Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Lazio - 13. listopadu 2022   20:45

Juventus
43' Kean (Rabiot) • 54' Kean  • 89' Milik (F. Chiesa)
3:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny – Bremer, Gatti, Danilo (C) – Cuadrado, Fagioli, Locatelli (85. Paredes), Rabiot, Kostić (64. F. Chiesa) – Kean (62. Di María), Milik.
Pinsoglio, Scaglia – Bonucci, Rugani, Barbieri, Soulé, Miretti.
D. Massa – D. Bindoni, A. Tegoni
Allianz Stadium, Turín
Lazio
Provedel – Marušić, Casale, Romagnoli, Hysaj (69. Gila) – S. Milinković-Savić (C) (78. Antônio), Cataldi (58. Vecino), Bašić (59. Alberto) – Romero (69. Cancellieri), F. Anderson, Pedro.
Maximiano, Adamonis – Kamenović, S. Radu, M. Bertini.

Domácí přidali v úvodu druhého dějství druhý gól a svůj náskok drželi po celý druhý poločas až do závěru, kdy třetím zásahem definitivně rozhodli o své zasloužené výhře. Hostům nebyl dopřán ani čestný úspěch, v nastavení mu byli blízko, ale gólman Juventusu dnes předvedl zcela bezchybný výkon.

Tímto se s vámi pro dnešek loučím, bylo toho opravdu víc než dost. Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc, úspěšně vkročte do nového týdne a příště u dalšího přenosu opět na počtenou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 1:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:8.
90+5'
90+5'
Ještě tedy jeden roh pro Lazio.
90+4'
Až nyní jí byli diváci svědky a byl to opět Felipe Anderson, který zamířil parádně do bližšího horního rohu, avšak polský gólman je dnes fantastický, pořádně se protáhl a rukama vyrazil balón mimo svou svatyni. Klobouk dolů.
90+3'
Hosté kombinují před velkým vápnem Juventusu, ke střele se ale žádný hráčů nemá.
90+2'
Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch, Felipe Anderson střílel z otočky velmi nebezpečně a Wojciech Szczęsny se musel pořádně natáhnout, aby konečky prstů vyrazil míč na roh.
89'
Juventus právě vstřelil branku!
O dnešním vítězi je rozhodnuto. Chiesa přihrál z levé strany přesně na střed, kde stál ARKADIUSZ MILIK, na kterého obrana zcela zapomněla, a celkem snadno odehrál balón do odkryté části hostující brány.
88'
Federico Chiesa dobře zapracoval v obraně, pohlídal míč v cestě za lajnu a jeho tým bude vhazovat.
86'
Wojciech Szczęsny trochu zaváhal při vyběhnutí, ale nakonec se mu povedlo k míči doběhnout včas a odkopnout jej do bezpečí.
85'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Leandro Paredes.
84'
Ángel Di María padl k zemi za hranicí velkého vápna, penalta se ale nepíská.
82'
Na hřišti se nic mimořádného neděje, domácí v klidu brání svůj dvoubrankový náskok a soupeře do ničeho nepouští.
80'
Matteo Cancellieri poslal svůj centr přímo do náruče připraveného domácího gólmana.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Marcos Antônio.
75'
Arkadiusz Milik střílel nebezpečně z úrovně penalty, ale trefil jen protihráče před sebou.
72'
Federico Chiesa si špatně zpracoval prudkou přihrávku a míč mu tak utekl od kopačky do zámezí.
69'
Danilo pohlídal balón při cestě do zámezí, domácí brankář tak může šetřit čas.
69'
ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Mario Gila.
69'
ze hřiště odchází Luka Romero, přichází Matteo Cancellieri.
66'
Juan Cuadrado se provinil faulem na soupeřově straně, jeho tým tak přichází o míč.
64'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Federico Chiesa.
64'
Pedro slaboučkou střelou na vzdálenější tyč nemohl domácího gólmana nějak vystrašit, ten celkem snadno zasáhl.
62'
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Ángel Di María.
61'
Luis Alberto byl blízko snížení, pravačkou ale poslal míč lehce vedle středu a Wojciech Szczęsny tak snadno zasáhl.
59'
ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Luis Alberto.
58'
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Matías Vecino.
57'
Další útočný výpad Juventusu žádnou šanci nepřinesl, Provedel bude rozehrávat.
54'
Stará dáma vede už o dva góly. Filip Kostić pálil nebezpečně z levé strany, jeho pokus dokázal ještě brankář hostů vyrazit, ovšem k dorážce před zcela prázdnou bránou se dostal MOISE KEAN, jenž měl už snadnou práci.
53'
Dlouhý nákop letí do rukavic připraveného brankáře Juventusu, který vyběhl a zasáhl.
52'
Pedrova přihrávka na druhé straně také nenašla adresáta, ale Lazio bude rozehrávat roh.
50'
Filip Kostić přihrával před bránu do malého vápna, ovšem míč přes obranu soupeře neprošel.
50'
Pískán ofsajd hostům, bylo to těsné, ale v tomto případě o ofsajd nešlo.
48'
Arkadiusz Milik byl velmi blízko navýšení vedení svého celku, levačkou pálil do bližšího dolního rohu brány, ovšem Provedel výborně zasáhl a střelu protihráče vyrazil.
46'
První půle přinesla vyrovnaný fotbal, mnoho šancí k vidění nebylo a vypadalo to, že se v prvních pětačtyřiceti minutách diváci gólu nedočkají, ovšem v závěru se přeci jen domácí dočkali a po Keanově pěkném zásahu si odnáší do kabin těsné vedení. Dokáží ho ubránit?
45+2'
45+1'
Toma Bašić pálil z dálky hodně prudce, míč ale proletěl nad domácí svatyní.
45'
Hosté kombinují na soupeřově polovině a snaží se odpovědět ještě v první půli.
43'
Hosté přišli za středovou lajnou o balón, Rabiot vyslal přihrávkou do běhu do šance svého spoluhráče, MOISE KEAN svedl souboj s vyběhnutým gólmanem, kterého dokázal obloučkem přehodit a míč se snesl do prázdné brány.
41'
Hlavička jednoho z hostů končí vedle vzdálenější tyče a na řadě je Juventus.
41'
Pěkný střelecký pokus vyslal na soupeřovu svatyni Pedro, míč však letí nad bránu. Bylo to s tečí, neboť následuje roh.
39'
Ani Juventus nebyl o moc úspěšnější a po jeho nepřesné souhře končí balón u Provedela.
37'
Kombinace na jeden dotek Laziu příliš nevyšla, domácí získávají míč.
35'
Juan Cuadrado ve vzdušném souboji utrpěl srážku s Adamem Marušićem, zpět na nohy se mu příliš nechce.
32'
Sergej Milinković-Savić pálil před hranicí vápna pouze do protihráče před sebou.
30'
Juan Cuadrado přihrával z pravé strany do vápna, tam ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
28'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Sergej Milinković-Savić). Hostující hráč fauloval unikajícího soupeře.
27'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Gleison Bremer). Další žlutý trest pro domácí, kterým se verdikt vůbec nelíbí, ale nic s tím dělat nemohou.
25'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Federico Gatti).
23'
Adam Marušić hodně tvrdě najel skluzem do Fagioliho, kartu nevidí.
21'
Přetažený centr hostů letí za domácí svatyni a Szczęsny může v klidu rozehrát.
19'
Arkadiusz Milik se však postaral o pořádné vzrušení, jeho svižná střela levačkou však proletěla vedle pravé tyče hostující svatyně. Chybělo ale málo.
18'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale šance v posledních minutách k vidění není žádná.
15'
Střílená přihrávka z pravé strany doputovala přímo do náruče Wojciecha Szczęsnyho.
13'
Hostům se do šance dostat nepovedlo, soupeř odvrací míč do bezpečí.
11'
Velká šance domácích, Nicolò Fagioli pálil levačkou bez přípravy po zemi, Provedel ale včas padl k zemi a míč zastavil.
10'
Rohový kop se Juventusu nepovedlo vybojovat, rozehrává Ivan Provedel.
9'
Juan Cuadrado si u rohového praporku nedokázal míč zpracovat, ten mu utekl od kopačky.
8'
Sergej Milinković-Savić přihrával po zemi nabíhajícímu spoluhráči, Wojciech Szczęsny byl ale rychlejší, sklouzl se po trávníku a sebral míč do rukou.
6'
Moise Kean pálil z levé strany levačkou, vzdálenější tyč ovšem minul.
5'
Arkadiusz Milik na míč letící ve vzduchu nedosáhl, akce jeho týmu tím končí.
3'
Hosté budou rozehrávat od své svatyně, zatím se na hřišti nic neděje.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Bremer, Gatti, Danilo (C) – Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostić – Kean, Milik.
Náhradníci: Pinsoglio, Scaglia – Bonucci, Rugani, Barbieri, Di María, Paredes, F. Chiesa, Soulé, Miretti.
Trenér: M. Allegri.

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, Casale, Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Bašić – Romero, F. Anderson, Pedro.
Náhradníci: Maximiano, Adamonis – Kamenović, S. Radu, Gila, Vecino, Antônio, M. Bertini, Alberto, Cancellieri.
Trenér: M. Sarri.

Rozhodčí: D. Massa – D. Bindoni, A. Tegoni.
Posledních pět vzájemných zápasů

Juventus – Lazio 2:2
Lazio – Juventus 0:2
Juventus – Lazio 3:1
Lazio – Juventus 1:1
Juventus – Lazio 2:1

V Serii A prohrála Stará dáma s Laziem na svém stadionu naposledy 14. října 2017, kdy se hosté radovali z těsného vítězství 2:1.
Lazio

Hosté se díky dvěma posledním výhrám vyšvihli na druhou příčku, před svým dnešním protivníkem ale mají jen dvoubodový náskok. Mimo svůj stadion si Lazio ze šesti odehraných mačů přivezlo čtrnáct bodů za čtyři výhry a dvě remízy, skórovalo ve dvanácti případech a jediný (!) gól inkasovalo. Čtyři poslední venkovní duely uzmulo ve svůj prospěch, naposledy se radovalo ze šťastné výhry 1:0 na hřišti městského rivala z AS.
Šest gólů je vizitka nejlepšího střelce mančaftu Cira Immobileho.
Juventus

Domácí jsou hůře postaveným týmem, ale budou hrát na své půdě. Patří jim čtvrté místo s osmadvaceti body. Doma sehráli dosud sedm zápasů a ještě nepoznali přemožitele, zaznamenali pět výher a dvě remízy, vstřelili sedmnáct gólů a pouze třikrát inkasovali, což je nejméně ze všech mužstev. Nyní drží sérii tří domácích vítězství za sebou, naposledy to byla cenná výhra 2:0 nad Interem.
Se šesti góly vede tabulku střelců Srb Dušan Vlahovič.
Dobrý den, šesti zápasy dnes bude zakončeno 15. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy, jako poslední přijde na řadu pikantní souboj dvou mužstev z předních pozic tabulky, jsou to Juventus a Lazio. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62