Onana může v klidu rozehrát.
13'
Domácí rozehráli rohový kop, Denzel Dumfries se dostal k hlavičce, ale poté zastavil jeho tým ofsajd.
10'
Domácí si přihrávali tak dlouho, až o míč přišli, do šance se dostal protivník a v pokutovém území střílel Youssef Maleh, ovšem jeho pokus až k domácímu gólmanovi nedorazil.
7'
Hosté po rozehrávce vrací balón soupeři.
6'
Lautaro Martínez byl dlouho ošetřován na trávníku, ve hře však pokračuje.
3'
Hakan Çalhanoğlu střílel z dálky pouze na střed brány, kde stál připravený gólman hostů.
1'

Inter Milán: Onana – Darmian, Acerbi, A. Bastoni – Barella – Dumfries, Mchitarjan, Çalhanoğlu, Gosens – La. Martínez (C), Džeko.
Náhradníci: Handanovič, Cordaz – de Vrij, Bellanova, D'Ambrosio, Zanotti, Gagliardini, Asllani, V. Carboni, Brozović, Lukaku.
Trenér: S. Inzaghi.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Tuia, Umtiti, Pezzella – Gonzàlez, Hjulmand (C), Maleh – Strefezza, Ceesay, Di Francesco.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – S. Romagnoli, Ceccaroni, Gallo, Cassandro, Lemmens, Askildsen, Helgason, Blin, Lo. Colombo, Banda, Oudin.
Trenér: M. Baroni.

Rozhodčí: G. Manganiello – M. Scatragli, D. Garzelli.
Interu Milán patří v tabulce třetí příčka, na druhé Lazio, které má odehráno o zápas víc, ztrácí bod. Na svém hřišti si Inter odnesl z dvanácti utkání třicet bodů díky deseti výhrám, vstřelil pětadvacet gólů a pouze šest inkasoval. Naposledy se radoval doma z výhry na Udinese 3:1. Argentinec Lautaro Martinez je s třinácti zásahy v čele tabulky střelců mužstva.

Lecce je pro změnu až na patnácté pozici. Mimo svůj trávník se hostujícího celku nedaří nejhůř, z dvanácti klání si přivezl patnáct bodů díky čtyřem vítězstvím a třem remízám, skóroval jedenáctkrát a o jeden gól více inkasoval. Dva poslední venkovní mače navíc uzmul pro sebe. Brazilec Gabriel Strefezza je se sedmi góly nejlepším snajprem týmu.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62