Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Lazio - 31. srpna 2022   18:30

Sampdoria
90+2' Gabbiadini (Rincón)
1:1
(0:1)
Lazio
21' Immobile  (S. Milinković-Savić)
Sampdoria
Audero – Bereszyński, Murillo (73. A. Ferrari), Colley, Augello – Vieira (70. Villar) – Léris (46. Caputo), Rincón, Sabiri, Verre (61. Djuričić) – Quagliarella (70. Gabbiadini).
Ravaglia – Depaoli, Leverbe, Malagrida, Yepes, Trimboli.
G. Aureliano (Itálie)
Stadio Luigi Ferraris (Janov)
Lazio
Provedel – Lazzari, Patric, Romagnoli (81. Gila), Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi (72. Antônio), Alberto (72. Bašić) – Anderson (41. Pedro), Immobile, Zaccagni (73. Cancellieri).
Casale, Kamenović, Romero, Vecino, S. Radu, Anderson.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:7.
Zápas skončil nakonec nerozhodně. Lazio ve druhé půli polevilo, a to hodně. Sampdoria naopak svůj tlak stále stupňovala, až se jí v 90+2 minutě podařilo vyrovnat. Jednalo se o její první letošní gól, a to už odehrála čtyři zápasy. Na kontě tak nyní má dva body a posunula se alespoň pro dnešek ze sestupových pozic na šestnáctou příčku. Naopak Lazio je nyní s osmi body čtvrté.
90+6'
90+5'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Toma Bašić).
90+2'
Sampdoria právě vstřelila branku! Nakonec je srovnáno, v nastaveném čase! MANOLO GABBIADINI využil přihrávky před branku, odkud jednoduše propálil gólmana. Jedná se tak o první letošní ligový gól Sampdorie. Asistence: Tomás Rincón.
89'
Sudí k tomuto poločasu nastaví opět pět minut, takže stejně, jako v první půli.
88'
Lazio nechce nic nechat náhodě, a tak v posledních minutách začalo útočit taky. Jeho akce ale moc šancí na úspěch nemají, většinou ztroskotávají ještě před vápnem.
87'
Provedel se dostal k míči a jednoduše a pomalu ho rozehrál na Pedra. Ten ho zatím zdržuje u čáry, kde se snaží plýtvat čas.
86'
Lazio se tak chopilo volného přímého kopu a centrem míč prodloužilo do velkého vápna. Tam si ale vyskočil domácí gólman Audero a míč vyboxoval až na druhou polovinu hřiště.
85'
Colley se nyní hodně zlobil na sudího, který odpískal jeho zákrok na Immobileho. Podle něj se o faul nejednalo, ale objektivně to nedovolený zákrok byl.
84'
Caputo servíroval míč před vápno, kde se ho chopil jeden z jiných hráčů domácího klubu. Ten ihned vypálil, jenžeasi tak deset metrů nad branku.
82'
Další závar Caputa před brankou hostí. Opět ale neskončil ničím nebezpečným. Míč se mu odrazil trochu víc, než fotbalista Janova chtěl, a tak ho jen odkopl Provedel.
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Alessio Romagnoli, přichází Mario Gila.
80'
Dostáváme se do poslední desetiminutovky. Lazio stále vede, Sampdoriea se stále nedostala k pořádnému ohrožení branky, ale minimálně se o to snaží stále víc a víc stupňujícím se tlakem.
78'
Další akce Sampdorie, která nyní své tempo opravdu stupňuje, nakonec nekončí ohrožením branky. Tomas Rincon byl totiž při přijímání přihrávky v ofsajdu.
77'
Filip Djuričič se postavil k rohovému praporku a rozehrál míč. Rohový kop ale nebyl moc povedený, protože balon ze vzduchu shrábl brankář Provedel.
76'
Bereszynski centroval od vápna, kde ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Díky zapojení soupeřových obránců ale nakonec vybojoval rohový kop.
75'
Francesco Caputo mířil dobře, ve vápně se snažil zakončit na bližší tyčku. Ale jeden z obránců Lazia na poslední chvíli předvedl parádní obranný zákrok a míč zkrotil.
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Jeison Murillo, přichází Alex Ferrari.
73'
Sampdoria si vybojovala rohový kop. Při jeho odehrání byl faulován brankář Lazia, který je nyní na hřišti ošetřován. Bude ale moci pokračovat.
73'
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Matteo Cancellieri.
72'
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Marcos Antônio.
72'
Tak nakonec se o ohrožení branky dalo mluvit. Míč byl z místa pro exekuci volného kopu nacentrován do vápna, kde se nebezpečně odrazil, ovšem nakonec do rukou brankáře.
71'
Rozhýbat hru by mohly nynější dvě střídání. Sampdoria navíc dostala od sudího možnost volného přímého kopu. Na přímé ohrožení branky to ale není.
70'
ze hřiště odchází Ronaldo Vieira, přichází Gonzalo Villar.
ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Manolo Gabbiadini.
69'
A je tady další faul, další tvrdé vražení, a další pozastavení hry. V druhém poločase se hra opravdu dost kouskuje.
68'
Sampdoria kontroluje míč na své polovině. Ale nedaří se jí přejít na tu soupeřovu. Stále stagnuje při obcházení protihráčů kolem půlící čáry.
67'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Mattia Zaccagni).
66'
Poslední minuty opravdu moc vzrušení nepřináší. Ani jeden z týmů se totiž, až na předchozí akci, k ničemu nebezpečnému nedostává. Oba celky si spíše vyměňují míč.
65'
Následuje další kombinace Lazia, která nyní byla velice hezká. Ovšem neúčelná. Zakončení totiž lehce pokryl brankář Audero.
62'
Caputo předvedl parádní ránu, kterou ale skvěle zachytil brankář Lazia Provedel.
61'
ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Filip Djuričić.
60'
Immobile to ale nyní mohl změnit. Po dobré přihrávce balon vyvezl až před vápno, odkud pak také pálil, ale nakonec moc vysoko.
59'
Hra se nyní zdržuje okolo poloviny hřiště. U půlící čáry si oba týmy často mění míč, ovšem ani jeden z nich se moc nedostává do dalších příležitostí.
58'
V mezičase, kdy se na hřišti moc neděje, by vás mohl zajímat tento fakt. Sampdoria je v letošním ročníku jediným týmem, který ještě neskóroval. Přitom inkasovala už sedmkrát. I poslední Monza, která za čtyři kola dostala 11 branek, dokázala alespoň dvě vstřelit.
57'
Lazio se snažilo po zisku míče rychle hru otočit, ovšem taktéž bylo obráno a již opět kombinuje Sampdoria. Té zbývá ještě 33 minut základní hrací dobry k tomu, aby s výsledkem něco udělala.
56'
Caputo získal míč z centru po skvělém zpracování. Ovšem následně ho posunul doprava na Quagliarellu, který ho přeběhl a akce skončila.
54'
Verre protáhl míč k velkému vápnu, zatímco Lazio hraje stále v deseti. Jeho akce ale dále nepokračovala, byl obrán.
53'
Luis Alberto je v obležení lékařů, kteří se mu snaží pomoct vstát. Pak ho budou odvádět za čáru, zatímco se u ní už rozcvičují jiní hráči. Vypadá to, že při souboji Alberto inkasoval ránu do žeber.
52'
Hrálo se dále, zatímco Luis Alberto byl stále na zemi. Dokonce i přestože soupeř už kombinoval na druhé straně. Nyní konečně sudí přerušil hru a šel zkontrolovat hráče Lazia, který na tom není nejlíp.
51'
Luis Alberto byl sražen při útoku. Sudí ale ponechal výhodu. Nakonec pálil Zaccagni, který ale taktéž jen nastřelil protivníkova fotbalistu.
50'
Zaccagni si naběhl pro dlouhý míč za obranu soupeře, ovšem nacházel se v ofsajdové pozici. Sudí rychle odmával a hra se přerušila.
49'
Immobile se dostal do šance a pálil, ale jeho rána nebyla z nejlepších. Napálil ale jen obránce, od kterého se míč odrazil za čáru.
48'
Lazzari parádně oklamal soupeře na čáře. Následně si míč předkopl, ale už ho nedokázal dohonit, a tak se do šance nedostal.
47'
Colley se střetl ve vzdušném souboji s Milinkovič-Savićem. Oba hráči s bolestivou grimasou upadli k zemi. Ale pokračovat budou.
46'
ze hřiště odchází Mehdi Léris, přichází Francesco Caputo.
46'
První půle hry je za námi. Oba týmy měly pár šancí, Lazio ale dokázalo jednu z nich využít. Následně trefilo tyčku. Soupeř se dožadoval penalty po Quagliarellově pádu ve vápně, ale sudí to odmítl. Do konce poločasu se toho pak už moc nestalo a tak je stav zatím stále 0:1.
45+5'
45+3'
Pedro se dopustil nehezkého faulu na jednoho ze soupeřů, který se skácel k zemi a držel se za nohu. Sudí to ale řešil domluvou, jelikož to byl Pedrův první prohřešek a soupeř mohl v zápase pokračovat.
45+2'
V nastaveném čase se intenzita a tvrdost hry nečekaně stupňuje. Oba týmy předvádí tvrdší fauly a snaží se ještě pořádně zabrat.
45+1'
Sudí k tomuto zápasu, respektive k jeho poločasu nastavil ještě dlouhých pět minut
45'
Immbile našel Zaccagniho, který chtěl pálit, ale nakonec stáhl míč zpět a poslal ho znovu Immobilemu. Ten už vypálil, ale nedokázal ho procpat skrze obranu.
44'
Lazio už vypadá, že se chce do poločasu vyhnout nějakým komplikacím, a tak se snaží míč co nejvíce držet na kopačkách, na své polovině a co nejdále od soupeře.
43'
Pedro se rychle zapojuje do útočného snažení. Nyní přesměroval míč na Luise Alberta, který pálil, ovšem nakonec byl míč odkopnut soupeřem.
41'
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro.
40'
A znovu Quagliarella! Tentokrát dokázal oběhnout Lazzariho a vypálit. Jeho rána ale našla pouze připraveného brankáře Provedela, který balon odrazil na rohový kop.
39'
Quagliarella je dnes hodně aktivní. Nyní pálil z levé strany, ale jeho střela nebyla zrovna povedená.
38'
Jeden z domácích poslal dlouhý centr, který možná až překvapil obranu Čímanů. Quagliarella sprintoval k brance, ale soupeř ho nakonec skvělým zákrokem obral a míč odehrál na roh.
37'
Nakonec došlo jen k centru z pravé strany těsně před brankovou čarou, který byl ale špatně proveden a mířil úplně mimo jakéhokoliv hráče v modrém.
36'
Sampdoria se nyní snaží o nějaký pořádný průnik a ohrožení branky. Je pravda, že toho zatím dnes dopředu opravdu mnoho nepředvedla.
34'
Zkušený matador Quagliarella využil toho, že se nehraje k dalším hádkám se sudím o předchozí situaci, kdy Aureliano neodpískal penaltu. Toho už to ale nebaví a tak ho okamžitě odmítl a nebavil se s ním dále.
33'
Hráč Sampdorie v souboji o míč špatně došlápl a svalil se k zemi. Jednalo se o Sabiriho, který nyní leží na trávníku. Hra je přerušena.
32'
Je za námi již něco málo přes třetinu toho zápasu a Lazio zatím vede těsným náskokem. Mělo šanci po gólu rychle zvýšit další trefou, ale míč šel do tyčky.
30'
Tak nakonec byl sudí přivolán sám k obrazovce, aby se na situaci ještě jednou podíval. Po několika sekundách se ale od obrazovky odtrhl a dal jasně najevo správnost jeho původního rozhodnutí.
29'
Mezitím co VAR kontroluje Quagliarellův pád v šestnácte, hráči Sampdorie se dožadují penalty, zatímco jejich soupeři se snaží sudího přesvědčit o správnosti jeho prvotního verdiktu.
28'
Na druhé straně došlo ke kontroverzní situaci, kdy Quagliarella upadl v pokutovém území po souboji s Patricem. Sudí okamžitě penaltu zamítl, ale situaci bude ještě posuzovat VAR.
27'
Zaccagni dostal přihrávku dovnitř pokutového území a okamžitě se snažil o efektní patičku na střelce dnešní zatím jediné branky. Ten se ale nenacházel na místě, kam patička mířila, a proto Lazio ztratilo tuto šanci.
26'
Anderson vhodil míč, ten se po pár přihrávkách dostal před vápno znovu na Immobileho. Ten ale nakonec volil přihrávku na Luise Alberta, který už míč zatáhl zpět.
25'
Následně Sampdoria vykopla, ovšem míč hned ztratila a znovu ho má Lazio, které je očividně brankou hodně nabuzené.
24'
Immobile mohl přidat další branku! Ale to se mu nepovedlo. Před sebou měl jen stojícího brankáře, který by na míč nedostáhl, ovšem napálil ho do levé tyčky Auderovy branky.
21'
Lazio právě vstřelilo branku! Nedáš, dostaneš! Lazio právě dalo gól "z ničeho". Milinković-Savić předvedl ve skoku, zády k brance, parádní přihrávku, kterou skvěle vytušil CIRO IMMOBILE, jenž si pro ni naběhl za absolutně netušící obranu, a pak už jen zakončil brankáři střelou mezi nohy. Asistence: Sergej Milinković-Savić.
20'
Nyní to vypadalo dobře pro Sampdoriu. Z levé strany přišel parádní centr do malého vápna, kde byl Quagliarella ve výborné pozici. Jenže míč zpracoval hrudí, ten mu uskočil a bylo po šanci.
18'
Sarri není s výkonem svého týmu zatím moc spokojen. Až na Andersonovu dělovku se zatím Lazio nedostalo vůbec k ničemu. A tak nyní rozčíleně křičí na hráče.
17'
Po autovém vhazování míč mířil k vnější brankové čáře, kam se hnal Zaccagni a Leris. Oba hráči se střetli a tvrdě upadli k zemi. Ale oba budou pokračovat.
16'
Zaccagni nejdříve ztratil míč, ale pak ho precizním skluzem získal zpět. Dotáhl ho až na křídlo, odkud centroval, ale Bereszynski míč poslal mimo hřiště.
15'
Felipe Anderson se dostal do první lepší možnosti. A ohrozil branku soupeře. Krásnou střelou posílal míč směrem pod víko, ovšem brankář Audero míč krásným zákrokem poslal mimo hřiště.
14'
Na tribuně zápasu přihlíží Harry Winks, nová posila klubu UC Sampdoria. Winks je ale jinak stále kmenovým hráčem Tottenhamu Hotspur, v Itálii pouze hostuje.
13'
Hlavička Immobileho neměla šanci na úspěch. byl to jen spíš takový pokus poslat míč co nejdále k brance soupeře, než ho ztratit příliš blízko.
12'
Ani aut v blízkosti vápna se Římanům vůbec nepovedl. Hráči Sampdorie míč rychle přebrali, ale následně se jim nepovedlo projít přes pětičlennou linii soupeře v prostředku hřiště.
11'
Lazio uklidilo míč před svou brankou a následně okamžitě přeběhl ona druhou stranu, kde ale vybojovalo pouze autové vhazování.
10'
Felipe Anderson se snažil přízemním, ale velmi rychlým centrem z pravé strany najít Cira Immobileho, který ale míč před prázdnou brankou nestihl doběhnout.
9'
Už to trochu začalo vypadat na začátek první větší akce, ale Immobile byl nakonec přehlavičkován, a tak se k míči opět dostali domácí.
8'
Tak tohle mohlo zabolet. Rincon byl v souboji o míč poslán tvrdě až k lavičce svého týmu. Soupeř se mu ale okamžitě omluvil a pomohl mu vstát, a záložníku Sampdorie se naštěstí nic nestalo.
7'
Zatím se nic moc zajímavého neděje. Míč je více v držení domácího celku. Ten se ale i tak ještě pořádně nedostal za půlku.
5'
Nakonec to šťastně dopadlo a Felipe Anderson bude moci pokračovat ve hře. Už se navíc hraje, i když část hřiště zahalil kouř z dýmovnic a světlic.
4'
Stále se ještě nehraje. Anderson se drží za koleno, ale vypadá to nyní lépe, než před chvílí. Možná bude moci pokračovat. Přesto se u lavičky rozcvičují možní náhradníci.
3'
Hned ze začátku to vypadá na zranění. Maurizio Sarri se na lavičce hodně zlobí, protože Felipe Andersen je po zákroku na hřišti v obklopení lékařů.
2'
Lazio nastupuje dnes v tmavých dresech. Naopak Sampdoria si oblékla modrou variantu, která je v půlce přerušena několika pruhy.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Murillo, Colley, Augello – Vieira – Léris, Rincón, Sabiri, Verre – Quagliarella.
Náhradníci: Ravaglia – Caputo, Depaoli, Djuričić, A. Ferrari, Gabbiadini, Leverbe, Malagrida, Villar, Yepes, Trimboli.

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Patric, Romagnoli, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi, Alberto – Anderson, Immobile, Zaccagni.
Náhradníci: Antônio, Bašić, Cancellieri, Casale, Gila, Kamenović, Pedro, Romero, Vecino, S. Radu, Anderson.

Rozhodčí: G. Aureliano (Itálie).
UC Sampdoria (18. místo, 0 – 1 – 2, skóre 0:6, 1 bod)
Celek z Janova naopak do Serie A dobře nevstoupil. Ročník sice začal domácí pohárovou výhrou 1:0 nad Regginou, ovšem v Serii A dosud nevyhrál a navíc ani nedokázal skórovat. V úvodním kole Doria padla 0:2 doma s Atalantou. V dalším domácím duelu s Juventusem si trochu napravila reputaci bezgólovou remízou, ovšem v neděli totálně propadla na půdě Selernitany, odkud si odvezla prohru 0:4. Kouč Marco Giampaolo musí doufat, že jeho svěřenci na poslední vystoupení zapomenou a naopak naváží na výkon ze zápasu proti Juventusu.
S. S. Lazio (3. místo, 2 – 1 – 0, skóre 5:2, 7 bodů)
Velmi dobré výkony v nové sezóně zatím podává Lazio. Jeho hráči v lize získali 7 bodů z 9 možných. Začali domácí výhrou 2:1 nad Bolognou, poté uhráli bezgólovou remízu na půdě turínského FC a naposledy si před svými fanoušky vyšlápli na silný Inter Milan. Loňského vicemistra zdolali v parádním utkání 3:1. Římany poslal v závěru první půle do vedení Felipe Anderson. Inter ještě po přestávce odpověděl trefou Lautara Martíneze, ovšem závěrečná dvacetiminutovka patřila svěřencům kouče Maurizia Sarriho. Luis Alberto nejprve nechytatelnou dělovkou vrátil Laziu náskok, který pak ještě navýšil technickou ranou na zadní tyč Pedro.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci v do týdne vloženého 4. kola italské Serie A se utkají také týmy Sampdorie a Lazia. Lépe naladění půjdou do utkání hostující Římané, kteří ještě neprohráli a naposledy doma šmikli silný Inter. Janovský celek má naopak na kontě jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62