Serie A - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Verona - 11. září 2022   18:00

Lazio
68' Immobile (Lazzari) • 90+5' Alberto (Zaccagni)
2:0
(0:0)
Lazio
Provedel – Lazzari (76. Hysaj), Gabarrón, Marušić, Milinković-Savić – Casale, Antônio (65. Vecino), Bašić (55. Alberto) – Anderson (65. Cancellieri), Immobile /C/, Zaccagni.
Maximiano, Adamonis – Romagnoli, Kamenović, Radu, Gila, Bertini, Romero.
Irrati – Rossi, Perrotti
Stadio Olimpico, Řím
42 832 diváků
Verona
Montipò – Ceccherini (61. Cabal), Hien, Coppola – Terracciano (61. Depaoli), Ilić, Veloso /C/ (36. Tameze), Lazović (70. Hrustić), Doig – Lasagna (70. Kallon), Henry.
Berardi, Perilli – Dawidowicz, Günter, Hongla, Verdi, Cortinovis, Faraoni.

Lazio loni od Hellasu Verona inkasovalo celkem sedm branek, dnes ale udrželo v Římě čisté konto a slaví zaslouženě dvougólové vítězství. Rozhodující gól vstřelil v 68. minutě Ciro Immobile hlavou, v posledních vteřinách nastavení ho ještě zpečetil skóre Luis Alberto Romero. Hosté si toho během 90 minut moc nevypracovali, hráli velice nečistě a nepřidali ani za nepříznivého stavu celkově průměrného zápasu.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 6:23.
90+5'
90+5'
Lazio právě vstřelilo branku!
Sudí nechal dohrát akci, Zaccagni nesobecky přihrával na velkém vápně a přestože měl LUIS ALBERTO ROMERO proti sobě snad šest hráčů, po zemi propálil ranou k tyči všechny.
90+4'
Místo zakončení však Yayah Kallon jen filmoval pád v pokutovém území.
90+4'
Sergej Milinković-Savić zkazil přihrávku na Immobileho, hosté ihned mohou přejít do protiútoku a Henry si vynutil faul.
90+3'
Lazio dohrává ve falešném oslabení, za třísla se drží Zaccagni a jen kulhá po hřišti. Provedel nespěchá s odkopem od brány.
90+2'
Ivan Ilić si udělal prostor v šestnáctce, zvládl rychlou kličku kolem dvou hráčů před malým vápnem, ale střelou po zemi našel jen připraveného Provedela.
90'
Immobile vyslal Cancelleriho do úniku, který i zakončil blafákem brankáři do sítě. Radostí přeskočil i reklamní panel, netuše, že vybíhal z jasného ofsajdu.
89'
Verona ve druhé půli ještě netrefila bránu a další nepodařený nákop ze standardky tuto statistiku nezmění.
87'
Dnešní utkání sleduje 42 832 diváků.
85'
Po rohu hlavičkuje Vecino vysoko nad břevno.
84'
Střídající Cancellieri oběhl ze strany Hiena a z plného běhu pálil na přední tyč. Montipò prudkou střelu vyráží na roh.
83'
Příval žlutých karet pokračuje, v dresu Lazia ji vidí Elseid Hysaj.
80'
O půl minuty později vidí žlutou kartu také hostující Isak Hien, který postavil zeď do cesty Zaccagnimu.
79'
Za nafilmovaný pád v šestnáctce dostává žlutou kartu Luis Alberto Romero (Lazio Řím).
79'
Sergej Milinković-Savić nemohl hrát, když se nestačil vrátit z ofsajdu.
76'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází zraněný Manuel Lazzari, přichází Elseid Hysaj.
74'
Kallon se prokličkoval vpřed a našel své střele cestu mezi trojicí hráčů Lazia. Mířil však metr vedle pravé tyče.
73'
Trocha dohadů po odpískaném faulu Lazia vedla trenéra Sarriho k urážlivému gestu prostředníčkem, které ho asi bude stát nějakou tu „liru“.
70'
Hellas Verona reaguje dvojím a posledním střídáním:
odcházejí Kevin Lasagna a Darko Lazović, přicházejí Yayah Kallon a Ajdin Hrustić.
68'
CIRO IMMOBILE si našel správný prostor v šestnáctce, kroucený pas Lazzariho mu po odskoku o trávník přistál přímo na hlavě a jeden z nejlepších kanonýrů italské ligy trkl neomylně do sítě.
67'
Standardní situaci však snadno odhlavičkoval ze šestnáctky Hellasu Depaoli.
66'
Žlutá karta pro Hellas Verona. Juan Cabal faulem na Lazzariho navíc zavinil krátký roh.
65'
Dvojnásobně střídá Lazio Řím:
ze hřiště odcházejí Brazilci Anderson a Antônio, přicházejí Matías Vecino a Matteo Cancellieri.
64'
Luis Alberto Romero založil i zakončil krásnou souhru Lazia s Marušićem a Immobilem, která jen o fous neskončila úvodním gólem.
63'
Žlutá karta pro Hellas Verona (Diego Coppola).
61'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Filippo Terracciano a nevrátí se na něj ani zraněný Federico Ceccherini, naopak přicházejí Juan Cabal a Fabio Depaoli.
60'
Lazio hraje krátkodobou přesilovku, u postranní čáry již Verona chystá střídání.
57'
Lazzari vytrčil nohu a srazil Lasagnův centr zblízka na pátý roh hostů.
55'
Lazovićův kroucený centr sklepl Marušić hrudí brankáři Provedelovi.
55'
ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Luis Alberto Romero.
54'
Lasagnův průnik zarazil vypíchnutím do autu Marušić.
52'
Na rohy teď vede Hellas 4:1, přestože jinak má více ze hry Lazio.
51'
Immobile se vzájemně držel za dres s Hienem, okopávali se a nic si nedarovali. Pád domácího útočníka nepřiměl rozhodčího k odpískání pokutového kopu.
50'
Anderson dostal míč od Zaccagniho, oklamal snadno dva protihráče, ale posledního zadáka Verony nepropálil.
48'
Lasagna rozhodil v pohybu obránce a v náběhu na Lazovićův pas pokračovat nemohl.
47'
Po zastaveném průniku Felipeho Andersona zakopávají hosté míč až před Provedela.
46'
Branka v prvním poločase na Olympijském stadiónu v Římě nepadla. Po opatrných zhruba 20 minutách už byl k vidění zajímavější fotbal, převaha je na kopačkách Lazia, ale dost nečistě hrající Hellas také dokáže zahrozit z protiútoků a remíza je zatím asi zasloužená.

Statistiky první půle:
Držení míče 63% – 37%, střely na bránu 2:0, střely mimo 2:3, rohy 1:3, ofsajdy 1:1, fauly 1:13.
45+3'
45+1'
Thomas Henry po rohu trefil volejem o zem hodně nečekaně pro protihráče, míč skočil o trávník a odrazil se o břevno domácí brány!
45+1'
Doigova sražená přihrávka vynesla druhý roh Veroně.
45'
Immobile ve skluzu nedosáhl na Antôniovu kolmici, kterou tak sebral brankář Verony.
45'
Lazzari stačil odcentrovat od koncové lajny, Montipò míč promáchl, ale nedostal se k němu ani nikdo z Římanů.
44'
Žlutá karta pro Hellas Verona (Federico Ceccherini).
42'
Krajní obránce Manuel Lazzari nasprintoval po pravé straně do šance, odolal Doigovu lehkému sáhnutí na rameno a střílel těsně vedle zadní tyče.
40'
Chyb je dnes k vidění nečekaně moc. Terracciano se ukopl při centru zprava, míč přistál za bránou Lazia.
39'
Coppolo s Tamezem neprošli v tandemu levým křídlem, prvně jmenovaný poté zatahal protihráče za dres.
39'
Nakopávaný míč přiťukl hlavou do náruče hostujícího brankáře Ceccherini.
36'
Zraněný Miguel Veloso ještě stihl na hřišti vendettu, nyní ale musí ze hry, v dresu Hellasu Verona jej vystřídal Adrien Tameze.
35'
Žlutá karta pro Hellas Verona. Miguel Veloso oplácel Milinkovići-Savićovi.
33'
Na hřišti byl ošetřován veronský kapitán Veloso. Prozatím se vrací do hry, která tak může pokračovat.
30'
Chyby v rozehrávce se nevyvaroval ani domácí brankář Provedel, což chtěl okamžitě potrestat Terracciano, lobem z dálky však opuštěnou bránu netrefil.
28'
Montipò vyběhl odvážně za velké vápno a skluzem před Immobilem napravil chybu obránce Doiga.
27'
Immobile sklepl míč pod sebe na Tomu Bašiće, jehož nádherný projektil z 25 metrů vyškrabuje Lorenzo Montipò na tyč!
26'
Anderson prostrčil míč na Bašiće, který v šestnáctce odpadl od protihráče. O faul se nejednalo.
25'
První přímá střela přichází v 25. minutě. Vyslal ji pěkně z otočky Sergej Milinković-Savić, jenže mířila doprostřed brány, Montipovi stačilo nastavit náruč.
24'
Probíhá vyrovnaná bitva o střed pole bez šancí.
21'
Andersonovi uskočil míč od nohy, protiakci založil hostující kapitán Veloso, ale domácí obrana se stačila zatáhnout.
19'
Okamžitě na druhé straně zaútočil nebezpečně Kevin Lasagna, pokus obstřelem však míří daleko od domácí brány.
19'
Felipe Anderson pronikl veronskou obranou do pokutového území a místo přihrávky zvolil překvapivou střelu, která se mezi tyče nevešla.
18'
Tvrdá rána Adama Marušiće byla přizvednuta nad břevno, Lazio získává první roh zápasu.
17'
Lazović nakopl zleva míč vnější šajtlí jen do náruče Ivana Provedela.
15'
64% držení míče, nula střel. Taková je bilance Lazia po první čtvrthodině.
13'
Brankář Verony Lorenzo Montipò vyběhl pro míč za velké vápno, trochu ho ale zaskočil odskok a kostrbatě odehrál balon do zámezí.
10'
Na hřišti je stále v péči lékaře a maséra domácí Manuel Lazzari, ale vstává po svých.
8'
Hostující Doig udeřil Lazzariho, míč se vrací na kopačky Lazia.
7'
Protiútok Hellasu zastavil odmávaný ofsajd.
5'
Coppola přinutil napadáním Milinkoviće-Saviće k odkopu křížem naslepo.
3'
První roh kopali fotbalisté Hellasu Verona, ale neprosadili se.
1'
Pokud někdo vyhraje, budou to modří. Lazio nastupuje v tradičních bleděmodrých dresech, Hellas v tmavším odstínu téže barvy.

S. S. Lazio Řím: Provedel – Lazzari, Gabarrón, Marušić, Milinković-Savić – Casale, Antônio, Bašić – Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Maximiano, Adamonis – Romagnoli, Kamenović, Hysaj, Radu, Gila, Vecino, Luis Romero, Bertini, Luka Romero, Cancellieri.
Trenér: Sarri.

Hellas Verona: Montipò – Ceccherini, Hien, Coppola – Terracciano, Ilić, Veloso (C), Lazović, Doig – Lasagna, Henry.
Náhradníci: Berardi, Perilli – Dawidowicz, Cabal, Günter, Hongla, Hrustić, Verdi, Depaoli, Cortinovis, Faraoni, Tameze, Kallon.
Trenér: Cioffi.

Rozhodčí: Irrati – Rossi, Perrotti.
Vzájemné zápasy byly loni bohaté na góly. Na podzim zvítězila Hellas doma nad Laziem 4:1, odveta v Římě v posledním kole minulého ročníku skončila remízou 3:3, když Lazio otáčelo z 0:2 na 3:2, ale vedení také neudrželo. Dlouhodobě má ale vyšší úspěšnost, bilance posledních 10 zápasů je 6-2-2 (23:13) ve prospěch Lazia.
Hellas Verona to má přesně naopak, čtyři kola čekala na vítšzství a dočkala se až minulou neděli doma proti janovské Sampdorii 2:1. Z hřišť soupeřů zatím přivezla dvě remízy.
V pěti kolech se dvakrát trefili do sítě Lasagna a Henry.
S.S. Lazio Řím zahájilo ve čtvrtek úspěšně Evropskou ligu výhrou 4:2 nad Feyenoordem Rotterdam. V italské Serii A naopak v minulém kole utrpělo první porážku v sezóně doma od Neapole 1:2 a má ještě co napravovat.
Po dvou gólech mají zatím na svém kontě hned čtyři fotbalisté Lazia: Immobile, Romero, Vecino a Anderson. Pro zranění kotníku nebude k dispozici Pedro Rodríguez.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62