Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : AS Řím - 22. ledna 2023   18:00

0:2
(0:1)
AS Řím
45' El Shaarawy  (Dybala) • 49' Abraham  (Dybala)
Spezia
Drągowski – Amian, Caldara, Hristov (46. Esposito) – Holm (13. Ferrer), Bourabia (55. Kovalenko), Ampadu, Agudelo, Reca (80. Moutinho) – Gyasi (C), Verde (46. Maldini).
Zovko, Marchetti – Beck, Sala, Strelec, Cipot, Krollis.
Sozza – Cecconi, Bercigli
Stadio Alberto Picco, La Spezia
AS Řím
Patrício – Mancini (C), Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante (90+3. Camara), Matić, Zalewski – Dybala (85. Belotti), El Shaarawy (71. Bove) – Abraham (90+3. Solbakken).
Boer, Svilar – Kumbulla, Lo. Pellegrini, Šomurodov, Spinazzola, Tahirović, Viña.

S konstatováním, že AS Řím dokráčelo k pohodlnému vítězství, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Sledovali jsme utkání, v němž Spezia Calcio směrem dopředu vůbec nic nepředvedla. Naopak AS Řím kolem poločasové přestávky vsítil dvě branky a zbytek zápasu už dohrál tak, jak potřeboval. Svěřenci portugalského celku dokráčeli v pohodě za vítězstvím. První trefu zařídil Stephan El Shaarawy, na něhož po přestávce navázal Tammy Abraham. Důležitým hráčem byl především Paulo Dybala, jenž vymyslel obě gólové nahrávky.
90+5'
90+3'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Mady Camara,
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Ola Solbakken.
89'
Spezia Calcio rozehrávala standardní situaci, ovšem centr nepřeletěl ani prvního bránícího hráče v pokutovým území.
88'
Zeki Çelik (AS Řím) povalil Viktora Kovalenka a poté ještě přibrzdil rozehrávku soupeře. Turecký obránce tak bude AS v příštím duelu chybět.
87'
Centr od rohového praporku zamířil na zadní tyčku, kde se v souboji nacházel Daniel Maldini. Jeho hlavička tak postrádala razanci a sebral jí Rui Patrício.
86'
Proti přesile se snažil prosadit Kevin Agudelo, jenomže to se mu nepovedlo. A tak byl míč přehrán na druhou stranu, odkud přišel centr, jenž na rohový kop zahrál Nicola Zalewski.
85'
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Andrea Belotti.
84'
Zeki Çelik zachytil míč, který předal dopředu. Paulo Dybala se snažil proniknout dále, ale znovu byl pořádně pokopaný.
82'
Tammy Abraham se snažil z jedné vysunout Paula Dybalu, který to měl k míči dále než-li Bartłomiej Drągowski. Ovšem v opačném případě by se pískal ofsajd.
81'
Ethan Ampadu může být rád, že není dalším potrestaným hráčem. Domácí defenzivní hráč totiž zezadu atakoval skluzem Paula Dybalu.
80'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází João Moutinho.
79'
Na hrací ploše zůstal ležet Arkadiusz Reca, jemuž míč utekl mimo hrací plochu. Situace využil Rui Patrício, který vyčetl předešlou situaci Zekimu Çelikovi.
78'
Zprava postupoval před branku Zeki Çelik, který už měl před sebou brankáře. Jenomže místo střely volil přihrávku pod sebe, kterou soupeř srazil. Následně chtěl ještě vystřelit Tammy Abraham, avšak trefil jen soupeře.
77'
Hráči ve vínových dresech kombinovali na vlastní polovině, následně Paulo Dybala vyslal přihrávku, kterou nezachytil Edoardo Bove.
76'
V posledních minutách se nic moc neděje. Hlavním důvodem je fakt, že AS Řím má už nahráno a nikam moc nespěchá. Naopak kvalita Spezii není taková, aby obranu soupeře překvapila.
74'
Domácí mužstvo rozehrávalo standardní situaci, ovšem trefilo pouze hráče ve zdi. Pro odražený míč se vydal Bryan Cristante, jenž byl faulován.
73'
Na hranici vápna se napřáhl Viktor Kovalenko, proti němuž vystoupila hned trojice soupeřů. Zakončení domácího hráče tak neprošlo, ovšem Spezia pokračuje v kombinaci.
71'
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Edoardo Bove.
70'
Do konce normální hrací doby zbývá ještě dvacet minut. Spezia trochu zlepšila svůj herní projev, ale na výrazné šance je to velmi málo.
69'
Římské AS vybojovalo faul u postranní lajny, a tak centr před branku poslal Paulo Dybala. Jenomže před brankou kralovali bránící hráči, kteří balon odvrátili do bezpečí.
67'
Přihrávka z levé strany mířila na hranici pokutového území, kde se nacházela dvojice Viktor Kovalenko – Kelvin Amian. Ovšem oba hráči si překáželi, a tak zakončení nebylo na pořadu dne.
66'
Domácí celek se neustále pokouší něco vymyslet, jenomže AS přihrávky soupeře čte.
65'
Dlouhý pas hostující celku sklepl pod sebe Tammy Abraham. Balonu se poté chopil Paulo Dybala, který nikam nespěchal a hru uklidnil.
63'
Hráči v bílých dresech jsou v posledních okamžicích více u balonu, ale zatím se jen těžko dostávají k pokutovému území Říma.
62'
Na pravé straně se pohyboval Arkadiusz Reca, který vybojoval rohový kop. Centr od praporku zamířil na zadní tyčku, kde ale nikdo v bílém akci nezavíral.
60'
Hodina hry je minulostí a musíme říct, že AS Řím si vypracovalo tři velké příležitosti a hned dvě proměnilo. Hostující celek tak zatím naplňuje papírové předpoklady.
59'
Důrazně si před brankou počínal Tammy Abraham, jenž byl při hlavičce přistrčen, přesto donutil brankáře k zákroku. Stejný hráč si našel vyražený míč, ale vzdálenější tyčku o kousek minul. A tak Spezia míč odehrálo za vápno, jenže zakončení Nemanji Matiće za nic nestálo!
58'
U postranní čáry se rozeběhl Paulo Dybala, který se dostal za Arkadiusze Recu (Spezia), který soupeře podrazil, čímž si vysloužil žlutou kartu.
58'
Hráči v bílých dresech dlouhou dobu kombinovali na vlastní polovině. Domácí celek chápe, že je na tahu, tedy pokus chce vyválčit alespoň remízu.
56'
Hráči ve vínových dresech nikam nespěchají a kombinují chvíli na vlastní polovině. Následně přišel pas na útočnou polovinu, avšak Tammy Abraham na míč nedoskočil.
55'
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Viktor Kovalenko.
54'
Salvatore Esposito se snažil roztáhnout hru na pravou stranu, ale zamířil do míst, kde se nacházel Gianluca Mancini, který si následně pomohl s brankářem.
52'
Mehdi Bourabia dnes hodně rozdal, ale také hodně schytal. Domácí hráč byl faulovaný, a tak Spezia Calcio bude rozehrávat z klidné pozice.
51'
Na levé straně pokutového území se pohyboval Arkadiusz Reca, který po zemi posílal míč před branku. Ovšem celou situaci se pohlídal Rui Patrício.
49'
AS Řím právě vstřelil branku!
Až mezi obránce se vydal Salvatore Esposito, který chtěl roztáhnout hru, ale trefil soupeře. Paulo Dybala okamžitě vysunul TAMMYHO ABRAHAMA, jenž postupoval sám na brankáře a přesně zamířil mezi jeho nohama k levé tyči – 0:2. Asistence: Paulo Dybala.
49'
Dlouhý nákop domácího celku mířil na pravou stranu, kde se za balonem vydal Emmanuel Gyasi. Jenomže kapitán Spezii byl zastaven.
47'
Souboj dvou šestek končí nedovoleným zákrokem. Mehdi Bourabia atakoval ze strany Chrise Smallinga a oba hráči skončili s bolestivou grimasou na hrací ploše.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, v němž domácí mužstvo bude chtít smazat jednobrankovou ztrátu. Ovšem první akce Spezie nevyšla.
46'
ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Daniel Maldini,
ze hřiště odchází Petko Hristov, přichází Salvatore Esposito.
46'
Sledovali jsme poločas, který byl až na poslední minutu bez příležitostí. Hrálo se spíše mezi vápny a ani jedno mužstvo nechtělo chybovat. Jenže v pětačtyřicáté minutě AS vyrazilo do rychlé protiakce, v níž Paulo Dybala vyzval ke skórování Stephana El Shaarawyho, a tak šel hostující celek do kabiny spokojenější. Pokud chce Spezia myslet na body, musí výrazně přidat a především zlepšit přesnost střeleckých pokusů.
45+4'
45'
Při rychlém protiútoku se AS ujalo vedení! Ve středovém kruhu STEPHAN EL SHAARAWY poslal do brejku Paula Dybalu, který vnikl až do šestnáctky, kde balon vrátil svému spoluhráči. Ten pak podél brankáře zamířil přesně a otevřel skóre zápasu – 0:1. Asistence: Paulo Dybala.
44'
Spezia otočila hru na druhou stranu a Arkadiusz Reca vybojoval rohový kop. Následný centr mířil před branku, kde míč netrefil Kelvin Amian. A tak to ze střední vzdálenosti zkusil prvně jmenovaný, ale také on zamířil nad branku.
43'
Z hranice vápna se napřáhl Stephan El Shaarawy, jehož pokus byl hodně nevydaření a kdoví, zda balon nezamířil i mimo stadion.
41'
Obrovská šance AS úvodní brankou neskončila! Centr z přímého kopu mířil k pravé tyči, kde balon ideálně netrefil Tammy Abraham. Ovšem míč putoval před branku, kde se pohyboval Gianluca Mancini. Hostujícímu kapitánovi chyběly centimetry k tomu, aby zamířil do prázdné brány.
41'
Dalším hráčem, jenž bude hrát pod hrozbou žluté karty, je Mattia Caldara (Spezia), který nedovoleně zastavil pronikajícího soupeře.
40'
Zakončení ze střední vzdálenosti e prezentoval Nicola Zalewski, jehož poku zamířil asi dva metry na domácí branku.
39'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, který toho zatím moc nepřinesl. Navíc stále platí, že jsme neviděli ani jednu velkou příležitost.
38'
Kelvin Amian chtěl odehrát míč, ale podjely mu obě nohy. V pádu trefil Gianlucu Manciniho, který s bolestivou grimasou udeřil několikrát do trávníku.
36'
Prvním potrestaným hráčem je Mehdi Bourabia (Spezia), který u lajny zastavil nedovoleným způsobem Stephana El Shaarawyho.
35'
Hostující celek znovu uklidnil hru na vlastní polovině, kde se musel vypořádat s napadáním soupeře.
33'
Stephan El Shaarawy z jedné poslal pas za obranu, kam si nabíhal Paulo Dybala. Ovšem tvořivému záložníkovi chyběl snad krok k tomu, aby balon zachytil.
32'
Dvaatřicet minut je za námi a zatím jsme neviděli žádnou velkou příležitost. Bohužel se hraje hodně opatrně a téměř neustále jen mezi vápny.
31'
Po hlavičkovém souboji skončil na zeleném pažitu Ethan Ampadu, který inkasoval ránu do hlavy. Ovšem walský fotbalista po chvíli vstal a bude schopen pokračovat.
30'
Po nedovoleném zákroku zůstal na hrací ploše Tammy Abraham. Ovšem hlavní rozhodčí zatažení za nohu neviděl, a tak nechává pokračovat ve hře.
28'
Stephan El Shaarawy prostrčil míč mezi obránci, jenomže Tammy Abraham se vydal opačným směrem. Spezia tak přežila nebezpečně vypadající situaci.
27'
Za balonem se hnal domácí kapitán Emmanuel Gyasi, jehož od míče odstavil Chris Smalling. A tak kormidlem hry otočí Rui Patrício.
26'
Paulo Dybala a Stephan El Shaarawy se postavili k rozehrání přímého kopu. Zakončením do zdi se ale prezentoval první jmenovaný.
24'
Za šestnáctkou se pohyboval Paulo Dybala, kterého soupeř nenechal zakončit. Odraženého míče se chopil Zeki Çelik, jenž byl faulován.
23'
Hráči ve vínových dresech odstoupili na vlastní polovinu a snaží se vytáhnout soupeře z bloku. Na levé straně se rozeběhl Stephan El Shaarawy, jehož zastavil Petko Hristov.
22'
Odraženého míče se na hranici vápna chopil Stephan El Shaarawy, jehož pokus po zemi postrádal lepší umístění. A tak se ho chopil Bartłomiej Drągowski, jenž likvidoval první střelu celého zápasu.
21'
Nicola Zalewski se pokoušel o průnikovou přihrávku, která neprošla. Jenomže hostující celek se k míči vrátil a znovu kombinuje na útočné polovině.
20'
Spezia Calcio snad poprvé delší dobu kombinovala na levé straně a dokonce dostala míč do vápna. Jenomže skvěle se vrátil Stephan El Shaarawy, jenž akci soupeře překazil.
18'
VAR celou situaci prozkoumal a rozhodl, že zákrok na pokutový kop ani náhodou nebyl. Za bezbrankového stavu pokračujeme dále.
16'
Dvacetiletý záložník pádu asi hodně přidal. Ke kontaktu se soupeřem došlo, ale jednalo se spíše o nafilmovaný pád. Nicméně do situace ještě vstupuje VAR.
15'
Do pokutového úniku vnikl Nicola Zalewski, který po souboji skončil na hrací ploše. Hostující celek se dožadoval pokutového kopu, ovšem rozhodčí ihned rozpažil.
14'
Hostující obránce Roger Ibañez chyboval při rozehrávce, když trefil před sebou stojícího soupeře. Míč se od něj odrazil za postranní lajnu, a tak AS přežilo první nepříjemnost.
13'
ze hřiště odchází Emil Holm, přichází Salva Ferrer.
12'
Na zeleném pažitu zůstal sedět Emil Holm, který potřebuje ošetření. Ovšem na lavičku hned ukazoval, že bude nutné střídání. Jedná se nejspíše o poraněné tříslo.
11'
Domácí mužstvo kombinovalo na levé straně útočné poloviny. Ovšem Kevin Agudelo trefil svého spoluhráče, od něhož míč zamířil za postranní lajnu.
10'
Deset minut hry je minulostí a zatím sledujeme opatrný fotbal z obou stran. Doufejme, že velmi rychle přijde nějaká akce, který zapříčiní úvodní branku zápasu.
9'
V hlavičkovém souboji se nacházeli Emil Holm a Nicola Zalewski. Domácí krajní obránce si pomohl loktem, což dobře viděl i hlavní rozhodčí.
8'
Akce domácího mužstva byla rychle zastavená. O dlouhou přihrávku dopředu se pokusil Chris Smalling, avšak Spezia celou akci přečetla.
6'
U středového kruhu došlo k souboji, v němž si nedovoleným zákrokem pomohl Nemanja Matić. Kevin Agudelo se chvíli válel na trávníku, ale bude v pořádku.
5'
Na pravé straně se nacházel rozeběhnutý Emil Holm, který ale nedostal přesný pas. Vhazovat tak bude hostující celek, který ale bude chvíli kombinovat na vlastní polovině.
4'
S krajním obráncem AS to nevypadá vůbec dobře, mohlo by jít o zlomeninu. Uvidíme, zda Zekiho Çelika dostanou lékaři do stavu, v němž bude moci pokračovat.
3'
Hostující celek je v úvodu střetnutí více na balonu, ovšem na pravé straně přišla nepřesná přihrávka, a tak na druhou stranu mohl vystartovat Emmanuel Gyasi, jehož zastavil Zeki Çelik, který si poradil prst na ruce a potřebuje ošetření.
2'
Spezia Calcio do dnešního střetnutí nastoupila v bílých dresech, naopak římské AS se obléklo do tradiční vínové sady.
1'
Další utkání devatenáctého kola právě začalo! Jako první se balonu chopili hostující hráč, kteří začali kombinaci na vlastní polovině.
1'

Spezia Calcio: Drągowski – Amian, Caldara, Hristov – Holm, Bourabia, Ampadu, Agudelo, Reca – Gyasi (C), Verde.
Náhradníci: Zovko, Marchetti – Beck, Esposito, Ferrer, Kovalenko, Maldini, Moutinho, Sala, Strelec, Cipot, Krollis.
Trenér: Gotti.

AS Řím: Patrício – Mancini (C), Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante, Matić, Zalewski – Dybala, El Shaarawy – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Belotti, Bove, Camara, Kumbulla, Lo. Pellegrini, Šomurodov, Solbakken, Spinazzola, Tahirović, Viña.
Trenér: Mourinho.

Rozhodčí: Sozza – Cecconi, Bercigli.
Souboj devatenáctého kola Série A startuje v 18 hodin. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že nás čeká zajímavé utkání, které nabídne mnoho pěkných zápletek, ale také nějaké góly.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Spezia Calcio je namočená v boji o záchranu, vždyť na osmnáctou příčku Verony má náskok šesti bodů. Dnes domácí celek se ale v posledních týdnech nachází v dobré formě, když dvakrát zvítězil a třikrát remizoval. Avšak teď na jeho hřiště přijíždí silný protivník. Aktuálně se Spezia nachází v Sérii A nachází na patnáctém místě, když posbírala osmnáct bodů. V případě vítězství by se mohla posunout až na desátou pozici. Naopak Řím bojuje o účast v pohárové Evropě, když se aktuálně nachází na šesté příčce, když zaznamenal čtyřiatřicet bodů. AS figuruje ve zcela stejné formě, jako jeho dnešní soupeř. Pokud by hostující mužstvo zvítězilo, mohlo by se posunout na třetí pozici. Ovšem nezapomínejme, že i protivníci před ním, budou dnes své zápasy hrát.
Vítám všechny nadšence italského fotbalu, který byl v posledních týdnech poznamenán kauzou Juventus. Tomu bylo odebráno patnáct bodů a mezi obviněnými byl i Pavel Nedvěd. Teprve uvidíme, jak to s fotbalem v Itálii zamává. Ovšem pojďme se už věnovat dnešnímu střetnutí, do něhož zasáhnou Spezia Calcio a AS Řím. Obrovským favoritem pak bude hostující mužstvo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62