Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Neapol - 4. ledna 2023   20:45

Inter Milán
56' Džeko (Dimarco)
1:0
(0:0)
Inter Milán
Onana – Škriniar (C), Acerbi, A. Bastoni – Darmian (76. Dumfries), Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan (83. Gagliardini), Dimarco (64. Gosens) – Džeko (76. Correa), Lukaku (64. La. Martínez).
Cordaz, Handanovič – D'Ambrosio, Bellanova, V. Carboni, Zanotti, Asllani, de Vrij.
Sozza – Meli, Peretti
Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-čä, Rrahmani, Oliveira – Anguissa (76. Ndombèlé), Lobotka (85. Simeone), Zieliński (65. Raspadori) – Politano (65. Lozano), Osimhen, Kvaracchelija (76. Elmas).
Sirigu, Marfella – Jesus, Östigaard, Rui, Zanoli, Zerbin, Demme, Zedadka.

Utkání je u konce a domácí tým se raduje z vybojované výhry. Druhá půle přinesla spíše boj, než přehlídku ofenzívního fotbalu, ale přišel i jeden gól. V 56. minutě odcentroval z levé strany Dimarco, našel nabíhajícího Edina Džeka a ten prudkou hlavičkou nedal Meretovi šanci zasáhnout. Neapol se samozřejmě pustila na vyrovnáním, dlouho ale tápala v koncovce. Největší šance přišla v úplném závěru, kdy Onana vyrazil Raspadoriho střelu a Inter už pak těsný náskok udržel. Uštědřil tak Neapoli vůbec první porážku v sezóně a svou výhrou zamotal souboj o čelo tabulky. Inter je po výhře 1:0 na čtvrtém místě s 33. body, Neapol je na prvním místě se 41 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:7.
90+4'
90+3'
Neapol se ubránila a pospíchá kupředu, Naopak Inter už jen odkopává a snaží se držet hru alespoň u půlky.
90+2'
Faul na Rrahmaniho na Martíneze, Inter bude rozehrávat kousek od pravé hranice šestnáctky.
90+1'
Domácí vhazují na útočné polovině a rozhodně nikam nepospíchají.
90'
Teď ale byli hosté blizoučko vyrovnání, když prudkou ránu z vápna vyslal Raspadori, jenže trefil prostředek brány, kde byl Onana a ten reflexem míč vyrazil!
89'
Centr hostů do pokutového území obrana Interu si poradila.
88'
A aby těch karet nebylo málo, tak za faul na Correu ji dostal i hostující Kim Min-čä.
87'
Rodící se akci Neapole zastavil zápasnickým chvatem Denzel Dumfries a i on byl potrestán žlutou kartou.
86'
Pěkná kombinace domácích na levé straně, za obranu si nabíhal Martínez, k centru jej už ale obrana Neapole nedostala.
85'
Žlutou kartu dostal i hostující Giovanni Di Lorenzo, ten se dopustil ostrého zákroku.
85'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Giovanni Simeone.
84'
Uděluje se žlutá karta, dostal ji domácí Nicoló Barella, a to za poněkud nervózní protesty směrem k sudímu.
83'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Roberto Gagliardini.
83'
Zase se nám začíná přitvrzovat, hra je rozkouskovaná, což vyhovuje hlavně domácímu Interu.
82'
Lautaro Martínez přehnal při své činnosti důraz, hosté tak budou rychle rozehrávat kousek od svého vápna.
81'
Centr byl hravě odvrácen, míč skončil u půlky a hosté budou vhazovat.
80'
Přímý kop pro Neapol, před vápnem domácích sledujeme souboje o co nejlepší pozice.
79'
A platilo to i o akci Raspadoriho. Jestli jeho řešení mělo být střelou, tak to bylo hodně nepřesné, jestli přihrávkou, tak ho nepochopili spoluhráči.
79'
Neapoli nelze upřít snahu něco udělat s nepříznivým stavem, jenže koncovka dnes opravdu skřípe.
77'
Domácí reklamovali na půlce hru rukou, rozhodčí však byl jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.
76'
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Tanguy Ndombèlé.
76'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Eljif Elmas.
76'
ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Denzel Dumfries.
76'
ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Joaquín Correa.
74'
Na opačné straně zastavil Lobotka Barellu a pro hostující tým vybojoval autové vhazování.
72'
Obrana Interu stále pracuje na výbornou, nyní skvěle zapracoval Gosens a zastavil výpad Neapole po pravé straně.
70'
Po rozehrání hlavičkoval vedle Meretovy branky Edin Džeko.
70'
Darmian sice promrhal šanci na střelu z pravé strany, když mu míč odskočil od kopačky, Barella pak vybojoval alespoň rohový kop.
69'
Velká malá domů domácích na Onanu, Inter poslední minuty zvládá na výbornou a nepouští soupeře do nějakého souvislého náporu.
68'
Centr na malé vápno, hned k první tyči, tohle si obrana Neapole zvládla odvrátit.
67'
Inter u míče, má rohový kop.
65'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
65'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Giacomo Raspadori.
64'
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Robin Gosens.
64'
ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Lautaro Martínez.
62'
Giovanni Di Lorenzo dostal přihrávku na pravou stranu vápna a mohl sám zakončovat. Volil ale přihrávku na zadní tyč, což ovšem jeho spoluhráči nečekali.
61'
Za hosty neuspěl ani Politano, jeho střela z levé strany skončila na Onanově boční síti.
59'
Nakonec to hosté pojali jako signál a po centru do vápna zakončoval Rrahmani. Jenže zcela mimo...
58'
Neapol může reagovat přímým kopem po Škriniarově faulu. Onana si staví zeď a koordinuje obranu.
56'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Domácí tým jde do vedení! Z vlastní půle přilétl dlouhý pas na levou stranu, kde byl volný Dimarco, ten si mohl prohlédnout situaci, poté nacentroval na EDINA DŽEKA, který se včas odpoutal od obránce a prudkou hlavičkou z malého vápna nedal Meretovi šanci na zákrok – 1:0.
55'
Hlavami se na půlce střetli Acerbi s Osimhenem, hůře to dopadlo pro domácího obránce, ten vypadá trochu otřeseně.
54'
Nákop za obranu Neapole, Oliveira musel před dotírajícím Lukakuem sklepávat na Mereta.
52'
Neapol v protiútoku, na vápně se do zakončení dostával Osimhen, ale Onana ve spolupráci s obranou vše vyřešil.
51'
Další roh pro Inter, nyní po Dimarcově zblokované střele.
50'
Nepískal se ani zákrok Acerbiho na Osimhena, Inter jde do kontru.
49'
Po centru schytal hostující Di Lorenzo úder do nosu a chvíli ležel u vápna na trávníku. Po kontrole sudího ale ukazuje, že bude v pořádku a může pokračovat.
48'
O malou chvíli se Lukauovi vedlo lépe a vybojoval rohový kop.
48'
Lukaku se snažil o průnik pravou stranou, dostal se do střetu s Kimem a byl mu odpískán útočný faul.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
První poločas je za námi a se současným výsledkem bude asi panovat větší spokojenost u hostujícího celku. Ten totiž musel přečkat úvodní nápor soupeře a v průběhu půle také tři velké šance. Do těch se dostali Dimarco, Darmian a Lukaku, jenže ani jeden nemířil přesně. Neapol měla pouze několik rohových kopů a šance přišla až v úplném závěru, kde těsně vedle zakončil Osimhen. Gólu jsme se nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
V závěru půle měli šanci i hosté, když si na centr z pravé strany nabíhal Osimhen a snažil se sklepávat. Myslel do dobře, provedení bylo ovšem horší a míč skončil vedle pravé Onanovy tyče.
43'
Meret se snaží tempo hry lehce uklidnit, jenže obranná řada mu moc nepomáhá. Domácí se snaží rozehru napadat.
42'
Po rohu zakončoval zpoza vápna Barella, jeho slabou ránu si ještě zpracoval Dimarco, jenže Meret jeho sklepnutí chytil a navíc se mával i ofsajd.
41'
Třetí obrovská šance Interu! Po pěkné patičce za obranu zakončoval Lukaku, mířil pod břevno, Meret ale konečky prstů vyškrábl!
39'
Prudký centr se stáčel přímo na branku, kousek od Mereta vše pro tuto chvíli vyřešil Osimhen. Inter bude vhazovat.
39'
Inter se rychle vrátil k míči, zprava se o příhru na vápno snažil Dimarco a hosté museli odvracet na roh.
38'
Útočný faul domácího celku kousek od pokutového území, tohle se prostě nepovedlo...
36'
Anguissa centroval zprava do šestnáctky, tento pas ale bez potíží odvrátil Škriniar.
35'
Kvaracchelija se chce pomstít fotbalově, neúnavně se snaží o útočení, chybí mu ale více podpory od spoluhráčů.
33'
Docela se nám přitvrzuje. Na trávníku po zákroku Barelly leží Kvaracchelija, sudímu to ovšem uniklo a naopak se pískal ofsajd Neapole.
32'
Ponechaná výhoda pro Inter, ta však brzy skončila, neboť Lukaku nedokázal zpracovat těžkou přihrávku a o míč přišel.
30'
Samotný centr sice nebezpečný nebyl, ale akce ještě pokračovala, míč se vrátil do šestnáctky, odkud Zieliński z první minul o několik metrů.
29'
Neapol sice nedotáhla svou vlastní akci k nějaké nebezpečnému zakončení, následovat však bude alespoň rohový kop.
27'
Je tu první žlutá karta utkání, za ostrý zákrok na Rrahmaniho ji dostal domácí Edin Džeko.
26'
Tohle byla další velká šance Interu! Lukaku si naběhl za obranu soupeře, zprava našel Džeka, který sklepl na Darmiana, jenže ten z výborné pozice vysoko přestřelil!
25'
Onana u míče, s rozehrávkou nikam nepospíchá, čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.
24'
Neapol rozehrála rohový kop, Zieliński hledal Osimhena, ten už napřahoval, ale byl na poslední chvíli zablokován.
23'
Rozhodčí teď vede diskusi s hráči Interu, kterým zřejmě vysvětluje svůj pohled na tvrdou hru.
22'
Máme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku leží hostující Anguissa, tohle ale dle sudího faul nebyl. Hostující hráč se drží za ruku, na kterou nepříjemně upadl.
20'
Kvaracchelija si klestil cestu levou stranou, snažil se o kličky, závěrečnou přihrávku na střed mu pak ale vystihla obrana Interu.
19'
Vypadá to, že se Neapol po prospaném úvodu probrala, nyní jsou to právě hosté, kdo se snaží tvořit hru.
17'
Kim Min-čä vysunoval Kvaraccheliju, jenže mu poslal až moc prudký pas. U míče byl jako první gólmana Onana.
15'
Neapol před vápnem, k centru se odhodlal Di Lorenzo, jenže pas poslal pouze do míst, kde nebyl nikdo z jeho celku.
14'
Škriniar se teď nepáral s Kvaracchelijou a u pomezní čáry jej tvrdě atakoval. Rozhodčí si zatím vystačil jen s přímým kopem, kartu nechal v kapse.
13'
Rohový kop Neapole. Centr se kroutil na malé vápno, kde ale zaúřadoval Onana a hravě si stáhl míč do rukavic.
12'
Mathías Oliveira neměl kudy přihrávat, místo přehuštěného prostoru volil raději přihrávku dozadu.
10'
Na pravé straně neuspěl ani Anguissa, ten byl v čistém souboji obrán o míč. Dopředu už jde zase Inter.
9'
Neapol je zatím lehce rozhozená a je to vidět i na kombinaci. Politanovi utekl snadný míč do autu.
8'
Zleva si to na střed zamířil hostující Chviča Kvaracchelija, u vápna byl přišlápnutý Škriniarem, sudí ovšem pouze rozpažil a nechal pokračovat ve hře.
7'
Útočná dvojice Interu době napadá rozehrávku hostujícího celku, Neapol marně hledá cestu vpřed.
6'
Neapol se po delší době dostala na útočnou polovinu, k brance Onany je ale ještě dlouhá cesta.
5'
Spolupráce Džeka a Lukakua v pokutovém území, Inter je zatím tím aktivnějším celkem.
4'
První velká šance zápasu. Na pravém křídle vybojoval míč Lukaku, parádně přihrál na nabíhajícího Dimarca, jenže ten ve výborné pozici nezvládl sílu okamžiku a zakončil zcela mimo.
4'
Na pravé straně se o uvolnění snažil Mchitarjan, byl ale faulován. Inter bude rozehrávat přímý kop z vlastní půle.
3'
Úvod je velice aktivní, opět tu byl výpad Interu. Tentokrát to šlo levou stranou a Kim Min-čä měl co dělat, aby přes něj nepřešel Lukaku.
2'
Protiútok Neapole, na táhlý pas si nabíhal Kvaracchelija, byl mu ale odmáván těsný ofsajd.
2'
Po dlouhém pasu vzduchem a sklepnutí na střed to měl na střelu Džeko, ještě před zakončením byl ale zablokován.
1'
Před zápasem probíhá pocta nedávno zesnulému Pelému. Stadionem se nese bouřlivý potlesk.

Inter Milán: Onana – Škriniar (C), Acerbi, A. Bastoni – Darmian, Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco – Džeko, Lukaku.
Náhradníci: Cordaz, Handanovič – Correa, D'Ambrosio, Bellanova, Gosens, Dumfries, V. Carboni, Gagliardini, Zanotti, Asllani, La. Martínez, de Vrij.
Trenér: Simone Inzaghi

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-čä, Rrahmani, Oliveira – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Sirigu, Marfella – Elmas, Jesus, Östigaard, Rui, Raspadori, Simeone, Zanoli, Lozano, Zerbin, Demme, Zedadka, Ndombèlé.
Trenér: Luciano Spalletti

Rozhodčí: Sozza – Meli, Peretti.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Giuseppe Meazza začne ve 20:45, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Simone Sozza, kterému budou na pomezí asistovat Filippo Meli a Giorgio Peretti.
Inter Milán

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě tabulky se ziskem 30 bodů, což ale ve vyrovnaném čele znamená pouze tříbodovou ztrátu na druhý AC Milán. V dlouhé reprezentační pauze Inter samozřejmě nezahálel a sehrál hned pět duelů, z nichž čtyřikrát vyhrál a pouze s Realem Betis se rozešel smírně.

SSC Neapol

Hosté jsou lídrem soutěže se 41 body a mají tak osmibodový náskok na AC Milán. I Neapol využila pauzu k přípravě a tréninku a sehrála čtyři zápasy. V nich porazila Antalyaspo a Crystal Palace a naopak prohrála s Villarrealem a Lille.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy Inter Milán a SSC Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62