Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Juventus - 29. října 2022   18:00

0:1
(0:0)
Juventus
73' Fagioli  (Iling)
Lecce
Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo – Hjulmand (C) – Strefezza (82. Di Francesco), Gonzàlez (87. P. Rodríguez), Blin (60. Askildsen), Oudin (60. Banda) – Ceesay (82. Colombo).
Bleve – Pezzella, Tuia, Listkowski, Çetin, Bistrović, Helgason, Umtiti, Persson, Dermaku.
Chiffi – Mondin, Affatato
Stadio Comunale Via del Mare, Lecce
Juventus
Szczęsny – Gatti, Danilo, Sandro – Cuadrado (C), Rabiot, McKennie (46. Fagioli), Kostić (72. Iling) – Miretti (62. Kean), Soulé (84. Bonucci) – Milik.
Pinsoglio, Perin – Rugani, Compagnon.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:13.
Po závěrečném hvizdu tu máme ještě emoce. Domácím se nelíbí, že je sudí nenechal rozehrát ještě jeden rohový kop a bezprostředně po tom prvním utkání ukončil.

Juventus si každopádně z Lecce odváží těžce vybojovanou výhru 1:0. Po nevýrazné první půli hosté ve druhém dějství přidali na aktivitě a šli si za vedoucím gólem. Ten nakonec v 73. minutě vstřelil mladíček Nicolò Fagioli, který na svůj premiérový zásah v Serii A jistě nikdy nezapomene. Trefil se totiž náramně, když se míč po jeho střele odrazil do brány od vzdálenější tyče. Domácí si za celý zápas směrem dopředu téměř nic nevytvořili. Výjimkou byla v závěru střela kapitána Hjulmanda, která skončila na tyči.
90+6'
90+5'
Lameck Banda centroval z levé strany. Hosté míč uklidili na roh. Do šestnáctky míří i brankář Falcone!
90+3'
Právě Di Francesco nyní centroval do šestnáctky z pravé strany, ale šance pro Lecce z toho nevzešla.
90+2'
Žlutá karta pro domácího Federica Di Francesca. Ten sestřelil Samuela Ilinga.
89'
Po rohovém kopu Pabla Rodrígueze se míč dostal na pravý roh šestnáctky k Mortenovi Hjulmandovi, který střílel po zemi a orazítkoval vzdálenější tyč Szczęsného svatyně! Hosté si nyní hodně oddechli.
89'
Domácí budou zahrávat rohový kop. Ještě se čeká, až se zvedne ze země Fagioli, který má drobní zdravotní problém.
87'
Moise Kean byl povalen u rohového praporku, kde tedy získal, co chtěl. Standardní situaci.
87'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Pablo Rodríguez.
87'
Alex Sandro nalevo dobře udržel míč a získal pro hosty autové vhazování.
85'
Na zemi skončil Alex Sandro. Zákrokem z boku k tomu přispěl Di Francesco. Hosté budou rozehrávat.
84'
Matías Soulé už také dohrál. Nahradil ho zkušený stoper Leonardo Bonucci.
83'
Vypadá to, že křeče sužují Matíase Soulého. Hostující fotbalista se jen pomalu zvedá na nohy.
82'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Federico Di Francesco,
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo.
81'
Baschirotto se po krátkém ošetření zvedl a bude schopen pokračovat.
80'
Federico Baschirotto si naskočil na záda Milika a nepříjemně upadl na zem. Zřejmě se i uhodil do hlavy a musí být ošetřen.
79'
Rohový kop domácích. Centr Strefezzy si našel Ceesay, který vracel míč hlavou do ohně. Hostující obrana odvrátila k Mortenovi Hjulmandovi, jenž se prezentoval nepovedenou střelou zpoza šestnáctky.
78'
Samuel Iling zajel ve středu hřiště ostře do Lamecka Bandy. Hostující hráč za to dostal žlutou kartu.
77'
Hosté zatím nadále drží otěže zápasu ve svých rukách a nepůjčují soupeři míč.
75'
Bude zajímavé sledovat, jak domácí odpoví. Ve druhém poločase se dosud jen bránili náporu Juventusu.
73'
Juventus právě vstřelil branku!
Tak tohle byl nádherný gól! NICOLÒ FAGIOLI si navíc otevírá střelecký účet v Serii A. Hostující mladíček převzal míč na levém rohu pokutového území soupeře. Měl dost času, aby se s ním otočil a jeho následná střela pravačkou neměla chybu. Brankář Falcone jen sledoval, jak balón naráží do jeho vzdálenější tyče a od ní se odráží do brány.
72'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Samuel Iling.
71'
Marin Pongračić fauloval Keana a hosté budou zahrávat standardní situaci. Navíc žlutá karta pro obránce Lecce.
70'
Ani z rohového kopu hosté nevytěžili vedoucí gól.
69'
Z levé strany centroval Filip Kostić. Míč se dostal k Juanovi Cuadradovi, jehož ránu tečoval vedle brány Banda. Roh pro Starou dámu.
68'
Hosté jsou po změně stran jasně lepší. Zatím se ale nemohou prosadit střelecky.
67'
Centr Juana Cuadrada z pravé strany oslovil Moiseho Keana, který snad stehnem zakončoval těsně vedle pravé tyče z pohledu gólmana Lecce!
64'
Moise Kean prodloužil přihrávku Fagioliho na Arkadiusze Milika. Ten levačkou z hranice šestnáctky prověřil Wladimira Falconeho, který předvedl kvalitní zákrok a míč letící po jeho levé ruce vyrazil
63'
Střídající Banda dal Gallovi příliš dlouhou přihrávku a jeho spoluhráč míč na hrací ploše nedoběhl. Kope se od brány Juventusu.
62'
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Moise Kean.
61'
Hodina hry za námi. Juventus po změně stran přeci jen přidal na tempu. Finální fázi akcí by ale potřebovali hráči Staré dámy trochu zjednodušit.
60'
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Lameck Banda,
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Kristoffer Askildsen.
59'
Assan Ceesay byl u míče později než Danilo a následně obránce Juventusu fauloval. Vysloužil si žlutou kartu.
58'
Hosté v posledních minutách výrazně přidali a dostávají Lecce pod stále větší tlak.
55'
Miretti nyní sebral dobrým napadáním míč protihráči a zleva utíkal na bránu Lecce. Ještě hledal Milika, před ním ale balón odkopl obránce. Domácí si začínají koledovat vlastními chybami.
54'
Gallo nyní prohnal těžkou malou domů brankáře Falconeho. Ten to zvládl a jeho obránce se mu již také omlouvá.
53'
Tohle hosté až příliš překombinovali! Fabio Miretti dostal hezkou přihrávku doleva za obranu. Ještě posouval do strany na Kostiće, který nahrával před bránu Arkadiuszovi Milikovi. Ten místo toho, aby to vzal na sebe, ještě patičkou hledal Juana Cuadrada, před kterým balón zalehl brankář Falcone!
51'
Z dálky to zkusil Valentin Gendrey. Zamířil jen nad bránu Juventusu.
50'
Juan Cuadrado se v pokutovém území soupeře neprosadil. Naopak si pomohl faulem proti bránícímu hráči, kterého přistrčil na trávník.
48'
Hosté se dostali k dalšímu zakončení po standardní situaci. Hlavičku Federica Gattiho však poměrně snadno zlikvidoval Falcone.
46'
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Nicolò Fagioli.
46'
První poločas souboje Lecce s Juventusem moc atraktivní podívanou nepřinesl. Hostům sice neschází nasazení, ale z jejich snahy vyplívají jen fauly a žluté karty. Jedinou příležitost měl krátce před přestávkou Rabiot, jehož hlavičku však vyrazil domácí brankář Falcone.
45+1'
45+1'
Hosté už to na půlce jen dohrávají, dopředu s míčem nespěchají.
45'
První půle pomalu spěje ke svému konci. Brzy se snad dozvíme, zda rozhodčí něco nastaví.
44'
Série rohů Juventusu. Domácí se zatím úspěšně brání.
43'
Nakonec z toho byly dva rohy v krátkém sledu. Po tom druhém už přišla příležitost Staré dámy. Na centr Kostiće si naběhl Adrien Rabiot, jehož hlavičku vytěsnil mimo svou bránu Falcone!
42'
Alex Sandro nahrál zleva do šestnáctky Matíasovi Soulému. Ten dával pod sebe Fabiovi Miretimu, po jehož tečované střele budou hosté kopat roh.
41'
Filip Kostić nastřelil ruku Gendreye. Reklamuje, že se mělo pískat, ovšem vhazovat budou domácí.
39'
Domácí celek kombinoval v okolí šestnáctky Juve. Míč šel doprava, odkud centroval Valentin Gendrey. Střed obrany hostí si poradil.
37'
Roh také na druhé straně. Vybojoval ho Gendrey. Přetažený centr na zadní tyč si našel Assan Ceesay, který ho hlavou vracel před bránu. Tam se míč odrážel k Blinovi, ovšem vše vyřešil včasným vyběhnutím Wojciech Szczęsny.
36'
Po rohu Cuadrada se balón odrazil k Fabiovi Mirettimu. Míč po jeho sražené střele doputoval do rukavic brankáře Falconeho.
35'
Hosté se usadili na útočné polovině. Obehráli to z levé strany na pravou. Nakonec přišel centr Cuadrada, který byl odvrácen na roh.
34'
Federico Gatti vystoupil proti přihrávce na Ceesaye a odkopl míč do autu.
33'
Valentin Gendrey odcentroval z pravé strany hřiště. Obrana Juventusu byla na svých místech.
32'
Z velké dálky to zkoušel Adrien Rabiot. Hostující záložník mířil do středu brány Lecce, ale alespoň evidujeme první střelu mezi tyče.
31'
Domácí nyní drží míč na polovině hřiště a snaží se rozehrát nějakou nebezpečnější útočnou akci.
29'
Federico Gatti zatáhl za dres unikajícího Ceesaye. Čtvrtý hráč Juventusu si dnes prohlédl žlutou kartu.
27'
Tohle konečně vypadalo docela nebezpečně. Hostující kapitán Juan Cuadrado se dostal s míčem na pravou stranu šestnáctky a takovou polostřelou polopřihrávkou hledal někoho ze spoluhráčů na zadní tyči. Ti tam však scházeli a balón prošel vedle brány.
26'
Weston McKennie špatně zpracoval míč, který se dostal ke Strefezzovi, a americký záložník Juventusu ho zatáhl rukou za dres. Sudí nechal akci domácích pokračovat a už se k situaci zřejmě vracet nebude.
25'
Utkání i přes vysoké nasazení zatím probíhá bez šancí. Neviděli jsme ani střelu na bránu.
23'
Další žlutá karta pro hosty. Za skluz proti Joanovi Gonzàlezovi ji obdržel Arkadiusz Milik.
22'
Rychlý kontr domácích. Centr z pravé strany hledal nabíhajícího Assana Ceesaye, který nedosáhl na míč.
21'
Centr Cuadrada byl odvrácen. Hosté zůstali u míče a dostali balón zpátky do pokutového území. Tam však přišel útočný faul McKennieho, který ve snaze vystřelit kopl Alexise Blina, což rozhodčí viděl.
20'
Cuadrado si došel pro nedovolený zákrok od Galla. Standardní situace pro Juventus.
19'
Hosté působí poněkud přemotivovaně. Už předvedli několik ostřejších zákroků a schytali také dvě žluté karty.
17'
Rozhodčí si všiml nedovoleného zákroku hostujícího kapitána Juana Cuadrada. Kolumbijský reprezentant si prohlédl žlutou kartu.
16'
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko. Z tohoto druhu exekuce nic vážného nevytěžili.
15'
Dobrý centr Antonina Galla z levé strany. Balón odehrál na roh Gatti.
14'
Už se opět hraje. Domácí fotbalista bude po obstřiku moci pokračovat.
12'
Fabio Miretti tvrdě dohrál Rémiho Oudina, za což obdržel žlutou kartu. Domácí hráč se zatím nezvedá z trávníku.
11'
Domácí měli k dispozici svůj první roh v zápase. Centrovaný míč ale pohlídala obrana Juventusu.
7'
Fabio Miretti napřáhl z hranice šestnáctky. Rána mladého záložníka Juve neměla špatné parametry, ale trefila obránce.
6'
Vidíme také ostré souboje. Nyní se provinil faulem domácí Assan Ceesay.
3'
Zatím je to taková klasická úvodní oťukávaná. Oba celky se střídají v držení míče.
1'

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Gallo – Hjulmand – Strefezza, Gonzàlez, Blin, Oudin – Ceesay.
Náhradníci: Bleve – Pezzella, Di Francesco, Tuia, Listkowski, P. Rodríguez, Colombo, Çetin, Bistrović, Helgason, Askildsen, Umtiti, Persson, Dermaku, Banda.
Trenér: Marco Baroni

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Danilo, Sandro – Cuadrado, Rabiot, McKennie, Kostić – Miretti, Soulé – Milik.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Bonucci, Rugani, Fagioli, Compagnon, Kean, Iling.
Trenér: Massimiliano Allegri

Rozhodčí: Chiffi – Mondin, Affatato.
US Lecce (17. místo, 1 – 5 – 5, skóre 9:14, 8 bodů)
Nováček soutěže nemůže mít jiný cíl než záchranu. Lecce se také nachází těsně nad sestupovým pásmem. Na první nesestupové pozici má náskok dvou bodů na osmnáctou Sampdorii. Svěřenci kouče Marca Baroniho naposledy zvítězili v 7. kole, výsledkem 2:1 zdolali Salernitanu na jejím hřišti. Naposledy Lecce padlo 0:2 v Bologni.

Posledních 5 zápasů Lecce:
Salernitana – Lecce 1:2
Lecce – Cremonese 1:1
AS Řím – Lecce 2:1
Lecce – Fiorentina 1:1
Bologna – Lecce 2:0
Juventus FC (8. místo, 5 – 4 – 2, skóre 17:7, 19 bodů)
Juventus prožívá horší období. V ligové tabulce mu patří až osmé místo. Ligu mistrů navíc slavný klub opustí už po skupinové fázi, o čemž definitivně rozhodla úterní porážka 3:4 na hřišti portugalské Benfiky. V Serii A se Stará dáma prezentuje dobrou obranou, dosud inkasovala jen sedmkrát. Naopak sedmnáct nastřílených gólů je ve srovnání s dalšími velkými kluby málo. Minulý víkend si hráči Juve přeci jens kóre vylepšili, když doma přehráli 4:0 Empoli.

Posledních 5 zápasů Juventusu:
AC Milan – Juventus 2:0
M. Haifa – Juventus 2:0 (LM)
Turín – Juventus 0:1
Juventus – Empoli 4:0
Benfica – Juventus 4:3 (LM)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci 12. kola italské Serie A dojde také na souboj Lecce a Juventusu. Hosté z Turína se budou muset vzpamatovávat ze zklamání, kterým rozhodně je brzké vypadnutí z Ligy mistrů. Na půdě sedmnáctého celku tabulky by si ale neměli dovolit zaváhat.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62