Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : AC Milán - 30. října 2022   20:45

Torino
35' Djidji (Lazaro) • 37' Mirančuk (Vlašić)
2:1
(2:0)
AC Milán
67' Messias
Torino
Milinković-Savić – Djidji, Schuurs (76. Zima), Buongiorno /C/ (73. Rodríguez) – Singo, Lukić, Ricci (84. Linetty), Lazaro – Mirančuk (84. Adopo), Vlašić – Pellegri (73. Karamoh).
Fiorenza – Bayeye, Radonjić, Garbett, Vojvoda, Seck.
Abisso – Di Vuolo, Jošikawa
Stadio Olimpico Grande, Turín
21 216 diváků
AC Milán
Tătăruşanu – Kalulu (46. Dest), Tomori, Gabbia, Hernández /C/ – Tonali (70. Binnásir), Pobega – Messias (78. Giroud), Díaz (46. De Ketelaere), Leão (46. Rebić) – Origi.
Jungdal – Kjær, Thiaw, Ballo-Touré, Krunić, Vranckx, Adli.

Fotbalisté Turína podruhé za sebou vítězí v Serii A 2:1, dnešní výhra je nesmírně cenná a zasloužená. Pro AC Milán je to naopak kromě duelu s vedoucí Neapolí druhá porážka v sezóně a komplikace v boji o titul.
Turínští udeřili dvakrát v rozmezí dvou minut v závěru první půle, kdy hlavičkoval po trestném kopu do sítě Djidji a křížnou střelou se prosadil Mirančuk. Skončilo tak 653 minut dlouhé čekání Turína na gól do sítě dnešního soupeře.
Za hosty sice korigoval díky hrubce turínského kapitána Buongiorna uprostřed druhé půle Messias, k ničemu dalšímu se ale v poměrně velkorysém časovém úseku Milánští nedostali.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 2:8. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:16.
90+7'
90+7'
Dest pronikal odvážně mezi dva turínské hráče, ale doběhl s míčem pouze do autu.
90+6'
Po útočném faulu Milánských rozehrává Vanja Milinković-Savić trestný kop do autu, dostanou ještě hosté možnost? Rozhodčí ukazuje na hodinky, že protáhne nastavení kvůli předchozím průtahům s obnovením hry.
90+5'
Karamoh naskakoval do hlavičkového souboje s Tătăruşanem mimo šestnáctku z ofsajdu.
90+4'
Rozehrávka rohu na zdrženou Turínu přiliš nevyšla, hosté spěchají vpřed.
90+3'
Binnásir odehrál míč skluzem na roh a opět se zkracuje zbývající čas, ve kterém mohou rossoneri odvrátit nečekanou porážku.
90+2'
Po rohu hlavičkoval Giroud ze skrumáže vysoko nad.
90+1'
Trestný kop vynesl Milánu po teči turínské zdi první rohový kop v celém zápase.
90'
Saša Lukić (FC Turín) dostává žlutou kartu za ruku.
89'
K velké nelibosti Valentina Lazara ukazuje pomezní, že při jeho driblinku přešel míč celým objemem postranní čáru.
87'
Žlutou kartu dostal Karol Linetty (FC Turín) za faul na Hernándeze a vykartoval se tak pro příští zápas v Bologni.
87'
Milinković-Savić si snadno stahuje ze vzduchu Binnásirův centr.
86'
Ante Rebić byl v postjugoslávském souboji s Lukićem pozdě a srbského záložníka fauloval.
85'
Rebić se dostal k odraženému míči po trestném kopu a centroval zprava, De Ketelaereho hlavička do země se však jen odráží do rukavic turínského brankáře.
84'
Poslední dvě změny provádějí asistenti vykázaného trenéra Turína:
ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Michel Ndary Adopo,
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Karol Linetty.
83'
Vanja Milinković-Savić rozehrál malou domů nepřesně, po vhozeném autu navíc fauloval Lazaro a domácí musejí sešikovat řady k bránění standardky 35 metrů od své brány.
82'
Na opačné straně v poslední chvíli odkopl odražený míč Tomori před Mirančukem.
81'
Na Rebićovu kolmici nevyšel krok v šestnáctce Giroudovi.
80'
Dnešní utkání sleduje 21 216 diváků.
78'
Rodríguez namazal nepřesnou rozehrávkou Binnásirovi, který okamžitě až ukvapeně pálí zpoza šestnáctky nad břevno.
78'
AC Milán má pro dnešek dostřídáno. Místo Waltera Messiase nastupuje Olivier Giroud.
77'
Žlutá karta pro AC Milán. Za faul na Vlašiće dostává první karetní trest v soutěžním ročníku Tommaso Pobega.
76'
V dresu Turína dostává místo odcházejícího Perra Schuurse na čtvrt hodiny příležitost český reprezentant David Zima.
73'
První dvě střídání v mužstvu FC Turín:
ze hřiště odchází Pietro Pellegri, přichází Yann Karamoh,
ze hřiště odchází Alessandro Buongiorno, přichází Ricardo Rodríguez.
72'
Schuurs zachytil zpětnou přihrávku do vápna, při vyvážení míče ale uklouzl. Pro Turín to nemělo vážné následky, hosté posílají míč do zámezí.
71'
Žlutou kartu za postrkávání v přerušené hře vidí z rukou rozhodčího Pietro Pellegri (FC Turín).
70'
Za řeči je vykázán z lavičky s druhou červenou kartou v sezóně trenér FC Turín Ivan Jurić.
70'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Ismaël Binnásir.
69'
Gabbia vyhrál souboj a přerušil krátký protiútok Turína.
67'
AC Milán právě vstřelil branku!
Proti dlouhému nákopu vybíhal Milinković-Savić až za velké vápno, jenže tísněný Buongiorno místo svému brankáři sklepl míč hodně nešťastně, takže ho důrazný WALTER MESSIAS mohl pohodlně obloučkem poslat do prázdné brány.
66'
Turín hrál necelou minutku v deseti, Pellegri se ale již po ošetření za postranní čarou hlásí zpět do hry.
65'
Na Lazarův centr naskakoval Lukić, hlavičkový souboj však vyhrál lépe postavený hostující Gabbia.
61'
Origi opět nezískal na Singovi rohový kop, rozehraje se od brány Vanji Milinkoviće-Saviće.
60'
Buongiorno nezasáhl hlavou naplno Lazarův centr. Míč mají ve své moci hosté.
58'
Ciprian Tătăruşanu neodhadl výběh na standardku a měl štěstí, že Alessandro Buongiorno hlavičkou zády k opuštěné bráně přestřelil.
57'
Ricci si k Destovi šikovně došel pro faul jak do samoobsluhy.
56'
Centrovaný míč končí v rukavicích Vanji Milinkoviće-Saviće.
54'
Za pískotu diváků hosté pokračují ve hře, i když na trávníku ležel domácí Vlašić. Akci Milána zakončil po rychlém přehození na levačku střelou nad břevno Dest.
52'
Messias se marně rozhlížel, komu před velkým vápnem nahrát. Milánští tak přihrávají dozadu až k půlící čáře.
50'
Tonali si prohodil míč jesličkami rozhodčímu s jeho dovolením, Messias však dál neprošel. To se povedlo až Rebićovi, jehož střílený centr marně dobíhal na zadní tyči Origi.
48'
Hosté zachytávají nouzový nákop Djidjiho a míří do ofenzívy dohánět dvoubrankové manko.
46'
Origi se probíjel do šestnáctky Býků, ale nevystřelil a nakonec ani nevybojoval roh.
46'
Hned se třemi změnami nastoupil do druhé půle AC Milán:
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere,
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Ante Rebić,
ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Sergiño Dest.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Statistiky první půle:
Držení míče 45% – 55%, střely na bránu 4:0, střely mimo 1:4, rohy 3:0, ofsajdy 1:0, fauly 5:9.
Překvapivý, ale zasloužený výsledek platí v Turíně a kromě domácích potěší nejvíce vedoucí Neapol. Favorizovaný AC Milán se za poločas vůbec netrefil mezi tyče a hrozí mu druhá porážka v sezóně. Dvojitý úder zasadili hlavou Djidji a křížnou střelou Mirančuk, zatímco za hosty se dostával do zakončení pouze Leão, který má dnes vychýlenou mušku.
45+1'
45'
Mirančukův dloubák přes zeď směřoval na Vlašiće, toho však nepustil k míči Tonali.
45'
Domácím se naskytne ještě jedna zajímavá standardka, milánská zeď se staví na hranici pokutového území.
43'
Býci hrají s přehledem, favorit je po dvojitém úderu úplně bezradný. Messias se pokoušel vysunout Origiho, ale u míče byl dříve Milinković-Savić.
42'
Ponechaná výhoda pro Turín po Hernándezově faulu zezadu na Mirančuka vyzněla do ztracena.
40'
Vlašić si ochotným pádem mezi beky Milána trestný kop nevymodlil.
39'
Gabbia zasáhl vysokou nohou Lukiće, který se nechce faulujícím protihráčem nechat rychle zvednout z trávníku.
37'
653 minut včetně italského poháru neskóroval FC Turín do sítě AC Milán. Více než sedm zápasů čistého času je minulostí, další čekání na gól trvalo jen dvě minuty!
37'
FC Turín právě vstřelil branku!
Obrovská radost na olympijském stadiónu! Dlouhý výkop Milinkoviće-Saviće sklepl Pellegri, poté patičkou Vlašić a zatímco oba reklamovali možnou ruku obránce Gabii, ALEXEJ MIRANČUK si naběhl do šestnáctky a přes několik hráčů krásně zavěsil na zadní tyč.
35'
Lazarův trestný kop si našel v tlačenici KOFFI DJIDJI, který ani nemusel vyskočit a hlavičkou odrazem o trávník a zadní tyč dostává domácí překvapivě do vedení.
34'
Žlutou kartu dostává Pierre Kalulu (AC Milán) za podražení Vlašiće u postranní čáry.
32'
Před Leãem couval Djidji, brazilský útočník však ani třetí střelecký pokus nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.
31'
Origi se vymanil z obklíčení Singa a Schuurse, Milán bude vhazovat.
30'
Také druhá žlutá karta míří k celku FC Turín, za faul na stojnou nohu protihráče ji vidí Alessandro Buongiorno.
27'
Pobega kopl do stehna Mirančuka, Turínští ale rozehrávají přímý kop do šířky a posléze až ke svému brankáři.
26'
Lazaro rozehrál roh příliš nízko, Tomori rázně odkopává míč od přední tyče.
26'
Domácí se nastěhovali do okolí šestnáctky AC Milán a nakonec z tlaku vybojovali rohový kop.
24'
Žlutou kartou je za faul na Pobegu napomínán Perr Schuurs (FC Turín).
23'
Uprostřed hřiště fauloval domácí Ricci, člen italské reprezentace do 21 let.
23'
Mirančukem napadaný Hernández musel z dálky zvolit malou domů.
20'
Po nakrátko rozehraném rohu střílel placírkou doprostřed brány Perr Schuurs, byl to rutinní zákrok pro brankáře AC Milán.
19'
Singo vysunul kolmicí Pellegriho, který musel střílet okamžitě, než ho dostupí milánský hlídač. Ciprian Tătăruşanu povedenou ránu k tyči vyráží na roh.
16'
Kalulu zajel skluzem do Vlašiće a sám pak schytal ránu do obličeje od jeho kopačky.
13'
Hernándeze nedokázal ani hraničním způsobem pod paží zastavit Singo a míč musel za velkým vápnem vyhlavičkovat Vanja Milinković-Savić.
11'
Buongiorno sice zprvu dobře zakřižoval nabíhajícího Leãa, pak si ale míč nechal odskočit od nohy. Naštěstí pro turínského kapitána byl již poblíž brankář Milinković-Savić.
10'
Hernández přiťukl Díazovi a nabíhal si na narážečku do vápna, která však přes dva bránící hráče Turína neprošla.
9'
Tonaliho napadal při rozehrávce Lukić, od kterého se míč odráží za postranní čáru.
6'
Ani ve druhé a mnohem větší příležitosti nezužitkoval Leão výbornou gólovou pobídku Brahima Díaze. Míč sám před bránou netrefil čistě a poslal ho vedle.
4'
Vlašić se nejspíš nechtěně ohnal za sebe a trefil předloktím do obličeje Kalulua.
3'
Rafael Leão si přiklepl hlavou do běhu Díazův dalekonosný křížný pas, střela mu však nesedla a míří vysoko nad turínskou bránu.
2'
Gabbia zastavil čistě průnik domácího Pellegriho po levé postranní čáře.
1'
Domácí hrají v rudých dresech a bílých trenýrkách, hosté mají dnes venkovní bílo-černou kombinaci.
1'

Turín FC: Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, Buongiorno (C) – Singo, Lukić, Ricci, Lazaro – Mirančuk, Vlašić – Pellegri.
Náhradníci: Fiorenza – Zima, Rodríguez, Bayeye, Radonjić, Karamoh, Garbett, Linetty, Vojvoda, Seck.

AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Tomori, Gabbia, Hernández (C) – Tonali, Pobega – Messias, Díaz, Leão – Origi.
Náhradníci: Jungdal – Kjær, Thiaw, Dest, Ballo-Touré, Binnásir, Krunić, Vranckx, De Ketelaere, Rebić, Giroud, Adli.

Rozhodčí: Abisso – Di Vuolo, Jošikawa.
Turín neskóroval do milánské sítě již více než šest zápasů včetně loňského pohárového osmifinále (0-2-4, 0:11), celkem již plných 619 minut. V minulém domácím utkání na jaře alespoň uhrál bod za bezbrankovou remízu.
AC Milán
Rossoneri stíhají vedoucí neporaženou Neapol. Z druhého místa na ni ztrácejí šest bodů, ale dnešní zápas mají k dobru. Zatím rozdílovou a jedinou porážku utrpěli právě s Neapolí doma 1:2, od té doby zvítězili čtyřikrát v řadě. Za poslední týden splnil Milán čtyřgólovou normu v Serii A proti Monze i v Lize mistrů na hřišti Dinama Záhřeb a hned ve středu ho čeká klíčový přímý souboj o postup se Salzburgem.

Střelci: 6 – Giroud, Leão, 4 – Díaz.
FC Turín
Býci minule v Udine ukončili pětizápasové čekání na ligovou výhru, když je nakonec nemrzela hrubka českého reprezentačního obránce Zimy, po které inkasovali vyrovnávající gól. Na trefu Ainy totiž navázal po přestávce Pellegri a upravil na konečných 1:2.
David Zima skóroval v poháru s druholigovou Citadellou a v Udine dostal příležitost letos poprvé v základní sestavě i v Serii A, tak uvidíme, zda si udrží trenérovu důvěru.

Střelci: 3 – Radonjić, Vlašić, Pellegri.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68