Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Lecce - 12. května 2023   20:45

Lazio
34' Immobile (Luis Alberto) • 90+4' S. Milinković-Savić
2:2
(1:1)
Lecce
45+2' Oudin  (Gendrey) • 51' Oudin  (Strefezza)
Lazio
Provedel – Lazzari, Casale, A. Romagnoli, Hysaj (58. Lu. Pellegrini) – S. Milinković-Savić, Antônio (73. Bašić), Luis Alberto – F. Anderson (58. Pedro), Immobile (C), Zaccagni.
Adamonis, Maximiano – Fáris, Cancellieri, Marušić, D. González, M. Bertini, S. Radu, Gila, Patric.
Maresca – Costanzo, Passeri
Stadio Olimpico, Řím
Lecce
Falcone – Gendrey (77. S. Romagnoli), Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Oudin (82. Helgason) – Strefezza (77. Gonzàlez), Lo. Colombo (68. Ceesay), Banda (68. Di Francesco).
Bleve, Brancolini – Ceccaroni, Persson, Maleh, Pongračić, Pezzella, Tuia, Askildsen, Cassandro.

Je dobojováno a zápas vítěze nepoznal. Lecce v úvodu druhé půle pokračovalo v dobrém výkonu z konce toho prvního a v 51. minutě se svou dres druhou trefou prosadil Rémi Oudin. Až tento inkasovaný gól probral Lazio ze spánku a domácí se pustili do útočení. Jenže dlouho to bylo bez úspěchu a když na konci zápasu trefil Pedro tyč, tak to vypadalo, že si hosté odvezou všechny body. Ve čtvrté nastavené minutě však přišel nepovedený odkop, hlavička Sergeje Milinkoviće-Saviće a jeho srovnání na konečných 2:2. Lazio je po tomto výsledku na průběžném třetím místě s 65 body, zatímco Lecce je na 16. místě s 32 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:13.
90+7'
90+7'
Provedel žene všechny kupředu, chce zkusit ještě jeden dlouhý nákop.
90+6'
Hostující Di Francesco hledal Helgasona, obrana domácích odkopává.
90+5'
Lazio se ještě vrhá do útoku, cítí, že by to mohlo klapnout na dokonalý obrat.
90+4'
Lazio právě vstřelilo branku!
Hra se vrátila před Falconeho a je srovnáno! Centr z pravé strany prošel do vápna, kde jej chtěl odkopnout S. Romagnoli, jenže jej poslal jen na hlavu SERGEJE MILINKOVIĆE-SAVIĆE a jeho trknutí doskákalo za brankovou čáru – 2:2!
90+4'
Daleký odkop od Falconeho, Lecce bude chtít míč co nejdéle udržet na svých kopačkách.
90+3'
Ještě jedna žlutá karta na straně hostů, za faul ji dostal Joan Gonzàlez.
90+3'
Míč je mimo hrací plochu, od své branky bude rozehrávat Wladimiro Falcone.
90+2'
Domácí mají i smůlu. Zpoza vápna napřáhl Pedro, jenže jeho pumelice skončila na Falconeho levé tyči!
90+1'
Fanoušci Lecce začínají slavit, na konečný zisk bodů si ale i oni musí ještě počkat.
89'
Falcone pomaličku rozehrává, docela tím riskuje, neboť jednu žlutou kartu už má.
88'
Vypadá to, že poslední minuty budou hodně nervózní, Lecce se chce k výhře probránit i výrazným zdržováním.
87'
Pedrova střela levačkou šla doprostřed branky, kde byl připravený Falcone.
86'
Další míče před Falconeho, ten s pomocí svých spoluhráčů zvládá vše řešit.
85'
Lecce se už jen brání a posílá míče co nejdál od vlastní branky.
84'
Lazio se snaží o tlak, je to ale dost na náhodu.
83'
Výborný Falcone, když se mu povedlo vyboxovat nepříjemný centr do vápna a navíc u toho musel snést kopanec od Zaccagniho.
82'
Zase karta pro Lecce, potrestaným plejerem byl Alexis Blin.
82'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Thórir Jóhann Helgason.
81'
Aby těch žlutých karet nebylo málo, tak ji dostal i domácí Sergej Milinković-Savić. Začíná se nám to lehce zvrhávat...
80'
Immobileho hlavička byla jen neškodným obloučkem, tohle bylo pro Falconeho snadné.
79'
Další žlutá, tentokrát na straně Lecce. Za zdržování hry ji vyfasoval gólman Wladimiro Falcone.
78'
Další žlutá karta na straně Lazia, za faul ji obdržel Luca Pellegrini.
77'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Joan Gonzàlez.
77'
ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Simone Romagnoli.
76'
Žlutou kartu za protesty dostal domácí trenér Maurizio Sarri.
76'
Immobile táhne ofenzívu Lazia, ale i další jeho střela byla bez úspěchu. Byla totiž sražena.
76'
Pěkný průnik levou stranou předvedl Immobile a dokonce se dostal i ke střele. Falcone však zachoval chladnou hlavu a nohou míč vykopl!
75'
Hosté u míče, drží hru u středu, tohle jim v tuto chvíli i stačí.
73'
Roh domácích. Falcone nejprve vyboxoval centr mimo šestnáctku a poté se jen díval, jak Bašićova střela z dálky letí vysoko nad jeho branku.
73'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Toma Bašić.
72'
Čerstvý Ceesay měl docela dost prostoru na zakončení, rozhodl se ale ještě přihrávat na střed. To už obrana domácích pokryla.
70'
Roh hostů, na centr si naskakoval Blin, jenže hlavičkoval ze záklonu a letělo to kus vedle Provedelovy branky.
69'
Na trávníku nám přibylo nervozity, diskusí a tempo se teď ztrácí.
68'
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Federico Di Francesco.
68'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Assan Ceesay.
66'
Na lavičce Lecce se chystá střídání, do hry za pár okamžiků půjde Assan Ceesay.
65'
Za řeči byl potrestán žlutou kartou hostující Rémi Oudin, bylo to zřejmě za zdržování hry.
65'
Přímý kop pro hosty, bude se centrovat z pravého křídla.
63'
Lazio se v posledních minutách zvedá, chce to jen přidat ve finální fázi...
62'
Na vysokou přihrávku si do vápna naběhl Milinković-Savić, po souboji upadl, ale ani tohle na penaltu nebude.
60'
Na opačné straně vystřelil z dálky Strefezza, jeho ráně po zemi ale scházela přesnost. Tohle šlo o poměrně velký kus mimo.
59'
Na centr z levé strany si naběhl Milinković-Savić, zakončoval z první, ale pouze do jednoho z obránců,
58'
ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Luca Pellegrini.
58'
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro.
57'
O malou chvíli později vystřelil Anderson, ale jeho pokus, lehce tečovaný, skončil přesně u Falconeho.
57'
V pokutovém území Lecce upadl Lazzari, ale rozhodčí hned ukázal, že tohle rozhodně pískat nebude.
55'
Lecce je v ráži a teď prakticky každý výpad je pro domácí tým nebezpečný.
53'
Lazio hned v protiútoku, zleva centroval Zaccagni, jenže svůj pas přehnal a míč poslal mimo dění.
51'
Lecce právě vstřelilo branku!
Předcházející varování domácím nestačilo a tak je tu trest. Lecce podniklo výpad, Strefezza přihrával na hranici šestnáctky. míč dostal přesně na nohu RĚMI OUDIN a ranou do Provedelova protipohybu upravil na 1:2!
49'
Zleva si míč na střelu navedl Banda a vyslal prudkou ránu! Provedel měl štěstí, že to šlo přesně do míst, kde stál a mohl ji vyboxovat.
48'
Lecce začalo druhý poločas aktivně, nyní se do předu tlačil z levé strany Banda, ale jeho centr byl sražen.
47'
Dlouhý aut hostů až do vápna, Baschirotto ale hlavičkovat směrem na branku nedokázal.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Je za námi první půle, která se rozjížděla velmi pozvolna, ale nakonec se z toho vyklubal slušný fotbal. V úplném úvodu měli více ze hry hosté, jenže bez pořádného tlaku a zakončení. A tak když ve 23. minutě zahodil Strefezza penaltu, tak nakonec udeřili jako první hráči Lazia. Luis Alberto vysunul Cira Immobileho a ten vůbec první ranou domácích na branku otevřel skóre. Už to vypadalo, že si římský klub své těsné vedení uhlídá do přestávky, jenže v nastaveném čase dostal prostor na střelu po zemi Rémi Oudin a zamířil přesně k tyči Provedelovy branky. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
45+4'
45+2'
No to jsou věci, hosté zvládli srovnat! Lazio dalo soupeři až mnoho prostoru pro útok, přihrávku na hranici vápna dostal RÉMI OUDIN a ten pak ranou po zemi uklidil míč přesně k tyči. Provedel se natahoval marně a je to 1:1!
45+2'
Centr před Provedela nebyl z těch úplně povedených, domácí se v poklidu ubránili.
45+1'
Šance Lecce. Na malé vápno přilétl centr, na ten si naskakoval Banda a jeho hlavička byla sražena. Roh pro hosty.
43'
Přesto se vydali dopředu a v přehuštěném prostoru se dokázali dostat i ke střele. Milinković-Savić prověřil Falconeho a ten zakročil takřka hokejovým rozklekem.
42'
V závěru první půle se domácí nikam neženou, chtějí to dohrát v klidu a bez rizika.
40'
A centr skutečně přišel. Pak i střela zpoza šestnáctky, ta ale byla sražena a Provedela neohrozila.
40'
Přímý kop pro Lecce z pravé strany. Tohle bude zřejmě dlouhý pas do šestnáctky.
39'
Domácí vyrazili vpřed, Immobile chtěl zprava vrátit přihrávku Luisi Albertovi, jenže mu pas mezi obránce moc nevyšel.
37'
Domácí si drží hru ve svém tempu, přihrávají si na vlastní polovině a lákají soupeře k vytažení se.
36'
Provedel si vyběhl daleko ze svého vápna, pomohl spoluhráčům a Lazio tak jde zase vpřed.
34'
No vida, soupeř byl uspán a Lazio udeřilo. Luis Alberto si všiml nabíhajícího CIRA IMMOBILEHO, poslal mu pas mezi obránce a elitní útočník si už věděl rady. Zblízka prostřelil Falconeho a je to 1:0.
34'
Po trochu akčnějších minutách tu máme zase útlum a sledujeme hru převážně ve středu hrací plochy.
32'
Hosté si naběhli do přehuštěného prostoru u pokutového území, skončilo to bez střeleckého vyjádření.
31'
Příhru do běhu už dostával Immobile, na poslední chvíli ale zakročila obrana Lecce a bylo po všem.
30'
Hysaj se dokázal odpoutat od dotírajícího Strefezzy a sám pak rozehrál směrem kupředu.
28'
Po dlouhé době tu byl náznak akce, který mohl být k světu. Lazzaro měl prostor na pravé straně, jenže i tento jeho pas byl zastaven hosty. Jmenovitě Umtitim.
27'
Lazzari se odhodlal ke střele kousek za vápnem, trefil ale pouze stínícího Untitiho.
25'
Lazio u míče, ale nikam se nežene. Ze strany římského klubu je to docela profesorský výkon bez náznaku nějaké jiskry.
23'
Míč si na penaltu přichystal Gabriel Strefezza, zvolil střelu po zemi, jenže branku Lazia těsně minul! Stav je stále 0:0.
22'
Situace se ještě kontrolovala u videa, ale záhy byla potvrzena. Penalta bude!
21'
Penalta pro Lecce! Domácí sice nejprve ubránili centru Bandy, ale pak dle sudího fauloval Elseid Hysaj a okamžitě se pískalo.
19'
Marcos Antônio fauloval Bandu a pískalo se proti Laziu. Domácí pak velmi protestovali proti zákroku právě Bamby, který nebyl odpískán. Sudí musí uklidňovat jak Lazzariho, tak i lavičku římských.
18'
Hosté skončili už na půlce, svou nepřesnou rozehrávkou nabídli míč soupeři.
17'
Immobile mohl po přihrávce do vápna sám zakončovat, ale rozhodl se ještě přihrávat. To mu ale vůbec nevyšlo a Gallo následně odkopl.
15'
Domácí Hysaj zajel skluzem do soupeře a mohl být rád, že nebyl dalším hráčem, potrestaným žlutou kartou.
13'
Žlutá karta tentokrát na straně Lecce, za faul loktem si ji prohlédl Lameck Banda.
12'
Luis Alberto centroval z levé strany, hledal Andersona, míč ale poslal vysoko nad něj. Rozehrává se od branky Lecce.
10'
Lazio toho zatím mnoho nepředvedlo, Falcone ještě nemusel prakticky nic ukázat.
9'
Následný centr z přímého kopu pouze lehce postrašil obranu Lazia, ta pak odhlavičkovala mimo šestnáctku.
8'
Je tu první žlutá karta utkání, za zákrok u pomezní čáry byl potrestán domácí Manuel Lazzari.
7'
První střela. Hostující Banda přihrál zleva na střed na Oudina, jeho rána z první ale letěla vysoko nad.
6'
Malá domů na Falconeho, celkem aktivní Lecce bude moci zase rozjet útočný pokus.
5'
Hosté dostali centr z levé strany do pokutového území, tím to ale celé skončilo. Dopředu jde už Lazio.
4'
Hosté reklamovali rohový kop, sudí však byl opačného názoru a ukázal na odkop od Provedelovy branky.
3'
Míč si osahal i gólman Provedel, po malé domů musel rychle rozehrávat, aby se Lecce nedostalo do případné šance.
2'
Domácí v prvním útočném výpadu, zatím to ale bylo jen jako takový průzkumný pokus bez střely.
1'

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, A. Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić, Antônio, Luis Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Fáris, Cancellieri, Marušić, González, M. Bertini, S. Radu, Gila, Pedro, Patric, Lu. Pellegrini, Bašić.
Trenér: Maurizio Sarri

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Oudin – Strefezza, Lo. Colombo, Banda.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Ceesay, Di Francesco, Ceccaroni, Persson, Maleh, Helgason, Pongračić, Pezzella, Tuia, Gonzàlez, Askildsen, S. Romagnoli, Cassandro.
Trenér: Marco Baroni

Rozhodčí: Maresca – Costanzo, Passeri.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Olimpico začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Fabio Maresca, kterému budou na pomezí asistovat Alessandro Costanzo a Matteo Passeri.
S. S. Lazio

Domácí celek stále bojuje o druhé místo za již jistým mistrem z Neapole a v současné době je s 64 body na třetím místě s dvoubodovou ztrátou za druhým Juventusem. Výsledky jsou ale hodně nevyrovnané, naposledy hrálo Lazio na trávníku AC Milán, nedokázalo skórovat, zatímco na druhé straně se trefili Binnásír a Hernández a duel skončil výsledkem 2:0 pro domácí.

US Lecce

Hosté mají zcela jiné starosti, na 16. místě mají totiž 31 body a na sestupové pozice mají pouze čtyřbodový náskok. A i tady se forma někam ztratila, neboť klub prohrál poslední dva duely. Nejprve to bylo 1:2 na půdě Juventusu a poté i doma 0:1 proti Veroně. Pro tým to tak dnes bude opravdu veledůležitý zápas, kde však rozhodně nebude favoritem.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 35. kola mezi týmy S. S. Lazio a US Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62