Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Monza - 10. listopadu 2022   20:45

Lazio
69' Romero (Pedro)
1:0
(0:0)
Lazio
Provedel – Lazzari (27. Marušić), Casale, Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Antônio (60. Cataldi), Vecino (60. Bašić) – Cancellieri (46. Romero), F. Anderson, Pedro (86. Immobile).
Maximiano, Adamonis – S. Radu, Kamenović, Alberto, Gila, M. Bertini.
Santoro – Mastrodonato, Mokhtar
Stadio Olimpico, Řím
Monza
Di Gregorio – Izzo (79. A. Carboni), Donati (58. Marlon), Caldirola – Ciurria, F. Ranocchia, Pessina (C), Augusto – Colpani (73. Caprari), Machín (58. Rovella) – Petagna (73. Gytkjaer).
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Valoti, Birindelli, D'Alessandro, Ferrarini, S. Vignato, Bondo.

Utkání je u konce a domácí jej nakonec dokázali vyhrát. Ani druhý poločas nebyl přehlídkou fotbalových parád, přesto jsme se dočkali jedné branky. Tu dal v 69. minutě Luka Romero, když dorazil Pedrovu střelu a ve svých sedmnácti letech zaznamenal první branku v Serii A. Od té doby domácí prakticky uzamkli vlastní polovinu, soupeře nepustili do žádných šancí a zápas vyhráli těsně 1:0. Po tomto výsledku mají 30 bodů a patří jim druhé místo, zatímco Monza je s 13 body na 15. místě.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:14.
90+4'
90+3'
Pád v pokutovém území Lazia, penaltu si chtěl vymodlit Carboni, nicméně srážka s Milinkovićem-Savićem faulem nebyla.
90+2'
Krátký tlak hostů u vápna, po centru hlavičkou prodlužoval Caprari, jenže na Gytkjaera to bylo až moc prudké a vysoké.
90+1'
Hostující Caprari přehnal důraz při pokusu vybojovat míč a byl mu odpískán faul na Romera.
89'
Carboni a Caprari kombinují na levé straně, jenže se vůbec nemohou dostat na dostřel.
88'
Na malou chvíli se hra přesunula k Provedelovi a právě on rychle rozehrál směrem k půlce.
87'
Lazio se nežene do velkého útočení, pouze drží míč na útočné polovině. A to římskému klubu stačí.
86'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Pedro, přichází Ciro Immobile.
85'
Domácí rychle rozehráli a prostrčení na Romera bylo opravdu dobře myšleno. Di Gregorio to ale dobře přečetl, včas vyběhl a míč skryl pod sebou.
85'
Hostující Pessina si po přistrčení Romera koledoval o žlutou kartu. Ne za faul, ale za následné protesty, gesta a vzteklé odhození míče. Sudí s ním měl ale trpělivost a vystačil si s přímým kopem.
84'
Technickou střelu po zemi vyslal Cataldi, mířil k tyči, Di Gregorio se ale zvládl natáhnout a míč lapil.
83'
U Romera skončila akce levou stranou, jeho snahu posunout vše na střed obrana Monzy odkopla.
82'
Pedro drží míč na útočné polovině, čeká na spoluhráče a proti přesile se snaží o kličky.
81'
Toma Bašić je stále v péči lékařů, ale vypadá to, že se za pár chvil zase vrátí do hry.
80'
Přímý kop pro domácí, centr z levé strany letěl na zadní tyč, odkud vracel na malé vápno Bašić, obrana Monzy to odvrátila a navíc je z toho nepříjemné zranění Bašiće, který z výšky bolestivě dopadl na záda.
79'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Andrea Carboni.
78'
Lazio nyní dobře uzamklo svou polovinu, hosté se nemohou dostat do žádné pořádné pozice pro případné zakončení.
76'
Po rozehrání přímého kopu z pravé strany zakončoval Rovella, tohle ale letělo metry nad branku.
75'
Žlutá karta na straně Lazia, za stažení Ciurriho ji dostal Adam Marušić.
73'
Monza nyní musí přidat směrem kupředu, pokud si chce z utkání, které dlouho zvládala na výbornou, odvézt alespoň bod.
73'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Christian Gytkjaer.
73'
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Gianluca Caprari.
70'
Sedmnáctiletý hráč Lazia zažívá velký okamžik a slaví s ním prakticky celý tým. Tady se dá čekat velké zápisné.
69'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí jdou po rostoucím tlaku do vedení. Nyní to bylo po akci levou stranou, kdy nejprve gólman Di Grogorio vyrazil střelu Pedra, aby se pak k dorážce zblízka dostal LUKA ROMERO a poslal míč do horní části branky. Zaznamenal svou první branku v Serii A a dostal Lazio do vedení 1:0!
68'
Stadionem se nese bouřlivý potlesk, ze střídačky totiž vstal a začal se rozcvičovat Ciro Immobile.
67'
Z pravé strany si na střed sbíhal Romero, jeho rána levačkou pak prolétla vysoko nad brankou.
66'
Lazio nyní posílá do vápna jeden centr za druhým, Marlon jej odvracel, jenže trefil pouze spoluhráče do zad a od něj se míč odrazil k brankáři. Ten celou situaci uklidnil.
64'
Už se rozehrál i zmíněný roh, do zakončení se cpali jak Milinković-Savić, tak i Bašić, ale ani jeden z nich nevymyslel střelu, která by Di Gregoria ohrozila.
63'
No a dokonce se udělovala i karta, dostal ji domácí Nicolò Casale.
62'
Přímý kop se nám změnil v kop rohový, ještě předtím ale rozhodčí řeší strkanici v šestnáctce.
61'
Přímý kop pro domácí tým, u vápna byl faulován čerstvý Bašić.
60'
ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Toma Bašić.
60'
ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Danilo Cataldi.
No a střídat se bude i na opačné straně, nyní se čeká na přerušení.
58'
ze hřiště odchází José Machín, přichází Nicolo Rovella.
58'
ze hřiště odchází Giulio Donati, přichází Marlon.
56'
Romero měl nyní na pravé straně docela dost prostoru a mohl volit zakončení, rozhodl se ovšem pro příhru na Milinkoviće-Saviće a ten, i když se snažil, tak byl u míče jako druhý. Tím prvním byl brankář Di Gregorio.
54'
Domácí Milinković-Savić si doslova naběhl do sudího, je z toho tak míč rozhodčího.
52'
Hosté zase u míče, nyní je to kombinace na vlastní polovině a do té se zapojil i gólman Di Gregorio.
51'
Carlos Augusto měl prostor pro rozvinutí akce, hledal přihrávkou Petagnu, jenže to chtělo ubrat na razanci. Prudký míč skončil u obrany Lazia.
49'
Felipe Anderson u vápna nenašel prostor pro kličku, o míč byl následně obrán.
48'
Lazio v útoku, zatím je to ale jen takové hledání prostoru pro průnik.
46'
ze hřiště odchází Matteo Cancellieri, přichází Luka Romero.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první půle, která nebyla příliš fotbalově výživná, přesto tu byl moment, který musel zaujmout. Stal se ve 13. minutě, kdy po akci hostů vytáhl efektní patičku Andrea Petagna, jenže radost z gólu mu zhatil VAR, který jej odhalil v centimetrovém ofsajdu. Na opačné straně se Lazio k žádné nebezpečné situaci nedostalo, Di Gregorio nemusel prakticky nic řešit. Gólu jsme se tak nedočkali, do šaten se tak odešlo za pro hosty určitě skvělého stavu 0:0.
45+2'
45+2'
Následný centr z přímého kopu neměl potřebnou výšku, odvrátil jej první bránící hráč Monzy.
45+1'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul kousek od pokutového území ji dostal hostující Giulio Donati.
43'
Z dálky vystřelil domácí Cancellieri, vůbec mu to ale nesedlo a byl to spíše pozdrav do nebes.
42'
Při souboji o míč fauloval hostující Petagna, s verdiktem nesouhlasil a dokonce se pustil do krátké diskuse se sudím, Ten nechal kartu za protesty v kapse.
40'
Colpani se tentokrát změnil v nahrávače, ve vápně našel Petagnu, tomu se však míč zamotal u kopaček a prakticky nevystřelil.
38'
Hosté v rychlém protiútoku, Colpani to vzal celé na sebe a vystřelil po zemi. Myslel to dobře, ranou po zemi však těsně minul!
37'
Povedený moment i na opačné straně, prostor na středu měl Machín, tohle ale poslal několik metrů nad.
36'
Domácí se na rychlou přihrávku dostali za obranu, Anderson zleva přihrál pod sebe na Vecina, ten ale z velice slušné pozice branku minul!
34'
Centr od rohového praporku se stáčel od branky, našel Izza, hlavička ovšem prolétla vysoko nad Provedelovou brankou.
33'
Monza v protiútoku, zprava centroval po zemi Ciurria, obrana Lazia odkopla na roh.
33'
Pedro reklamuje, že jej Donati při obranné práci přistrčil, rozhodčí však ukázal, že tohle faul rozhodně nebyl.
32'
Domácí celek měl přímý kop takřka od půlky, Pedro posílal centr do vápna, kde se ale nenašel nikdo, kdo by jej usměrnil na branku. Nepovedlo se to ani při následném obloučku na zadní tyč, Cancellieri na míč nedosáhl.
30'
Centr od rohového praporku nebyl vůbec povedený, s tímhle neměl Di Gregorio žádné problémy.
30'
Roh pro domácí Lazio, Pedrův centr z levé strany rázně odvrátil Carlos Augusto.
28'
Zápas nám teď trochu ztratil tempo, začalo se více bojovat a také diskutovat...
27'
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Adam Marušić.
26'
Domácí tým má problém, neboť po souboji o míč si ublížil Lazzari a verdikt lékaře po ošetření byl jasný – bude se střídat.
24'
O malou chvíli později se do vápna prodral Anderson, v závěru akce však zahrál rukou.
23'
Lazio se snaží stupňovat tlak, Pedro se dostával k centru, hledal nabíhající spoluhráče, obrana Monzy na poslední chvíli zakročila a odvrátila.
21'
Hostující Ranocchia fauloval unikajícího Pedra, Lazio bude rozehrávat kousek od půlící čáry.
19'
Milinković-Savić poslal z pravé strany prudký pas do vápna, Di Gregorio se odvážně vydal z brankové čáry a na zemi zakročil.
18'
Lazio si teď dává velký pozor na to, aby soupeř neměl prostor pro průnik k vápnu a nedošlo k něčemu podobnému, co třeba předvedl Petagna.
16'
Ještě se vraťme k předcházející akci, v ofsajdové pozici byl střelec Petagna o špičku kopačky! I takto malý detail může tedy rozhodnout o uznání branky...
15'
Domácí u míče, střela z vápna ale nemohla Di Gregoria vůbec ohrozit. Ten už rozehrává před.
13'
Hosté byli chvíli ve vedení a to opravdu po nádherné brance. Monza podnikla výpad na pravou stranu, kde byl Colpani, ten naservíroval příhru na malé vápno, kde Andrea Petagna předvedl pohotovou patičku a tu křížem uklidil ke vzdálenější tyči. Provedel se mohl jen podívat za míčem, ale mohl si nakonec oddechnout, neboť se kontrolovalo video a po krátké chvilce rozhodčí ukázal, že se jednalo o ofsajd!
11'
Tak ani tento centr nebyl z těch povedených, Lazio se ubránilo a dostalo míč k půlce.
10'
Po rohu přišla střela z odraženého míče, ta byla zblokována. Sražena byla i dorážka a Monza rozehraje druhý roh.
9'
No vida, byla tu první akce Monzy, z velké dálky vystřelil Coplani, Provedel míč neudržel a byl rád, že vyrazil na roh.
8'
Stále čekáme na první vážnější okamžik zápasu, je to zatím spíše oťukávání.
7'
Cancellieri sice nepřešel po pravé straně, Lazio však bude pokračovat alespoň autovým vhazováním.
5'
Obrana v červených dresech vystavěla u vápna neprostupný val v několika vlnách, domácí ji marně dobývají přihrávkami na krátkou vzdálenost.
5'
Monza se ještě prakticky nepotkala s míčem, dopředu jde z hloubi vlastní půle zase Lazio.
4'
Po krátkém obléhání pokutového území to z dálky zkusil Milinković-Savić, jeho rána ale prolétla poměrně velký kus nad břevnem.
3'
Nevyšel ani další výpad, tentokrát po levé straně, Andersonův centr byl sražen a jelikož byl on sám tím posledním, kdo se míče dotkl, je tu odkop od Di Gregoriovy branky.
2'
Domácí tým se hned po rozehrání dostal do útoku pravou stranou, míč jim ovšem těsně utekl do zámezí.
1'

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Antônio, Vecino – Cancellieri, F. Anderson, Pedro.
Náhradníci: Maximiano, Adamonis – S. Radu, Kamenović, Alberto, Romero, Immobile, Cataldi, Gila, Marušić, M. Bertini, Bašić.
Trenér: Maurizio Sarri

AC Monza: Di Gregorio – Izzo, Donati, Caldirola – Ciurria, F. Ranocchia, Pessina (C), Augusto – Colpani, Machín – Petagna.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Rovella, Marlon, A. Carboni, Valoti, Caprari, Birindelli, D'Alessandro, Ferrarini, Gytkjaer, S. Vignato, Bondo.
Trenér: Raffaele Palladino

Rozhodčí: Santoro – Mastrodonato, Mokhtar.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžik začne.
Zápas na Stadio Olimpico začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Antonio Santoro, kterému budou na pomezí asistovat Vito Mastrodonato a Gamal Mokhtar.
S. S. Lazio – AC Monza

Favoritem tohoto utkání bude domácí tým, který je v tuto chvíli na třetím místě tabulky s 27 body a tříbodovou ztrátou na druhý AC Milán. Naposledy se Lazio představilo na trávníku AS Řím a tento duel rozhodla jediná trefa, a to hostující Felipeho Andersona. Lazio tak odčinilo ligovou prohru se Salernitanou i pohárovou s Feyenoordem.

Monza je zatím na 15. místě s 13 body a do dnešního utkání půjde s výhrou v zádech, neboť v posledním utkání dokázala porazit na svém trávníku Veronu 2:0. O góly se postarali Augusto a Colpani.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání mezi týmy S. S. Lazio a AC Monza.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62