Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Lazio - 19. února 2023   15:00

0:2
(0:0)
Lazio
60' Immobile  (Marušić) • 69' Immobile
Salernitana
Sepe – Brún, Daniliuc, Pirola (75. Sambia) – Candreva /C/, Coulibaly, Črnigoj (75. Lovato), Bradarić – Bonazzoli (59. Kastanos), Piątek (75. Botheim), Vilhena (46. Valencia).
Ochoa, Fiorillo – Gyömbér, Iervolino, Nicolussi, Bohinen.
Abisso – Baccini, Rocca
Stadio Arechi, Salerno
14 860 diváků
Lazio
Provedel – Marušić, Casale, Gabarrón, Hysaj – Vecino (78. Bašić), Cataldi, Luis Romero – Anderson, Immobile /C/ (86. Cancellieri), Rodríguez (78. Luka Romero).
Adamonis, Maximiano – Gila, Lazzari, Pellegrini, Santos, Fáris, Milinković-Savić.

Zachraňující se Salernitana pošesté v řadě nevyhrála na vlastním hřišti, potřetí za sebou nebodovala ani neskórovala. Proti Laziu Řím tahala za kratší konec, ale do přestávky nepustila hosty do větších šancí a udržela bezbrankové skóre.
Po změně stran určil výsledek doklepnutím skvělé Marušićovy přihrávky do prázdné brány a proměněnou penaltou, pro kterou si sám došel, římský kanonýr Ciro Immobile. Další pokutový kop navíc v závěru neproměnil Luis Alberto Romero.
Lazio využilo zaváhání Atalanty Bergamo a posouvá se na 4. místo Serie A.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:8.
90+4'
90+3'
Zápas se už jen dohrává, Lazio drží míč a čeká na závěrečný hvizd.
90+1'
Žlutou kartu za faul dostává ještě Flavius Daniliuc (Salernitana).
90'
Luis Alberto Romero (Lazio) neproměňuje pokutový kop! Slabou střelu k tyči Sepe vystihl a dorážka téhož hráče ze vzduchu končí vedle odkryté brány.
89'
Tunisanovi to nestačilo a za následné řeči vidí Dylan Brún (Salernitana) druhou žlutou a tedy červenou kartu.
88'
Dylan Brún (Salernitana) dostává za penaltový zákrok žlutou kartu.
88'
Střídající Cancellieri vybojoval krátce po svém příchodu další penaltu pro hosty, když si naběhl na uličku, dal si tělo před míč a o nohu mu brnkl nešikovně Brún.
86'
Střídá Lazio Řím:
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Matteo Cancellieri.
85'
Římané drží míč a házenkářsky obehrávají domácí vápno.
83'
Za kosu na Cataldiho po ztrátě míče vidí žlutou kartu Diego Valencia (Salernitana).
83'
Závaru na přední tyči po rohu se domácí zuby nehty ubránili.
82'
Cataldi ťukl míč do uličky Bašićovi, který ale musel obíhat sedícího Daniliuca a tečovaný nákop nestihl na hřišti. Je z toho roh pro Lazio.
80'
Nebylo to sehrané zle, křížný pas na levé křídlo převzal Bradarić, pro jeho střílený centr se ale stáhli do šestnáctky hosté ve větším počtu. Chorvat vzápětí dostal ze stejného místa další příležitost, po které se mává ofsajd.
79'
Co vymyslí Salernitana po faulu na Valenciu?
78'
První dvě změny v mužstvu Lazia:
ze hřiště odchází Pedro Rodríguez, přichází Luka Romero,
ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Toma Bašić.
76'
Pedro Rodríguez si při náběhu na levém křídle nepohlídal ofsajd.
75'
Salernitana dostřídala, zatímco hosté mají na hřišti stále základní sestavu:
ze hřiště odchází Domen Črnigoj, přichází Matteo Lovato,
ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Erik Botheim,
ze hřiště odchází Lorenzo Pirola, přichází Junior Sambia.
74'
Dnešní utkání sleduje 14 860 diváků.
72'
Hosté po zvýšení přenechali střed hřiště soupeři, Salernitana ale působí při kombinaci nakrátko bezradně a z tribun se ozývá pískot.
69'
Lazio právě vstřelilo branku!
Sepe odhadl směr k levé tyči, CIRO IMMOBILE však umístil pokutový kop prudce a přesně a domácí brankář na míč těsně nedosáhl.
68'
A penalta je skutečně nařízena, brankář Salernitany fauloval Immobileho.
67'
Obrana Salernitany se fatálně nedohodla. Pirola pouštěl míč za sebe Sepemu, který byl ale na místě pozdě a poté se srazil s dotírajícím Immobilem. Rozhodčího si přivolává VAR k obrazovce.
66'
Po rohu a Piątkově zblokované hlavičce o zem si předkopl odražený míč Brún a nádhernými nůžkemi jen těsně přestřelil římskou bránu.
65'
Kampánskému klubu nezbývá než otevřít obranu, před Piątkem odehráli hosté míč na roh.
64'
Domagoj Bradarić namazal hostujícímu Marušićovi, který bez přípravy z 18 metrů přestřelil.
63'
Valencia se ukopl při centru a míč se snáší za bránu Lazia.
62'
Na levém křídle se otevřel prostor Rodríguezovi, který ještě před bránou hledal Luise Romera, jenže tato dvojice sehrála svůj brejk mnohem méně zdařile než před chvílí Marušić s Immobilem.
60'
Černohorec Adam Marušić unikl po pravém křídle úplně sám a jeho skvělou přihrávku zužitkoval před odkrytou bránou rutinním doklepnutím CIRO IMMOBILE. Zasloužené vedení favorita, který domácí mužstvo po přestávce k ničemu nepustil.
59'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Grigoris Kastanos.
58'
Obrázek hry se nemění, Lazio buší do zamčených vrat a Salernitana tímto stylem střelecký půst neukončí.
55'
Lorenzo Pirola (Salernitana) stáhl za dres Andersona a vidí žlutou kartu.
54'
Elevid Hysaj centroval z ofsajdu, takže se místo dalšího rohu do série píská nepřímý kop pro domácí.
54'
Sepe vyboxoval ostrý centr do bezpečí, míč však zůstává Laziu.
53'
Další roh pro Lazio po souboji Immobileho s Candrevou, který skončil na zemi, ale ještě předtím míč tečoval špičkou boty.
52'
Piątek se pokoušel prostrčit míč na Valenciu, šajtlí však neumístil přihrávku podle představ.
51'
Salernitana v pohodě ubránila i druhý roh po změně stran a zklidňuje hru kombinací na své polovině.
50'
Znovu v akci Pedro Rodríguez, jeho centr srazil Antonio Candreva skluzem na další roh.
49'
Domácí odvracejí na přední tyči rohový kop a zakopávají míč rázně až k Provedelovi.
49'
Pedro Rodríguez mohl opět střílet, rozhodl se ještě hledat lépe postaveného Romera, ale k tomu se stáhl Črnigoj a odvraí na roh.
48'
Rodríguezovu skákavou střelu z 20 metrů spolehlivě pokryl domácí brankář Sepe.
46'
ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Diego Valencia.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 37% – 63%, střely na bránu 2:3, střely mimo 4:4, rohy 1:5, ofsajdy 0:0, fauly 2:5.
Po aktivním nástupu Salernitany převzalo otěže hry Lazio, o úplně vyložených šancích se ale v první půli mluvit nedá, i když střeleckých pokusů bylo z obou stran poměrně hodně. Obě mužstva se rozcházejí do šaten za bezbrankového stavu.
45+1'
45'
Dlouhý přízemní pas vyběhl zneškodnit mimo velké vápno Provedel. Jeho spoluhráči si pak vysvětlují nedorozumění poté, co míč skončil v zámezí na opačné straně.
44'
Matías Vecino (Lazio) vidí první žlutou kartu zápasu za protesty.
42'
Po faulu na Črnigoje, kterého si vzali do parády hned dva modrobílí, kope Salernitana trestňák jen do šíře.
41'
Brankář Provedel i obránce Hysaj podskočili Bradarićův centr a do šance se dostal Candreva, z úhlu však tvrdou ranou nepropálil Provedela, který se stačil vrátit k bližší tyči.
40'
Bonazzoli pálil ukvapeně daleko vedle římské brány.
38'
V tlačenici na velkém vápně se několik hráčů Lazia marně pokoušelo prokličkovat, domácí zase stejně neúspěšně dostat míč do bezpečí. Nakonec všemu učinil asi na pátý pokus přítrž nepřesný střelecký pokus Luise Alberta Romera.
36'
Salernitana podnikla další protiútok a zavzpomínala na aktivní úvodní minuty. Candrevův centr si však Ivan Provedel stahuje zcela bezpečně.
35'
Domácí se po delším čase dostali za půlící čáru a po faulu na Vilhenu budou rozehrávat standardku.
34'
Tlak Lazia ještě pokračoval, po Romerově zblokované střele zakončoval daleko mimo Cataldi.
34'
Utěšenou křížnou střelou přes obránce protáhl Sepeho z vrcholu velkého vápna Pedro Rodríguez.
33'
Domácí se po zisku míče brání jen odkopem do autu.
31'
Na přelomu první a druhé půlhodiny mají hosté velkou převahu, téměř nepůjčují domácím míč, ale buší neustále jen marně do plných.
28'
Následný roh posílá Luis Alberto Romero jen do zámezí.
28'
Matías Vecino si naběhl do mezery v šestnáctce, míč lovil pod nohama a nakonec jemně tečovaným dloubákem těsně minul bránu Salernitany.
27'
Náporu Lazia čelí skluzem a odkopem vsedě na velkém vápně Coulibaly. Hosté zůstávají na míči.
25'
Rodríguez se diví odpískanému faulu na Brúna, skluz byl jednoznačně přes míč.
25'
Immobile napřáhl k překvapivé střele z dálky, ale také tento pokus míří výrazně nad domácí bránu.
24'
Odražený míč po centru Luise Alberta Romera sebral Felipe Anderson, zpětnou přihrávkou však nenašel pochopení u spoluhráčů.
22'
Anderson hlavičkoval na přední tyči po rohu nepřesně.
22'
Se zafačovaným nosem hrající Rodríguez vybojoval třetí rohový kop pro Lazio.
21'
Piolovu ztrátu u postranní čáry s Andersonem uhasil v pádu Daniliuc po stříleném centru brazilského křídla.
19'
Ciro Immobile se prosadil v běžeckém souboji ke střele halfvolejem z úhlu, Luigi Sepe byl pozorný a vyráží.
17'
Hysaj nejprve dobře hlavičkoval v obraně, pak ale vystoupil proti Bonazzolimu a fauluje.
16'
Po ošetření hra pokračuje, zuby španělského záložníka jsou snad všechny na svém místě a hůře srážku odnesl nos, do kterého dostává ihned tampony.
15'
Na trávníku leží Pedro Rodríguez, kterého Brún trefil ramenem do čelisti.
14'
Domácí kapitán Antonio Candreva rozběhl přímočarou akci, pěknou křížnou střelu z velkého vápna však neumístil mezi tyče svého bývalého klubu.
13'
Hysaj měl dost času nachystat si nárt na odražený míč po rohu, prudký projektil však posílá vysoko nad břevno.
12'
Domen Črnigoj vystihl autové vhazování nakrátko, ale jen odevzdal získaný míč a po tečované střele Immobileho získalo Lazio další roh.
10'
Sepe vyráží hrudí před sebe dalekonosný pokus Adama Marušiće, poblíž nebyl nikdo připravený k dorážce.
8'
Další střelecký pokus s chutí hrajících domácích vyslal hlavičkou z 12 metrů vysoko nad břevno Bonazzoli.
7'
Bonazzoli uvolnil Piątka, jehož slabá přízemní střela nijak nevystrašila hostujícího brankáře Provedela.
6'
Na první roh domácích naskakoval na zadní tyči Daniliuc, dostal se k hlavičce, ale o zem ji nasměroval vedle brány.
4'
Zdlouhavá kombinace Římanů končí po nepřesném založení útoku u brankáře Sepeho.
2'
První roh kopalo Lazio, Romerův centr ale obrana Salernitany snadno odvrátila.
1'
Salernitana hraje v rudých dresech, Lazio v bleděmodro-bílých.
1'
Hráči jsou nastoupeni, ale rozhodčí ještě nedal pokyn k začátku zápasu, řeší se uchycení sítě v jedné z branek.

US Salernitana 1919: Sepe – Brún, Daniliuc, Pirola – Candreva, Coulibaly, Črnigoj, Bradarić – Bonazzoli, Piątek, Vilhena.
Náhradníci: Ochoa, Fiorillo – Lovato, Gyömbér, Iervolino, Sambia, Nicolussi, Kastanos, Bohinen, Valencia, Botheim.
Trenér: Sousa

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, Casale, Gabarrón, Hysaj – Vecino, Cataldi, Luis Romero – Anderson, Immobile, Rodríguez.
Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Gila, Lazzari, Pellegrini, Santos, Luka Romero, Fáris, Bašić, Milinković-Savić, Cancellieri.
Trenér: Sarri

Rozhodčí: Abisso – Baccini, Rocca.
Salernitana na podzim překvapivě otočila utkání na hřišti Lazia ve druhém poločase trefami Candrevy, Fazia a Dii na konečných 3:1, právě od tohoto úspěchu ale začala její černá série. Loni skončily oba ligové zápasy vítězstvím Římanů 3:0.
S. S. Lazio Řím
Ani hosté z Věčného města nemají oslnivou formu a tři zápasy čekají na vítězství. Po remízách 1:1 s Fiorentinou a ve Veroně doma podlehli Atalantě Bergamo 0:2 a sesunuli se na šestou příčku. Duel v Salernu proložil dvojzápas Lazia v předkole play-off Konferenční ligy, do níž Lazio spadlo z vyšší Evropské. Domácí výhra 1:0 nad Kluží mu ovšem klid do čtvrteční odvety ještě nedala.
V trestu za žluté karty je Zaccagni, zranění bicepsu vyřadilo pilíř obrany Romagnoliho.

Střelci: 9 – Immobile, 8 – Anderson, Zaccagni.
US Salernitana 1919
Domácí bojují o záchranu a stejně jako v loňské nováčkovské sezóně, kdy obsadili poslední nesestupové místo, se nacházejí těsně nad hladinou ponoru na 16. místě.
Po slušném začátku se jim v listopadu přestalo dařit a z deseti posledních zápasů vybojovali pouze pět bodů. To vedlo k podivnému dvojímu vyhazovu trenéra Nicoly během jednoho měsíce poté, co byl z nouze znovu povolán na lavičku.
Naposledy podlehli fotbalisté z Kampánie Hellasu Verona 0:1. Doma nevyhráli pět kol, ovšem do Salerna teď jezdí italská špička. V novém roce si odsud odvezli plný příděl bodů postupně AC Milán, Neapol a Juventus Turín, pouze jeho městského rivala FC obrala Salernitana o bod.
Mužstvo trápí početná marodka v čele s nejlepším střelcem Diou. Zranění jsou také Mazzocchi, Fazio, Maggiore a Troost-Ekong.

Střelci: 8 – Dia, 3 – Vilhena, Piątek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68