Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Sassuolo - 25. února 2023   20:45

0:1
(0:0)
Sassuolo
65' Thorstvedt  (D. Berardi)
Lecce
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Tuia, Gallo – Blin (73. Gonzàlez), Hjulmand (C), Maleh (80. Askildsen) – Strefezza, Ceesay (46. Lo. Colombo), Banda (46. Oudin).
Bleve, Brancolini – Cassandro, Ceccaroni, Lemmens, Helgason, S. Romagnoli, Pezzella.
Baroni – Zingarelli, Trinchieri
Stadio Via del mare, Lecce
Sassuolo
Consigli (C) – Zortea, Erlić, Ruan, Rogério – Frattesi (61. Thorstvedt), Obiang (60. López), Henrique – D. Berardi (90+5. G. Ferrari), Defrel (61. Pinamonti), Bajrami (83. Ceïde).
Pegolo, Russo – L. D'Andrea, Álvarez, Harroui, Marchizza.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 11:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:7.
Fotbalisté Sassuola vítězí v Lecce 1:0 brankou Kristiana Thorstvedta z 65. minuty a nutno podotknout, že jejich vítězství je zasloužené, neboť byli nebezpečnější a Lecce v domácím prostředí ani jednou nevystřelilo na branku.
90+5'
90+5'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Gian Marco Ferrari.
90+3'
Gendreyův nákop do pokutového území sice našel Baschirotta, ten ale v těžké pozici hlavičkoval výrazně mimo branku.
90+2'
Lecce na levé straně vybojovalo svůj čtvrtý rohový kop, ani z něj ale nijak nezahrozilo.
90+1'
Sassuolo dlouho míč neudrželo, dopředu mohou domácí.
90+1'
V úvodu nastavení hosté disponují rohovým kopem a pochopitelně nijak nespěchají, což vyvolalo pískot publika.
90'
Rozhodčí Baroni oddaluje závěrečný hvizd o 5 nastavených minut.
89'
Oudinův přetažený centr našel jen Matheuse Henriqueho, navíc byl domácím zpětně máván ofsajd.
88'
Po odrazu míče do zámezí mohou domácí vhazovat poblíž středové čáry, zatím jsou daleko od ohrožení Andrey Consigliho.
86'
Berardiho centr brankář Falcone vyrazil jen k Emilu Ceidemu, ten technickou střelou mířil vysoko nad vzdálenější horní roh domácí branky.
85'
Pinamonti vybojoval rohový kop pro Sassuolo, to jsou cenné desítky sekund pro hosty u pokutového území soupeře.
83'
ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Emil Ceïde.
82'
Přeci jen si domácí vypracovali obrovskou šanci! Přetažený centr Hjulmanda Oudin vracel před branku, kde se míč odrazil před Strefezzu, před nímž zívala takřka prázdná branka, Strefezza ji ale trestuhodně minul!
82'
Lecce má momentálně jen 65% úspěšnost přihrávek, což dokumentuje celou řadu nepřesností v domácích řadách.
80'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Youssef Maleh, přichází Kristoffer Askildsen.
79'
Nadále platí, že Lecce je sice střelecky výrazně aktivnější (12:6), přesto domácí ještě nevystřelili na branku, ani žádná z dalších jejich střel nebyla vůbec nijak nebezpečná.
78'
Další faul je pískán Matheusi Henriquemu, rozehrávat mohou domácí.
76'
Nedim Bajrami to z volného kopu zkoušel přímo na branku, mířil ale přímo doprostřed a Wladimiro Falcone si připsal jednoduchý zákrok.
75'
Domenico Berardi musí být ošetřen.
74'
Po střetu s Federicem Baschirottem zůstal na trávníku Domenico Berardi a domácí obránce bude po páté žluté kartě chybět v utkání na Interu Milán.
73'
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Joan Gonzàlez.
71'
Strefezza u pravé postranní čáry přihrál do běhu Gendreymu, jeho centr ale doputoval jen do náruče brankáře Consigliho.
71'
Lorenzo Colombo se v pokutovém území snažil najít střeleckou pozici tak vehementně, že se mu míč otřel o ruku, což neuniklo pozornosti rozhodčích.
69'
Hra se nadále často kouskuje, teď je pískáno po souboji Maleha s Erlićem, rozehrávat mohou domácí.
67'
Po neúspěšné hostující souhře se Lecce pokusilo o rychlé autové vhazování, domácí snaha ale končí jen útočným faulem Strefezzy.
65'
Sassuolo právě vstřelilo branku! Sassuolo poprvé udeřilo! Hosté vybojovali rohový kop, po němž Berardi centroval k bližší tyči a KRISTIAN THORSTVEDT i s pomocí teče bránícího Hjulmanda dokázal překonat Falconeho!
64'
Strefezzovi byl u postranní čáry pískán faul na Rogéria, další volný kop pro Sassuolo.
62'
Andrea Pinamonti byl při prvním kontaktu s míčem faulován Alessandrem Tuiou, hosté mohou rozehrávat ve středu hřiště.
61'
ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Andrea Pinamonti.
61'
ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Kristian Thorstvedt.
60'
ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Maxime López.
60'
Další extrémně nepovedený centr, tentokrát od Antonina Galla ze hry.
59'
I nadále se ale domácím rohové kopy vůbec nedaří, tento přeletěl všechny fotbalisty před brankou Consigliho.
59'
Gallův centr je sražen na rohový kop, domácí budou zahrávat standardní situaci.
57'
Zorteův centr si pohlídal Wladimiro Falcone a s jistotou zachytil míč do svých rukavic.
55'
O něco nebezpečnější už byla další rána Oudina, která byla velmi prudká, ovšem znovu příliš vysoká a zamířila nad břevno.
54'
Další ze série velmi nepovedených domácích střel, tentokrát se ji prezentoval Lorenzo Colombo, jenž pálil vysoko nad branku.
52'
Domenico Berardi velmi vysoko zdviženou nohou trefil do hlavy Youssefa Maleha a pořádně si koledoval o druhou žlutou a tedy červenou kartu, rozhodčí Baroni jej od ní ušetřil.
51'
Svůj první střelecký pokus zapisuje do statistik Rémi Oudin, ten ale vysoko přestřelil branku Consigliho.
50'
Při první útočné snaze hostů ve druhém poločase se neprosadil Nadir Zortea, jehož odstavil od míče Alexis Blin, Zortea jej pak fauloval.
48'
Domácí pokračují v aktivním úvodu druhého poločasu, zajímavou pozici ke střele si našel Gabriel Strefezza, od hranice pokutového území ale střílel nepřesně.
46'
Lecce se brzy po startu druhého poločasu dostalo k rohovému kopu, svému teprve druhému, z něj však nijak neohrozilo Andreu Consigliho.
46'
Sassuolo po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Rémi Oudin.
46'
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo.
46'
Domácí chystají výrazné změny v ofenzivě do druhého poločasu, Ceesaye nahradí Lorenzo Colombo a do hry přijde i Rémi Oudin místo Lamecka Bandy.
První poločas souboje Lecce se Sassuolem nenabídl nějak nadprůměrnou podívanou. Domácí zahrozili jen z ofsajdové šance Ceesaye v první minutě, hosté pak měli dvě obrovské šance, ovšem Bajrami ztroskotal na brankáři Falconemu a Ruan jeho branku hlavou zblízka minul.
45+2'
45+1'
Hosté vybojovali svůj čtvrtý rohový kop, tomu se Lecce snadno ubránilo.
45+1'
Rozhodčí Niccolo Baroni k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Z třetího rohového kopu pak hosté nijak nezahrozili.
44'
Po souhře s Defrelem centroval z pravého křídla Frattesi, jeho centr odhlavičkoval Baschirotto na rohový kop.
43'
Morten Hjulmand přišlápl nohu Henriquemu, hosté rozehrávají ve středu hřiště.
42'
Další povzdech v hledišti přinesl nákop Galla po levé straně do míst, kde nebyl vůbec nikdo, míč tak doskákal za brankovou čáru a rozehrávat bude Consigli.
40'
Morten Hjulmand vybojoval míč na útočné polovině, ke zklamání obecenstva se pak ale Lecce vůbec nepovedl útok do otevřené obrany.
38'
Centr francouzského pravého beka Gendreyho si pohlídal bránící Ruan, v držení míče už je Sassuolo.
36'
Gallův centr přeletěl všechny fotbalisty před brankou, rozehrávky se ujme Andrea Consigli.
35'
Pedro Obiang dostává žlutou kartu za skluz pod nohy Alexise Blina, nutno ale podotknout, že i tato žlutá karta je velmi přísná.
34'
Assan Ceesay si po pádu na trávník u postranní čáry marně říkal o odpískání faulu, byť v tomto případě se nelze gambijskému křídelníkovi divit.
33'
Lameck Banda potáhl míč po pravém křídle, pak svoji přihrávku nasměroval jen k brankáři Consiglimu.
32'
Strefezza si na útočné polovině našel střeleckou pozici, rána z dálky mu ale vůbec nevyšla, namířil ji výrazně mimo branku.
31'
Po faulu Alessandra Tuii se těžce zvedá z trávníku Matheus Henrique.
30'
Rogériovi se na levém křídle nepovedlo odcentrovat přes Alexise Blina, pak je pískán nedovolený zákrok Pedru Obiangovi.
29'
Druhá obrovská šance hostů! Ta se zrodila po nakrátko rozehraném rohu, Berardi pak posadil míč na hlavu naskakujícího Ruana, jenž zblízka nedokázal trefit branku!
27'
Alexis Blin odhodil k zemi rozběhnutého Rogéria, hosté rozehrávají z okolí středové čáry.
26'
Lameck Banda si na levém křídle nedokázal zpracovat dlouhý pas přes bránícího Zorteu, bude se kopat od branky Consigliho.
24'
Velmi nepřesný byl také pokus Galla, brzy se ale domácí znovu vrátili k míči.
23'
Strefezzův oblouček do pokutového území si zády k brance zpracoval Lameck Banda, pak se pokusil o akrobatické zakončení přes hlavu, to mířilo výrazně vedle branky.
22'
Domenico Berardi inkasuje žlutou kartu za zákrok na Lamecka Bandu, nuceně tak vynechá příští zápas s Cremonese. Hostující fotbalista nechápe rozhodnutí sudího Baroneho, žlutá karta v tomto případě byla vskutku velmi přísná.
21'
Bajrami se šikovně prokličkoval do pokutového území, pak předal míč Rogériovi, do jehož přetaženého centru se z voleje opřel Berardi, střelecký pokus mu ale vůbec nevyšel.
20'
Neúspěšná souhra domácích na útočné polovině, u míče je brankář Consigli.
19'
Matheus Henrique parádní průnikovou přihrávkou vysunul do obrovské šance Nedima Bajramiho, ten ale ztroskotal na brankáři Falconem! První čistá tutovka tohoto zápasu.
17'
Lamcek Banda dostává žlutou kartu za šlapák na Nadira Zorteu u postranní čáry.
14'
Valentin Gendrey se chystá k autovému vhazování na vlastní polovině, před ním si ale ještě potřebuje zavázat tkaničky u kopaček.
12'
Sassuolo zahrávalo svůj první rohový kop, po rozehrávce nakrátko centroval Rogério, odražený míč pak doputoval k brankáři Falconemu.
10'
Berardimu nevyšel průnik po útočné polovině, svůj čistý skluz výborně načasoval domácí kapitán Morten Hjulmand.
8'
Strefezza si našel palebnou pozici u pokutového území Sassuola, mířil ale vysoko nad břevno.
7'
Zorteův centr z pravé strany si pohlídal domácí brankář Wladimiro Falcone.
5'
Přetažený centr Galla byl příliš dlouhý pro jeho spoluhráče, míč doputoval až za protější postranní čáru, kde budou hosté vhazovat.
4'
Z rohového kopu pak Lecce nijak nezahrozilo.
3'
Lameck Banda celkem jednoduše pronikl po útočné polovině až do pokutového území, neboť Zortea před ním neustále couval, tečovanou střelu Bandy pak srazil na rohový kop Ruan.
1'
Hned v první minutě po dlouhém nákopu z hloubi pole běžel na brankáře Consigliho osamocený Assan Ceesay, na Consigliho nevyzrál, pak mu je zpětně máván ofsajd.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v bílo-zelené kombinaci hrající hosté, Lecce obléklo tradiční červeno-žlutě pruhované dresy.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Niccolem Baronim přivádí fotbalisty na trávník stadiónu Via del Mar, start zápasu se blíží. Hlavní arbitr je shodou okolností jmenovec domácího trenéra Marca Baroniho.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Tuia, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Maleh – Strefezza, Ceesay, Banda.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Askildsen, Lo. Colombo, Cassandro, Ceccaroni, Lemmens, Gonzàlez, Helgason, Oudin, S. Romagnoli, Pezzella.
Trenér: Marco Baroni

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Zortea, Erlić, Ruan, Rogério – Frattesi, Obiang, Henrique – D. Berardi, Defrel, Bajrami.
Náhradníci: Pegolo, Russo – L. D'Andrea, Ceïde, Álvarez, López, Harroui, G. Ferrari, Marchizza, Thorstvedt, Pinamonti.
Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Baroni – Zingarelli, Trinchieri.
US Sassuolo Calcio

Fotbalisté Sassuola vstoupili do nového roku velmi zle, když prohráli všechny tři první zápasy. Poté ale zvládli čtyřikrát za sebou neprohrát, bez bodu zůstali až v dosud posledním utkání, kdy doma podlehli 0:2 suverénnímu lídrovi z Neapole.

Na přelomu ledna a února Sassuolo dokázalo pokořit dva obrovské favority, když nejdříve senzačně deklasovalo obhájce titulu AC Milán na jeho stadiónu 5:2, pak porazilo 1:0 i Atalantu Bergamo.

Také hosté se musí obejít bez vykartovaného ofenzivního hráče, chybět bude Armand Lauriente, jehož by měl nahradit Domenico Berardi, jenž utkání s Neapolí absolvoval kompletně jen mezi náhradníky, jinak jsou hosté kompletní.
US Lecce

Fotbalisté Lecce zvládli výborně poslední tři kola, v nichž uhráli osm bodů a výrazně se vzdálili sestupovému pásmu, na osmnáctou Veronu už mají náskok deseti bodů a bezpečně tak míří za hlavním cílem této sezóny, tedy udržením v nejvyšší soutěži.

Během úspěšného únorového období navíc Lecce nemělo jednoduchý los, když nejdříve sice vyhrálo 2:0 na hřišti posledního Cremonese, poté však uhrálo doma remízu 1:1 s AS Řím a naposledy senzačně vyhrálo 2:1 v Bergamu, tedy v posledních dvou zápasech soupeřilo s celky bojujícími o účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Utkání v Bergamu kvůli zranění nedohrál Samuel Umtiti a start významné posily z Barcelony v dnešním utkání je značně ohrožen. Po návratu z karetního trestu se vrací Joan González, naopak stopku za žluté karty si dnes musí odpykat Federico Di Francesco, jehož by mohl nahradit Lameck Banda.
Hezký večer při sledování přenosu utkání dvou týmů z druhé poloviny tabulky italské Serie A, v rámci 24. kola Lecce přivítá Sassuolo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62