Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Empoli - 14. srpna 2022   20:45

Spezia
36' Nzola (S. Bastoni)
1:0
(1:0)
Spezia
Drągowski – Caldara, Kiwior, Nikolaou – Gyasi (C) (75. Strelec), Bourabia (90+1. Sala), Agudelo (90+1. Ellertsson), Reca (75. Holm), S. Bastoni – Verde (61. Ekdal), Nzola.
Zoet, Zovko – Maldini, Hristov, Bertola, Capradossi, Podgoreanu, Kornvig.
Chiffi – Giovane, Yoshikawa
Stadio Alberto Picco (La Spezia)
Empoli
Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Lammers, Marin, Bandinelli (C) – Henderson (54. Cambiaghi) – Destro (72. Satriano), Bajrami.
Perisan, Fantoni – Cacace, Štulac, Crociata, Ekong, Degl'Innocenti, Fazzini, Baldanzi, Merola, Guarino, Indragoni.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:8.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které už jsme se žádné další branky nedočkali. Hosté se sice snažili o vyrovnání, nicméně žádnou výraznou brankovou příležitost si vypracovat nedokázali. Domácím se podařilo udržet nejtěsnější vedení a mohou se radovat z cenného vítězství v prvním utkání sezóny. Sledovali jsme podprůměrné utkání s minimem zajímavých fotbalových příležitostí a větším množstvím osobních soubojů. O výsledku utkání tedy rozhodl M'bala Nzola brankou z prvního poločasu. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+5'
90+4'
Simone Bastoni dobře podržel míč a ještě byl faulován, takže ušetřil čas a síly svého celku.
90+3'
Empoli zaútočilo po pravé straně, ale nepodařilo se jim přechytračit pevnou defenzivu Spezie.
90+2'
Hosté měli míč na kopačkách na vlastní obranné polovině, kde se domácí dopustili faulu.
90+1'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Mikael Egill Ellertsson.
90+1'
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Jacopo Sala.
89'
Míč mířil směrem na branku, kde však zakročil pohotový Drągowski. Domácí i nadále drží nejtěsnější vedení.
88'
Na pravé straně měl moře prostoru Petar Stojanović, který dostal dobrou přihrávku, jenže vyslal mizerný centr a ten snadno zachytila obrana.
87'
Drągowski samozřejmě nikam nespěchá s rozehrávkou a rozhodčí ho zatím nechává.
86'
Hosté se i nadále snaží, ovšem rána Sama Lammerse mířila kousek vedle tyče.
85'
Dávid Strelec se na útočné polovině dopustil přestupku proti pravidlům, takže hrát mohou opět hosté.
83'
Simone Bastoni zvolil taktický faul na vlastní obranné polovině, když nebezpečně unikal Marin.
81'
Z levé strany hostů letěl centr, se kterým si defenziva Spezie opět dokázala poradit víceméně bez potíží.
80'
Na zeleném pažitu se svíjí v bolestech hostující kapitán, který byl nepříjemně nakopnut v souboji o míč Holmem.
79'
Další postupný útok hosté zakládají na vlastní obranné polovině. Spezia zatím odolává.
77'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, ovšem zatím se jim nedaří dostávat do dobrých šancí.
75'
Ze hry míří Gyasi s Recou, které nahrazují Strelec a Holm.
74'
Hosté už se propracovali do pokutového území, ale nedokázali se dostat ke střele, protože obrana Spezie na poslední chvíli míč odpravila do bezpečné vzdálenosti.
72'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Martin Satriano.
72'
Petar Stojanović se ocitl na trávníku po nedovoleném zákroku jednoho z domácích hráčů.
71'
Obrana domácích si při rozehrávce vypomohla s brankářem, který musel hrát pod tlakem, přesto dobře našel volného Bastoniho.
70'
Ostrá přihrávka z levé strany nenašla žádného nabíhajícího hráče Spezie.
69'
Po zvýšené aktivitě domácího družstva se míč vrací na kopačky fotbalistů Empoli.
67'
Příliš důrazně si v cestě za míčem počínal M'bala Nzola, takže mu rozhodčí odpískal útočný faul.
65'
Rozehrávky se nakonec chopil sám faulovaný hráč, ovšem obrana Empoli si s centrem poradila.
65'
Bastoni se po zákroku Ismajliho ocitl na trávníku a postaví se spolu s Gyasim k exekuci volného přímého kopu.
64'
Zpoza šestnáctky napřáhl Kevin Agudelo, ovšem rána Kolumbijce nebyla vůbec přesná.
63'
Domácí se dostali k dalšímu rohovému kopu. Centr od rohového praporku však nebyl z nejpovedenějších a obrana Empoli situaci zvládla.
61'
ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Albin Ekdal.
60'
Arkadiusz Reca nestíhal v souboji s Cambiaghim, kterého poslal k zemi jen za cenu žluté karty.
59'
Míč se stal jednoduchou kořistí brankáře Drągowského, který si pohlídal soupeře a teprve po jeho přiblížení se míč sebral.
58'
Spezia kombinovala na útočné polovině, ale celá akce byla hodně divoká, takže se obrana Empoli celkem jednoduše ubránila.
57'
Ofsajdovou linii si nyní nepohlídali hosté, takže domácí mohou ušetřit další cenné vteřinky.
56'
Přetažený centr od rohového praporku však neznamenal vůbec žádné ohrožení branky.
55'
Hosté táhli útok po pravé straně, kde se jim podařilo získat výhodu rohového kopu.
54'
ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Nicolò Cambiaghi.
53'
Simone Bastoni si vzal na bedra exekuci rohového kopu, našel spoluhráče, jenž však v důležitém momentu promáchl.
52'
Domácí se nyní dostali k útočení, když Arkadiusz Reca vyslal prudký míč do pokutového území, který obrana odvrátila na roh.
51'
Obrana Spezie měla opět starosti, ale i s trochou štěstí dokázala dostat míč pryč z pokutového území.
50'
Empoli nadále okupuje útočnou polovinu, nicméně defenzivní šiky Spezie zatím odolávají.
48'
Prudká rána Liama Hendersona ze střední vzdálenosti letěla směrem na branku a Drągowski raději míč nadzdvihl nad břevno.
47'
Hosté si přihrávají, ovšem zatím se drží poměrně daleko od soupeřovy branky.
46'
Nákop domácích na pravou stranu po rozehrávce se neujal, protože míč směřoval za postranní čáru.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se dočkali jedné branky, o kterou se postaral M'bala Nzola, jenže zdárně zakončil rychlý výpad Spezie. Domácí byli o něco lepším týmem, i když i hosté několikrát nebezpečně zakončovali a zasahovat musel i nový polský brankář v dresu Spezie. Z globálního pohledu sledujeme spíše podprůměrné utkání, ve kterém je k vidění větší množství faulů než zajímavých fotbalových akcí. Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
45+1'
45+1'
Ovšem útočné rejdy hostujícího družstva přerušuje ostrý hvizd píšťalky rozhodčího, který píská faul.
45'
Ještě uvidíme volný přímý kop v samém závěru poločasu.
44'
Závěr poločasu se mílovými kroky přibližuje a hosté se snaží o branku do šatny.
43'
A skoro vyrovnání skutečně přišlo, když Mattia Destro z otočky jenom o kousek minul levou tyčku z pohledu útočícího celku.
42'
Prohřešek proti pravidlům na útočné polovině stojí domácí míč, takže Empoli se může pokusit o vyrovnání nepříznivého stavu.
40'
Obrana Empoli si však tentokrát dokázala poradit a v klidu celou situaci ubránila.
39'
Domácí pokračují v tlaku a podařilo se jim vybojovat výhodu dalšího rohového kopu.
38'
Emmanuel Gyasi se natahoval po míči, ale zasáhl při tom Vicaria, takže se píská faul na brankáře.
37'
Branku ještě v rychlosti přezkoumal rozhodčí u videa kvůli potenciálnímu ofsajdu, ale vše bylo v pořádku.
36'
Spezia právě vstřelila branku! Ovšem udeřilo na druhé straně. M'BALA NZOLA si pohlídal ofsajdovou linii, přebral přesnou Bastoniho přihrávku, utekl soupeři a prostřelil Vicaria mezi nohama.
35'
Centrovaný míč doletěl na hráče v modrém, ten ale nezakončil, nicméně posléze se jeho spoluhráč přeci jen dostal do pozice pro zakončení a Drągowski musel zasáhnout.
35'
Sam Lammers byl poslán na trávník, takže uvidíme volný přímý kop také v podání hostů.
34'
Další nebezpečný centr letěl směrem na Caldaru, ale ten branku trefit nedokázal, navíc se zřejmě nacházel v ofsajdové pozici.
33'
Do předbrankového prostoru nyní přeci jen přiletěl míč, který raději Parisi odkopl na rohový kop.
32'
Míč často střídá majitele, nicméně v nebezpečných oblastech se příliš nevyskytuje.
31'
Zpoza šestnáctky střílel nepříjemně Lammers, nicméně jeho střela byla přizvednuta a následoval rohový kop. Po něm se ale domácí ubránili.
30'
Do zdi se postavili Marin s Bajramim, kolem nichž poslal Verde míč směrem na branku, ovšem Bandinelli odvrátil na roh.
29'
Kevin Agudelo končí po přistrčení Filippa Bandinelliho na trávníku, takže uvidíme volný přímý kop ze zajímavé pozice poblíž šestnáctky.
27'
Zatím sledujeme poměrně hodně osobních soubojů, které končí nedovoleným zákrokem stejně jako nyní.
26'
M'bala Nzola se dopustil nedovoleného zákroku u postranní čáry, takže míč získali hosté.
24'
Oba celky se střídají v držení míče poměrně pravidelně, i když o něco aktivnější jsou domácí.
22'
Přišel další střelecký pokus hostujícího celku, ovšem ani tentokrát nebyl prostor branky dostatečně dobře zaměřen.
21'
Hosté se pokusili o střelu z uctivé vzdálenosti, protože Drągowski byl venku z branky, nicméně pokus o zacílení odkryté brány byl marný.
20'
Nepovedená narážečka připravila domácí o míč nedaleko soupeřova pokutového území.
19'
Do nadějné pozice se dostali hosté, nicméně polský brankář Drągowski velmi dobře vyběhl a zmenšil soupeři střelecký úhel.
18'
Sebastiano Luperto zatáhl za dres soupeře na útočné polovině, čímž připravuje hosty o míč.
16'
Filippo Bandinelli nyní dokázal udržet míč na útočné polovině a ještě získal výhodu autového vhazování.
15'
Agudelo také nevybíravým způsobem poslal na trávník Bandinelliho. Rozhodčí má zatím starosti s udržením pořádku na hrací ploše.
14'
Liam Henderson si ve středu pole vyšlápl nepříjemně na Bastoniho, za což vidí žlutý trest.
13'
Parisimu se nepodařilo přejít přes Agudela a nezískal pro své barvy ani autové vhazování.
12'
Po akci na hraně ofsajdu se domácí dostali k nebezpečné hlavičce z druhé vlny, která však končí mimo tři tyče.
11'
Liam Henderson se snažil narýsovat kolmici za obranu, ale zadáci Empoli si jeho pokus dobře pohlídali a míč sebrali.
10'
M'bala Nzola na levé straně tentokrát vybojoval alespoň roh pro Spezii. Po centru do vápna ale nejvýše vyskočil jeden z hostujících hráčů a odvrátil do bezpečí.
9'
Centrovaný míč z levé strany v podání domácí družstva neznamenal vůbec žádné ohrožení branky, kterou hájí Vicario.
8'
Obrana Empoli dokázala dobře zareagovat a nepustila nabíhajícího Nzolu do šance.
6'
Parisi se rychle chopil míče a chtěl zaskočit soupeře nezformovaného, nicméně sudí Chiffi přisoudil aut domácím.
5'
Hosté měli výhodu rohového kopu, ovšem centr do pokutového území odvrátila defenziva Spezie.
4'
Na hrací ploše zůstal po zákroku Gyasiho Parisi, načež domácí hráč vidí první žlutou kartu za ostřejší faul.
3'
Domácí vysunuli presink až k hostujícímu brankáři, který ale zvládl rozehrávku na výbornou.
2'
První střelecký pokus domácího mužstva letěl hodně nepřesně, takže Vicario mohl zůstat ledově klidný.
1'
Fotbalisté ve světlých trikotech v úvodu kombinovali s míčem u kopaček na vlastní polovině. Následně se pokusili zaútočit, ovšem přihrávka zamířila jen do míst, kde si míč snadno sebral Vicario.
1'

Spezia Calcio: Drągowski – Caldara, Kiwior, Nikolaou – Gyasi, Bourabia, Agudelo, Reca, S. Bastoni – Verde, Nzola.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Holm, Maldini, Hristov, Bertola, Capradossi, Podgoreanu, Strelec, Sala, Ekdal, Ellertsson, Kornvig.

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Lammers, Marin, Bandinelli – Henderson – Destro, Bajrami.
Náhradníci: Perisan, Fantoni – Cacace, Štulac, Satriano, Crociata, Ekong, Degl'Innocenti, Fazzini, Baldanzi, Cambiaghi, Merola, Guarino, Indragoni.

Rozhodčí: Chiffi – Giovane, Yoshikawa.
Empoli FC

Minulý ročník skončil pro Empoli ziskem 14. místa za 41 bodů – 10 výher, 11 remíz a 17 proher při skóre 50:70. Také Empoli tedy mělo poměrně děravou obranu, takže uvidíme, jak si s tím oba celky poradily. Přátelská utkání dopadla pro Empoli na výbornou, když ve všech třech případech oslavilo výhru – proti Seravezza Pozzi 3:0, proti Trabzonsporu 1:0 a proti Paphosu 2:1. Ovšem první soutěžní klání v Coppa Italia se Empoli nepovedlo, když se sice v utkání se SPALem dostalo do vedení v 80. minutě, ale soupeř o dvě minuty později vyrovnal, aby rozhodl gólem v prodloužení v čase 120+1.
Spezia Calcio

Spezia si v loňské sezóně připsala 36 bodů za 10 výher, 6 remíz a 22 porážek při skóre 41:71. Co se obranné činnosti týče, našly bychom v celé lize pouze jediný horší tým – Salernitanu. V přípravných kláních před novou sezónou si Spezia nevedla špatně, když sice nejprve podlehla Bochumi 1:2, aby následně rozdrtila Jablonec 3:0, Padovu 5:1 a s Angers remizovala 2:2. Spezia má za sebou ale již i soutěžní zápas, když v Coppa Italia porazila na domácí půdě Como vysoko 5:1.
Nová sezóna italské nejvyšší fotbalové soutěže začíná tento víkend a Spezia Calcio na svém stadionu přivítá Empoli FC. Pro oba celky bude důležité odnést si z prvního utkání nějaké body, protože se dá očekávat, že stejně jako v loňské sezóně budou ve spodní polovině tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62